Manžel/priateľ je alkoholik. Aký je váš život s ním?

julia225
28. nov 2007

😒 najde sa niekto, mozno aj odbornicka, ktora by nam pomohla zdielat kazdodennu neistotu co bude?
ahoj som julia a moj snubenec je alkoholik, takto sa to vse zacina, mozno si poviete preco ho nenechas, ale co ked ho milujem a zalezi mi na nom... momentalne sa lieci, ale ci to dotiahne dokonca a aj v realnom zivote sa mu bude darit abstinovat, to vie len Pan Boh.
nehambite sa prispiet, pomoze to.
vela stastia. 🙂

slniecnica
14. jan 2012

@sisaha zhrozný áno...ale aj taký je život....a ja verím,že sa raz vyzdraviem a budem šťastná 🙂 😉

maminka11
14. jan 2012

@slniecnica prajem ti uz iba samu radost, zdravie a spokojnost 🙂

maminka11
14. jan 2012

@zuzi241 🙂
prajem vela zdravia a sil, v kazdom pripade, nech je to v prospech teba a tvojich deti

slniecnica
14. jan 2012

@maminka11 dakujem krásne,ja pôjdem aj múri ale postavím sa na pevnú zem raz...prisahám!!! 🙂 😉 ...mňa už nevie zlomiť v živote 😔

sisaha
14. jan 2012

@zuzi241 tiez si myslim, ze by si sa nemala zatial vydavat. Ak tvoj priatel vyhladava kazdu chvilu moznosti ako si vypit, je na rychlej ceste do pekla. A to peklo by si mohla zazivat s nim. Moze sa stat, ze ho z prace kvoli alkoholu prepustia, zacne si poziciavat, zadlzovat sa, len aby si zohnal peniaze na chlast. Neznamena to, ze vypoved moze dostat hned, nie, to je len otazka casu. Ak sa zadlzi, tak za jeho dlhy budes zodpovedna aj ty. Co ma zarazilo je to, ze tvoja matka ho v tom podporuje...

sisaha
14. jan 2012

@slniecnica urcite budes a ja ti drzim palce. No myslim si, ze by ti a tvojmu dietatu velmi prospelo, keby si z toho prostredia mohla odist..

slniecnica
14. jan 2012

@sisaha dakujeme bude dobre moja musím bojovať a nevzdávať sa,to je dôležité v živote!

maminka11
14. jan 2012

@slniecnica ved dole klobuk pred tebou 🙂, vsak si dokazala, ze uz stojis pevne na zemi - mas krasneho syna o ktoreho sa staras a urcite mu vytvaras harmonicke prostredie, v ktorom ste stastni obaja 🙂
prajem, nech je stale lepsie a lepsie a zdravie sluzi a nech ta uz nic nevykolaji 🙂

mahalo
14. jan 2012

poznam takeho muza..obratil sa o 360 stupnov..uzviac ako 20 rokov je abstinentom..dokonca presiel na vegetarianstvo kvoli svojmu zdraviu a zachranil si celu rodinu. S manzelkou teraz ziju pomerne stastynm zivotom. Aj take pripady su 🙂) vela stastia

slniecnica
14. jan 2012

@maminka11 dakujeme krásne,ešte odstrániť a zničiť moju chorobu...a bude nám héééjjjj veselo a dobre,začnem pracovať,ked vyzdraviem a život bude krásny,ja verím tomu!!! 🙂 🙂 🙂

maminka11
14. jan 2012

zuzi241, slniecnica - ja vam posielam plnu naruc symbolických srdiecok - zuzi 241 aby to zvladla a slniecnici za to, ze to zvladla 🙂
take co sa posielaju uz nemam 🙂

zuzi241
14. jan 2012

@sisaha :( je mi z toho hrozne...som smutna,nestastna....necham ho,bud si uvedomi o co prichadza,alebo bude nadalej zit svoj zivot..a co sa tyka mojej mamy...to je celozivotna zalezitost,nema ma rada...co uz...viem to.

