Manžel nechce druhé dieťa

jahoda23
14. nov 2007

Ahojte babenky, mám taký "problémik". Máme s manželom 2ročnú dcérku Natálku a ja by som už veľmi chcela druhé dieťa. Ale manžel je proti... Pritom vždy chcel dokonca až tri deti, a zvykol zo srandy vravieť, že tretie si porodí sám, ked ja nebudem chcieť... Do takéhoto niečo sa nedá nútiť, a tak čakám, či nezmení názor. Zdá sa mi to nefér, že v podstate o takej dôležitej veci rozhodol on a hotovo! Nezaujíma ho, čo si o tom všetkom myslím ja, čo prežívam, ked povie jednoznačné nie...
Ani neviem, prečo vám to píšem, je to asi iba náš problém, však?
Ale možno máte niektorá rovnaký problém, alebo ste mali a už je šťastne vyriešený???
Ak sa vám chce, napíšte mi niečo k tomuto môjmu problému. Ďakujem vám, Janina.

bettyx
7. apr 2011

@m.i.r.i jo, asi tak... ale moje tchýně je taková hodná a hodně mi pomáhá -u nás je to takový, že ona se svým manželem stavěli barák a postavili ho tak dobře, že jsou tu v podstatě tři byty a v jednom bydlíme my... takže jsme v jednom baráku a ona je taková hodná že když přijde z práce, tak mi i na druhý den uvaří oběd abych nemusela vařit a mohla se věnovat synkovi a teprve teď když jsem tři týdny v kuse ležela a zvracela, tak mi všechno připravovala a malýmu jsem jen zapínala mikrovlnku a pak se sám napapal a taky je velmi ochotná si vzít dovolenou a postarat se mi o malýho když potřebuju akutně něco zařídit, nebo jet k doktorovi.. a s malým tráví hodně času -každý den ho koupe -moc ji to baví, takže co jsem ho přivezla z porodnice tak jsem koupala asi pětkrát 🙂... jinak koupe ona.. a teď jakmile přijde druhé miminko tak v čase který ztrávím v porodnici ona bude doma a malýho obstarávat -jsem jí za to strašně vděčná! ale moje máma -ta je prostě jinde.. ona mi teď řekla jestli jí malýho půjčím na týden v létě, ale problém je v tom že jí nevěřim.. ona vaří střeba výhradně ostrá jídla! ikdyž je máma od dvou dětí, tak na spoustu věcí nepamatuje a malý je trochu aktivnější a je jak úhoř, takže by jí i utek!.. moje tcháně má sice v háji kyčel a velmi špatně chodí -ale opravdu velmi špatně... ale s malým si umí všechno tak zorganizovat že prostě on jí neuteče ani nemá moc touhu jí utíkat a hlavně ví jak co má rád a kolik toho sní, kdežto moje máma vždycky razila trend že prostě co se dá na talíř to se sní a dokud se to nesní, tak se nejde od stolu, takže já si třeba vytvořila takovou jako nechuť k tomu abych chodila jíst -mě to za 1, nechutnalo -bylo to pálivý a za 2, toho bylo vždycky tolik že to prostě nešlo sníst.. nakonec jsem furt říkala že jíst nebudu protože nemám vůbec ani trošinku hlad a do první třídy jsem nastoupila o rok později kvůli váze a stejně jsem měla 12kg! můj syn má teď ve dvou letech skoro 14kg.. -navíc nemá trpělivost a strašně ráda a dlouho spí -malej spí max 9hodin a máma spí vždy minimálně 12hodin.. Tak jsem jí řekla že teda nevim že je živel a ona hned otočila že to je pravda a že teda z toho nic nebude... mám ale ještě svou babičku -je jí 81! ale je to čiperná ženská a je zdravá -nemá žádné zdravotní potíže.. naposledy malýho nosila v náručí, mazlila ho, krmila a všechno! hrozně si ho užívala, ale je na moravě u Olomouce a my u Prahy.. Švagrová, která tu bydlí taky s námi ve třetím bytečku, tak ta zase nemá děti je jí už 30, malýho miluje, ale není to dlouhodobý! jednou jsme potřebovali hlídat a ona už byla doma, tak řekla že jo že teda ráda a když jsme se s mužem vrátili, tak řikala jak je to hrozný že jí zvrhnul kafe a polil s nim týden vymalovanou stěnu a že je teda tím pádem taky špinavej, ale že to kafe bylo horký, neštěstí už ne vařící a že se moh být od hlavy opařený -to už ji třeba nenapadlo.. takže jí zase nevěřím v tom že nepředvídá.. vím jistě že kdyby vyhrabal šuplík s nožema, tak bude nadávat že musí uklízet, ale nenapadne ji že by mohl být pořezaný... ale jinak taky ví co má rád, kolik papá, kolik bumbá.. ale zase ta bezpečnost pokulhává... je to strašně složitý! takže je bilance taková, že u nás je opravdu dobrá chůva jen tchýně...
Věřím že je ti to líto že to tak moc nejde -já byla od svých prarodičů též 300km daleko, ale oni byli takový že se na nás trašně těšili a když nemohli naši, tak pro nás přijeli vlakem a jeli, zbalili nám věci a celé dva měsíce v létě jsme byli u nich a bylo to strašně fajn! děda pracovat na zahrádce a staral se aby bylo dost vypěstovanýho ovoce a zeleniny a babička se nám věnovala a přitom všem se starala o barák a naše žaludky.. to byly nejkrásnější časy! ale taky bylo všechno jinak.. ženský chodily do důchodu v 55, teď v 65..
Je to strašný, strašný, strašný!

