Manžel sa ide liečiť zo stávkovania. Ako ďalej?

fabula
28. sep 2008

Ahojte, tak mam problem a neviem co budem dalej robit. Moj manzel mi ukradol peniaze a prestavkoval v stavkovej a vlastne prinal,ze ma problem. Ide sa liecit . Ale moje srdce sa bude kde liecit ?

krasulka
28. sep 2008

fabula, no to ti nezavidim taku situaciu.Ale myslim ze dolezite je ze uznal ze ma problem a pojde sa liecit. teraz je len na tebe, ci ho milujes, ci zabojujes a budes mu pomahat prekonat tu zavislost. Ci mate aj ine problemy,alebo nie. je rozdiel ak ide o nejakeho flakaca, ktory hrava, ktory sa nestara o rodinu, o deti, o manzelku a nema zaujem o nic len o seba a vlastne vrecko..alebo je to tvoj milujuci manzel, s ktorym chces prezit zvysok zivota a vies ze t amiluje a vazi si ta, len proste sklzol a potrebuje pomoc. TAk to bude na tebe ako sa rozhodnes. Poriadne sa s nim porozpravat, po com on naozaj tuzi a ci chce zabojovat aj on. A myslim ze pokial mu das citit ze mu pomozes a milujes ho tak to spolu zvladnete. ved ste si predsa slubili v dobrom aj zlom...Ty zial teraz musis hrat tu silnejsiu vo vztahu, aspon pokym sa on nevyliaci..Drzim palceky aby ste to zvladli a prekonali a hlavne aby sa z toho manzel dostal co najksor..

fabula
autor
28. sep 2008

krasulka, tak ti poviem...moj manzel sa o nas stara ,chodi do prace . Do konca ma aj dobre a dobre platene miesto. Mame vsetko ,krasneho syna ,byt,auto .... naozaj sa o nas stara pomaha mi. pre neho nie je nic problem vybavit ale toto je pre mna sok. tvarim sa silne a povedala som mu,ze mu dam rok na to, aby sa z toho dostal a ked nie tak odchadzam aj so synom. Pondelok ide k psychologovi a uvidime co povie . aka bude liecba. ale nejde o tie ukradnuta prachy ale o to ze klame a ze okradata nasho syna a vobec na neho nemysli ,ked ide do tej blbej stavkovej. neviem co bude dalej ,ci budeme traja ako rodina alebo dvaja ja a moj syn. ja nedokazem zit v strese .... a hlavne mi ide mojho syna . na nicom nezalezi. pomoct mu chcem ale to ked mu zacnem opat verit bude trvat hodne dlho .

janinah
28. sep 2008

stalo sa to aj v rodine našej-môj bratranec takto popredal veci z bytu,peniaze tiež pošli do nenávratna...skrátim to...manželka ho podržala,šiel na liečenie,trvalo to dlho a bolo to ťažké,ale dnes je to v poriadku,držím prsty,myslím,že je podstatné,že si chybu uvedomil a chce sa z toho dostať,ale veľmi potrebuje tvoju pomoc

wladka
28. sep 2008

fabula.. 😔 uprimne poviem.. u nas to tiez tak bolo, a rozviedli sme sa..
rok je mozno dlha doba, to podla mojej skusenosti nevydrzis, prestanes byt trpezliva..
rok je aj kratka doba pre neho.. pojde to tazsie a tazsie.. tak sa na to fyzicky a psychicky priprav.. 😔 ..bude vela napatych chvil, ako podozrenie, nedovera atd..
ale pevne dufam, ze sa to nejak poriesi.. 😉

