Manžel nestojí na mojej strane

patricinka150
15. jún 2013

Kvoli anonimite som si zalozila novy nick 😔
S manzelom sme spolu 4 roky. Mame 1 dieta (7mesiacov). S manzelom v podstate pekny vztah-ked ma cas na nas.
Problem je nasledovny. Nikdy nestoji na mojej strane, pri rieseni problemov so svokrovcami. Ked mi nieco vadi, napr. aby malu nenapchavali vsetkym moznym, ved viete ako to chodi. Poviem ze si to nezelam-svokra pozre na muza, on pozre na mna a povie: "Ved zlatko, nebud taka, trosku jej mozu dat ochutnat". A hadka je na svete. Vacsinou to aj tak nedovolim, ale potom je urazeny manzel-vraj som na nich zla 😕 Stalo sa to niekolko krat. A opakuje sa to, aj napriek tomu ze sme sa o tom s muzom rozpravali asi tisic krat. On tvrdi ze on ma svoj nazor, ze je nestranny a ze sa nebude stavat na nikoho stranu. Ked sa mu paci nazor svokry tak je na jej strane, ked moj - co sa stava malo krat tak je na mojej strane. Ja si myslim ze by mal byt na mojej strane, aj ked mozno nesuhlasi, ale predsa moje/nase nazory a zaujmy mu maju byt prednejsie. Viem ze je tazke "vybrat si" medzi mnou a rodicmi. Lenze takymto chovanim som urazena iba ja-a vzdy mu to prejde lebo sa neviem dlho hnevat. Uz to nevydrzim viac, neviem ako mu mam pohrozit..alebo ako ho donutit aby ma bral vazne. Zda sa mi ze aj svokrovci to chapu, nejako sa mi nezda ze by boli urazeny ked im to aj tak zatrhnem, to iba muz si mysli ze ked im bude odporovat ze sa urazia a to nechce. Len ked svokre povie ze teda moze to malej dat, tak svokra sa samozrejme potesi, ved to urcite poznate ako to chodi.
Chcem aby muz konecne bol schopnejsi...nie toto neustale zazivat...pretoze vobec spolu nedrzime, a myslim si ze by sme mali.
Ved takto nemoze dospely chlap fungovat...a toto sa netyka iba dietata, ale celkovo jeho vztahu k rodicom...a zacinam mat pocit ze tym ze v nicom im neodporuje tak svokrovci si uz moc dovoluju-voči nemu (ja si nenecham), on si necha po hlave skakat stale 🙄 😠
Som zvedava na vase nazory...
Dakujem babulky 😎

morning
16. jún 2013

" Ja si myslim ze by mal byt na mojej strane, aj ked mozno nesuhlasi, ale predsa moje/nase nazory a zaujmy mu maju byt prednejsie. " - Vsimni si prosim to MOJE/NASE nazory. Tak toto je podla mna cely zaklad problemu.

sashabb
17. jún 2013

@morning ibaže mne nevadí keď si malý tú/tie sladkosti dá. No keďže viem, že manželovi to vadí, tak som samozrejme na jeho strane.
Čiže to je uplne to isté, čo rieši zakladateľka. A nikde nieje "napísané" , že musí na rodičov vybehnúť alebo im nadať. Jednoducho stačí aby aj on povedal nie a jeho rodičia by to zrejme bez problémov akceptovali.

lujza123
17. jún 2013

@patricinka150 a si si ista ze ked tvoj muz pritakava svokrovcom je to preto lebo sa ich boji alebo preto lebo si mysli to iste? Lebo kludne moze mat taky isty nazor ako oni...
Ja neviem toto je taka zabomysia vojna (aspon z pohladu cudzieho)..proste zakaz co sa ti nepaci a hotovo. Svokrovci si zvyknu a muz tiez.
On je zrejme uplne ina povaha ako ty, obaja sa ste prilis stary na to aby ste sa uplne povahovo zmenili..on nebude ako ty a ty nebudes ako on...tam nieje co riesit. Dieta je VASE, cize nemozes ani ocakavat ze bude vsetko uplne presne tak ako si prajes len koli tomu ze si mama. Bohuzial dieta ma rodicov..cize aj mamu aj otca...a aj vychovavane bude obidvoma..a nie presne rovnako.