sisaha
14. jan 2012

@zuzi241 presne tak, lebo manzelstvo nie je o nom, ale o vas dvoch. A ked ma byt jeden nestastny a trpiet a potom nakoniec aj deti, tak nie je o com premyslat. Drzim palce, nech to dobre dopadne.

dada1212
14. jan 2012

@zuzi241 ak on nevníma že má problém a nemá ho záujem riešiť, tak bohužial lepšie to nebude, len horšie... časom bude piť stále viac a bude to len horšie. alkohol je veľmi návykový a je zbytočné dúfať že mu napríklad ty môžeš v tom nejako zabrániť alebo že sa kvôli tebe zmení, ak on nechce.
s takým mužom ťa bohužial nič dobré nečaká...

julia225
autor
14. jan 2012

@zuzi241 ak klame zavislost je ista...treba vyhladat pomoc...jednoznacne, mate dve deticky, je dovod riesit to 🙂 vela stastia

zuzi241
14. jan 2012

@julia225 uz to je len na nom...ja som v tomto uz bezmocna...mna boli srdce,ja sa trapim,ja sa snazim....a on mi to oplaca klamstvami...je mi strasne.citim sa hrozne...snazim sa udrzat slzy,nechcem,aby maly videl,ze nieco nie je v poriadku...nemam sa s kym porozpravat a obcas aj to clovek potrebuje...

kikana
15. jan 2012

@zuzi241 najlepsie pomozes aj jemu ked ho nechas, mozno padne este viac dolu, ale len od dna sa da odrazit. Mam bohuzial take skusenosti, tu je to len o nom, bud sa spamata alebo nie. A az potom sa mozes rozhodovat ty ci ti to este stoji za to s nim to skusit, len sa priprav na to ze to trva roky. Z vlastnych skusenosti, cim viac tomu cloveku pomahas tym neskor sa spamata ak vobec. Lebo az ked strati vsetko je nadej ze uvidi pricinu, dnes si za ziadnych okolnosti nepripusti ze on ma problem. ked chces pocut ukazkovy priklad napis mi do IP.

katy318
22. jan 2012

Ahoj mamicky, oteckovia,
ak by ste mali zaujem podelit sa so mnou o skusenostiach v rozvodom konani a o uprave prav voci detom (a o úlohe kolizneho opatrovnika), posielam Vam link na moj anonymny dotaznik.
Píšem diplomovú prácu, v ktorej sa zaujímam o názory ľudí, ktorí prešli rozvodovým konaním a riešili aj úpravu práv a povinností k ich deťom.
Anonymny dotazník - Úloha sociálneho pracovníka v rozvodovom konaní, je zamerany na skusenosti a nazory na rozvodovu problematiku. Dotazník je anonymný a bude slúžiť len pre účely mojej diplomovej práce.
Veľmi by ste mi pomohli.
Dakujem, Katarina

Link na dotaznik:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

kostka211
12. feb 2012

Ja viem, ze tato tema bola pisana este v roku 2007, ale velmi ma zaujala. Obdivujem juliu,ze chcela zit s alkoholikom a uplne chapem, co pise majka... Moj nazor je ten, ze pokial dotycny alkoholik nie je vybusny a v stave opilosti nebije zenu a deti a rodina ma tolko financii,ze si moze dovolit prepijat peniaze, tak co k tomu dodat. Mne by asi v rodinnom rozpocte velmi chybali prepite peniaze.

dada1212
13. feb 2012

@kostka211 rešpektujem každý názor, ale tie "prepité" peniaze si myslím, že chýbajú vždy, nehovorím o tom, že aj ked muž nie je agresívny, tak ak je stále v krčme a po príchode domov v stave opitosti len skoro stále spí tak sa nevenuje deťom, manželke a tak tým trpí aj rodina, hoci nie je agresívny.
ale práve preto, že peňazí nie je veľa, tak by to mali po rozvode dosť ťažké, hlavne žena, uživiť deti, problém by bol aj s ubytovaním nakoľko ked sa v lepšom prípade delí byt na polovicu tak ťažko si ona s deťmi kúpi sa tie peniaze niečo kde by mohla s deťmi bez problémov fungovať, v horšom prípade by jej neostalo ani nič, lebo nič nevlastní. tohto sa práve mnohé ženy boja, že hoci muž veľkú časť peňazí prepije, stále majú kde bývať, čo jesť a po rozvode by to bolo ťažšie, lebo nie každá má takú rodinu, čo ju podporí.
samozrejme, že taký život nemá podľa mňa zmysel, ale nie každá žena bohužial naberie takú odvahu, aby to riskla, lebo začiatky sú ťažké.

