Manžel/priateľ je alkoholik. Aký je váš život s ním?

julia225
28. nov 2007

😒 najde sa niekto, mozno aj odbornicka, ktora by nam pomohla zdielat kazdodennu neistotu co bude?
ahoj som julia a moj snubenec je alkoholik, takto sa to vse zacina, mozno si poviete preco ho nenechas, ale co ked ho milujem a zalezi mi na nom... momentalne sa lieci, ale ci to dotiahne dokonca a aj v realnom zivote sa mu bude darit abstinovat, to vie len Pan Boh.
nehambite sa prispiet, pomoze to.
vela stastia. 🙂

cicus13
17. dec 2011

@katuska268 prepáč, že sa zapájam do Vašej diskusie...ale nedá mi nereagovať, ja som podobnú situáciu zažila ☹ môj otec bol alkoholik a moja mama trpela a trpela. Nebudem písať čo stváral to poznáš...v tomto sú alkoholici rovnaký. Podstata je taká, že si mama jedného dňa povedala dosť a odišla. Najprv sama ( bola som už strašia chodila som do školy, takže ma nemohla hneď zobrať ) a potom sa vrátila a zobrala aj mňa. No a s Naším ocinkom to tak otriaslo, že odvtedy prestal chlastať a je to už 20 rokov čo je abstinent !
Možno Tvoj manžel sa príliž spolieha na to, že budeš stále pri ňom.
Toť moja skúsenosť.

gemini2
17. dec 2011

mna by celkom zaujimalo, ako dopadla zakladatelka temy.....

filipal
17. dec 2011

@julia225 si este na koniku?

filipal
17. dec 2011

@katuska268 sisaha ti velmi dobre poradila, skus posluchnut jej rady... drzim palce. 🙂

katuska268
17. dec 2011

@sisaha Ahoj.uz je to tu zase.rano sme boli na tortu autom tak to bolo v pohode...poobede pomahal otcovi s masom lebo jeho otec bol u znameho na zabijacke.A vecer o pol siiestej uz bol napity.Boze mna slaktrafi.Ja neviem kde sa napil a ani kedy...

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 no u otca...kde inde.. 😒

katuska268
17. dec 2011

@sisaha to by si nedovolil...aspon si myslim ze nie

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 aj tak ta obdivujem, ze to zvladas...Ja mam k alkoholikom neskutocny odpor..

pingu1
17. dec 2011

ja som dieta alkoholika...
takze... maniodepresivna porucha je vysledok jedneho kkta, ktory mi spraskal zivot a celej rodine. a nasledne tato choroba mi nici zdravie, manzelstvo a vsetko okolo

katuska268
17. dec 2011

@sisaha ja neviem ja mozno cakam ze ci sa to nezlepsi...neviem ci mam cakat..dneska mi povedal ale to bol uz opity ze asi bude musiet ist fakt na to liecenie ale ze nie su peniaze.Ale ja som to nebrala vazne

sisaha
17. dec 2011

@katuska268 to su len reci, ak take nieco povie rano po vytriezveni, tak zajdi za nejakym psychiatrom ku ktoremu patrite a spytaj sa, ako postupovat, ci ti vie poradit. Ono, po lieceni musi uz cely zivot abstinovat a to nevim ci dokaze.. Ale za pokus to stoji. Dala by som iba jednu jedinu sancu. Ak nevydrzi, dalsiu sancu by som uz nedavala a pakovala veci.

katuska268
17. dec 2011

@sisaha on by take nieco rano po vytriezveni nepovedal...o tom mozem snivat....

viera27
18. dec 2011

@katuska268 komplikujes si zivot moja a bude este horsie. Teraz ste mladi, zalubeni. Postupom casu bude lasky menej a problemov viac. A s alkoholizmom ich neustojite. Pokial nedojde k rieseniu teraz, neskor ho budes tazsie hladat. Stratis roky zivota a tie ti uz nik nevrati.
Inak zaujimave, ze na liecenie peniaze nie su, ale na alkohol ano.

maartinkaa
18. dec 2011

@katuska268 ja si myslim, ze na liecenie peniaze nepotrebujete,,,,,mala by to platit poistovna, alebo sa mylim??

sisaha
18. dec 2011

@maartinkaa ja si tiez myslim, ze alkoholizmus ako diagnoza je urcite liecena zdrav. poistovnou. Treba ale navstivit psychiatra, ktory ho odporuci a urcite aj ozrejmi ako to je.

staronova
18. dec 2011

@gemini2 Zdá sa mi,že zakladateľka témy je už sama a nenechá si ničiť život od človeka, ktorý si ju nezaslúži.

katuska268
18. dec 2011

@maartinkaa neviem ako to je

zuzikkaa
18. dec 2011

@katuska268 tak ja teda tiez neznasam alkoholikov...moja mama sa tento rok po 30tich rokoch rozviedla koli tomu,,a to sme do nej 10rokov so sestrami hucali!!! nicil nam zivot,,psychycky,fizicky,ekonomicky atd...klasika 😒
a teraz ked sa ho zbavila aj co sa tyka byvania tak uz sa vypytuje ze co na vianoce!!! akoze bez chrbtovej,,rozisli sa sice akoze v dobrom ale on si nikdy nic neprizna...vycituje 20rocne veci dokola a potom sa z toho vyspi a akoze sa otrasieme a ideme dalej...to urcite!!!
ja sa snim uz dlhsie nebavim,,dokonca na mna zautocil aj ked som bola tehotna...lebo bol zase ozraty a uz som nevydrzala a odpovedala som mu na tie jeho debilne reci po svojom a to sa mu uz nepacilo...cisty debil 😠 😠 😠
stale sa nam vyhrazal ,,nieco vycital,,a posielal do pi.. no chudak bez urovne
a ked sa mu "splnil" sen ze je konecne sam tak mu dochadza ze nechce byt az tak sam...

no chcem ti povedat,ze nebud s takym clovekom,,lebo taky sa nemenia,,mozno 2% zo 100... budes stale v strese a tvoje dieta si to nezasluzi...ak mas moznost odid od neho,,znicis si zivot,,a sama pises ze je hrdina iba ked je opity ale triezvy sa nevie k nicomu dokopat 😒

claudica
21. dec 2011

Život s alkoholikom.... no nikdy, za žiadnych okolností a v žiadnom prípade! Vôbec by som o tom ani len nerozmýšľala.

natia
21. dec 2011

@katuska268 sú cesty, spôsoby aj možnosti...každý ti radí len utekať...ty musíš vedieť, či ti ten človek za to stojí...ak máš pochybnosti, tak bež od neho preč hneď a zaraz...ale ak si si celkom istá, že za to stojí, tak to nevzdávaj, sú cesty, poznám x takých ľudí, x manželiek takých ľudí...abstinujúcich alkoholikov...

zuzana76
21. dec 2011

@katuska268 Katka tiez sa pridavam k dievcatam, chlap alkoholik sa zmeni len vo velmi velmi malo percentach, stale to bude len horsie. Minule v TV davali nejake spravy, ci relaciu, ci reflex ci co to bolo a tam sa hned nasli 3 rodiny co chceli prichylit mlade dievca asi 19-rocne tehotne, bezdomovkynu a ona si teraz vybera z 3 moznosti kam sa odstahuje byvat s dietatom, bola to mlada rodinka s dietatom na farme so zvieratkami, potom taka starsia pani a este tusim jedna rodina, ak nemas kam ist, skus napisat niekam do TV - bohuzial si nepamatam ktora to bola TV, zachytila som to len uchytkom, urcite by sa nasli dobri ludia, co mozu poskytnut byvanie, tie rodiny od nej dokonca nechcu ani peniaze za byvanie. Keby si sa s niekym aj ty dohodla, napr u vas v dedine, ze sa budes o nejaku starsiu pani starat a zaroven u nej byvat. Od neho utekaj prec rychlo.

eri28
21. dec 2011

@julia225 ahoj moj ex priatel bol alkoholik zistila som to po roku a uz som nevladala tak som od neho u sla, mala som ho rada velmi, bolo to davno a bola to zakazana laska, mal 33 ja 23 a on bol na ulici, takze asi vies si predstavit ako sme dopadli, pribeh na roman, ale stalo to za to.
nehrala som sa z laskou, len v tom case som aj ja uz potrebovala pomoc, bola som na hrane zaciatocnicky alkoholicky, a ked som ho vyhladala po mojom uspesnom takzvanom nieco ako resoce, a chcela mu pomoc nechcel, laska tam vyhasla, .....
neskor viem, ze bol v base a teraz netusim ci zije a kde, obcas si na neho spomeniem, to je v skratke.....
moj terajsi priatel nastastie nema problem z alkoholom a som stastna, aj ked viem ze da sa prezit vsetko, mame s tym v rodine problemy.....