rebecca2006
8. apr 2011

@bettyx no presne ako tz opisuješ svoju maminu, taká je moja svokra- tchyne 😉 Ona tiež bz chcela malého len "požičať", tak ako kebz to bola nejaká hračka. Ale ja som hotová, keď mám malého u nej nechať popoludní, môj manžel je potom na mňa nahnevaný, že som hysterka a že robím zbytočne cirkusz, ale to nie je v tom, problém je, že ona sa fakt nestará a neopýta, ako má čo robiť, robí si ako sama chce, a potom urobí zlé veci. Niekedy fakt perstrelí, minule sme sa vrátili y nemocnice, kde bol malý s hnačkami a o tri dni ho na chvíľa strážila, nechala som jej nachzstané jedlo aj roypis diétz a ona mu dala hrášok na smotane. Hnačky sa vrátili, samozrejme. ptok ju to evľmi mrzelo lebo tentoraz som kričala, aj manžel sa hneval na ňu. Ale vačšinou som za zlú ja....Ale poto nech sa mi nikto nediví, že s mojimi rodičmi v pohode pustím Maťka na dovolenkua so svokrovcami nie..... ☹

bettyx
8. apr 2011

@rebecca2006 no tak já se nedivim! to je úplně normální! chovala bych se stejně! vůbec neposlouchej řeči že jsi hysterická, nebo nechceš půjčovat malého rodičům manžela, nebo tak něco.. vůbec to neposlouchej! on chlap vidí stejně všechno jinak! ženská se s tím miminkem tahá, dá mu všechno do života, nechá si zlikvidovat zuby aby mělo miminko zdravý zuby a kosti a nechá se vyhuntovat, vyšťavit, snáší a těší se z pohybů -ikdyž to někdy bolí a totálně unavená několik hodin trpí silnou bolestí břicha a pak si nechá dobrovolně natrhnout spodek! chlap si jen udělá dobře..! pak může remcat o tom jak ženská vnímá svoje děti a jak je vnímá on! jistěže jako otec svoje děti miluje, ale matka je prostě matka -ta si vytrpí všechno a jsem si 100% jistá že ta ženská ty děti vnímá jinak než otec -když prostě někomu nevěří, tak s tim nikdo nic neudělá a abys jenom kvůli tomu aby bylo doma ticho ztrávila den plný stresu a myšlenek na to co asi se zase stane, to za to fakt nestojí.. já bych to okecávala že ještě nejsem připravená půjčit dítě na dýl -můj malý by měl jít po novým roce do školky nepůjde! nejsem připravená.. půjde o rok dýl! využiju toho že budu doma a nechám si ho u sebe.. byla jsem od něj jen jeden jediný den -ani to nebylo na noc jenom ráno jel se všemi na výlet -já zůstala doma kvůli mrše.. a když se večer vrátili tak jsem normálně brečela a nepustila ho z ruky -prostě nejsem připravená! na hodinku hlídat fajn... ale dlouhodobě ne...

rebecca2006
8. apr 2011

@bettyx vďaka 🙂 Máš pravdu, manžel to asi nikdz nebude vidieť z môjho uhla pohľadu. Proste sa asi budem musieť zmieriť s tým, že nebudem vždz pre všetkých ja tá dobrá 🙂 Inak, ja sa veľmi teším na to obdobie, keď maťko bude väčší a pôjde na víkend k starkým- len aj oni musia pochopiť, že sú určité pravidlá.... Ja som ochotná akceptovať, že ho napr. ukladajú na spanie o hodinu neskôr, no a čo, veď je u strakých, tak nech má "prázdniny", ale nie som ochotná poľaviť napr. v strave. Svokra varí enzdravo, mastné, slané, prekorenené, samé maso- na raňajkz mu furt podstarkuje párky.
Ešteže je na diéte po mononukleose- teda, pravdupovediac- dietu žiadnu nedrží, len svokre tvrdím lebo tak ho uchránim aspoň pred údeninami. 🙂

