Manžel štve deti proti mne. Čo mám robiť?

lenica35
22. aug 2009

Po dlhoročnom psychickom týraní mojim manželom som nabrala odvahu a bojovať o svoje oslobodenie. Sme v rozvodovom konaní už rok, manžel sa na pojednávania nedostavuje. Máme dve deti 10 roč. chlapca a 4 roč. dcérku. Robí všetko preto aby ma úplne oslabil, dostal do zúfalého stavu a beznádeje. O všetko ma obral, o celý majetok a stále ma odtŕha od detí. Je úspešný podnikateľ, má pocit že za peniaze si kúpi každého a všetko. Keďže všetok náš majetok bol písaný na jeho firmu s ľahkosťou ma vyhodil z nášho domu a spravil zo mňa bezdomovca. Buď všetko alebo nič. Deťom vraví akú majú zlú matku, ktorá ich opustila a hľadá iných mužov, úplne ma pred nimi znemožňuje. Deti ku mne ochladli, boja sa ma objať, majú extrémne chovanie, škaredo sa ku mne chovajú, kričia na mňa. Som z toho úlne zničená, pretože svoje deti milujem a neviem ako im mám vysvetliť, že ja nie som to ,,zlo,,...nechcem im hovoriť, že ich otec je zlý a robí chyby aj tak by som tým nič nedosiahla, len ich nenávisť. Prosím poradte mi ak ste niektorá z vás týmto peklom prešla. Neviem nájsť to správne riešenie ako to deťom vysvetliť, že ich otec je obyčajný egoista a bezcharakterný manipulátor. Mám aj veĺké obavy, že sa splnia jeho výhražky a súd mu deti pridelí.
Ďakujem za každý váš názor.

berenika39
23. aug 2009

nick je zablokovaný,lenica - omluva za tu vsuvku. snad jsme moc nepokazily diskusi, ale už se to neude opakovat.

tobě moc přeju jen správný rozhodnutí, snad je někde spravedlnost.

peroli
23. aug 2009

leni, já jsem tohle naštěstí nezažila ale taky bych vyhledala nějakou pomoc jak radí holky... buď právníka, sociální poradkyni nebo nějakýho psychologa... doufám, že se tě nějak nedotknu, to bych opravdu nechtěla 😢 , ale už tak nějak víš jak to bude o Vánocích? 😕 😔 ☹ Jestli ne, tak už jen kvůli tomu zkus toho právníka, abys mohla děti vůbec vidět...
podle pasovky si moc hezká ženská, tak ti přeji ať brzo najdeš toho správnýho chlapa pro život a ještě ti moc moc moc moc přeji, aby se to nějak vyřešilo a držíme ti pěstičky 😉

giza
23. aug 2009

halahalo...odsudila si prva a to, ze si nieco vymysla aby ju niekto lutoval - podla seba sudis druhych??? 🙂 😉
aj ja mam v naplni mojho konicka v nicku ho mam uvedeny - psychicku oporu a to je len porod s tehotenstvom a sestonedelim, co trva cca mozno nieco do 1. roka (a potrebuju to zeny ako sol - kto tvrdi ze nie, je mimo...) ale toto je o niekolkych rokoch zivota! A nenapisala som tu nic co by ju lutovalo, max. som jej popriala vela stastia - nemam osobne rada lutost, ta naozaj nepomoze... 😠

ivanagu
2. jan 2013

Ahoj Leni, ja ta plne chapem :(. Mam rovnako stare deti ako ty a som presne v takej istej situacii. Ked som zacala citat diskusiu mala som pocit, ze citam presne o sebe. Deti sa daju velmi lahko zmanipulovat.....Ak chces tak napis do IP

kamila1987
9. máj 2013

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, môj priateľ sa rozviedol pred 4 mesiacmi, deti boli zverené do starostlivosťi matky, s neobmedzeným stykom detí s otcom. Problém je v tom, že sa riešia problémy s majetkom a matka ťahá do všetkého deti. Štve deti proti vlastnému otcovy, hovorí im že neplatí výživné, ked niečo chcú majú si to pýtať od neho a pritom každý mesiac posiela 100 euro na chlapca a 100 euro na dievča, ako stanovil súd. Rieši s detmi majetkové pomery, že im chce otec všetko zobrať, čo nie je pravda a potom deti nechcú chodiť za otcom, nechcú mu dvíhať telefón, lebo nevedia čo je pravda a komu môžu veriť. Chlapec je v takom veku, že ide do puberty, má 13 rokov a začal otcovy klamať a tají niektoré veci ohľadom svojej matky, aby sa nič otec nedozvedel. Viete mi poradiť, či by sme to mohli dať na preverenie na sociálku, že štve svoje vlastné deti proti otcovy a rieši s 13 ročným chlapcom veci ohľadom majetku, čo by mala riešiť bud s exmanželom, alebo súdnou cestou? Dakujem

euronazkusenosti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz