Manželská kríza..čo s ňou?

enilora
26. jún 2009

Chcela by som vás poprosiť o radu som 8r vydatá a asi tak pre 3-4 rokmi sme si prestali rozumieť.Neviem presne čím to začalo ale asi tým že som začala externe študovať manžel to dosť zle znášal od začiatku vadilo mu že prečo musím byť niečo "extra".
Sú aj super dni samozrejme ale je to celé hlavne o tom že sa len hádame za maličkosti pretože nemáme nijaké spoločné témy,záluby a nič nás okrem bytu a syna nespája.Máme celkom iné priority,povahy a rozličné ciele..Keby sme sa sem tam nerozprávali o susedoch a švagrovcoch máme tichú domáctnosť.Obaja sa cez to snažíme dostať no nejde to.Vela sa o tom rozprávame ale je to silnejšie ako my.Niekedy nás vie vytočiť aj existencia toho druhého v našej blískosti.Je medzi nami akoby vysoký múr.Manžel nie je zlý len my dvaja sa k sebe nehodíme.Keď je na týždňovke nie je problém pretelefonovať aj hodinu no akonáhle prekročí prach byt je dusno.A je jasné že ani synovi to dusno nerobí dobre.Poradte mi čo s tým.

mywiel
26. jún 2009

Tazko radit, nik s vami nezije, len ty vies co citis, ak mas manzela rada skuste ist spolu na manzelsku poradnu. 😕

danu
26. jún 2009
twinflame
26. jún 2009

Vníma to aj manžel tak, že manželstvo je v kríze? Je ochota u Vás oboch riešiť tento problém? Aký má manžel názor na situáciu? Ak je ochota riešiť situáciu na oboch stranách, určite poradňa. Tam zistíte, či Vaše očakávania od spoločného života sú rovnaké alebo je to bez šance.

karelka
26. jún 2009

nic v zlom,ale ked ti z 8 rokov 4 roky manzelstvo nefunguje tak ako si predstavujes,co tam este robis?same sa to nevyriesi,musis to riesit ty.a poradna?je to sice fajn,ale...mozno to znie tvrdo ale viem o com hovorim som vydata 15rokov a uz som presla cez hocico

daisy7
1. nov 2010

Dobry den, som vydata 10 rokov a mam 9 rocnu dcerku. Manzel sa pred 5 dnami odstahoval so spolocnej domacnosti, s tym ze s nami uz nechce byvat. Neciti sa doma dobra, kvoli tomu ze sme sa stale hadali. Vzdy ked sme sa rozpravali, co mu vadi, vzdy vravel ze je velmi spokojny. A nakoniec odisiel. Rodicom povedal, ze je realna sanca ze sa vrati, mne vravi nieco ine, ze medove motuzy mi popod nos tahat nechce a momentalne nevidi moznost sance sa vratit. Rozvadzat sa nechce, je to vraj len papier. Chce sa s nami stretavat, chce s nami chodit na veceru, ale zit s nami nechce. Monemntalne neciti, ze ma lubi. Vobec neviem ako v tejto veci pristupovat, napisala som mu ze ho strasne lubim a urobim pre nasu zachranu manzelstva vsetko. Citi to vraj cely rok, avsak cely rok mala tazko choru maminku, ktora v july zomrela. Bolo to tazke obdobie. Budem velmi rada, ked mi napisete svoj nazor. Pa
Vsetky diskusie boli vo forume ako zachranit manzelstvo. Dakuje Vam vsetkym, ktori sa podielali radami na mojom trapeni.

grettka
1. nov 2010

daisy, odporucam tuto knihu, skus si ju niekde zohnat http://obchod.portal.cz/produkt/partneri-a-rozc...
mne svojho casu velmi pomohla, vela veci som pochopila.... od toho ako sa zachovat voci partnerovi.. co hovorit, co nie, o tom, ako sa sprava partner a preco sa tak sprava...
tu sa neda napisat jedna dve vety ako rady....