m.i.r.i
8. apr 2011

@bettyx
@rebecca2006 to pozname aj my..my tu mame svokra, co byva pod nami..naivne sme si mysleli, ked sme sa sem stahovali, ze aspon on nam pomoze s malym obcas..len ho pokocikovat alebo vecer postrazit, aby sme si s mm mohli vyjst spolu nakupit..ale na to zabudnite..on hygiena ziadna..zije uz roky sam, typicky chlap....ma sice celkom poriadok, ale inak nic...ked vidim ako vonku upratuje v kontajneri a potom k nasmu malemu ruciska natahuje, tak ma napina..neprezlecie sa z toho v com sa vala vonku, je cely den doma a furt nieco robi..a k malemu spinavy, smradlavy..ked sme mu povedali, ze nech si ruky aspon umyje, tak sa urazil a ze on miesto toho aby sa prezliekal a umyval ruky tak nebude maleho vidavat, lebo sme precitliveli na neho..uz ako maly rastie, tak sa s tym zmierujeme, nejaku imunitu potrebuje 😉 ale ked bol babatko a tahal sa za dedom, to bolo hrozne..kocikovat v ziadnom pripade, raz sme mu ho dali, ked mal maly asi pol roka a tahal kocik na kopec k ceresni a tam sa mu vyvratil! stale tiez, ze co malemu nedame poriadne najest a podobne....no proste dufam, ze ked bude maly vacsi, tak aspon zo skolky nam ho vyzdvihne, ale to uz aj mm sa obava, ci to mame riskovat, lebo on vobec nepozera, maly mu mozno vybehne niekde..a este on je taky, ze ked stretne kamosa, co mu povie nech ide na pivo, tak je schopny vnuka len tak nechat, alebo ho tahat na to pivo s nim..proste mu neverime vobec..a tak sme uz od maleho narodenia my dvaja s mm nikdy nikde spolu neboli, vzdy je s malym len jeden z nas..tu okolo mame celu rodinu mm..vsetci na dochodku, ale to ujo stary mladenec, co nikdy nemal deti a vedla teta s ujom, co su sice taki ako nasi rodicia, ale uz horsie pocuju a okrem toho teta stane nas kibicuje ked sa stretneme vonku, ze raz co maleho viac neoblecieme, potom co ho prehriaveme, co mu svieti slnko do oci, co ho prilis rozmaznavame a co mu nedame jest chrumky..no tak by som im ho dala na chvilu a nechcem ani vediet co by do neho ladovali...a moji rodicia su sice tolerantni a snazia sa vyhoviet v tom, co robime my, ale s nimi je moj maly velmi malo a mamu to potom len trapi, ze ona by mu toto dala jest a toto a my nie..a len si zahryzuje do jazyka...a ze sme na maleho velmi uzkostlivi..ale s nimi by som to riskla, len keby oni mali zaujem☹ takze tieto veci velmi dobre poznam..tak ak mate aspon svokru ci mamu chapajucu ktorym mozete verit, mate to vyhrate...tu sme sice odbocili od hlavnej temy...ale hadam to tiez patri k tomu..
Moj mm ale zas je uplne ako zenska..niekedy aj horsi, myslim v tom vztahu k malemu..praveze ja musim byt ta, co ho kroti, ze neboj sa, malemu sa nic nestane, ze mozeme to ci ono..on je na neho hrozne precitlively a vsetko 100x analyzuje kym nieco spravime...ozaj niekedy horsie ako hystericka baba 😀

tea333
29. apr 2011

@m.i.r.i ahoj, pozeram ze ty si si zobrala mojho chlapa 😀
moj muz je dokonale cistotny, puntickar, po kazdom upratuje, vsetko musi byt tip top.Odkedy sa nam narodil syn, je to niekedy na nevydrzanie.muz pracuje malo a z domu,takze mi so vsetkym vzdy pomahal, aj vstava k malemu so mnou, chodi kam potrebujeme, uz sme boli aj na dovolenke.
Na maleho je neskutocne haklivy.Je schopny vsetkeho, ked maly place, zacne sa potit, byt v strese a beznadeji, zacne analyzovat co vsetko mu moze byt.tiez stale hovori, ze bodaj by uz maly vedel hovorit.
u nas je to so zdravim ale ine.Malinky ma po mm zdedeny atopicky ekzem.asi 3 mesiace sme doma mali koliky a dalsie tri ekzem, niekedy to bolo velmi zle, maly sa skriabal do krvi, mal cervene bolestive miesta, musel brat lieky, stale sme museli rozmyslat co mu oblecieme, ci ho vobec zoberieme tam a tam...no nie je to jednoduche.po mesacnom pobyte pri mori ekzem ustupil,ale sprevadzat nas bude este niekolko rokov.
Muz uz davno vyhlasil, ze dalsie dieta by ho priviezlo do blazinca.
Ked bol v strese, dokonca mi par krat povedal ze sa onho nestaram, alebo ze sa nestaram dost, lebo maly plakal.
Velmi som chcela 3 deti.ja aj muz sme z 3 surodencov.on benefity velmi nevidi, s bratom si nerozumie a sestra je ovela mladsi rocnik, tak spolu ani nevyrastali.ja mam 2 bratov dvojicky, o 3 roky mladsich.vzdy sme si pomahali a ostali sme super kamarati.mam krasne spomienky na detstvo s nimi.Povedala som si teda, ze aspon 2 deticky, nech maly nie je sam.mm ale ustupit nemieni.

