Manžel nechce pochopiť, že nedele sú pre rodinu

gastankaa
26. máj 2019

Strasne som sklamana,rozladena z ludu,z tohto zhonu.A z toho,ze moj manzel,nech je akykolvek super,nevie pochopit,preco chcem,aby v nedelu bol len pre nas,bez mobilu,a cez tyzden po 19.00....som cudna?stale mu niekto vola,stale niekto nieco chce,stale u nas niekto je,mna to rusi.Vraj sa nemozeme separovat od ludi,vraj tym,ze je nedela sa zivot inym nezastavi.Ja sa snazim chranit nas cas a priestor.Ucit muza,aby ucil ludi,ze nie je v poriadku volat nam v nedelu o 7.00, alebo pocas obeda....alebo cez tyzden o 21.00, a este za ake kraviny
....vecne s tymto bojujem s manzelom.
Uz som skusala,ze pocas dovolenky,necele,aby odlozil ani nezapol mobil...alekdeze

maminuska
27. máj 2019

@eliska13 ano , ale už si s deťmi obmedzená . Nemôžeš grilovať do napr. 10 večer , popiť čo si viac, priamo z grilovačky ísť na tancovačku ...., lebo deti . Častejšie sa bude ozývať keď sa s niekým nedohodneš , že ti to nevyhovuje , lebo vtedy ti práve dieťa spí alebo je choré alebo máte vši ..... Takže to nebude len o tom zavolať a poďme a príďme , pracovný týždeň s deťmi je omnoho ťažší ako bez nich .

eva112014
27. máj 2019

@fokuska Ahoj. Ja s tebou tak celkom nesúhlasím. Keď sa partneri spoznajú vo väčšine prípadov je tam veľká láska. Čiže partneri majú "ružové 👓" Druhá vec je, že predtým ako ste sa spoznali, ste mali kamošky, kamošov ... Tí dvaja zaľúbenci tvoria pár, ale spoločnú rodinu nemajú. Čiže medzitým majú čas na kamošov, kamošky ... Narodí sa dieťa, deti. Tam by sa mali úplne prehodnotiť v prípade partnerov hodnoty života. Ako zadeliť si čas a vôbec komu venovať svoj čas. A podľa mňa tam je to ozaj už o kompromisoch. Dopredu si veci povedať je síce krásne, ale nemusia sa do bodky aj tak naplniť. Prisahať vernosť pri oltári je krásne a koľko z nich to aj dodrží? Ľudia sa menia a názory ako rýchlo sa menia, ojojojojoj.

Takže by som vôbec autorke nepísala, že už nemá šancu na zmenu. Má! Len treba mužíkovi ukázať zrkadlo.

Keď nemám dieťa a deti, kľudne si môžem vybrať, že OK urobíme teda kompromis, bude to takto ... Alebo si poviem bude to po mojom a hotovo, čiže žiadny kompromis. Ale pri deťoch by mal byť nielen kompromis, ale aj obeta. Obetuje svoj čas rodine(deťom) i v prípade, že sa nahnevá kamoš, brat ... (keď ho nepochopia). Keď nie, nech sa páči, môže si vybrať spoločný život s bratom, kamošom ... Čo si vyberie?
Človek, či je schopný "obety" sa zistí počas spoločného života a hlavne pri deťoch! Žena je schopná sa najviac obetovať vo svojom živote, keď sa stane matkou. Veď ako čítame tu na MK, len aby deti mali otca ...
A muž? Je rovnaký ako predtým, keď bol slobodný. Kým ... si neuvedomí, čo môže stratiť. A toto treba mužovi vysvetliť, ukázať, povedať - zrkadlo pravdy.

fokuska
27. máj 2019

@eva112014 Tak ja som sa nevydavala s ruzovymi okuliarmi... poznali sme sa velmi dobre a mali sme vydiskutovane, kao fungujeme teraz a ako si to predstavujeme neskor s detmi. Ale nejde len o to, videla som a samozrejme aj on ak ten druhy reaguje, ked je potrebna zmena, ked mame opacne nazory, alebo zvyky a je potrebny kompromis. To je dolezite, vidiet ci je partner ochotny pocuvat ma a nieco zmenit, alebo je to ako tuto autorka pisala, ze ona ho napominala stale ale on si aj tak stale robil po svojom. Je jedno o aku vec ide, ale ten postoj k situacii o niecom vypoveda.

