Manželstvo. Máte iba spoločných priateľov alebo nie?

mywiel
8. nov 2009

Ahojte, zaujimalo by ma, ti co zijete v manzelstve ci mate len spolocnych priatelov, alebo ci zena ma aj len svojich priatelov myslim tym samozrejme aj muzov a manzel svoje priatelky s ktorymi sa pravidelne stretava/te?

strapco13
8. nov 2009

my mame aj spolocnych priatelov a aj kazdy svojich...ale pozname ich, viem s kym sa chodi drahy obcas zabavit, takisto on pozna mojich znamych...dokonca vie, ze sa obcas streavam s byvalym...ale to bol vztah ked som este nemala ani 18 😀 😀 jeho som dokonca pozvala aj na svadbu s terajsom partnerkou...a vie o tom..proste to je moja minulost a veri mi

dadulik
8. nov 2009

nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tym, ze sme sa stali manzelmi, sa stali vsetci priatelia spolocnymi 😉 😉 😉 a to myslim doslovne 😎

lenorka31
8. nov 2009

🙂 ahoj som vydatá 14 rokov a máme s manželom len spoločných známych,nestretávame sa so známymi zvlášť bez seba🙂)) a on nemá kamarátky,má mňa ako kamošku xiixiix 😉

kristi
8. nov 2009

spolecne i kazdy svoje, tak jak by to asi melo byt

vroni
8. nov 2009

Aj spolocnych aj nespolocnych. Neviem si predstavit, o com by som sa bavila s chlapovymi pusipajtasmi od ¨autickarov¨, on s mojimi inym jazykom hovoriacimi kamoskami tiez toho vela nenakonverzuje.

mywiel
autor
8. nov 2009

Mne skor vadia manzelove kamaratky s ktorymi si ja nemam co povedat, lebo oni deti nemaju a bavia sa len o robote a ich kurzoch...takze pre mna max. nuda, ale zase ja sa sama s chlapmi nestretavam, tak mi pride divné ze on by mal sa stretavat s inymi zenami a chodit s nimi na kavicku, on to poklada za uplne normalne... 😕

jabjunka
8. nov 2009

Máme každý své i společné přátele.A jedná se i o ženy z jeho a muže z mé strany.Ještě v době kdy jsme se neznali,jsem patřila do party fajn lidí,po letech se účast zúžila,ale přesto se jednou za čas sejdeme.A i když je manžel zná,naše "historky z natáčení" mu nic neříkají a na setkání chodím sama.Pro změnu jeho známé a kamarády z IT prostředí sice znám i já,ale jejich setkávání si klidně odpustím. 😀

strapco13
8. nov 2009

mywiel...moj chlap tiez obcas ide s kolegynami z roboty na kavu...poklada to za uplne normalne...a ja tiez..je to jeho robota, maju spolocne temy...tiez obcas s nimi idem von..a nemam ani sancu o com sa bavia 😅 ale tie baby ma prijali a nemam vobec nejaky zly pocit, ked mi povie, ze bol s tou alebo s tou na kave..hlavne ze mi vzdy prizna farbu 😀 😀
minule dokonca bol na kavu s mojou spoluziackou zo zakladky...zacala u nich robit a aspon som sa dozvedela co ma nove
a ja sa zas pohybujem v praci /teraz nie..ale pred materskou/ v kolektive kde su zeny aj muzi, pracujem v uplne inej sfere ako moj manzel, takze on s nami vobec nechodi..to su temy ktore ho absolutne nezaujimaju a vie, ze obcas si potrebujem s nejakym kolegom prebrat veci vo dvojici pri kave mimo robotu a to sa bavime vacsinou naozaj o robote, no niekedy aj sukromne problemy riesime...
dolezite je verit partnerovi a potom vobec netreba nic riesit
a partneri maju pravo aj na sukromny zivot, nemusia byt spolu nonstop...potom su o to krajsie spolocne chvile..a nehrozi ponorkova choroba

leniciatko
8. nov 2009

občas ide môj chlap z roboty na pivčo, občas ide s kamošmi,čo má ešte z mladých liet. ja tiež idem občas s kolegyňami si sadnúť. ale máme spoločných známych-máme rovnako staré dcéry a chlapi sú rovesníci.... je to veľmi milé 😉

mywiel
autor
8. nov 2009

No ja to beriem asi tak pretoze trochu ziarlim, ze on ma cas na kamosov a ja som s malou doma, lebo tu mam sice kamaratky, ale nevidame sa nejako pravidelne a kamaratov chlapov tu nemam myslim len svojich kamosov nie aj jeho, to som na Slov. mala. Tiez mame spolocnych priatelov, ale malo tu mam len takych svojich exkluzivnych, proste je to aj tym ze momentalne som na MD a ten kontakt mi chyba co som mala aj v robote. Tak asi je to fakt normalne a ja si len robim zbytocné starosti, ze nejaka slobodna sa bude onho velmi zaujimat na kurze ci v praci, ale asi si robim fakt len filmy, lebo chcem aby sa mi viac venoval kedze ja som doma a nemam ten kontakt v praci co som mala cez den ked som robila. Dakujem za vsetky prispevky. 😉