kostka211
14. feb 2012

@dada1212 uplne s tebou suhlasim, ved preto som aj napisala:Moj nazor je ten, ze pokial dotycny alkoholik nie je vybusny a v stave opilosti nebije zenu a deti a rodina ma tolko financii,ze si moze dovolit prepijat peniaze, tak co k tomu dodat...Myslela som to tak, ze pokial to dotycnej kocke fakt nevadi, lebo ho tu v jednom kuse ospravedlnujue, ze aky je on pokojny ked je opity, ze je len chory ako moze byt kazdy clovek a opilost v istom okamihu prirovnava dokonca k rakovine 😒 , co si myslim, ze rakovina a alkoholizmus su trosku rozdielne veci, prtetoze alkoholikom sa clovek stava dobrovolne a pri troske uvedomelosti a pevnej voli nim byt nemusi...Tolerovat partnera, ze ved on je len chory ako ini ludia je podla mna napomahanie jeho zavislosti, ja by som to netolerovala. Aby moju partner chodil domov, ako si spominala naliaty, nasledujuci den prespal, minul peniaze, spolocensky seba aj rodinu znemoznoval, postupne si narusoval zdravie a najma psychiku, lebo tito ludia maju psychicke problemy a hlavne robil ohromne dokonaly priklad detom, ktore tatka poznaju ako ozrana...toto urcite nie je moj ciel v partnerstve.Pomoct partnerovi dostat sa z toho ano, ale pokial on nechce, rozhodne s nim vztah ukoncit a nepytat si rady, ako s nim zit co mozno najviac bez problemov 😎 .

kostka211
14. feb 2012

Tema bola stavana na otazku: aky je vas zivot s alkoholikom. Odpoved je jednoznacna...nech uz je alkoholik akykolkvek kludny clovek je alkoholik a skor ci neskor na to doplatia vsetci v rodine ☹

turkija
14. feb 2012

alkoholik je človek, s ktorým sa nedá o ničom porozprávať, nakoľko na tvary ma vždy ten svoj sprostý , opitý výzor, s ktorým sa nedá nikde ísť, na žiadnu veselú ani smutnú udalosť, z ktorého stále cítiť pivo, ktorý je čím ďalej "múdrejší" a agresívnejší, s ktorým sa hanbia deti stretnúť na ulici a rýchle prechádzajú na druhú stranu, ktorého manželka sa bojí zaspať, lebo nevie, kedy príde, aký príde a čo momentálne bude chcieť riešiť. Preč od alkoholika, čím skôr. . Sú prípady, že sa alkoholici vyliečili a sú vzorní manželia a rodičia. Ja osobne takéhoto poznám. Ale to musí chcieť on sám!