ibrunova
27. máj 2019

Ale ak má kamarátov a je rád, že mu niekto zavolá cez víkend, nebodaj ak cez týždeň nestíha, tak by som to nehrotila, veď hádam netelefonuje 24/7.. A tebe celý víkend nikto nevolá, nepíše, nie si na nete?

eva112014
27. máj 2019

@fokuska Pozri môj nie je taký inteligentný, že iba zo slov rozumie. A asi autorkin tiež nebude taký. Vieš, keď hovoríš X krát, je to zbytočné, nechápe to. Vtedy som za to, že vytvoriť situáciu, čo jemu je dôležitá. A reagovať rovnakým spôsobom. Potom neboj sa, že s "otvorenými" ušami začne počúvať.
Keby si pohrozila rozchodom, to na málo chlapov platí. Urazené ego týmto chlapom napovie, však ma aj tak neľúbi, inak by také nehovorila. Oni si to otočia na seba a použijú to na sebaobranu. No čo už.

gastankaa
autor
27. máj 2019

@malasandrika ano vymazala,co je na tom na smiech,pokladam to za uzavrete,nechcem sa k tomu vracat

gastankaa
autor
27. máj 2019

- malu sme debaty na tuto temu,nie raz,dokonca aj dnes....
- aj casto robim ti,ze mame program bez neho,asi stale nepochopil
- ale ak to mam zhrnut,je to cele o obete....ako ste niektore pisalu. Obetovat nievo z toho,co mam rad,pre dobro rodiny
- suhlasim s tym,ze ked su deti,neda sa vseyki,ja som obetovala strasne vela,a nie je to o tom,ze chlao zaraba,tak nemusi uz nic zmenit,to je sebecke
- nepisem tento prispevok preto,ze vcera ma nastval,proste mij muz vysava a v polke prace je schopny vypnut vysavac,aby sa pozrel,ci mu niekto nevolal
- myslim,ze par dni v roku by sme mali zit len pre seba,a nemusime to nazyvat,ze sa chceme vlastnit,nie je toto partnerstvo 2 ludi ?
- jasne,ze kazdy si zavolame,ale nebudem volat polhodinu s kamoskou ak jej nejde o zivot,ked prave sedim s muzom pri kave a riesime nase veci

gastankaa
autor
27. máj 2019

Co ma zaraza najviac je uz len to,ze vsetky kompromisy navrhnem ja, a to,ze kym sa neozvem a nedam najavo,ze nieco prehana,tak veselo si takto zije,aaabsolutne ho netrkne,ze uz som mu to vravela,ze mi to vadi....sa pytam potom samej seba,ze kde do kelu som ja u neho....

gastankaa
autor
27. máj 2019

este jedna podstatna vec,moj muz ma v praci kopu casu na to,aby si vybavil aj svoje sukromne veci,kamosov a cital nezmyselne kraviny na facebooku....cize nemoze povedat,ze nema kedy nieco mrknut,ako napriklad pri detich ja.Ako vidite,len ked spia a ked sedim u zubarky ako dnes doobeda....

iveta143
27. máj 2019

moj manzel je tiez casto na telefone, i vtedy ked nemusi...uz som sa mu odhrazala, ze mu ten telefon hodim o stenu...ale potom som si povedala,ze ked sa ti tak dobre sedi doma s mobilom,ja si vystacim aj bez teba...deti nebudu stale malicke, staci ze trosku vyrastu a budem ich bravat na vylety,budem travit cas spolu s detmi a on nech si sedi doma na zadku...alebo parkrat som uz urobila aj tak, ze som jednoducho isla niekde sama a jemu som nechala deti 😀 islo ho porazit 😀 za jeden den mal dost...skonstatoval: radsej ist do prace 🙂 a ja na to...a to si sa staral len o dve deti...ja este popri nich aj varim, periem, upratujem...

gastankaa
autor
27. máj 2019

@maminuska uplne s tebou suhlasim,aj my zijeme spolocensky,aj s priatelmi a rodinou,ale je to obmedzene detmi,ktore sme chceli...
O obete zo strany zeny ani nemusim hovorit....
Celkovo tieto zalezitosti s mobilmi beriem tak,ze ludia uz nemaju voci sebe kusok slusnosti,rizpravas sa,a v polke tvojej vety si clovek zdvihne telefon...zavolaju ti k nedelnemu obedu....Stale hovorim o cudzich,nie o rodine

eva112014
27. máj 2019

@gastankaa Keď máte všetko iné vo vzťahu v poriadku, dá sa aj toto vyriešiť. Ja som sa včera zasmiala. Vždy som mu vyčítala, že celá výchova je na mne. Samozrejme, že to pravda nie je. (to mi povedal).
Včera som varila a poprosila ho nech sa venuje dcére. On sa jej dokáže venovať tak, že jej dá telefón do ruky, nech pozerá rozprávky. Chytila som ceruzky, papier a ide sa cvičiť čiaročky kresliť, vyfarbovať obrázok, aby nešla von z čiary a dookola napomínať dcérku nech si dá hlavičku vyššie, inak píše s nosom. Po 3 minutách to vzdal. On radšej dokončí varenie. A potom nasledovala diskusia. Niektoré veci si priznal a aj to je pokrok. Výchova detí nie je práca. Práca je, keď dostaneš za ňu plat. (názor niektorých ľudí).

fokuska
27. máj 2019

@eva112014 No ja prave poukazujem na to, ze ked sa taketo veci neriesili hned zo zaciatkov, tak teraz uz tazko preucis. Ako mu chces vysvetlit, alebo ukazat, ze napr. 5 rokov to takto robi, zena pohundre, ale on si robi svoje, tak ako mu vysvetlis, ze teraz uz zrazu je toho naozaj dost a uz treba zmenu? Cim dlhsie to tak je, tym dlhsie je to jemu pohodlne a tym menej ochotny bude urobit nejaku zmenu.

Preto som poukazala na to, ze sme v zaciatkoch vztahu, robi to, poviem, ze sa mi nepaci, robit o dalej, vztah pokracuje, stale to robi... tak asi vidim, ze mu na mne a mojom nazore a pocitoch akosi nezalezi. Uvazovala by som, ze no ak sa to nezmeni, tak asi spolu nevydrzime.

Ja nepovazujem za vhodne ostavat vo vztahu, kde sa ja len jeden vkuse podriaduje, prisposobuje a sice pohundre, ale ten druhy to nijak neberie do uvahy, nic nezmeni, stale si robi svoje. Je to pre mna signal, ze aj v inych a omnoho dolezitejsich veciach bude mat podobny postoj.

Ale autorke to uz teraz nepomoze, kedze take veci treba riesit hned na zaciatku. Len vyvsetlujem preco som napisala, ze podla mna sa to uz nezmeni.

maminuska
27. máj 2019

@gastankaa keď som sa vydala , tak môj muž bol stále na pracovnom telefóne, aj pred pokladňou v obchode, cez víkendy mu volali z Nemecka ... aj mne to liezlo na nervy, lebo ja stále hovorím že každý je nahraditeľný a teda pokiaľ nemáš pohotovosť , tak všetko ostatné počká a to aj u podnikateľov ( je len veľmi málo výnimiek kedy nie ) . Potom stále žiješ v práci a nemáš šancu kvalitne vypnúť. Manžel nezdvihol raz , dvakrát , trikrát a čuduj sa svete nič sa nestalo , svet sa nezrútil , firma stojí , stroje sa predávajú , zamestnanci nepomreli .... je to len to aj o vnútornom nastavení . Ja na dovolenkách fungujem tak , že informujem mojich klientov že som na dovolenke , ak je niečo súrne nech mi to pošlú do emailu , večer vybavím , ak je to naozaj neodkladné a akútne , nech mi zavolajú . Za 15rokov čo som na dovolenkách sa mi nestalo že by mi niekto volal. Email ano , ale telefonáty nie.
Časom sme dospeli k tomu že pracovné telefony v piatok o 19 hodine vypíname a zapíname v pondelok o 7:30.
Čo sa týka priateľov, naozaj zdvíhame len takým, ktorých považujeme za veľmi dobrých priateľov alebo s ktorými sa na niečom dohodneme. Mama, otec, súrodenci , krstná tak tam sa zdvíha vždy.

