Manželská poradňa v Bratislave

fluffynka
4. feb 2013

Ahojte. Zaregistrovala som sa,lebo potrebujem radu. Mame s manzelom problematicke manzelstvo a uz neviem ako dalej. Pohravam sa s myslienkou na rozvod. Stale sa hadame. Mame 1,5 r syna,ktory je velmi akcny a ja padam po celom dni s nim dolu nosom,popritom je cela domacnost na m e. Manzel je velmi casovo pracovne vytazeny,je velmi malo doma a ked je doma,tak je nervozny. Potom som z neho nervozna aj ja a len sa hadame a povykrikujeme si take veci,ktore tam ani nemyslime,ani nechceme ich povedat,ale ked sa to stane,uz to spat nevezmeme a zostavaju nam jazvy na dusi. Preto sa chceme obratit na nejakeho psychologa,ktory by nam pomohol. Sme z Ba. Ak mate niekto skusenosti s niekym konkretnym,prosim o info.
Dakujem!

xstelinka
18. mar 2013

@bronia13 v maji to bude 10 rokov, mame spolu 5r. syna, 2 roky dozadu sme brali uver na byt a minuly rok v oktobri sme sa vzali a od svadby to ide dolu vodou 😖

bronia13
18. mar 2013

@xstelinka wow takze skoro 10 rokov sekal dobrotu a potom sa zmenil? zauimave... my sme chodili spolu 10 mesiacov a potom sme sa vzali a u nas sa nic nezmnilo - nastastie 😉 divne to je, ze teraz si je tebou tak isty alebo co sa mu premieta v tej hlave nie? u nas vcera manzel zahlasil ze si ide kupit zehliacu dosku a bude si sam zehli lebo ho to bavi (asi) tak nech zehli, ja som mu povedala ze 15 kosiel naraz mu zehlit nebudem 😉 keby to aspon dal do susicky najprv 😝

grettka
18. mar 2013

http://www.upsvar.sk/buxus/docs/download/ADRESA...
hned na prvych dvoch stranach mas zoznam poradni, ich sluzby su bezplatne, pripadne ti odporucia ku komu konkretne ist, skus si tam najprv zavolat

kahlan1
24. sep 2014

@fluffynka ahoj ako ste dopadli? pomohla manzelska poradna?

monk1
27. okt 2014

@ani3012 a pomohlo vam to zachranit manželstvo?

ani3012
31. okt 2014

@monk1 sme spolu 🙂
rozhodne odporúčam ísť do man. poradne, dôležitá je objektivita (aspoň tam kde sme boli my tak bola) a tú vám kamarát a ani rodina nedá. Tak isto taký čistejší pohľad na to všetko...je dobré si napísať, čo vás trápi, lebo veľa vecí vám vyšumí, ona aj povie, čo sú maličkosti a čo je naozaj dôležité.
napr. môjmu mužovi povedala, že nie je to jeho súkromná vec, s kým si píše. Lebo ak robí niečo čo ubližuje partnerovi, tak to medzi súkromné veci nepatrí (samozrejme, nehovoríme o kamarátoch 😉 )
Ja som jeho súkromie rešpektovala, ale zas na druhú stranu...nie som zvedavá, o čom si píše s kamarátom, ale pokiaľ má srdcové výlevy medzi ženami, tak to ee 🙄 😉

dôležité je potom vyťažiť z toho čo najviac, máte možnosť stať sa slobodnejšou-nevravím, že som dovtedy nebola, ale som sa prispôsobovala, aby sme sa mali dobre a predsa len si viem lepšie teraz dupnúť a keď sa hnevá, je mi to fuk 🙂

kahlan1
3. nov 2014

@ani3012 a nevies ako sa volala ta dr?

ani3012
3. nov 2014

@kahlan1 vôbec nie, je tomu už presne 5 rokov...

ani3012
3. nov 2014

@kahlan1 akurát prišiel mm domov, tiež si nepamätá či Hatráková alebo Hradileková, ale myslí si, že Hatráková 😉

kredo
18. feb 2015

Ahojte potrebujem radu ak o tomto nieco viete prosim poradte...som vydata ale nezijem s manzelom,ma milenku a ja o tom viem dost vela ..potrebujem sa dozvediet ci mam narok od manzela na nejake peniaze dakujem velmi mi pomozete

ivanya
18. feb 2015

@fluffynka Nam manzelska poradna nepomohla, prave naopak, sme mali pocit, ze nas este viacej rozdeluje. Po kazdom sedeni sme sa na seba divali s pocitom, ze sa vobec nepozname a tie sedenia boli skor bolestive ako prospesne. S odstupom casu to nehodnotim nijako, a som skor rada, ze sme tam prestali chodit. Asi jedinu vec sme si uvedomili, ze spolu nekomunikujeme dostatocne (obaja sme introverti).

ivanya
18. feb 2015

Jaaj teraz som si vsimla, ze je to hodne stara tema :D Tak nic

ewwwe
5. okt 2015

@ani3012 Ahoj chcela som sa spytat ake to bolo v poradni ja som sa objednala k Hatrakovej prave. Ako to prebieha? Vam to pomohlo. Je mi jasne ze vsetko je v tomto pripade individualne, no predsa ma zaujima skusenost inych. Dakujem.

lydka8855
7. dec 2015

@ewwwe ako ste dopadli u tej Hatrakovej? chodite tam este a stoji to za to? mame s manzelom presne rovnake problemy tak by som rada veďela ci Vam to nejak pomohlo... a ako. dakujem za odpoved

evadek
10. dec 2015

babenky nejaku overenu vzťahovu poradnu v Bratislave..niekto koho máte odskusaneho.....

