Manžel štve deti proti mne. Čo mám robiť?

lenica35
22. aug 2009

Po dlhoročnom psychickom týraní mojim manželom som nabrala odvahu a bojovať o svoje oslobodenie. Sme v rozvodovom konaní už rok, manžel sa na pojednávania nedostavuje. Máme dve deti 10 roč. chlapca a 4 roč. dcérku. Robí všetko preto aby ma úplne oslabil, dostal do zúfalého stavu a beznádeje. O všetko ma obral, o celý majetok a stále ma odtŕha od detí. Je úspešný podnikateľ, má pocit že za peniaze si kúpi každého a všetko. Keďže všetok náš majetok bol písaný na jeho firmu s ľahkosťou ma vyhodil z nášho domu a spravil zo mňa bezdomovca. Buď všetko alebo nič. Deťom vraví akú majú zlú matku, ktorá ich opustila a hľadá iných mužov, úplne ma pred nimi znemožňuje. Deti ku mne ochladli, boja sa ma objať, majú extrémne chovanie, škaredo sa ku mne chovajú, kričia na mňa. Som z toho úlne zničená, pretože svoje deti milujem a neviem ako im mám vysvetliť, že ja nie som to ,,zlo,,...nechcem im hovoriť, že ich otec je zlý a robí chyby aj tak by som tým nič nedosiahla, len ich nenávisť. Prosím poradte mi ak ste niektorá z vás týmto peklom prešla. Neviem nájsť to správne riešenie ako to deťom vysvetliť, že ich otec je obyčajný egoista a bezcharakterný manipulátor. Mám aj veĺké obavy, že sa splnia jeho výhražky a súd mu deti pridelí.
Ďakujem za každý váš názor.

halahalo
22. aug 2009

deti jsou ovlivnitelne.a pokud jsou k tobe chladne,urcite neverim,ze to ma na svedomi jen tvuj muz.pokud jsi spravna mama a davas jim svou lasku plne najevo,neni si myslim duvod,aby k tobe byly deti odtazite.Jsi-li spravna mama,neni take duvod nevyhrat soud.verzi znam jen tvou,ne i tveho manzela proto tezko tezko.

bejbypd
22. aug 2009

Halahalo ty asi naozaj nevies ako su muzi schopni vplyvat na deti a znechutit im matku ktora moze byt neviem ako spravna a hlavne male deti. su privelmi ovplyvnitelne..mojho priatela kolegyni sa stalo takmer to iste...manzel policajt dva roky mal milenku,ju doma mlatil skrtil a ked nanho zavolala policajtov tak sa s nim len pozdravili vo dverach a odkracali prec...nakoniec si presadila rozvod mala vtedy 15rocnu dceru ktora otca nenavidela lebo mamicku bil aj pred nou no len sestrocneho synceka ktoreho ocinko bral na vyletiky,kupoval mu vsetko co chcel a pritom mu nezabudol pripomenut ze mamicka by mu to nikdy nekupila,mamicka by ho na vylet nezobrala,ze mamicka lubi ineho uja a jeho uz nie a ani maleho a podobne veci z ktorych sa cloveku robi az na zvracanie...dcera si po rozvode presadila byvat s mamou no syn ostal s otcom lebo mamicka ho vraj uz nelubi..aj ked ona robila vsetko pre to aby bola s nim neustale mu opakovala ako ho lubi a podobne...nezabralo...su tomu dva roky doteraz ma slzy v ociach no stale onho na sude bojuje povedala ze sa nikdy nevzda...a takyto vedia byt chlapi hajzli...takze halahalo moze to mat na svedomi len a len muz...a lenica tebe drzim palce...

halahalo
22. aug 2009

a proc jsou tedy k ni deti chladne a ma strach ze soudu ze to nevyhraje?