fokuska
27. máj 2019

@gastankaa A este sa vratim k tvojej vymazanej teme. Prestal ut teda manzel s tymi vulgarnymi a sexistickymi narazkami a recami? Pytam sa preto, ze aj to napovie o tom nakolko si ta vazi, ako berie do uvahy ked mu povies, ze ti nieco vadi, ci sa vie prisposobit, ci je ochotny urobit zmenu, kompromis.
Vtedy z toho vplyvalo, ze nie, lebo darmo mu hovoris, on si aj tak robi svoje, nerespektuje, ze tebe je to neprijemne.
Cize vidim uplnu paralelu s tym, co riesis teraz. Opat vec, ktoru si robi uplne po svojom a nerespektuje a vobec neberie do uvahy co si o tom myslis ty.

eva112014
27. máj 2019

@fokuska Ja rozumiem, čo píšeš. A nie každý má trpezlivosť vkuse hundrať, tolerovať a ... Všetci máme hranicu inak nastavenú. U nás funguje naozaj aj tak, že keď chcem, aby pochopil môj uhoľ pohľadu, mu nastavím zrkadlo situácie. Ale opäť, rozumej, že nie všetky "problémy" zas nechápe a že vkuse to takto fungujeme. A to ešte nepíšem, že tiež som človek a nie chodiaca dokonalosť. 😂
Myslím si, že kde je ešte láska, je aj trpezlivosť a aj ochota riešiť problémy.

Máš pravdu, že čím dlhšie tak je, je to jemu pohodlné. Pravda! Ale keď jedna strana je už veľmi pohodlná tak druhá strana musí byť už poriadne nahnevaná. Druhá strana má už "plný pohár" trpezlivosti. Je ochotná konať. Tak, či onak. Diskusia, kompromis, alebo rozchod - žiada nahnevaná strana. A keď sa toto dostane do tejto fáze, čo si myslíš, kto bude najviac nešťastný z tých dvoch, keď praskne "bublinka pohodlia"?

gastankaa
autor
27. máj 2019

@fokuska uplne roxumiem,coi vhces povedat,je pravda,ze ja som typ zeny,ktora problemy riesi,hned,tozhovotom,z toho dohoda,komptomis,hladam vzdy cestu,aby smr obaja boli spokojni,nie som padivna,ze budem zduta cakat,ci mu to dojde.Aj toto je vec,ze od zaciatku vztahu to riesim,rozhovorom,usmernenim,hundranim by som to nenazvala,vzdy to malo nejaky zaver s dohodou.Ale ako si tu tak s vami pisem,doslo mi,ze naozaj to riesim roky a upravi sa to na 2-3 dni a dost.Dnes som mu to aj povedala,ze len ma necha vyrozpravat,co mi vadi,ale nikdy s tym nic neurobi.
A casto mu to zrkadlo nastavujem,vytvarsm tieto situacie,aby videl z druhej strany,ako to je,ked robim to,co on....
K tej druhej teme,na kt.sa pytas,ano,prestal s tym,povedala som mu svoje,dost razne,jeden den tu bolo tichsie,ospravedlnil sa mi a uz ma brzdu....odvtedy sa to nestalo.

gastankaa
autor
27. máj 2019

@eva112014 ja si tiez myslim,ze aj po rokoch vie clovek zmenit postoj k niekomu,koho lubi,ale musi chciet....co vsak mam robit,ked toto dokola opakujem,alebo vytvaram situacie,co by mu to ukazali z druhej strany a nic....pozera na mna,ze chape,ale skutok nic

@maminuska moj muz 5 minut po stedrej veceri na vianoce telefonoval,kym si deti rozbalovali darceky.....s kolegom!!!
dufam,ze aj moj pochopi,ze sa svet nezruti,ked par hodin denne nebude k dispozicii vsetkym
A inak, tak,ako moj muz nerespektuje nas cas,tak som ho parkrat musela upozornit,ked chcel on niekomu volat v nedelu rano,kvoli veciam,co by pockali do druheho dna

ibrunova
27. máj 2019

@gastankaa Zjavne kašle na to, čo mu hovoríš a tvoj názor ho ani nezaujíma. Smutné..