martinka17
29. sep 2008

fabula
ja som to zažila trošku iné ako ty, ja som sa mala len vydávať, o bábo sme sa len pokúšali. A jedno ráno sa môj "drahý" odsťahoval z nášho bytu, zatiaľ čo ja som ešte spala-skrátka soms a zobudila a našla poloprázdne skrine, ani slovičko vysvetlenia a do večera som zistila, že sme zadĺžený, na byt posielajú exekúci...... Nikdy viacej som ho v podstate nevidela, teda raz....ale to si bol len pre zvyšok vecí, ktoré som odmietla dať jeho matke-dlhoval mi vysvetlenie 😝
On bol závislí na automatoch odhadom asi 2 roky, dlh mal cca 300tis. a dodnes sa nevyliečil a navyše to pred každým úspešne tajil celé tie roky. Táto choroba sa už nikdy nevylieči, je to ako alkoholizmus, bude abstinujúci závislák a jedna jediná stávka ho vráti späť.
Moja rada je, aby si odborníka vyhľadala aj ty. Nie preto, že máš problém, to ani náhodou...ale preto, že Ti strašne ublížili a teraz sa popravde nevieš pozrieť na vec objektívne. Iste máš výčitky, ako že si si nič nevšimla a tiež sa priprav na reakcie okolia. Ak sa tento problém prevalí, tak sa ťa budú všetci pýtať...to si bola slepá? To si musela vidieť, ja by som si to všimla.....nepochopia to. Preto je dobré sa s niekym poradiť, mne sa vtedy zrútil svet, týždeň som len plakala, ale stačili mi 4 návštevy a výčitky sa stratili...a dnes sa na to pozerám ináč.
Aha, ešte ma napadlo-tak ako píše wladka, ako úspešný abstinent sa môže takýto človek označiť po 5!!! rokoch abstinovania.....rok je ozaj krátka doba.
Držím palčeky.

fabula
autor
29. sep 2008

dne sbol manzel na svojom prvom pohovre a stal sa vlastne pacientom u pani psychologicky. Pani doktorka nam vysvetlila ,ze nie je v stadiu zavislosti ale ,ze urcite potrebuje pomoc a cakala ,ze to bude horsie.... stanovili sme si jasne pravidla a ako to bude dalej nechame na osud. V prvom rade nam vysvetlila,ze je strasne doleziti ,ze chce on a to je hlavne plus. uvidime co povie sedenie o tyzden. je fajn ,ze sme to lapli iba v zaciatku . ako hovorim uvidime . mame dohodu a ak ju porusi je koniec . a to viem na 1 000 000 % . v takom pripade sa o citoch neda hovorit a rozum musi nastupit,lebo mame dieta a ja ho chcem zabezpecit .

caruzo19
30. sep 2008

fabula,drzim palce,nech to dobre dopadne.je skvele ze si manzel uvedomuje ze ma problem a neboj sa,da sa z toho dostat 🙂

siduska
30. sep 2008

fabula
tak snad sa s toho skoro dostane, a budete zase zit ako pred tym, drzim pesticky...
u nas to bolo zlozite,,, bol alkoholik, teda este je, sme sa rozvedli inak to neslo... tisic krat mi sluboval, ze si je toho vedomi, ze sa pojde liecit ale boli to len reciciky, ... ale uz to mam za sebou
tak pevne nervy ...

womenne
30. sep 2008

fabula ak to uprimne lutuje a bude sa snažit to napravit,podrž ho a neopuštaj ho.Ano budeš v strese ale kto v dnešnej dobe nieje?Skus mu pomoct teraz ta bude potrebovat viac ako inokedy a ked ti bude najhoršie možeš zajst aj ty k psychologičke je to vyborna pomoc a hlavne odborna držim vam palce at sa to všetko rychlo vyrieši. 😉

fabula
autor
30. sep 2008

Hlavne o to ide, On sa z toho dostava pomocou odbornou a na mne zostalo absolutne vsetko. Este stastie ,ze mam rodicov a ze mi pomozu . Ale necitim sa dbakrat prijemne , ze vedia co som si vzala. Vedia to iba oni. Ale lubia ma a pomahaju mi. A mne pomaha to moje male rocne chlapciatko,ktore ani nevie ako lieci moju dusu. Tak som sa na neho upla ,ze to nie je z zdrave ....

batika
30. sep 2008

ahoj fabula, tak aj ja som niečo podobné zažila. Manžel dosť často stávkoval, viackrát dával tikety za sumy nad 1000,- sk, čo je pre mňa už dosť.. Raz som u ňho dokonca našla tiket za 5000,- čo si myslím že už ide o dosť vysoké stávky. Asi pred rokom začal často piť, kamaráti, krčma, pivo,stávková... až skončil pri automatoch. Nedávno som sa dozvedela že v jeden večer prehral až 14000. Pred mesiacom som podala o rozvod. Teraz chodí a prosíka o druhú šancu, od vtedy nepil, nebol v krčme, ale stávkovať neprestal. Len k automatom viac nejde. Ale ja už mu nedokážem veriť, vždy myslím na to, že prehrá všetko čo máme, že sa jedného dňa zobudím, a exekútor nas vyhodí s deťmi na ulicu....
Problém je v tom, že on si nechce priznať, že potrebuje liečenie. Myslí, že má dosť silnú vôľu a dokáže nehrať - myslím na automatoch. On totiž stávkovanie nepovažuje za problém.