ewwwe
10. dec 2015

@lydka8855 bola som len raz.Z časového hľadiska nám nevychádza že by sme tam ešte šli A obaja. Bola celkom ok aj mi vlastne poradila ale má skôr naviedla na nejaký smer.treba vedet čítať medzi riadkami...no jedna vec mi vadilo že som si pripadala ako pri výsluchu. Ona sa má strašne vypytovala A počas sedenia vlastne väčšinu času kládla otázky. Je mi jasné že potrebovala zistiť o našom vzťahu všetko no čakala som že viac toho dialógu bude ako jednostranneJ komunikácie. Ale následne na to môžem povedať že sa vzťah trošku skorigoval. Vždy treba na sebe zamakat!

erickaa
14. dec 2015

@evadek Ja tiež hľadám 😖

evadek
15. dec 2015

@erickaa mam pocit,ze to zacnem-e riesit az po sviatkoch... 😖

erickaa
15. dec 2015

@evadek u nas asi tiež tak, aj keď pevne verim, že po sviatkoch už bude lepšie a toto zle obdobie už konečne skončí.

evadek
15. dec 2015

@erickaa ja uz som uplne hotova..potrebujem-e nejake usmernenie..lebo nas vztah je v koncoch:(

erickaa
15. dec 2015

@evadek my sme na tom rovnako a to by sme mali lietať v oblakoch zo skorého tretieho prírastku a všetko sa rúca jak domček z karát. .. 😢

evadek
15. dec 2015

@erickaa je mi to luto...viem co prezivas....My mame tento rok velmi zly..prisli sme o vytuzene mimco....rakovina v rodine..operacia....atd atd...
Uz chcem dobry rok....ci lepsi ako tento:(((

erickaa
15. dec 2015

@evadek ach do kelu, tak to má mrzí tiež veľmi 😕 práve pozerám ako už x-ty večer za sebou na internete dobre rady, hľadám odborníka, snazim sa prísť na koreň veci, prečo sme sa dostali až sem. .. ja mam muža zavisleho na práci, už ho prakticky ani nevidame, ani ja ani deti, ani rodina, hádky na dennom poriadku a on stále v práci. Už som si o tom veľa čítala a je to rovnako deštrukčne ako iná závislosť, aj keď workoholizmus znie ako pochvala. No nie je, strašne to boli 😢

evadek
15. dec 2015

@erickaa moj nas zas zadlzil..je strasne lahkovazny....a nezdopovedny...ALe vela veci som ho naucila....skoda,ze rodicia zlyhali....
je to na nervy...chcem uz zit normalny zivot...
Workoholizmus je velmi zly....to je fakt na nervy..no ja dufam,ze buduci rok to bude lepsie...ze ta poradna nam pomoze...

erickaa
15. dec 2015

@evadek a už si sa rozhodla pre nejakú? Ja ešte stále hľadám nejakého fakt odborníka na závislosti, ktorý mu dokáže otvoriť oči, ale to by som musela až na Prednú Horu asi ísť s nim

evadek
16. dec 2015

@erickaa to az tak???....nenasla...ale mam znamu kt. sa tomu venuje..no je v Skalici..no kontakty ma vsade....
Takze zistim....ze kde v Ba..je aky odbornik
Ja uz mu proste nedokazem doverovat....tiez som povedala,ze budem kontrolovat ucty a pod...ako male decko...

erickaa
16. dec 2015

@evadek super, daj potom prosim vedieť. To je hrozne, keď človek stratí dôveru, však to je základ vzťahu. Ach jaj. A čo tvoj muž, chce ísť do poradne? Môj aj áno, ale to odkladá kým porodim atď. Čiže nechce sa mu to zatiaľ riešiť, a asi aj lepšie keď nebudem tlačiť na pílu. Pôjdem tam po sviatkoch aj sama sa vyplakat a možno zistím, že ja som ten "debil" 😐

evadek
16. dec 2015

@erickaa chce....povedal ,ze spravi vsetko ( skoro ) pre zachovanie vztahu.....uvidime...
No ked porodis uz nebude tolko casu...tak ,ze cim skor...
Nie si ten debil..on sa musi venovat rodine.....praca nie je vsetko...
Jasne..dam vediet...netreba to odkladat...pozeram ,ze mas 16 tyzdnov do =. porodu..tak sup sup....tam skocit...
Lebo ked uz budete mat 3 deticky budes potrebovat jeho pomoc...ach...chlapy...

erickaa
17. dec 2015

@evadek pomoc našťastie mám, pomáhajú babky, teda hlavne svokra, ktorú mám veľmi rada... Ale chlap chýba. Včera bol muž samé prekvapenie, veľmi sa snažil, príjemne má prekvapil. Snáď táto kríza nám ukáže, kde robíme chyby. Teraz si veľa čítam o vzťahoch, či na nete, knihy a aj jemu som kúpila pod stromček knihu o tom ako skĺbiť prácu a rodinu. Snáď cez sviatky si precita. A hlavne porozmysla. Ale tak či tak plánujem v januári niečo podniknúť, už len kvôli sebe a bolo by fajn keby išiel, nech sa vyhnemE takýmto hádkam, čo nás skoro pochovali. Ešte nekricim hop, ale včera má fakt príjemne prekvapil, a verim že bude prístupný aj počúvať bez toho aby sa urážal. ..