l26
22. aug 2009

nevím no,ale mám trošku názor jako halahalo
Je mi divné,že by najednou děti,kor takhle malé měli blízko k otcovi a obrátily se k matce zády.
Znám ve svém okolí spoustu žen,které si prošly peklem!!!!!!!!!!!!!
a měly děti různého věku,ale pokud kamarádku manžel ponižovat,ubližovat a snažil se děti táhnout na jeho stranu,ty děti tíhly k matce,protože věděly,že tam jim nic nehrozí,ty děti jdou tam,kde jim je dobře,tak pokud ten otec je takový,jak říká,nevím,nevím,proč by děti měly stát za ním
těžko říct,my u toho nejsme,abysme soudily,ale příjde mi to zvlášní,
a pak,proč se bojí soudu?přeci jednou je to matka,které je jí ubližováno,ona je svým mužem terorizovaná,on jí sebral všechno,tak proč by soud měl dávat děti jemu 😲 😲 to nechápu
jestli za tím není něco jiného..........ale pravdu se nedozvíme,že?

l26
22. aug 2009

Lenica: ale samozřejmě držím pěstičky,ať vše dopadne tak,jak si přeješ a máš klid 😉

knobloska
22. aug 2009

Lenica, nebudu tě soudit, je jen jedna věc, která mě neskutečně vytáčí!!!
Tatínka svým dětem jsi vybrala ty, ne tvoje děti. Dovedete si vůbec představit, jaké psychické následky mohou mít děti z takových tahanic? Už jenom to, že nemají zdravý vztah ke své vlastní mámě! Je mi zle z toho, v jakém prostředí některé děti vyrůstají. OK, ať se lidi rozvádějí, ale ať se domluví jako lidi a děti z toho vynechají! Já sama si dodnes pamatuji, jak se naši hádali a to nejsme žádní asociálové, ani se nerozváděli, prostě běžné hádky, vyhrožování rozvodem a tak. Ještě teď z toho mám husí kůži a vím, že to nedělali dobře.
Včera jsem v potravinách zaslechla, jak tatínek říká své asi 10 leté dceři, že ho zklamala, že jí musí koupit večeři, když on má 130 Kč na den a maminka mu na bydlení nepřispěje!!! No kde to jsme? Jak té holce asi muselo být?
Nezlob se, ale tohle mě vytáčí. Berete dětem dětství, už teď jsou vystaveny stresu.

l26
22. aug 2009

Knobloska.hezky řečeno a plně souhlasím 😉

kili
22. aug 2009

baby, ja vás nechápem, to si vážne neviete predstaviť, ako takto malé deti sa dajú poštvať proti mame? 😕
ak ona nemá peniaze, tak deťom všeličo nekúpi, tým je zlá, zakazuje niečo robiť, tým je zlá, prikazuje si umyť zuby, tým je zlá, zakazuje jesť sladkosti, tým je zlá, prikazuje jesť zeleninu a ovocie, tým je zlá, ak toto všeto otec dovolí, kúpi, nezakazuje, tým to vyhráva na celej čiare, ale čo s tých detí vyrastie? nechali by ste takému chlapovi svoje deti, že nech ich vychováva on? nebojovali by ste o nich na súde?

l26
22. aug 2009

taky nechápu jednu věc,má 4 letou dceru a 10 měsíční miminko,copak při té 4-leté dceři nevěděla,že je takovýhle?
pokud jim to už neklapalo,proč přistoupila na to,aby s ním měla ještě další dítě?trošku si to protiřečí ne?

j.a.n.u.s.
22. aug 2009

l26....10roku...ne deset mesicu.

l26
22. aug 2009

překlep 10 roční dítě a 4 roční dítě..........
tak to kor nechápu,to 10-ti letý dítě přeci už musí vnímat,co ten táta udělal té mámě a přesto stojí při něm jo?
ale jak říká knobloska,není jim to blbé,takhle se tahat a handrkovat před dětma?
taky si pamatuju z dětství hádky rodičů a doteď,když si na to vzpomenu,mi je z toho na nic.
a takovýhle tahanice,kdo z koho,to bych potrestala oba rodiče

j.a.n.u.s.
22. aug 2009

fajn, holky prestante tady kritizovat to cim jste si neprosly...anebo prosly??? A ted nemyslim v pozici ditete, ale rodice, tak jako je lenica...