m.i.r.i
3. jan 2012

@bettyx
@rebecca2006
@tea333
ako sa mate dievcata? Neviem ako som sa vratila k tejto teme, ze sme tu prestali v aprili pisat🙂
@bettyx ako to ide s malym drobcekom?Ako si nakoniec zvladla tehotenstvo a pomoc so starsim chlapcekom? Co mas nove?
@rebecca2006 a co u vas? Zmenilo sa nieco? Preslo uz nejakych 9 mesiacov ako vidim...tvoj muzik ma stale tie iste nazory? Chodi uz syncek k babke ?🙂
@tea333 vidim, ze sa asi snazite o babo..tak u vas uz lepsie? Muzik sa dal aj napriek uskozstlivosti na prve dietatko presvedcit?

U nas stale po starom. Nic sa nemeni..Ja netlacim, ale muzik stale vytahuje preco nie.
Medzitym uz nas syncek povyrastol, o mesiac mame 2 rocky. Krasne rozprava, chodi, skace, vymysla, recituje, oducili sme od plienok a spinka sam v svojej izbicke. Zacina to byt samostatny maly cloviecik ( aj ked k samostatnosti este daleko, ale proste uz je to uplne ine). Moj muz sa uz z neho velmi tesi, uz nepocuvam reci ze kedy uz bude hovorit, kedy uz bude chodit..mame 14 zubov, teda uz len 6 😀 Uz len tie muza trapia, ze kedy uz bude mat vsetky zuby a bude konecne pokoj..s ocnymi sme si vytrepli dost veru..Inak je to uz ale lepsie, lebo maly uz povie co mu je, co chce, co nechce, vsetko okomentuje a aj stary otec co byva pod nami sa mu zacal trosku viac venovat..teda my uz nie sme taki citlivi na tu jeho "hygienu " a maly uz sam docupita k starkemu a si tam kreslia, pohraju sa trosku..starky nechodi k nam, lebo sa mu nechce prezliekat a podobne, to uz neriesim, ale chodime tam k nemu my, maly si pekne umyva rucky a vsetko, tak uz je to lepsie...moji rodicia nechodia o nic castejsie, ale uz aspon 2x bola sestra s neterkou 2 rocnou tiez, tak trosicku sa to zlepsilo..
Zial u mojho muza len spadol kamen zo srdca tym, ze maly je uz taky cloviecik a netreba ho nosit, a neplace uz len tak ze nevie povedat co mu je..ale opat pri kazdej moznej prilezitosti mi vykrikne, ze toto uz zazit nechce, ze druhe uz nechce a podobne..staci ze maly trosku povzdroduje( pricom jeho obdobie vzdoru je podla mna zatial velmi akceptovatelne) a uz je reci...
ako sa mate vy?

jarunka111
3. jan 2012

@m.i.r.i ani môj mm nechce druhé 😢 Síce aj by som sa už bála po predchádzajúcich skúsenostiach, ale tak veľmi som dúfala, že si pekne odrodím jedno za druhým a budeme všetci šťastní. To som si len myslela ☹ , ale radšej to neriešim, lebo by som sa asi nevyhla nejakým poznámkam, ktoré by viedli len k nejakej dusnej nálade 😒 Ale mám to stále v hlave a som veru riadne sklamaná 😢

tea333
3. jan 2012

@jarunka111
@m.i.r.i ja poznam tie reci. muz sa nechal ukecat na druhe a dokonca sa tesil, sam sa pyta na meno pre druhe a rozvija o tom debaty, co predtym nehrozilo. napriek tomu ale ked zacne maly plakat, ked je chory, alebo je inak zle, vvzdy povie ze druhe radsej ee.ja som ale muzovi dala v klude najavo, ze od druheho dietata neustupim, a myslim ze jeho nazor zmenilo aj to, ze s malym travi vela casu kazdy den, hraju sa, robia spolu veci a maju uzasny vztah, a maly na tatovi totalne lipne 🙂

jarunka111
3. jan 2012

@tea333 tak tebe sa to podarilo 😀 to je super. Ja som aj ukecávala, ale nakoniec to skončilo tým, že malý v pond ide do jaslí 😢 😢 😢 a ja do roboty 😖 Tak prajem veľa spokojných chvíľ 😉