erika0802
15. mar 2012

Ahojte chcela by som sa asi k vam pridat je to pre mna dost tazke priznat si ale moj muz je alkoholik urcite teda aspon ja si to myslim ak nie tak mi to vyvratte
S mojim muzom sme zobraty 2a pol roka a mame dve dcerky 2r Denisku a 3mesacnu Nelku ..Ked sme spolu este len chodili sem tam si vypil ja som chodila na strednu na internat takze sme boli spolu iba cez vikendy a to niekedy sme sa ani vtedy nevideli ked chodil na tyzdnovky do Blavy...myslela som ze ho poznam po tri a pol rocnej znamosti som ostala tehotna a rozhodli sme sa ze sa zoberieme aby dietatko vyrastalo v rodine..Lubili sme a Lubim ho aj teraz ...asi rok pred svadbou zmenil pracu zacal robit tuto v okoli iba a tym to zacalo vsetci v robote tam piju ale su tam aj taky ktory dokazu povedat nie zo zaciatku to bolo celkom v pohode manzelstvo sem tam si vypil ale dalo sa to ako sa dcerka narodila sa to spustilo...(teda dcerka sa narodila v 35tt+2dni ) koli vysokemu tlaku ano bolo to koli mojmu mm pretoze ma dva dni pred tym tak vytocil ze som sa cela klepala samozrejme hral ulohu v otm alkohol... ☹ ☹ ☹ ☹ a potom to uz len pokracoval min 3x do tyzdna je ozraty z roboty taky pride ked ideme niekde na oslavu a on pije (lebo sa striedame zo soferovanim) tak pride domov a este si aj flasku otvori co najde a pije...a niekedy aj cez tyzden si otvori...ja som uz zufala prosila som ho aby sa troska uvedomil ze moze byt rad ze ma zdrave deti a vsetko a on stale len slubuje ...prazdne sluby uz neviem co mam robit ..az by som ho vyrazila lebo byvame u nas tak jeho mamicka ho este v chlastani podpori na liecenie nechce ist lebo on neni alkoholik tak neviem dakujem za kazdu radu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vandavanda
15. mar 2012

ahojte, ja som mala priatela zavisleho na drogach. bola som s nim 5 rokov a najlepsia vec na svete bolo opustit ho. viem a sama poznam ako moc tazke to bolo, ako moc som ho lubila, ako ako ako.. nastastie som bola mlada a mala som tu sancu ist vlastnym smerom. ono to cele ale zacalo tak velmi nevinne, ze si clovek ani neuvedomil v akej velkej kasi to vlastne bol :(

miriam11
17. mar 2012

@erika0802 ked si nepriznava, ze je alkoholik, mozno pomoze jedna vec. Povedat mu bud, alebo. Razne, nech si vyberie, ci chce krasnu rodinu, alebo za zenu "FLASU". Jednoducho, ze sa rozvedies. Prehovor mu do duse, skus to tym spôsobom (ale ked bude triezvy), ze ci si uvedomuje, ze tym zhadzuje celu svoju rodinu, nielen seba, ze vyzera ako primitiv a podob.... Mozno si uvedomi, ze neche byt za blbca. Prepac mi, ak som to surovo napisala, ale za pokus to stoji. Vela stastia

erika0802
17. mar 2012

@miriam11 no uz som skusila vsetko vcera vecer som mu nechala odkaz na stoliku ze bud nech sa zbali a odide aj taksu som mu nachystala alebo sa da liecit a ze ak sa nemieni uvedomit tak ze dopadne takto a nechala som mu tam obrucku aj zasnubny prsten a on dnes ho to mrzelo a zasa to co poznam ja slubujem ja sa zmenim 😒 😒 😒 😒

kubuliatko
17. mar 2012

zivot s alkoholikom je nanic. hovorim z vlastnej skusenosti. ked sa este da cuvnut z tohto vztahu tak treba ist prec. ale zeny su hlupe- vycsinou maju v wsebe zakoreneny syn. zachrany a vsetkych chcu zachranit a pomahat im

miriam11
17. mar 2012

@erika0802 fajn, mas odvahu a uz len vela stastia. Kubuliatko ma pravdu, od alkoholika, ktory sa nechce ist liecit treba prec. Kvoli detom urcite, Moj manzel mal alkoholicku matku a viem, co vsetko si musel prezit, taha sa to doteraz, aj po jej smrti.... Kopec veci s tym suvisi. Skus si precitat clanky na nete o alkoholikoch a hlavne navod, ako by sa Ti podarilo dostat ho na liecenie. Lebo alkoholik si svoj problem nepripusta. (to je tiez jeden z priznakov). Ale si na dobrej ceste. Nesmies polavit a urcite to nenechaj tak.

natia
17. mar 2012

@erika0802 ak teraz nedodržíš slovo, bude vedieť, že ťa má zmanipulovanú a že môže robiť čo chce, lebo aj tak na to nemáš...spravila si vážnu vec...dobrú, ak ju dotiahneš dokonca...