gastankaa
autor
27. máj 2019

@ibrunova bohuzial mi to takto nejak vychadza,resp.aj ho to zaujima,pocuva,ale nema tie gule s tym nieco urobit

montemotherone
27. máj 2019

@gastankaa nie nie si čudná. Chráň čas pre rodinu. U mužov je to tak často. Ja som dlhé roky (cca 18? 😰) Odvykala svojho muža pozerať do mobilu či mu niekto nevolal a na hodinky. Hlavne na dovolenke ma išiel šľak trafiť keď pozrel na hodiny že koľko je hodín ale s takou nervozitou, že čo tam akože máme ďalej... Vždy som tak prehodila "ponáhľaš sa na bus? Máš nejaké stretko?" Nevedel žiť len s nami a užívať si kľud... Nepoviem ti ako to máš spraviť, lebo u nás to bol dlhý proces a veľa urobilo aj jeho zhoršenie zdravotného stavu v jednom období... Zrazu akoby sa zobudil že má rodinu, dieťa... Dovtedy bol zo všetkého nervózny a večne sa ponáhľal 😒

montemotherone
27. máj 2019

Inak, keď už aj na Aliexpresse nerobia cez víkend 😉 A to Číňania sú akí pracanti 😉 Začínajú si vážiť svoj čas

katkati
27. máj 2019

@deti95060810 Tak to je čo za život?

stokraska
28. máj 2019

@beky1813 To je veľmi smutné ak si niekto myslí, že menej komunikácie znamená lepší vzťah... smutnejšie je len ak je to aj pravda

vilma7
30. máj 2019

@gastankaa ja si myslím, že tvoj manžel je buď zavislý na mobile, alebo kamarátoch. Je ozaj "choré", aby niekto vysával a v strede činnosti išiel sliediť do mobilu, či mu niekto nevolal. Takže asi to bude treba už riešiť ako "závislosť". Alebo mu je okolie, kamaráti atď dôleźitejšie ako čo sa deje doma. Čo keby si ho natáčala, vždy keď odskakuje za vyzváňajúcim mobilom a potom mu to zostrihala a pustila? Lenže je možné, že mu to nedôjde, lebo u neho to zrejme patrí k dennému programu. Asi mu veľmi záleží na postavení medzi svojimi kamošmi, žiaľ dokonca na úkor rodiny. Čo s tým spraviť, ťažko povedať, zmeniť by to musel chcieť v prvom rade On.

Ja a manžel máme doma mobily v tichom režime.

caray
30. máj 2019

@stokraska asi tak. Komunikácia je podľa mňa kľúčom k šťastnému vzťahu. Podľa mňa s tým nesúhlasí len človek, ktorý má problém s komunikáciou, že nevie o svojich pocitoch hovoriť. V jednom vzťahu som raz bola s takým človekom, čo nechcel, nevedel komunikovať a pre mňa to bolo za trest

dzejn80
31. máj 2019

Ako sa vravi a plati to: nechavas ma samu - ucis ma zit bez teba ... a potom si zrazu uvedomim, ze ta uz na nic nepotrebujem.
Chlapov treba zapajat, nastavovat im zrkadlo, pretoze inak si myslia, ze je vsetko v najlepsom poradecku a fungujuce!

kamlicek
31. máj 2019

@dzejn80 presne ako pises. Najlepsie je nastavit zrkadlo. Vtedy si clovek velmi vela uvedomi!

beky1813
31. máj 2019

@stokraska ja netvrdim, ze treba menej komunikovat. Len niektorí ludia su ako to porekadli "je to ako hrach o stenu hadzat" a pri prvom probleme vypnu

nikolieta9
31. máj 2019

Verim ti, ze chces travit s nim a s rodinou, lenze pokial si to on neuvedomi, tak ty sa mozes aj na hlavu postavit a nezmenis ho. Skus si spravit program bez neho a mozno sa potom zbada a nieco s tym zacne robit. Aby vam v nedelu o 7:00 niekto volal, to fakt normalne nie je!!