bettyx
4. jan 2012

@m.i.r.i Ahoj! děkuji za optání. je to báječný.. malý si dával na čas, bylo to strašně těžký, s tím větším děsně vysilující a navíc jsem se rozhodla, že když budeme doma s miminkem, tak že mu udělám hezký léto a furt jsme chodili po výletech -sice sami, ale dodržela jsem mu svůj slib a koukli se do dinoparku, do zoo, chodili jsme do kina a vůbec tak všemožně si užívali... no a když přišel bratříček, tak Štěpík po něm skočil, pusinkoval ho, hned za ním vlezl do postýlky, podával mu dudlíčky, hned se s nim vyspinkal a taky se s ním okamžitě začal koupat a navíc byl pylný "žáček" a konečně! přes veškerý svůj odpor začal chodit v létě na nočníček..
Erik je velmi šikovný chlapeček! co by asi tvůj muž dělal kdyby měl doma našeho Štěpána.. ten na nočnk začal teda teď v létě, stále nemluví, navíc furt veje jako vlkodlak -to se nedá poslouchat, rozhazuje hračky a poslouchá jenom když sám chce -jindy ne.. když nemá zájem, tak se neotočí ani na zavolání a v kočárku přestal jezdit taky v létě.. Máte doma šikovnýho, zdravýho, chlapečka, tak nevim co mu furt vadí.. tady je navíc někdy takový křik, že se všicni smějem -to je síla! miminko pláče že se chce chovat (měl rýmu a aby neplakal tak jsme ho furt chovali a on to teď vyžaduje), Štěpík řve že něco chce a do toho huláká manželovi televize na plný pecky a štěká pes..
Holky, moc držím palce abyste taky rozšířily řadu!!
a @tea333 gratuluju k těhotenství! 😉 .. ať vše dobře dopadne

magnolie123
23. jan 2012

adulina ahoj, uplne ta rozumiem,aj tvoje postupy, ja mam taktiež problém, veľmi túžim po bábatku ......ale on ešte nechce..... :(, v marci mám 32 rokov a on je mladší......

magnolie123
23. jan 2012

@ikke adulina ja ta úplne rozumiem...ja som v podobnej situácii, s priateľom sme skoro 2 roky, ja budem mať 32 a veľmi túžim po dieťatku, on je mladší, úplne rozumiem aj tvoje postupy.......sama niekedy premýšlam čo ako ďalej , myslím , že by bolo asi jednoduchšie otehotnieť za jeho chrbtom a určite by sa veľmi tešil....ale teraz je to ťažšie, ale určite roky čakať nebudem.....

rebecca2006
31. jan 2012

@m.i.r.i veľmi sa ospravedlŇujem, že píšem až teraz- ale u nás sa veľa zmenilo- už máme druhého drobčeka- dievčatko EStrerku- narodila sa 16.1, po úplne otrasnom tehotenstve, malasom všetky problémy ako som mohla mať vrátane hroziaceho predčasného pôrodu- takže posledné 2 mesiace tehu som odležala vnemocnici. Našťastie všetko OK.
U nás to bolo tak, že manžel na chvíľu "popustil"- a hneď na prvý šup sa nám odarila Esterka- našťstie, lebo potom zasa začal vymýšľať- a vymýšľal statočne celé tehotenstvo, no, priynám sa, dosť mi to osladil. Nemala som vôbec pocit podpory, strašne veľa som sa naplakala. Aj som si nadávala, že či mi to fakt bolo treba. Zmenilo sa to až pri pôrode- hneď ako ju uvidel. Odvtedy iné nepočúvam, en aké skvelé, že ju máme, a akoju on strašne ľúbi 🙂
Len krátko k pôvodnej téme- baby, tých chlapov moc nelámte, potom si to "odseriete" sami, ja somteda nikdy nerobila žiadne podrazy s plodnými a neplodnými dňami, vždy som MM úprimne povedala, kedy si musí dávať pozor, a tĎ, a aj tak som mala chvíľami v tehotenstve dosť, mala som pocit, že som na všetko úplne sama....
Takže si zvážte, či radšej nebyť šťasní s jedným dieťaťom v mnohých ohľadoch je to fakt jednoduchšie....

viki2912
31. jan 2012

ani moj muz necche druhe dieta,ale rozdiel medzi vami a nami je v tom,ze ani ja nechcem,bohato nam staci 1...nasa sofinka je zivel,mame 2v1

sashabb
31. jan 2012

@rebecca2006 píšem všeobecne, no reagujem na tvoju vetu : "Takže si zvážte, či radšej nebyť šťasní s jedným dieťaťom v mnohých ohľadoch je to fakt jednoduchšie...."