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michele11
30. máj 2011

@sue1911 Ahoj, nechcem sa v tom prilis vrtat, lebo len ty vies, aka je skutocna atmosfera u vas doma, ale aspon tolko, ze nekomunikacia nic nevyriesi. Ak si nesadnete, a nebudete hovorit o tom, co vam sposobuje problemy, nikdy sa nikam neposuniete. Mozno to nebude nikam viest, problemy sa budu opakovat a vtedy uz by som skusila kontaktovat odbornikov, ale dovtedy to skuste tak, nic by sa tym nemalo pokazit. Co sa sexu tyka, neviem, mozno mate doma proste stereotyp, skus si popozerat na nete nejake pomocky, alebo sa vyberte niekam sami, ak mate kam dat deti, alebo sa proste skus premoct, niekedy staci kusok a dostanes sa aj ty do nalady. Sex je pre vztah dolezity, nebude aj to dovodom, preco tvoj manzel zacal popijat? Inak, u nas je to dost podobne, lenze ten moj to videl dennodenne doma u svojho otca, tak sa nedivim. Ide o to, ci to uz prekracuje hranice, resp. asi ano, ako pises, cize skusit mu otvorit oci, ze tebe to vadi a nech to skusi obmedzit, nie prestat, ale obmedzit. Domov nekupuj ziadny alkohol, ani pivo, urobte si nejaky nealko drink, ak, tak donho pridaj len aromu... a skus zistit, ci by bol ochotny to riesit aj liecbou, keby to ohrozovalo vase manzelstvo... A drzim palce!!!

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daja2010
31. máj 2011

@sue1911 Ahoj, skus ho poslat na komplexne zdravotne vysetrenia. Mozno, ak zisti, ze ma zle pecenove testy, alebo vysoky tlak a podobne, sam s pitim prestane ;). Inak si myslim, ze mnohe by ti ho zavideli, chlap co nakupuje, vari, venuje sa...juj to je parada! Drzim palce a nevzdavaj to s nim.

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorothy77
31. máj 2011

@sue1911 no a koľko si denne dá?

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorothy77
31. máj 2011

@sue1911 tak to podľa mňa nie je problém, veď už naše staré mamy si každé ráno hrkli za jeden 😉

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorothy77
31. máj 2011

@sue1911 tak to je iné...

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka1981
31. máj 2011

@sue1911 nie si divna 😀 ja sa tiež moc do sexu nehrniem. Stači mi raz za mesiac po menštruacii 😀 Ale zas sa snažim aj drahemu vyhovieť nech nehlada niekde inde čo nema doma 😖

sue1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
1. jún 2011

@sue1911 ahoj, no ono je vseobecne tazko niekomu radit...kazdy vztah je iny....ja len z mjho pohladu ako je to u nas....je pravda, ze tak dlho spolu nie sme...9 rokov (z toho 3 manzelia).....co sa tyka toho popijania....fakt zalezia kolko a co to s nim robi, lebo podla mna pivko kazdy vecer si dava vacsina chlapov (moj sice nie....on moc alkohol nemusi....ale co viem, tak vacsina)...proste od smadu, na uvolnenie, v tom problem nvidim, ine je to, ak ma strazit deti a opije sa....to je uz ine.....takze neviem ako to je....a co sa tyka toho sexu 😀 sex je v manzelskom zivote dolezity!.....my mame sice len 1 dieta...ale to ans vie tak zlikvidovat a unavit, ze vecer padame na hubu unavou a na sex uz nie je ani chut, ani cas a ani sily 😉 .....ale to by sme dopadli....povedali sme si, ze aj napriek unave, manzelsky zivot utuzovat treba (tiez nie sme extra sexuchtivy ako ine pary)....ale tak 2-3krat (ako vyjde) do tyzdna treba!.....ono zalezi na tom, aby sa v tomto obaja zhodli....a ako citam, nezhodnete sa vo frekvencii a to je zle.....chlap sa potrebuje uvolnit, ak nema sex nahradza niecim inym (mozno prave tym alkoholom sa uvolnuje)...ale raz za mesiac je velmi velmi malo...!skus sa premoct, a skuste nieco nove, nejaku zmenu, nech to nie je rutina,....pozrite si film, oblec si podvazky, hocico....mozno sa ti to zapaci..... 😉

monk1
29. okt 2014

@daisy7 ako ste dopadli s manzelom?