Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel sa zmenil

ruzicka603
23. mar 2017

Ahojte,po svadbe manzel z nicoho nic sa zacal zmenit.Su to zmeny ktore ma trapia.Uz sa s nim neda ani porozpravat,vzdy ma odbije ze my nemame problemy a ze on je spokojny.Lenze sprava sa uplne inac .Uz to neni ten zodpovedny a spolahlivy chlap ktoreho som spoznala.Priklad ked na niecom sa dohodneme alebo potrebujem s niecim pomoct ,myslim v domacnosti,tak co chcem ja to ma vzdy cas.Ale ked niekto iny chce nieco od neho uz aj bezi.Alebo dojde z roboty,sadne si za notebook a do vecera pri tom sedi.Po veceroch ked chcem sa porozpravat alebo pritulit sa k nemu,odbije ma,ze neotravuj pozeram film.Obcas frfle na vsetko co robim.Ked sa mu nieco nepaci povie mi,ze som sprosta.Uraza ma a je mu to jedno ako sa ja citim.Ked sa ho opytam preco sa tak sprava ku mne,jeho odpoved je,ked sa ti nepaci mozes odist.A to sme manzelia iba rok.Nechapem ako sa mohol takto sa zmenit alebo kde sa stala chyba.Som mlada zena,chodim do roboty,doma varim ,upratujem,staram sa o dcerku,aj onho,nic mu nechyba.Vsetko bere ako samozrejmost a vobec si ma nevazi.Je toto jeho spravanie normalne?Prezili ste nieco podobne?

mia_von_prag
23. mar 2017

Už ste sa rozprávali prečo sa k tebe správa ako hulvát?
Povedať, že si sprostá je už príliš.

obsadenemeno
23. mar 2017

@ruzicka603 no mozno by si sa nemala az tak starat, mozno mu docvakne. Ved ako pises, nic mu nechyba. Mozno, ked mu zacnes chybat, tak sa spamata.

lilyianka
23. mar 2017

@ruzicka603 správanie určite nie je normálne,aj keby ste boli manželmi 20r....vy ste len rok a on sa uz chova takto...co mozes cakat v buducnosti? Z nicoho nic sa zmenil po svadbe? Nema problemy v praci alebo netrapi ho niečo? Pride mi to,ze ta uz berie ako samozrejmost a sluzku a ze k tebe uz nemusi prechovavat žiadnu úctu...smutne 😢
Snazila by som sa s nim porozprávať a ak by mal stale reci,ze ak sa ti nepaci môžeš odísť,urobila by som tak...mozno by sa zobudil...
Inak pises,ze ani pritulit ci objat ho nemôžeš...spavate vlastne spolu?

jeannna
23. mar 2017

@ruzicka603 A mas prehlad, ake stranky navstevuje, ked do vecera sedi za pocitacom?

ruzicka603
autor
23. mar 2017

@mia_von_prag Ja sa s nim snazim porozpravat sa o tom,len nema zaujem.A uz mu to leze na nervy ked chcem od neho nieco,bud porozpravat sa alebo nieco aby spravil okolo domu.A vtedy povie ze som sprosta a ze nic neviem.

ivik31
23. mar 2017

Ber nohy na plecia a utekaj co najdalej

bluka2
23. mar 2017

@jeannna To je uplne jedno, pokial to je legalne.

jeannna
23. mar 2017

@bluka2 ci to nie je pokec alebo stranky podobne .....

ruzicka603
autor
23. mar 2017

@lilyianka Ved prave to,ze neviem co ma caka do buducnosti,ked teraz je takyto.Pokial viem nema ziadne problemy,ani v praci.Ked rano odideme do roboty alebo dojdeme domov,vtedy ma objime aj pocas dna ked ho to napadne.Aj spavame spolu.

bluka2
23. mar 2017

Ja by som ho posluchla a odisla. Hajzel, ale prepac, k zene ani nikomu sa takto nesprava. Neotravuj? Sprosta? Myslis, ze si nezasluzis respekt?
Predpovedam ti: bude to len horsie, necudovala by som sa, keby postupne pribudli vulgarne slova a potom sa aj smykla ruka. Vidis, davkuje ti to postupne

bluka2
23. mar 2017

@jeannna Celkom mozne, od takeho hulvata necakam, ze si tam cita wikipediu, ale nikdy nevies

ruzicka603
autor
23. mar 2017

@jeannna Vacsinou na fb hra hry alebo pozera take chlapske veci,auta motorky atd.A tiez chodi aj na pokec.

ruzicka603
autor
23. mar 2017

@ivik31 No problem je ten ze namam kam utiect a on to dobre vie.

jeannna
23. mar 2017

@ruzicka603 Moja, ja neviem .... keby som mala moznost, tak mu vylepim jednu za teba. Notebook by letel von oknom a on rovno za nim.