Pokiaľ žena chce druhé dieťa, je veľmi ťažké aby bola šťastná s jedným dieťaťom a zmierila sa s tým. V podstate prečo by sa mala s tym zmieriť? Prečo sa nezmieri muž, že budú dve deti? Keď vie byť chlap v tejto veci sebec, nech je aj žena sebec a stojí si za svojim.
Chlap sa dá presvedčiť, už som veľa-krát čítala či počula, že po narodení zmenil postoj a bol len rád, že to dieťa má aj keď ho žena takpovediac do toho dotlačila 😉
Samozrejme môže byť aj opačný scenár, môže sa manželstvo pokaziť, no myslím si, že to sa pokazí tak či tak pokiaľ sa jeden z manželov iba zmieri s danou situáciou

rebecca2006
31. jan 2012

@sashabb máš pravdu, aj ja som ta uvažovala, preto máme druhé dieťa.. U nás mi to prišlo jednoduchšie tým, že sme vždy s manželom hovorili o 2 deťoch, a zrazu sa zablokoval, mne to prišlo ako zrada, zmena názorov a tak.
Len som chcela orozprávať o svojich pocitoch, keď už bolo druhé dieťatko na ceste a MM ma vôbec nepodporoval....KOľkokrát som rozmýšľala, či mi to bolo treba..

sashabb
31. jan 2012

@rebecca2006 veď to je to, že chlapi nemajú bio hodiny a nevedia ako sa žena cíti keď má túžbu po bábätku. Môže dať akýkoľvek dôvod prečo nemať, no ženu to "nezlomí", skôr si bude trvať ešte viac na svojom 😝

m.i.r.i
31. jan 2012

@rebecca2006 ahoj..som rada, ze si napisala..chuda moje, tak nakoniec si to mala veru riadne tazke..
a kto bol so syncekom ked si bola v nemocnici?
No veru, toho by som sa ja bala tiez, ze by moj manzel mal taky chladny pristup ak by som predsa len bola tehotna..ak by to bolo neplanovane, o tom nepochybujem, to je na 100% ze by sa nam asi vztah rozpadol, lebo on je zasadovy...ak to bude planovane, tak si zas myslim, ze by to tehotenstvo mohlo byt fajn, ved ked sa rozhodne, ze ano tak sa ma tiez tesit..ja pojdem do toho len vtedy ak on naozaj bude chciet..ja sa nezmierim s tym, ze na chvilu povoli...to by bolo naozaj riskovanie vztahu...
Prave tento tyzden prisiel s niecim novym, co mi dalo aj nadej aj som sa zasmiala, ze co zas riesi - povedal, ze mozno keby sme mali zaruku, ze druhe dieta bude dievcatko, tak by sa este na to dal, lebo on si nevie predstavit vseobecne, ze ako by mohol tak velmi lubit este jedno dieta, ked nas syn je taky dokonaly a uzasny...ze keby sme mali chlapca dalsieho, tak ho bude stale porovnavat s tym starsim a bude mu vadit ak by nebol taky "uzasny" ale este kym by to bolo dievca, tak by si povedal, ze je ine, lebo dievcata su ine ako chlapci🙂
A to minule hovoril, ze dceru nechce, lebo by ju nikdy nikam nepustil a mala by doma peklo🙂 Ze syna potlapka po pleci ked bude starsi a povie, nech si uziva 😀 😀 😀

m.i.r.i
31. jan 2012

este vam napisem, len musim teraz padat..dojdem vecer

m.i.r.i
31. jan 2012

@rebecca2006 u nas je to o tej istej zrade..dohoda bola 2 deti a zmenil nazor po narodeni prveho..s argumentom, ze musime byt prisposobivi situaciam...ze take veci sa nedaju naplanovat, lebo on nemohol vediet ake to bude ked sa dieta narodi...chape to az teraz..takze to je ako planovanie v zmysle, ze pojdeme o rok na super dovolenku, ale sa nieco stane, nemame peniaze a ja by som silou mocou na tom trvala aj keby nebolo co jest..proste zmena situacie, neocakavane udalosti..a pre neho samotne dieta je nieco, na co sa pripravit neda ( co ma zas pravdu) a tak nemohol vediet ake bude mat pocity ked sa narodi...tak teraz su jeho pocity take, ze viac deti nie..

No ale naozaj mas pocit, ze by bolo byvalo lepsie aj u vas radsej to dietko nemat?Ja chapem, ze to nevyslovis takto,ved malinku urcite nadovsetko milujes, ale chapes ako myslim,na margo tej tvojej poznamky...
Ked teraz ako pises, po jej narodeni ju uz miluje, tak nestoji to za to prezit aj ked nie bohvieake tehotenstvo? Myslim tym zo strany manzelovej podpory, nie tvoje zdravotne komplikacie, co je mi velmi velmi luto...

rebecca2006
2. feb 2012

@m.i.r.i tú nemocku sme yvládli, lebo nebola iná možnosť, našťastie keď som otehotnela, tak moja mama ostala na dôchodku- síce na druhom konci republiky, ale keď bolo treba, hneď prišla a v podstate sa starala celý čas o Maťka. Aj MM musel viac kmitať, čo si myslím, že bol havný dôvod jeho splínov 🙂 Nemohol si proste len codiť do práce a večer sa vrátiť,keď už malý bol uložený v ostieľke, musel chodiť každý deň nakupovať a aj o malého sa viac strarať. Ale myslím si, že dostal aspOň nútený zácvik pre príchodom Esterky.
Inak tie reči o dievčatku sú mi povedomé- MM sa začal aspOŇ trochu tešiť, keď ná povedali, že to bude dievčatko. Ja im nerozumiem, mne fakt teda záležalo na tom, aby bolo bábo v poriadku, a nie na tom, či to bude dievča alebo chlapec.
Viete dievčence, z čohoi v nemocke bolo smutno najviac? Že som videla, koľko si niektoré ženy vytrpeli kvôli deťom- ležali tam maminy po opakovaným potratoch, o IVF- aj 15tich, maminy, čo predčasne porodili nakoniec niekedy okooo 30tt a potom sa mesiac trápili či ch detičky budú OK- a tí naši chlai nevedia pochopiť že mať zdravé dieťaje fakt dar z nebies, že to skutočne nie je žiadna samozrejmosť....
Inak- ja som si tiež myslela, že MM chce to druhé dieťatko- inak by som do toho nebola šla, to, že to bolo chvíľkové "povolenie" som pochopila až potom keĎ zača strečkovať...
No, teraz je každopádne rád, že ju máme a už mu ani nenapadne, že by to mohlo byť aj inak.
Btw, keď bolo doma s Maťkom, takzažil na vlastnej koži, že Maťkouž začína vykazovať všetky znaky jedináčika....Mylsím, že malú sme dostali yhora fakt v najvyšší čas...
Takže si nemyslím, že by bolo lepšie ju nemať, an ma to ani vo sne nenapadlo, keĎ som sa o Ňu bila v nemocnici- ale na druhej strane som mala veľa času premýšľať na tým, že som to asi nemusela takto lačiť- a ohli sme byť šťastní aj v trojke. TO som si predtým predstaviť nevedela, stále mi niekto "do počtu" chýbal...
Všetkých držím palce, nech tí vaši doma dostanú čo najskôr rozum- veĎ nechceme desať detí, ale len dve
🙂

salamistka
3. máj 2012

aj u mňa je to podobné ako u vás, mám 9 ročnú dcéru a môj muž nechce už dlho ďalšie dieťa....teda nieže by nechcel, ale mala som už potrat aj problémové tehotenstvo a bojí sa ďalších zdravotných komplikácií...už 6 rokov ho presviedčam, aby si to rozmyslel, že ja som ochotná ešte raz zariskovať, potom by som sa dala sterilizovať a hotovo. Nechce o tom ani počuť, naliehanie nepomáha a chce o odo mňa logický dôvod, prečo chcem mať dve deti...neviem, podľa mňa žene stačí chcieť, nemusí mať na to dôvod...takže už zopár rokov prežívam hrozné duševné muky, ktoré neprajem ani môjmu najhoršiemu nepriateľovi, zmieriť sa s tým neviem, každý v mojom okolí má dve a viac detí a ja sa musím prizerať šťastiu iných...moja dcéra je už veľká, nepotrebuje toľko mojej pozornosti, chodíme na výlety, veľa sa spolu zabávame a trávime spolu všetok voľný čas, takže to nie je o tom, že by mi dcéra nestačila...manžel sa ma často pýta, že či mi nestačí jedna dcéra....jasné, že áno, ale chcela by som dve deti, je to také ťažké pochopiť? je to lepšie, že prežívam depresie pri každom novom tehotenstve v rodine? manžel tvrdí, že je to lepšie, ako úplne ma stratiť kôli ďalšiemu tehotenstvu...ja len dúfam, že naše manželstvo bude vždy spokojné, že pekne vydám dcéru, odpracujem si do dôchodku čo treba a môžem zomrieť...lebo takto je to pre mňa veľmi ťažké a neviem, či zvládnem v sebe potlačiť materinský pud, podľa mňa sa to nedá

elana
3. máj 2012

@salamistka má manžel sourozence? vychází s nima dobře? pokud ano...zkusila bych ten "logický" důvod, který požaduje, hledat tady. Prostě mu vysvětlit, že Vy dva tu věčně nebudete, že jednou zbyde tady dcera sama a i když bude mít snad v té době už manžela a děti, tak přece jen sourozenec jí bude stále velice blízký, tak nějak vnitřně...je to někdo, kdo má stejné vzpomínky, vyšel ze stejných kořenů, zná stejné lidi odmalička..nějak takhle. To je podle mě dost logický a rozumný důvod, proč sourozence mít, když to teda chce oholit takhle na dřeň.

