Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel odišiel a nechal ma s 2 deťmi. Menšie má 5 týždňov

miska2311
28. mar 2012

Ma niekto takuto skusenost?ako ste si sami poradili?Ja som v to nedufala ze sa mi moze taketo nieco stat,no manzel sa takto bohuzial rozhodol,odist od nas ☹ ,

didi44
1. mar 2013

@miska2311 ...to je logicke...synovia dost lipnu na otcoch i ked dcery nie su vynimkou....teda dievca, budes to mat v zivote velmi nelahke....kazde zakopnutie ta mozno zaboli..a to nie kvoli sebe ale mozno prave kvoli detom....ak...Teda prajem ti v zivote vela stastia...a nenechaj sa balamutit sladkymi recami ziadneho chlapa..

didi44
1. mar 2013

@atinag ...aaa teraz dufam, ze stastnou zostanes na veky vekov... 😀 ved na to, ze si z okr. kru....na..si celkom pekna a obcas aj mila....vtedy ked mi nenadavas... 😀

rainee
1. mar 2013

je zaujimave ze chlap je vzdy vo vyhode, ked mu nieco nevyhovuje alebo ho to uz nebavi, jednoducho sa zbali a odide 😠 pripadne si stihne najst medzitym aj milenku. a zena len drepi doma a stara sa o decka a aj tak nie je dobre. lebo jasne kazdy by chcel mat doma nastajlovanu pipku ktora mu vyborne navari a da kedy chce, krasne poslusne deticky, no rodinka ako z reklamy. ale realita je uplne ina a vzdy si to odskace zena. pre mna tiez nebolo jednoduche ked sa mi narodila mala, totalne sa mi zmenil zivot, bola som unavena, vycerpana, chybali mi ludia, praca, niekedy by som tiez vsetko najradsej nechala tak a niekam vypadla oddychnut si od vsetkeho. ale neurobila by som to nikdy, lebo mam zodpovednost a milujem svoje dieta, no a problemy su na to aby sa prekonavali a nie pri najmensom konflikte zbalit svestky. najhorise je potom to vysvetlovat detom preco tato odisiel pripadne stale si nieco vymyslat a nakoniec zena skonci ako ta co za vsetko moze a este ju aj deti nenavidia, aj take pripady su.

lienka434
1. mar 2013

@dada1212 ak ho chces spat,mozem ti poradit rob vsetko tak ako ked ste sa spoznali-ked ste boli zalubeny,tento stav vela veci ospravedlni a ludia casto v tejto fazy nevidia "chyby" druheho,a vnesie do vztahu inu atmosferu alebo potom kniha 5 Jazykov lasky.

atinag
1. mar 2013

@miska2311 ja k tomu len tolko,tiez sme boli rok od seba,medzitym sme sa rozvadzali a dala som este sancu...a bolo to dalsie fiasko...ty to mas urcite tazsie,mas dve deticky,nezavideniahodna situacia...ale neurob aj ty chybu...drzim ti palce..

atinag
1. mar 2013

@didi44 a k tebe zlatusik....muselo ta postretnut nieco velmi pozitivne...drzim palce aj tebe.. 😉

didi44
1. mar 2013

@rainee ... 😀 ...vraj chlap je vzdy vo vyhode....to su len riadne keci....ako tie, ze zeny s rovnakym funkcnym zaradenim a vzdelanim zarabaju menej ako muzi...opakovane nepravdy...lebo tabulky platov a funkcneho zaradenia nepustia a nie su spracovane samostatne podla pohlavia zamestnancov...a zenu murarku, ktora pracuje 10-12 hodin zarovno muzom nepoznam...ale uctovnicku, ktora im robi platy...zohrieva si ju vo vyhriatej kancelarii a ma stredne vzdelanie ako ktorykolvek iny murar so stavebnou priemyslovkou..zaraba ona ovela viac..a este sa stihne smykat s technikom..co ma na starosti dozor... 😀
...nuz ak si myslis, ze je chlap vo vyhode, tak mu nechaj deti...a chod si von odpocivat..ak sa na materskej nudis..zatial co on zarezava v praci...a ak si nespokojna..nic ti nebrani, aby si odisla...no nie?...alebo ta drzi doma nasilim?...

didi44
1. mar 2013

@atinag ... 😀 ..teraz zlatusik.... 😀 ...neskor clovek ineho nareciteho podania....samozrejme, ze ma osvietilo...ved zijem vo vztahu s krasnou blondinou uz 7 rokov....a po zlozeni ruzovych okuliarov ten slnecny svit prenika aj cez moju hlavu......a to vies..laska je laska... 😀

atinag
1. mar 2013

@didi44 😀 ................ 😀 .................. 😀

rainee
1. mar 2013

@didi44 neviem ci su uplne presne pochopil co som tym myslela,ale nevadi 🙂 neviem si predstavit zenu co by sa na materskej nudila, je to ovela horsia (24 hodinova!) sichta ako v robote, skus si to niekedy vyskusat ak budes mat deti.. a co sa tyka prace, je statisticky dokazane ze zeny zarabaju o 1/5 menej ako muzi (napr. http://ec.europa.eu/justice/gender-equality/gen... ). a to ani nejdem hovorit ze zena musim byt 2x tak dobra ako muz ak sa chce dostat na nejaku poziciu a kolkym zenam sa v porovnani s chlapmi podari prebojovat na posty vo vrcholovom manazmente a nie je to tym ze by na to nemali, boli menej kvalifikovane...ale to je uz ina tema.