Prosila vas tady at ji poradite, ze je v docela blbe situaci....co ji chcete uplne rozhodit???
Tohle nejsou rady, ale odsuzovani, mely byste se stydet!

kili
22. aug 2009

janus, presne, ja nechápem, ona ešte napísala, že nechce deti štvať proti otcovi, nechce im o ňom rozprávať škaredé veci, nechce ich vlastne ťahať do hádok, chcela vedieť, ako o ne neprísť, keď on toto všetko robí, a vy ju tu odsudzujete za to, akoby sa správala ako jej manžel, pričom keby sa tak správala, nepotrebovala by radu 🙄

l26
22. aug 2009

ok,nemá to jednoduché,ale tak názor snad říct můžem ne?
SAMOZŘEJMĚ PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ,SIL A PEVNÝCH NERVŮ

j.a.n.u.s.
22. aug 2009

jasne, nazor se rict muze...jen je smutne, ze se clovek pred tim na chvilku nezastavi....a nezamysli. Co kdyz muzu nekomu takto jeste vice ublizit(svym nazorem)....toto je potom sobecke si myslim.

lenica IP

wighy
22. aug 2009

nechcela som sa zapojit ale neda mi to 😖
deticky su velmi ovplyvnitelne, presne to co kili pisala, ze my matky sme "zle" len preto ze ich vychovavame, ucime, umyt zuby, umyt ruky, neliezt tam a hentam, pomaly jedz, nebez a pod.skoro cely den nam prejde tym ze nieco prikazuje zakazujeme ale bohaty ocko si ich kupi dovolenkou, sladkostami, oblecenim a ktovie co im povie o ich matke, a pokial ich nebije a pod tak si ich vie ziskat velmi lahko, zenu mozno ociernit raz dva,deti z toho maju hokej.
A vy sa cudujete preco sa boji sudu???boli ste vy uz na sude???dufam ze nie
ak je pan podnikatel bohaty a vplyvny tak Lenica velmi dobre vie preco sa boji 😔 😔 😔 😔
a hlavne ked ju obral o majetok,tak to lahko moze pouzit vo svoj prospech,ze on ich vychova za lepsich podmienok a pod.
lenica velmi velmi ti drzim palce a zelam vela sil do boja, nevzdavaj to 🙂

peeetulka84
22. aug 2009

Ja jednoznačne súhlasím s kili a z j.a.n.u.s. Peniažkami sa dajú deti kúpiť. Poznam veľa takých detí čo ostali s otcami len kvôli tomu, že on mal peniaze. A ako môžete vedieť, že sa zle správal aj pred deťmi. Poznám človeka čo bol pred deťmi ako med a keď tam neboli tak mala ich matka peklo.

j.a.n.u.s.
22. aug 2009

Ja radim zkusit detskeho psychologa....tam uz by mohl zjistit odkud se ten vztek na mamu bere....a mozna by to slo i u toho soudu teda pouzit....

knobloska
22. aug 2009

Já Lenicu nesoudím, to mi nepřísluší. Je to situace na prd, ale jediné správné řešení je to, které je nejlepší pro ty děti. A to i za cenu velkých ústupků a osobních proher. Je nepochybné, že její manžel je primitiv, když štve děti proti mámě.