naivna
3. júl 2012

ahoj jahoda23 no viem o com pises, je to nespravodlive.aj moj pripad to je. mam tri dcerky a prednedavnom mi manzel navrhol, aby sme este skusili jedno chlapcek keby sa podaril. Ja som suhlasila. Tesila som sa ,pocitala plodne dni, BT meriavam ,kupila som si calibrum a zrazu mi povie ze uz nechce.Kaleraby vedia muzi davat zenam vyborne , citala som vsetko o pocati atd. a teraz som sklamana a je mi do placu, sklamal ma , pretoze u mna prebudil este ten materinsky pud viac a teraz sa s tym musim zmierit ze babatko uz nebudem mat.Moj muz pocuva svoju mamu, moju svokru, ze ako to uzivime ☹ ☹ Ach joj ☹

katren
3. júl 2012

@naivna nepis velkymi pismenami......hned durhe pravidlo prispievania do fora 😉
a aj sa to zle cita 😒

daduska30
7. feb 2013

ja mam taktiez problem oto vecsi ze moj manzel je moc rozhyckani..mame dve deti dceru a syna ktory su uz pomaly sebestacny v niektorych veciach a ja strasne uz rok tuzim po babetku..aj sa nam pritrafilo pred par mesiacmi z coho som mala velmi velku radost ale reakcia mojho muza bola katastrofalna a nanestastie som o babetko prisla odvtedy je moj manzel zase vo svojej kozi a v ziadnom pripade nechce ani len pocut o malych detoch privadza ho to do zurivosti..takze mi zostavaju len oci pre plac.. ☹

leyla195
13. sep 2013

ahojte chcela by som znovu ozivit tuto temu 🙂 mam29 rokov som s partnerom 10 rokov a mame spolu 3.5 rocnu dcerku,ktora je uplne uzasna od 2,5 roka chodi do skolky, je uplne sebestacna,sma sa napapa chodi sama cikat aj na zachod ide sama dokonca uz aj sama spinka no a ja by som velmi chcela dalsie babo cez leto sa nam zadarilo ale bohuzial som on prisla ☹ no ateraz ma to zase chytilo ale moj muz nechce ani pocut hovori ze jedno dieta nam uplne staci,ze bude mat vsetko a nic mu nebude chybat vraj da radsej jednemu vsetko ako dvom malo ale co citim ja ako keby ho nezaujimalo neviem ako ho presvedcit poradite mi prosim vas?

m.i.r.i
13. sep 2013

@leyla195 ahoj..ja na toto hladam recept uz dlho...tiez sa luskam tymito temami, aj temami o jedinacikoch, stale hladam navod ako na manzela, ako ho presvedcit cez vsetky jeho argumenty, preco staci jedno..a neviem..nas ma tiez 3.5r a ja uz velmi chcem druhe, ale mojim muzom nepohnem..ja to ani nespominam, ale on stale..pri kazdej prilezitosti vytahuje, no a ty by si este jedno chcela, no a vidis, keby sme mali este jedno, bolo by to este horsie..atd...zjavne mu to stale chodi po rozume, ale nepovoli..Okrem toho, nas maly si zacal surodenca pytat, co som aj sama tak vnutorne chcela, nech si zacne sam pytat..strasne pyta sestricku, ze aj on chce mat taku sestricku ako jeho kamaratka Ninka, ze aj on chce mat taku ako kamarat Misko..a minuly tyzden sa mi na ihrisku rozplakal, ked sa chcel hrat s jednym mensim dievcatkom a ona nie, ze ona sa ide hrat so svojou sestrou..tak sa mi rozplakal, ze maminka, preco kazdy ma sestricku a ja nie..☹ Ja som plakala s nim, lebo ho len posielam za tatinkom, ze jemu nech hovori..Tak tatinko povedal, ze ked sa nema s kym hrat a chce sa o niekoho starat, tak mu kupime psa... ☹ ☹ Je mi z toho tak tazko...ked niekto nechce, tak ziaden argument nepomoze....horsie je to, ze do toho pridu kolegovia a kamarati, co samozrejme vsetci maju minimalne 2 deti ale budu ako geroji rozpravat mojmu ake to je tazke, ake maju doma stresy, so zenou sa len hadaju, zena na nich kvoli detom nema cas, intimny zivot ziaden a dvaja mu dokonca surovo povedali, ze keby mohli vratit cas, tak druhe dieta by nemali....tak pre mojho muza este aj taketo veci su ako voda na mlyn, aj ked to nie su jeho primarne argumenty preco nemat druhe..tie argumenty skor smeruju k tomu, ze pre nasho syna to bude ovela lepsie a jednoduchsie v zivote ak mu nebude surodenec komplikovat zivot ☹

leyla195
13. sep 2013

@m.i.r.i no to si viem presne predstavit aj my to mame tak podobne ten moj sa zase boji ze ho nebudeme mat za co vychovat aj ked si vobec nezijeme zle prave naopak naozaj uz neviem ako ho presvedcit noa teraz dokonca nechce somnou sex nak ako s kondomom tak radsej ho ani nemam ☹ no je to tazke ale ja dufam ze casom ho tro prejde a povoli ja ti zelam to iste nech sa vam zadari a mate dalsie babatko