bubelko
17. jún 2013

@patricinka150 osobne si myslim, ze mas pravdu v tom, ze 7-mesacne dieta nema co jest rezen. ak ti to vadi, povedz svokre aj manzelovi, ze tak male dieta by to nemalo a aj dovod, preco si to myslis. na druhej strane - nemyslim si, ze 7mesacne dieta spravi s kuskom rezna viac ako ho poolizuje. horsie to bude, ak zacnu so sladkostami v neskorsom veku a podobne. ale to si vsetko dohodnite vopred, najlepsie cim skor.
co by si vsak mala aj ty uvedomit, muzi niektore veci nevidia rovnako problematicky ako my zeny. aj co sa vychovy a stravy tyka, a nie je to preto, ze nechcu stat na strane svojej manzelky, ale pre nich to skratka nie je problem. a taktiez to, ze sme matky, nam nedava pravo urcovat vseobecne pravidla. ano, sme sice s detmi viac ako muzi, ale pokial nechceme otca degradovat na ploditela a financmajstra, tak im musime nechat nejake pole posobnosti a nie cakat, ze len preto, ze sme ako matky nieco povedali, tak nam budu chlapi prizvukovat.

len tak na okraj: pozrite sa do temy :
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/da-sa-toto-manzelstvo-este-zachranit/

ked sa nad tym zamyslam, mam z toho riadny gulas. ked je problem na strane - otec-zat, tak manzel je blbec a ma stat na strane zeny. aspon podla vacsiny. a ked je problem na strane zena-svokra (manzelova mama), tak je zas muz blbec a ma stat na strane zeny. 😕
nemalo by to byt nejako v rovnovahe? skratka dohodnut si s manzelom jasne stanoviska, pravidla, pri roznych nazorch najst kompromis a neriesit blbosti?

victory1
17. jún 2013

@patricinka150 necitala som ostatne prispevky, ale myslim, ze ty manzela stavias do nezavideniahodnej pozicie. On miluje svojich rodicov a miluje aj teba. A tym, ze rodicia robia nieco ine a ty nieco ine, popripade mate rozdielne nazory a ty chces, aby sa postavil na tvoju stranu, musi sa citit ako medzi mlynskymi kamenmi. Mozno treba vyselektovat, co je dolezite a co je hovadina....A pri tych dolezitych veciach trvat na svojom, aj ked proti voli manzela..ale nekricat, ale argumentovat..no a na hovadiny sa vykasli, zivot je aj bez nich dooost komplikovany...

katarina0123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pipistrel13
25. máj 2022

@monika15 dovolia si len tolko kolko im dovoli syn..
a na autorke sa mi paci prave to,ze je jedna z mala,ktora nepoukazuje na hnusnu,zakernu a blablabla svokru,ale na manzela,ktory ma stat pri nej - lebo ma pravdu,to ze svokra ma nejake predstavy a chce nieco urobit je asi normalne (mnohe z nas budu take iste),ale syn je ten,ktory ma povedat "dakujem mami,ale my sme sa dohodli takto"
autorka odporucam hodit rec so svokrou ohladom veci,ktore robia a nesuhlasis s nimi,zda sa,ze je to zena,ktora by to mohla prijat a ak nie,tak razne a muz nech sa uraza

davidofff
8. feb 2023

@patricinka150 tiež nechápem čo je toto za doba. ...žiadne sladkosti nič.och veď ako keby ju napchavaju každý deň sladkosťami od rána do večera tak samozrejme to nedovolím.ale ako mala s ladkost