Manžel sa bojí mať dieťa. Čo s tým?

mysti
8. jún 2009

Ahojte baby...mam taku jednu dilemu, s ktorou si neviem dat rady.
Mam 26 rokov, moj manzel ma 30. Mame vlastny byt, auto, pracu a uz vyse roka sme manzelia (celkovo sme spolu skoro 10 rokov). tema deti je zatial u nas tabu...manzel teraz v praci stoji horsie, idu na 60%, takze je viac doma ako v praci. Toto je podla neho hlavny dovod, preco este nemat dieta, ze je kriza a nemohli by sme si ho dovolit a on chce, aby malo vsetko. Na jednej strane s nim suhlasim, ale na druhej strane si myslim, ze on sa boji mat dieta. Inak, deti ma velmi rad, mame 4 rocnu krstnu dceru a s tou bol od narodenia, nerobilo mu to problem, hra sa s nou aj teraz.
Ale preco ma taky postoj, tak to netusim...je mi to luto, lebo vzdy ked spomeniem dieta, tak rychlo zahovori...poradte...

jonatanka
9. jún 2009

krasulka dakujem, je to perne ,niekedy mam cierne dni, chcela by som viac ale neda sa, stve ma, ze tato doba nepraje mladym rodicom,dnes aby clovek si ozaj rozmyslel ci bude mat dieta, no ja som rozmyslat velmi nemusela, tie nase su taka krasna nahoda 😀 😀 😀

mysti
autor
10. jún 2009

Ahojte baby, hned v uvode chcem reagovat na prispevok od aktak - pisala si, tze mozno neveri v nasu spolocnu buducnost. Uvediem Ta do obrazu, v auguste tohto roka bude 10 rokov, co sme spolu a v marci to bol rok, co sme manzelia. Byvali sme v nasom byte uz rok pred svadbou...z tejto strany nie je o com, nebrali by sme sa, keby sme si neboli isti, ze chceme zostat spolu. Lubi ma, to viem, dokazuje mi to kazdy den. On je proste typ, ktory naozaj chce, aby malo nase dieta vsetko, aby nemusel sa rozhodovat co kupit a co nie. A asi citi, ze teraz by sa to nedalo. Ani nie sme zamerani na same znackove veci, to vobec nie. Sme radi, ze mame to co mame a neminame peniaze na sprostosti.
Ivet, zober novú pracu, aj ja by som brala a aked vravis, ze budes moct robit z domu, o to to budes mat lepsie. Krasulka, mas krasnu dcerku, aj dvojcatka su krasne, vsetky vase babatka.
Niekedy aj ja mam pocit, ze mi je takto fajn, ze mam milujuceho manzela, ale ked vidim moju naj kamosku s dvomi synmi, aka je stastna, tak aj ja mam vtedy pocit, ze by som uz mimco brala. Naj kamoska je v mojom veku /je medzi nami mesiac rozdiel, ja som starsia 😀 ) a ma uz dvoch synov. Jeden ma tri roky a maly Filipko ma 2 mesiace. Tak jej aj trosku zavidim, ze to uz ma za sebou...

veronkaj
10. jún 2009

u nás je to naopak, ja by som veľmi chcela dieťa mať spoločné s priateľom ale pred ním ešte je veľká prekážka úver na vyplatenenie bývalej a náš vek ja mám 36,on 42 považujem už za starý vek na dieťa.

neviem ako ho presvedčiť, že aj napriek argumentom , ktoré má a je to aj v podstate správne, že treba dorobiť dom, splácať uver bude treba, jeho deti sú dospelé a bývajú s ním a ked si oni privedú svoje polovičky a budú mať deti tak aké by to bolo a tak.

a ja mám proste smolu, že som konečne našla niekoho s kým sa ľúbime sme spolu skoro 2 roky ale nemôžem mať dieťa, niečo čo by nás spájalo okrem spoločných účtov práve pre iné dôvody. a tak sa bojím , že si tam ked si aj mladý privedú svoje polovičky a budú mať rodinu aspon jedny tam chcú bývať tak ja so svojou dcérou si tam budem pripadať cudzia, a ako sluzka. Moja dcéra veľmi túži po súrodencovi ale je veľa prekážok a čím dalej sa s tým horšie vyrovnávam.
a téma dieťa je u nás tabu, ak by sa stalo dobre necháme si ale plánovať nie. ked nadhodím tému dieťa tak vždy zamietavo odpovie akýmkolvek spôsobom.

amatula
10. jún 2009

ivet ber novu pracu 😉
mysti daj tomu cas a neries to zbytocne...ako pises máte sa dobre a radi..deti pridu..ten spravny cas..uz som pisala prispevok na zaciatku tak sa nebudem opakovat 😉 musite chciet obaja!ten cas pride!
a ked sa moje dve lasky pokuckuju ako dnes tak vam aj zavidim 😀 😀 ale za nic na svete by som ich nedala!! 😵

mysti
autor
10. jún 2009

veronka, tak to mi je naozaj luto, ze partner nechce. V dnesnom svete ale uz nie je nic divne na tom, ked maju dietatko aj ludia, ktori uz maju svoj vek, teraz sa to uz tak nejako neberie.
ja mam jednu znamu, ktora sa rozviedla, nasla si priatela, s ktorym sa uz vzali a maju maleho synceka. na doplnenie- znama ma 39 rokov, jej novy manzel viac ako 45 a ona ma vde dcery 20 a 18 rocnu. A je to vsetko v pohode!
takze manzel by sa nemal mimca obavat zo stranky veku, to nie je dolezite.
Prajem Ti, aby sa Ti tvoja tuzba naplnila... 😉