l26
22. aug 2009

holky,ale umíte si představit nápor na ty děti,když je budou tahat k psychologům?
ten 10-ti letý už to bude hooodně vnímat a zafixuje se to v něm.
alespoň takováhle zkušenost je mojí kamarádky,která to také zkusila přes psychologa a ta její větší dcera to nesla strašně špatně a zhoršila se i ve škole ☹

kili
22. aug 2009

jo, to je dobrý nápad.
ja sa napr. tiež bojím súdu. manžel je prehnane úskostlivý na deti a myslí si, že sú u mňa v smrteľnom nebezpečenstve a pritom majú menej zranení ako iné deti a to sú na mňa dvaja. no a on vie o tom tak príšerne rozprávať a ja vtedy neviem ani ceknúť, tak sa bojím, že z toho výdem dosť zle. chodíme ale k psychologičke (keďže sú nedonosení) a tá mi už dávno hovorila, že je dobre, že na nich nie som tak uskostlivá, ako bývajú často maminy nedonosených detí, tak hádam, keby išlo do tuhého tak ma príde podporiť

kili
22. aug 2009

l26, sorry, ale si ešte nebola s deťmi u psychologa, tam sa deti hrajú, rozprávajú, vôbec žiadna trauma im z toho nehrozí

l26
22. aug 2009

ne,nebyla,ale naštěstí mám doma takového perfektního manžela !!!!!!,takže se tohodle naše děti nikdy nedočkají

wighy
22. aug 2009

knobloska,tvoja veta - A to i za cenu velkých ústupků a osobních proher, ma hrozne zabolela, pretozee ja som to pochopila tak ze sa ma vzdat deti????preboha ved to je strasne, ja by som sa svojho dietata urcite nevzdala,ved to je nieco nemyslitelne pre jednu matku ktora miluje svoje deti 😔

emamamamu
22. aug 2009

halohalo prosim te muj fotr zmanupuloval meho 17ti leteho brachu, takze si rekla naprostou blbost, protoze se o nas mama starala naprosto ukazkove.....ja mela otevrene oci a videla to, an mu nasliboval hory doly a dopadlo to jak dopadlo......
s tak malyma detma je to silena beznadej..muj bracha uz nastesti dostal rozum...ale jak dlouho to taky trvalo..

j.a.n.u.s.
22. aug 2009

l26...to ti jen preju, i tveho manzela....mas holka stesti!

emamamamu
22. aug 2009

me prijde, ze polovina z vas netusi, o cem mluvi....

bibula
22. aug 2009

obrat sa na sud,nech ti pridelia soc.pracovnicku,psychologicku k detom,ziadaj navsetvy,ci uz v tvom pripade ci manzelovom len v pritomnosti nej

bihan
22. aug 2009

Očividne drvivá väčšina osadenstva sa ešte nestretla s manipulátorom a jeho dokonalým technikami ako urobiť z normálne človeka úplného blbca s nulovým odporom a vôľou.

Lenica, z mojich skúseností by som povedala, že ťa čaká nesmierne náročný boj a tvoje deti to pochopia až keď na to budú mať dostatočný odstup.. takže skôr než okolo 17-ky dosť ťažko, pretože otec je proste otec, najvyššia autorita, úžasný, perfektný, vtipný. O to viac, že sú s ním deti len občas.
Takže z môjho pohľadu musíš sama vyhrať právny boj o deti, umožniť ex-manželovi len nutné návštevy a vysvetliť im, že predsa sami cítia a vedia, čo ich mama robí alebo nerobí.

Veľmi držím palec.

anatanka
22. aug 2009

Ja se musim Lenici take zastat, kdyz to tu procitam, tak mi to neda.
Kdo rika, ze deti se nedaji postvat proti normalne fungujici matce, tak se velmi plete. Naopak je to hodne jednoduche, zvlast pokud se druha strana nebrani stejnym zpusobem.
Soudu bych se bala take, v dnesni dobe se prava otcu hodne resi, tak neni tak samozrejme, ze deti nepripadnou otci, ackoliv se o ne matka dobre stara. Navic charisma, umeni manipulace, kontakty a penize udelaji hodne.