ruzicka603
autor
23. mar 2017

@jeannna Hovori,ze potrebuje si vypnut a preto vypisuje zenam na pokec.Ale ze to je vsetko,len pokec.A notebook vyhodit,no neviem na to by som nenabrala odvahu.

bluka2
23. mar 2017

@ruzicka603 Preco nemas kam ist? Dcerka je este mala, nepracujes, ci v com je problem? Nejake riesenie na odchod budes musiet najst, kvoli sebe a kvoli dcere

lilyianka
23. mar 2017

@ruzicka603 tiez sa bojim toho,ze casom ti môže ublížiť...ked nema problem ti hned po svadbe povedat,ze si sprosta...pre neho si asi neschopna zena ....ako pardon,tak panko vie do vecera vysedavat pri pc,ale prace okolo domu alebo pomoct ti to nie? Ako co mas ozaj robit vsetko? Aj o domacnost sa starat,aj o dieta,aj do prace chodit a este by si teda mohla pokosit travu ci betonovat....sak co si sprosta??
Normalne ma ten tvoj muz nasral.....neviem si predstavit,ze by toto bolo u nas v domacnosti...take ofuky by som spravila s muzom!!
A keby nepomohlo tak dovi dopo

zuz1108
23. mar 2017

A ako to bolo v jeho rodine? Ja jedneho takeho poznam a ten sa tiez hned zmenil po svadbe. Vysvitlo, ze to bolo tym, ze doma sa o neho vzdy maminka starala ako o babo a ocakaval, ze teraz ho bude ofukovat zena tak isto.

jeannna
23. mar 2017

@ruzicka603 Rozumne ti poradit neviem, lebo ak nemas moznost odist, tu je fakt kazda rada draha. Kategoria buran je asi ta najhorsia sorta chlapov.

obsadenemeno
23. mar 2017

@ruzicka603 tu pomoze len jedno....nevnucovat sa a zacat mat trosku vlastny zivot. Netocit sa mu kolo riti. Nechaj ho niekedy prist do studeneho a prazdneho bytu, najdi si nejake zaujmy. Nechaj mu dieta a ty chod na kavu s kamoskou. Na vikend zorganizuj nieco spolocne, ak povie ze nechce, chod sama. Musi vidiet, ze si nezavisla bytost, nie len "jeho manzelka".

lilyianka
23. mar 2017

@ruzicka603 takze na pokeci vypisovat vie a s vlastnou zenou sa porozpravat to nie....toto nedopadne dobre....zenaty chlap si nema co vypisovat s cudzimi zenami,sa ti cudujem,ze mu to tolerujes!

jeannna
23. mar 2017

@obsadenemeno co pises, je velmi rozumne a do bodky s tebou suhlasim. Lenze tento typek si to bude pravdepodobne vynucovat silou z pozicie silnejsieho.

bluka2
23. mar 2017

@zuz1108 To jej moze byt tiez jedno, ze preco je debil. Ma to v hlave v neporiadku, to nic dobre nevesti. Ak jeho matka robila nieco zle, blbe, ale to ho neospravedlnuje

jurkom
23. mar 2017

@ruzicka603 nebude v tom nejaka ina žena? zvyčajne sa takto muži chovajú, ak nemajú možnosť voľnosti a zahýbajú.

bluka2
23. mar 2017

@jeannna Presne, to zacne robit a este len pride prave peklo. Ale nech vyskusa, mozno ju to nakopne a riesenie na odchod sa predsa najde

janinah
23. mar 2017

@obsadenemeno súhlas,neváži si čo má,považuje to za samozrejmosť,tak mu to treba prestať dávať na podnose....dcérka je jeho? lebo viac ho treba zapratať do starostlivosti o ňu,nech pc a debilný pokec nemá prednosť pred dieťaťom,to je úbohé

zuz1108
23. mar 2017

Suhlasim s @jurkom. Bud ma uplne inu predstavu o manzelstve alebo zahyba.

obsadenemeno
23. mar 2017

@bluka2
@jeannna kazdopadne aspon nestrati pocit vlastnej hodnoty. Ak sa chlap nezobudi, autorka aspon bude vediet, na com je.

A ze nema kam ist? No treba zacat uvazovat, pripravovat sa...... neviem, ake stare je dieta a ci ona predtym pracovala, podrobnosti nepise. Ale viem, ze taketo typky sa zvycajne menia...k horsiemu.

ivik31
23. mar 2017

@ruzicka603 ja viem,ze sa to lahko hovori,aby si odisla,ale taky clovek sa nikdy nezmeni,a neviem,ci to trebars po 5 rokoch nebude este tazsie,musis popremyslat,riesenie najdes,drzim palce

bluka2
23. mar 2017

@obsadenemeno Ja len ze ak jej napr. ostava pol roka do navratu do prace, mozno by stalo zato vydrzat v tomto (a nie horsom) stave veci a vypadnut bez toho pekla doma. Prave myslim na to dieta...