evyke
21. máj 2017

@miska2311
@miska2311 mozem sa spytat ako si dopadla v tejto situacii?? ja zazivam momentalne presne to iste mala ma iba 6 mesiacov a maly 3,5 roka... je to strasne prezivat... ako sa ti to podarilo prekonat prosim? niekedy mam pocit ze sa z toho zosypem...

denisauk
6. mar 2018

ahojte kocky
som v podobnej situacii, rozisli sme sa s partnerom, mame 2 deti - 2r a 5r dcerky.

kolko vam platia vasi ex na 2 male deti?

zuzulik8883
6. mar 2018

Ahojte, aj ja som sa s partnerom rozišla po 7 rokoch... Rovnako máme spolu dve deti 6 a 2 ročné, ale nebola som mu asi dosť dobrá ani na to aby si ma aspoň vzal. Bola som o 11 rokov mladšia a ani škaredá nie som. Starala som sa mu o dom veľkú záhradu a po smrti jeho mami aj rok o jeho imobilného otca... Keď som nastúpila po prvej materskej do práce, konečne som sa finančne osamostatnila a nebola som od neho závislá. Druhé dieťa som nechcela z dôvodu, že on bol o dosť starší a nebol ani ideálny partner. Žiaľ moja chyba, nestihla som si pri pracovnej vyťaženosti vybaviť antikoncepciu a v podstate aj prečo, keď sme spolu spávali raz za pár mesiacov... V čase keď už som od neho chcela odísť so synom k rodičom som zistila, že som zas tehotná. Mala som neskutočnú zlosť na neho lebo som vedela, že to spravil naschvál. Kvôli dvom detičkám som sa rozhodla, že dám ešte tomu vzťahu šancu, ale opäť som bola sklamaná keď ma partner začal úplne ignorovať, z práce prišiel domov kedy ako, no nestála som mu ani za ahoj, niekedy mi aj zabudol oznámiť, že išiel na služobnú cestu... žili sme vedľa seba ako duchovia bez slova. Až som začala mať podozrenie, že má niekoho iného. Jedenkrát som si vypočula jeho rozhovor s kamarátom, kde sa mu priznal, že ma podviedol a že so mnou je už len kvôli deťom... Vtedy som rezignovala úplne a prestala som ho brať ako muža a môjho partnera. Deťom sa tiež nevenoval, maličkého ledva vzal na ruky a starší za ním chodil ako psíček aby si vyžobral aspoň trochu pozornosti. A v tejto situácii sa objavil niekto druhý. Nový muž, ktorý dokázal oceniť moju snahu. Je to už skoro rok, čo bývame s novým ockom, je v mojom veku a detičky ho milujú o sebe ani nehovorím. Venuje sa intenzívne im aj mne a sme šťastná rodinka. Ešte sa pokúšame o tretie spoločné bábo. O jedno sme už žiaľ prišli v 11stom týždni, ale nevzdávame to a skúšame ďalej. Expartner bio otec detí ostal v tom veľkom dome sám, z počiatku mi vyplakával nech sa vrátim, že ma miluje a že sa zmení, ale časom sa otočil o 180 stupňov a teraz ma nepustí ani pre osobné veci. O deti sa nezaujíma, bol tu až raz po vianociach im doniesť darčeky... To že mal mladší syn 2.hé narodeniny mu akosi ušlo. Na obe deti spolu mi posiela po vlastnom uvážení 120 eur mesačne, pričom žije sám a pracuje. Ja som stále na materskej a už mi tiež pretiekol pohár trpezlivosti. Preto som ho tento týždeň dala na súd o zvýšenie výživného, respektíve o jeho určenie, nakoľko to čo posielal bolo len po slovnej dohode. Žiadam teraz 150 eur na každé dieťa tak uvidíme ako to sudca odklepne. Myslíte, že žiadam veľa, keď ja som ostala bez peňazí bez strechy nad hlavou len s jedným autom, ktoré mi tiež nanútil expartner aj s úverom čo ešte platím? On ostal v dome sám, má dve autá a vlastní pozemky a má trvalý pracovný pomer plus ešte zarába na fuškách. Ja nič nepotrebujem, ale deti stoja ozaj veľa peňazí. Je mi už trápne, že sa o nás musí starať môj nový partner lebo ja týždeň po materskej ostanem bez eura. Zaplatím nemalý úver a polovicu nájmu a ostatné účty a vystane mi na jeden väčší nákup. A pán ex si užíva život, denne popíja a chodí s herečkami po welness pobytoch, vraj nech sa nový ocko stará.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli