Manžel/priateľ je alkoholik. Aký je váš život s ním?

julia225
28. nov 2007

😒 najde sa niekto, mozno aj odbornicka, ktora by nam pomohla zdielat kazdodennu neistotu co bude?
ahoj som julia a moj snubenec je alkoholik, takto sa to vse zacina, mozno si poviete preco ho nenechas, ale co ked ho milujem a zalezi mi na nom... momentalne sa lieci, ale ci to dotiahne dokonca a aj v realnom zivote sa mu bude darit abstinovat, to vie len Pan Boh.
nehambite sa prispiet, pomoze to.
vela stastia. 🙂

katuska268
16. dec 2011

@julia225 ahoj...moj manzel pred svadbou bol uplne v pohode...ale po narodeni nasho syna to slo dole vodou..zacal pit...Psychicky ma tyral nadaval mi hnusnymi slovami...Raz pil v lkuse dva tyzdne dennodenne chodil ozraty domov..Pootom sa to na chvilku ukluddnilo vcera to zacalo znova...Dneska prisiel zasa napity domov,potom odisiel do obchodu a vratil sa odtial napity...A zacal sa spravat agresivne..Chytil ma pod krk a prastil ma do zrkadla zavesneho na stene az tak ze mi vyrazil dych doteraz ma boli chrbat...Ja uz neviem co mam robit...Na liecenie dobrovolne nepojde...Ja nechcem dopustit to aby moj syn vyrastal bez otca...Ale psychicky a fyzicky sa tyrat nenecham

stardust
16. dec 2011

@katuska268 nemoze mu byt nariadena liecba, ked ta uz fyzicky napada?

lucikan
16. dec 2011

@katuska268 pozeram, aka si este mladucka (myslim to v dobrom), fakt cely zivot este pred sebou a pride mi to velmi smutne, ze by si svoje dalsie roky mala byt pri takom chlapovi! To ze nechces, aby syn vyrastal bez otca - to je fajn ideal, ale ma hranice. Lebo bud si ista, ze hentaky otec nic dobre dieta nenauci, prave naopak bude mu prisernym vzorom. Ked si takuto situaciu predstavim, opity clovek pri malom dietati, ved to musi byt aj nebezpecne, ci? Ako preboha fungujete, ked on pride opity domov a napriklad maly k nemu chce ist? Hrat sa, pomojkat....ja by som teda utekala, az by sa prasilo...

katuska268
16. dec 2011

@lucikan on este nevie ze je opity..na to je este maly on nechape co sa deje a najhorsie je ze to co sa dnes stalo videl aj moj syn.....vies ja chcem odist ale ono vlastne nie je kam...mama robi daleko a moja babka mi na to povie ze to nic nie je ze to musim vydrzat...ale ja uz nevladzem...tam kde som byvaala predtym tam by som uz ist byvat nemohla...takze neviem co mam robit

katuska268
16. dec 2011

@stardust tak to ja neviem...a moji svokrovci sa pripajaju na jeho stranu ...este mne vycitaju ze za to mozem ja...

stardust
16. dec 2011

@katuska268 lepsie by urobili, keby mu dohovorili tu liecbu.

katuska268
16. dec 2011

@stardust mne to niekedy pripada ze im je to jedno

trnka77
16. dec 2011

@katuska268 ahoj..ja som vyrastala s alkoholikom,moja mama tiež chcela aby sme mali otca,bála sa,že to nezvládne ☹ ..odišli sme,ale už bolo neskoro...neviem zabudnúť a aj keď mám dnes už 34 rokov stále je to vo mne 😕 cho´d od neho preč,aby tvoj syn nebol taký istý ako on keď bude starší...veľa síl

lucikan
16. dec 2011

@katuska268 tak to je fakt smutne. A tvoja mama vie, co sa deje? Robi daleko - aj tam byva? Nemozes sa k nej odstahovat? Nepodrzala by ta v tejto situacii?
A babka ma dom alebo byt? Ak hej, ja by som dosla rovno s kufrom a s malym pod pazuchou...☹

lili_mia
16. dec 2011

ja som bola do takého zaľúbená .. nebol až priamo ožratý, aspoň pri mne nie, ale na facebooku sa množili fotky ako mu tečú sliny z ožratého ksichtu a podobne, začalo to byť na mňa veľa a to ako sa na tom rehotal, ach jaj, to ako sa smial, že aha ja si večer k telke dávam celú sedmičku hrušky .. trvalo to dlho, ale ukončila som akýkoľvek kontakt a nechcem riešiť, či som ho málo milovala .. on svoj čas nevedel inak tráviť, iba alkohol po večeroch

julia225
autor
16. dec 2011

@katuska268 nenechaj sa tyrat .... ja som chcela bojovat, ale nedalo sa to vydrzat ....sme same, je nam dobre, aj ked chyba ... mysli na dieta, si zan zodpovedna ... hlavne neprovokuj, ked je spity, rob vsetko, aby si lahol spat, viem je to hrozne, ale usetri ti to modriny ... ja som mala tiez len 20, ale citila som sa na 40 ... teraz mi je ovela lepsie, aj ked sme stale v kontakte, ale len na dialku ... vyhladaj pomoc odbornika, volaj policiu, ked je agresivny, aby si mala dokaz, ze Ta tyra ... nenechaj to tak ... keby si potrebovala posli IP ...myslim na Vas

katuska268
16. dec 2011

@lucikan no byvajuv dome..aj s mojou sestrou. ja som tam byvala do svojich 19.Mladsia sa odstahovala.Moja mama robi v Bratislave.Ku nej ist nemozem lebo byva na ubytovni.S jednou izbou.Uz som to tak raz spravila ze som odisla ale po tyzdni som sa vratila...

katuska268
16. dec 2011

@julia225 vzdy ked je ozraty tak ja som kludna divam sa na televizor alebo sa bavim s malym len on mi zacne vycitat rozne veci...ja ho ptom doslova prosim nech ide radsej spat niekam prec...nakolko mi este nemame vlastne byvanie ale len jednu izbu..po polhodine prehovarania ide ale dovtedy je to hroza

mima88
16. dec 2011

@katuska268 Prosim Ta odid od neho uz len kvôli svojmu syncekovi. Ja som vyrastala v rodine, kde bol alkohol a poznacilo ma to dost...mama stale hovorila, ze len kvôli nam je s otcom,ale to je somarina lebo najviac v takej rodine trpia deti..ani si nevieme predstavit ako su vnimave a to v nich zanecha poriadne stopy do buduceho zivota ☹ . Si mlada a urcite najdes pre svojho synceka milujuceho ocka a nie takeho, co mu bude mlatit mamku..lebo to co teraz bude vidiet maly bude to robit aj svojej zene ☹

katuska268
16. dec 2011

@mima88 ja tak strasne chcem len ked ja nemam kam odist...tam kde som byvala predtym tam byvaju stari rodicia a vydata sestras manzelom...a navyse ked sa mama vrati z Ba na vikendy alebo tak na tyzden tak by som nemala kde spat...ved mna ani vlastna rodina nepodpori

mima88
16. dec 2011

@katuska268 a krizove centrum?

katuska268
16. dec 2011

uf neviem ci by som mala na to odvahu

kvietocek7
16. dec 2011

@katuska268 mas to tazke,ale urcite sa nevzdavaj.. skus miestne urady urcite je riesenie pre tvoju situaciu. Drzim palce.

katuska268
16. dec 2011

@kvietocek7 dakujem

koniarova
16. dec 2011

@katuska268 Tak ju pozbieraj, inú možnosť totiž nemáš.Aspoň sa priebežne informuj, pozisťuj niečo.

katuska268
16. dec 2011

@koniarova budem zistovat na internete...snad nieco najdem

koniarova
16. dec 2011

@katuska268 Skús, popozeraj. Ako krajné riešnie. Poprípade is tam aspoň zavolaj. Nikdy nevieš, ako sa situácia vyhrotí. Takýto ľudia sú nepredvídateľní. Držím palce.

julia225
autor
17. dec 2011

@katuska268 Kati ... existuju krizove centra, aspon na zaciatok ... zisti to ... viem, je tazke odist a viem, ze vo vnutri si presvdcena, ze nepojdes, ze sa to zmeni ... neviem, ci si veriaca, ale ak ano, skus poprosit knaza o radu, ulavi sa Ti, mozno Ti bude vediet aj nejako pomoct, alebo potom nejaka znama/y lekar ... byva vobec niekedy triezvy? Ak ano, neskusala si sa s nim o tom rozpravat? O lieceni myslim? Nevzdavaj sa .... bojuj, ale otec a manzel, co pije, to nieje dobry priklad, nepripravis maleho o otca, len sa separujete a das mu podmienky, za akych okolnosti sa moze stretavat s malym ... pravo je na Tvojej strane ... myslim na Vas ...

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 ja ta chcem len povzbudit, aby si cim skor odisla. Z chlapa, ktory je uz v mladom veku alkoholik necakaj ani napravu, ani zlepsenie. To by musel chciet. Budes sa trapit cim dalej tym viac. Chlapa, ktory ma problem s alkoholom nikto nebude dlhsie ako nez mu na to pridu zamestnavat. Ty potom budes ta, ktora bude musiet zivit rodinu, davat mu peniaze na chlast, budes bita, lebo mu nedas dost... horovy scenar??? ano, ale pravdivy. Do svojich 12 rokov som zila s otcimom alkoholikom. Potom s tym mama sekla a vyhodila ho. Ona mala sice stastie, ze mala svoj vlastny byt. Ty si ale mlada, v krizovom centre ti na zaciatok poradia, pomozu. Daj inzerat, ze hladas slobodnu mamicku s dietatom do spolocneho prenajmu. Zamestnas sa a vo dvojici to ide lepsie aj s platenim. Staci 2-izbovy byt. navzajom si pomozete. Ta cesta urcite je, len to chce odvahu a hlavne: mysli predovsetkym na svojho syna, ktory casom zacne rozumiet a jeho agresivne vypady premietne do svojho spravania, lebo sa s tym nebude vediet vyrovnat a pochopit, preco to otec robi. A svokrovci mu drzia stranu preto, lebo vedia, ze je alkoholik a lepsie je hodit vinu na teba, ako keby si ho mali vziat k sebe a pomohli ti postavit sa na nohy. Starku nepocuvaj...to je stara skola a kedysi bolo "moderne" prislovie: ked zenu zbijes, ako keby si roľu pohnojil...

katuska268
17. dec 2011

@sisaha dakujemti za radu..budem nad tym premyslat

katuska268
17. dec 2011

@katuska268 ale verim ze moja mama by mi nejako pomohla..ze by sme si zobrali byt a platili ho spolu

katuska268
17. dec 2011

@julia225 nja mu dohovaram on byva aj triezvy...ze ci sa chce liecit..povedala som mu ze odidem aj s martinkom on mi na to povedal ze nech idem ale bez martinka...

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 typicky alkoholik...silne reci...bez Martinka...sud by mu nezveril ani derave topanky, nieto dieta...

katuska268
17. dec 2011

@sisaha ja mu to hovorim...ze jemu to dieta nedaju

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 ak je tvoja mama ochotna s tebou ist do vacsieho bytu, tak to sprav... mama ti na zaciatku pomoze, postavis sa na nohy. si prilis mlada na to, aby si svoj zivot prezivala (schvalne pisem prezivala,nie zila) s alkoholikom, ktory sa nechce dat ani liecit a jeho perspektíva je nulová. O rok, dva mozno neskor stretnes urcite muza, ktory ti bude oporou a bude milovat aj tvoje dieta.