eri28
21. dec 2011

inac k tej teme alkoholici sa vedia zmenit, ale musia mat silnu motivaciu, a davat percenta, ze kolko z kolkych, by som nevedela napisat.
Moj ocino bol alkoholik uz nepije....

mataharyy
21. dec 2011

@katuska268 Člověk se může změnit, ale musí sám chtít, v tomto případě střízlivej... Pokud si sám nepřizná problém, nečekej že se to zlepší, spíš naopak... A pak si musíš položit otázku, zda v tomto chceš vychovávat dítě/děti a žít takto, nebo chceš od života něco víc 😉

katuska268
21. dec 2011

aj je to tu zasa...moj manzel je zasa ozraty...a spi na zachode...no povedzte je vobec toto mozne?

eri28
22. dec 2011

@katuska268 tak tomu sa hovori kriz, bud silna.... 😉

eri28
22. dec 2011

myslim si ze kazdy kto pije ma problem sam zo sebou a z okolim v ktorom zije, urcite by som dala sancu , keby to bol manzel a laska az za hrob, aj viac a ja som dostala viac sanci netykalo sa to alkoholu, ale bolo to svinstvo a moj partner vela obetoval a modlil sa na kolenach, pomohlo dufam......
ALE ZASE keby to uz nicilo rodinu, deti, alebo nas vztah do hlbky isla by som sa poradit a konala by som som mozno aj na chvilu odlucenim od partnera, zivot mame len jeden a cely ho prezit v strachu nie je Boh vie co.... 😉

vejula
22. dec 2011

Ahojte dievčata. Moj otec je alkoholik. Ked sme boli deti, bolo fakt zle. Ked si vypil bol na mamu agresivny. KEd schovavala peniaze aby všetky neprepil, aby sme mali za čo žiť.... Ked povedala že sa s nim rozvedie tak sa jej len vyhražal že už deti neuvdi aa ona sa bala. kedže z abyvaleho systemu bolo možne hocičo pokial si mal znamosti vo vyššich kruhoch 😖
No mama napriek tomu ho raz išla udať, ked ju napadol tak že keby nemala šťastie tak sa z toho len tak lahko nedostane. No a samozrejme tatko využil znamosti a na poliici ešte z mojej maminy urobili uplnu kravu a pomaly lahku ženu, ktra si musi uvedomiť že ju manžel chce mať len pre seba.. PRitom mamina mu bola vždy verna a moj otec mal stale nejake utkvele predstavy, že ho podvadza. A tak so slzami v očiach všetko stiahla. OD vtedy ju otec už nikdy fyzicky nenapadol, ale doteraz pije. Takmer vždy ked v ten den nema službu tak je v krčme. Sice už ked pride sa len naje lahne a spi a nerobi žiadne sceny, no i tak je to podla mna psychicky naročne, neustale sluby že to bolo posledny krat.... FaKT PRIEMERNE KAžDE DVA TYžDNE skubuje že už nepije, no uplna komedia, alebo skôlr tragikomedia. A mama od neho neodide. Ako mlada ked sme boli malí od neho odišla niekolkokrata niekolkokrat bola presvedčena že sa už nevrati a on vždy prišiel s vyrazom zbiteho psa a mama sa vždy vratila. Ach jo, teraz si to všetko viac uvedomujem, j by som s takym človekom žiť nemohla, už tak mam dosť narušenu psychiku z tych jeho excesov čo robil ked som bola dieťa.

luy
22. dec 2011

alkoholik je alkoholikom celý život,je len málo prípadov ,ktoré dopadnú dobre..............v každom prípade držím palce a veľmi,nie je a nebude to ľahké ak sa rozhodneš pre život s alkoholikom...........mám susedu žije s alkoholikom,ja som len suseda a nevládzem toto cez stenu počúvať čo s ňou a detmi robí ☹

vejula
22. dec 2011

a ešte som chcela tolko že vždy sme boli my všetci vinní za to že on pije, lebo keby sme boli poriadnáí a dobrí tak on by nemal dôvod piť, ale kedže sme takí akí sme tak on ani nema chuť byť doma tak ide radšej do krčmy. A stale ma tendencie zvalovať svoj alkoholizmus na druhych teraz skôr na mamu. že to ona za to môže že chodí do krčmy lebo keby mal dôvod ostavať doma nechodil by piť. No proste kecy, potom su zas svetle chvilky kedy si to uvedomi a povie že už nepije ale o par dni je to tam kde bolo a zas za to môže celý svet len nie on, chudatko moje