strapco13
8. nov 2009

mywiel..a povedala si mu ake mas pocity a ze potrebujes aby sa ti viac venoval?
Popripaede si s nim dohodni ze napr vo stvrtok úal. iny den bude po praci s malou on a pojdes si pokecat s kamoskami...alebo ak mate moznost dat Kayku k niekomu urobte si romanticky vecer aspon raz za 2-3 tyzdne

mywiel
autor
9. nov 2009

No povedala on je vlastne teraz doma nezamestnany ale workholik cize stale musi nieco robit, je to tym, ze tu nemam rodinu a kamosky tu sice mam ale tiez sa nevidime kazdy tyzden, tak si musim vystacit s programom sama, on sice s nami ide na prechadzku ale on ma ovela viac novych priatelov, ja nenadvazujem nové kontakty, lebo som doma a vonku na ihrisku sa clovek tak nezakeca s niekym, no a ziarlim, ze on ma aj nové kamaratky z kurzu z nezamestnaneckého, tam isli s jednym byvalym kolegom ktory je tiez nezamestnany a ten je rozvedeny takze vkuse len hlada baby a ked nieco organizuje vzdy vola mm a mne to obcas lezie na nervy, lebo som mu vravela, ze on ma rodinu a ze nemoze chodit tak ako jeho kamarat furt na nejaku veceru. Teraz sme kupili dom a musime sporit hovori mi muz, ale za to sa s novymi kamaratmi a tkami dohodli ze raz do mesiaca budu chodit spolu na obed a potom do nejakého muzea. Asi by som si mala tiez nieco také zariadit, pravidelné, ale kamoskam to nie vzdy vyhovuje tiez maju malé deti. No a je to aj o tom, ze sa o mna bat nemusi, lebo vie, ze chlapov kamaratov nemam. Ja neviem asi si robim filmy, a je normalne ze zenaty maju kamaratky a pravidelne sa s nimi stretavaju asi reagujem preto tak ze som tu bez rodiny a dlhodobé moje priatelstva zostali na Slov. Preto som chcela vediet ci aj vasi muzi sa chodia zabavat s inymi kamaratmi ako spolocnymi. Ale asi len hasim co netreba. Ano Kayu mi svokra, svagrina postrazi, ale cez den, lebo mala zasadne odmieta spat niekde inde ako doma, je viem, vzdy lepsie ako nic, ale nejaka romanticka vecera nehrozi tym padom akurat tak obed.... 😀 😝

titkovamiriam
9. nov 2009

tak my mame vela spolocnych priatelov,no ja mam aj niakych svojich/co som spoznala cez net 😀 / a priatel ma tiez svojich/pocitacovych expertov-ktorym ja nerozumiem 😅 /.Ked sme sa spoznali tak sa nam vela priatelom pomiesalo 😀 😀 😀

nunacek
9. nov 2009

My jsme měli každý svoje kamarády a kamarádky a z nich všech se stali naši společní kamarádi 😀 😉

mywiel
autor
9. nov 2009

No to je asi najlepsie nunacek... 😉 ale ja k nim asi nikdy taky vztah mat nebudem ako on, Slov. a Cesi su mi predsalen blizsi... 😅

jvlo
31. jan 2021

Viaceri naši kamaráti sa vzali, takže sa stretávame spoločne, ale každých z nás má aj tých vlastných. O co by kecal s kamarátkou zo strednej?

jana_eyre_2
31. jan 2021

Som vydatá 7rokov s manželom sme spolu skoro 16rokov a poznáme sa 20rokov.. za ten čas máme veľa spoločných znamych, hoci sme obaja introverti.. môj muž udržiava kamarátske kontakty hlavne so svojimi kolegami ktorých moc nepoznám, ale stretaval sa s nimi hlavne v práci a večer nikdy nechodieval moc von.. ja mám pár kamarátok, tie môjho muža samozrejme poznajú, ale nemyslím že sa navzájom považujú za priateľov, sú to skôr známi.. von s nimi chodím raz za cas sama bez muža.. nikdy sme nemali nejaku partiu ľudí, sme skôr samotari čo potrebuju k životu pár priateľov a nie stále.. mali sme jediných kamošov ozaj spoločných, ale aj to sa časom zmenilo - bola to moja najlepšia kamarátka s jej mužom boli sme pár krát aj na výletoch, boli nam za svedkov na svadbe a tak.. časom sa kamarát dosť zmenil a aj s kamarátkou sme prestali udržovať kontakt... Škoda..