Uprimne ti závidim, že tvoj manžel sa rozhodol liečiť, je to dobrá cesta

fabula
autor
30. sep 2008

batika, ani to ze manzel sa zacal liecit ...neviem ani ako to napisat ,nemusi znamenat ze prestane . musim sa priznat ,ze mam strach. v kutku duse tuzim potom aby prestal,lebo ho mam rada ale to mu teraz nevravim ,nech nie je na koni ze ma ma v hrsti . neukazujem teraz ziaden cit mozno robim chybu ale nedokazem to. radsej si vzdy poviem ze keby malo prist k tomu ,ze mu to liecenie nepomoze urobila som pre toto manzelstvo maximum a urcite je lepsie zaspavat ako pises s istotou ako neistotou .ved mame deti a musime zit pre ne . potrebuju nas ...ked uz ta druha polovicka rodiny sklzla .

nanyka
1. okt 2008

fabula, držím päste, aby tvoj manžel našiel spôsob, ako sa z toho dostať..myslím, že ale najviac potrebuje tvoju podporu - je to určite ťažké, ale skús mu ukázať, že ti na ňom záleží a dať mu najavo, že stojíš o toho muža, akého si poznala predtým..
mám kamaráta, ktorý bojoval so závislosťou na hraní automatov - gambler..viackrát sa rozišiel s priateľkou, no pokaždé sa dali dohromady - on mal napokon z toho pocit, že vždy existuje cesta späť a pokušenie znovu hrať ho vrátilo tam, kde bol predtým..
bola som jeho bútľavá vŕba, akýsi nestranný pozorovateľ, stále som ho posielala k psychológovi, aby sa liečil..no napokon keď mu jeho priateľka dala najavo, že ho síce veľmi ľúbi, ale s takýmto človekom už ďalej žiť nemôže, sa akosi spamätal a zatiaľ sa drží..
no je to závislosť na celý život a on si to uvedomuje..

je super, že tvoj muž sa chce liečiť, to je prvý krok k úspechu, uvedomuje si totiž, že ubližuje sebe i vám a to je základ..no liečenie nezvládne bez tvojej psychickej podpory..

batika
1. okt 2008

fabula viem ako sa cítiš, ten pocit, že mu treba pomôcť, že ťa potrebuje aj ty jeho a po chvíli zase strach, že to nezvládne, že do toho spadne späť a teba stiahne na dno- myslím finančne... denne si myslím, že po 11 rokoch manželstva by som mu mala dať šancu, tiež kvôli deťom, ale na druhej strane sa bojím, že sa jedného dňa zobudím, a pri dverách mi zazvoní exekútor, vyhodí ma s deťmi na ulicu, kvôli tomu, že si on možno narobí kvôli automatom dlhy... Kto to nezažil ťažko to pochopí. Je ľahké povedať, daj mu šancu, podpor ho, ale čo keď mu už neverím, denne rozmýšľam nad tým, či si nepožičiava peniaze, ktoré potom prehrá. Je to ťažšie ako závislosť na alkohole, lebo keby bol pil tak to cítiš, vidíš, že je znova v tom namočený, ale takú závislosť ty nevidíš, stále rozmýšľam či práve teraz nehrá.

fabula
autor
1. okt 2008

batika asi mi trosku pises zo srdca... aj teraz isiela moj manzel do mesta a rozmyslam ..obide stavkovu alebo nie.
ja som mu dala teraz poslednu sancu a on to vie. ziadna ina nebude pokial to nezvladne .mam dieta ktore chcem zabezpecit a ktoremu chcem dat vsetko a nie hovorit nemam taticko bol v stavkovej. teraz mu pomozem a urobim maximum ale uz je iba na nom ako to zostane .... nech ta nikto za nic neodsudzuje lebo ten pocit co mas ty mame asi kazda jedna

batika
1. okt 2008

presne tak..
A manžel pracuje? Vieš koľko zarába? Lebo ten môj podniká, takže nemám páru o výške príjmu, o nákladoch, výdavkoch, ani príjmoch. Ja mu už v podstate šancu dať nemienim, sme v rozvodovom konaní, aj keď prosil. Šancu mal, ale zase tomu prepadol, a liečiť ísť sa nechce, neprizná si že má problém. Je to pre mňa strašná zodpovednosť žiť život s potencionálnym gemblerom. Strašný strach, že prehrá všetko a bude ešte horšie ako je to teraz. Možno to vám dvom vyjde, to ti aj prajem, lebo znova a znova prežívať sklamanie je horšie ako byť na všetko sama.

fabula
autor
1. okt 2008

moj muz chodi riadne do prace .ma dobre platene miesto a dobre zaraba. vsetok prijem ide na ucet a mne kazdy mesiac dava vyplatnu pasku. on neprestavkoval vyplatu,ale odlozene peniaze. a ked so si ich isla preratat ,tak musel s pravdou von. ked sa vratil od psychologicky ,tak si odomna zobral dve 50 koruny a ze to mu staci na cely tyzden. neprehral vela ,ale ani malo a tak si vlastne priznal ze ma problem. mne isla cela jeho vyplata vzdy a ked potreboval ,tak som dala. ale teraz co chcel to ma .... nesmiem ukazat slabost. batika moc ti drzim palce a plne chapem co prezivas.

batika
1. okt 2008

fabula aj u nás to bolo takto, najprv mi dával celú výplatu ale potom už nie, zaplatil účty a občas niečo nechal. Ja som musela žiť z materskej, ja mám doma tiež odložené nejaké peniaze, vie o nich, a vie aj kde približne ich mám, ale nikdy mi do nich nešiel. Toto si nikdy nedovolil, len prehral tie svoje, niekedy vyhral, a potom prehral aj tie. On si nikdy neprizná že má problém, a v tom je ten problém. Začalo to stávkovaním a skončilo to pri automatoch.
Aj ja ti držim palce, nech sa mu to podarí, daj vedieť, ako prebiehajú tie sedenia u psychošky, dosť ma to zaujíma.

fabula
autor
1. okt 2008

on mi dava peniaze uz od zaciatku. mame iba jeden ucet a to ia moj a na ten chodia . psychologicka mu dala na seba telefon a moze jej kedykolvek zavolat a porozpravat sa snou . hlavne sa on tesi na sedenie ,ze ma nove myslienka v hlave a citi odpor k stavkovej a chce jej o tom povedat. tie sedenia trvaju viac ako hodinu ale nech je tam aj dva dni len nech to pomoze. nic ine si nezelam. boze ved si ti chlapi neuvedumuju ,ze zanechavaju deti a tie ich potrebuju .... zivot nie je to co chceme ale to co mame a to je niekedy smutne .

aneta82
15. jan 2009

dobry den ak niekto sleduje tak sa prosim ozvite, potrebujem niekoho kto ma rovnaky osud ako ja
moj manzel je perfektny, uz 3 roky chodi do stavkovej ale nikdy nepodal za vyssiu sumu ale vcera som zistila ze prehral vsetky nase peniaze v stavkovej kancelarii, mam pocit ze teraz byvam s niekym inym ako by zrazu moj perfektny manzel niekam odisiel a ja som zostala uplne sama, pretoze zijem v anglicku a nemam tu nikoho, mam strach ze sa to uz nikdy nevrati spet
Je mozne aby sa stoho dostal sam? tu na psychologa nemame pretoze nerozumieme anglicky
Mame dve deti a ja neviem co s nimi bude, zboznuju svojho otca a neviem si predstavit co dalej
Je mozne ze sa vylieci sam?

dadulka19
15. jan 2009

fabula,to,že si priznáva,že sa musí liečiť,je super 😉 .Bude to veľmi ťažké aj pre teba,ale držím palce 🙂

aneta82
15. jan 2009

ahoj dadulka, prekonala si alebo riesis rovnaky problem ako fabula?

dadulka19
15. jan 2009

aneta,našťastie ja nie 🙂

aneta82
15. jan 2009

tak to mas stastie, ja netusim co bude dalej, prva myslienka je ze to uz nikdy viac neurobi ale neviem ci je to realisticka vizia alebo len moje zelanie
Nechapem ako sa moze vsetko zmenit zo dna na den ved este predvcerom to bol moj perfektny manzel a dnes ja neviem kto vlastne je. Po 6 rokoch manzelstva taka rana!

alica147
15. jan 2009

anetka ahoj, nechcem ti brať iluzie ale tvoj muž sa rozhodne nestal hráčom z večera do rána -asi ani netušíš ako dlho hrá,len to možno nemalo také rozmery ako to nabralo teraz čo je klasický vývoj závislosti. tvoj muž sa sám z toho nedostane ak tam nemá možnosť liečby čo nemáako si píslala mali by ste sa vrátiť domov a mal by sa liečiť,patologické jráčstvo je choroba a chorý človek potrebuje liečenie. čím viac bude hrať,tým viac dlhov narobí a tým ťažšie sa z toho dostanete.je to bludný kruh z ktorého musí vystupiť a to tak že pojde na liečenie.

dadulka19
15. jan 2009

aneta,určite sú tam aj nejaký lekári zo Slovenska,skús sa popýtať 🙂 .Držím palčeky aj tebe 😉

janka5861
16. jan 2009

anet ...pisala som ti do IP

katy1979
19. jan 2009

aneta kým si to neuvedomí sám ziadny psycholog mu nepomôže. moj muž hráva tiež. kým sme boli slobodný vedela som že chodil do stávkovej ale ešte za normálne sumy. vedel že sa mi nepáči ani to, tak to predo mnou v podstate tajil. raz sa priznal že už s tým problém mal a že prehral vacsiu sumu penazí a že už stavkovat nebude. samozrejme neprestal. zacal klasika stávky za 20 korun. a potom to už zasa islo. vsak čo iné by sa dalo cakat.
ked som protestovala tak mi odvrkol že co sa do toho staram a to som vedela že už je problém. mal obdobie kedy nič iné nerobil doma len sledoval zápasy ako co dopadlo a v dnesnej dobe sa dá stavkovat aj cez mobil ci net takže nemal problém. dokaz som nemala. už ked som bola zufala tak som na to upozornila jeho rodicov.
nevedela som kolko presne zarába, peniaze nám nedaval, ale po vyplate už za dva týždne bol bez penazí pricom si nič na seba nekupoval takže všetci asi vieme kam peniaze isli.
jeho tatko na neho nabehol a odvtedy sme sa o tom nebavili. ja som mu dala ultimatum, že si má poplatit všetky svoje dlhy, dostala som pristup na jeho ucet. otec po nom chcel by mi nosil aj vypisy z uctu, ale nenosi. keby som to povedala jeho otcovi tak by som od drahého zasa dostala hubovej polievky. na ucet sa mu neodvazim pozrieť a kontrolovat.
neviem v akom stave je dnes. neriešim to a ani nebudem. ked sa dostane do srabu nech si ho riesi sám. ak požiada o pomocnu ruku podam mu ju. inác nie. dobýjanie a prosenie nemá zmysel.
osobne si myslím že s niekolkotisicovými stavkami skončil, ale zo svojho problému sa nevyhrabal.

skusim zacat tuto temu doma s ním, tak uvidim aká bude reakcia.

radrailimmosaj
2. feb 2009

ja si myslím že najhoršia vlastnosť je utrácať peniaze,či už na automatoch,rulete,kurzoch alebo aj v obchodoch ja trpím nevyliečiteľnou chorobnou túžbou po peniazoch nedokážem minúť ani cent všetky peniaze mám v slsp,dexií,tatrabanke a doma v šachte,nepochopím šťastie gamblera keď vyhrá aj 100 000sk že keby si mohol šporiť mal by aj desaťkrát toľko a najnebezpečnejšia choroba v peniazoch je aj credithmania neustále sa zadlžovať má ju takmer každý desiaty človek vrátane miliardárov,spoločností a štátov,čo si poctivou prácičkou nezarobíš ako by si nemal

alica147
2. feb 2009

no ved preto si miliardár, že? 😀

gambling nie je vlastnosť ale choroba...