Manželstvo na týždňovky. Môže vydržať?

daducha
4. sep 2009

Ahojte, velmi rada by som sa poradila s tymi, kto ma skusenost s manzelstvom, kedy je muz doma iba cez vikend.Mam pocit, ze po roku takehoto fungovania u nas to ide pomalicky dolu vodou a ak s tym nieco neurobime, tak o chvilu nebude 😢 .Ale konkretne.MAnzel pracuje ako riaditel v jednej obchodnej firme,ma pod sebou asi 200 ludi,je to hlavne psychicky narocna praca.JA som doma s dvomi detmi, starsi ma 4 roky, mladsi 7 mes.Kym sme cez tyzden sami, tak je vsetko zorganizovane,bezi ako po masle.MAnzel mi strasne chyba, pocitam dni kedy pride a ked je konecne tu, tak miesto toho aby sme si to uzivali, tak sa pohadame aj na totalnych blbostiach.Za dva dni chceme dohnat vsetko co cez tyzden nestihame a to akosi nejde.Zrazu je tu chaos ako hrom,zrazu sa nic nestiha,manzel nevie ako mam co zabehnute,chce si aj odpocinut, ja mu verim, no pri 2 detoch to jednoducho nejde ako si on predstavuje.Mna ani nenapadne cez den si sadnut napr. ku pocitacu, no on s tym problem nema.Mensi sa chce casto nosit a on si s nim akurat sadne,chvilocku sa pohra a dost.Je fakt, ze starsiemu sa krasne venuje, no nechapem aky je problem mat ich chvilu oboch a ja si v klude poupratujem,navarim apod.Ist s dvomi naraz vonku-nemozne.A co ma vytaca totalne je ranne spanie.Uz 4 roky som nespala v kuse viac ako 4 hodiny a ked rano mam tu moznost tak ani omylom nevezme toho mladsieho hrat sa do obyvacky, aby som si ja ostala spat s tym starsim.Podotykam rano o piatej.JA to nechcem pravidelne,ale raz do mesiaca by ma to potesilo.Je toho viac,ten kto to zazil si to vie predstavit, neviem to tu cele opisat.Strasne ma tato situacia mrzi,manzela velmi lubim,nechcem sa ani omylom rozvadzat alebo cosi podobne,no stale castejsie mam pocit, ze som si navzala svoju osudovu polovicku.MAte maminy nejake tipy ako toto obdobie prezit s chladnou hlavou a neprist o manzelstvo ? Ja som velmi tolerantny a ustretovy clovek, no niekedy mam aj ja toho dost.
Dakujem vsetkym kto si najdu casp oradit mi.

janinah
20. apr 2012

@mandragora22 nožnice nemáš?pc kábel nevieš strihnúť? 😉 dieťa nepíšeš vek,kojíš ešte? lebo minimálne raz za týždeň ako on dôjde z práce,ty vo dverách mu daj pusu,že čau,postaraj sa o dieťa,ja letím k lekárovi,kozmetičke,cvičiť,hocikde a vráť sa o 3-4hod,tebe to pomôže,o dieťa sa neboj,aj otec nech sa potrápi,on to zvládne 😉

janinah
20. apr 2012

@mandragora22 a trochu ženskej prefíkanosti použi,vyper prádlo a daj mu to vyvesiť,s úsmevom,lebo ty práve si si spomenula,že musíš bežať na poštu, začni žehliť a posledné dve veci nechaj na neho,lebo ti súrne treba na wecko/a dlho tam budeš/ a predsa posledné dve veci on dožehliť zvládne 😉 v nedeľu nech vám obom on chystá raňajky,však ty si práve vtedy v kúpelni a dieťa je hladné....ak nezaberie a on nezdvihne zadok od pc,tak potom by vážne nasledovali tie nožnice...a že často behá k matke?autom? tak sa do auta nasačkuj aj ty s malým a že idete s ním,ale cestou sa zastavíte v ochode na súrny nákup a celkom náhodou je tam aj cukráreň a kávu by si si dala,lebo hlava ťa rozbolela a potom by už nebol čas k mame ísť...rozmýšľaj a nevzdávaj sa 😉

katecameron
21. apr 2012

my tak fungujeme 9rokov ale asi to nerobí dobrotu

mandragora22
21. apr 2012

@janinah nie nie, ono je to uplne inak. on nepotrebuje ani behat k matke, a je manipulovany. ako pisem, zial, existuju mobilne telefony. a zehlenie? vesanie pradla? si robis srandu akoze? to nie kazdy chlap tieto veci dokaze... a hlavne nie ten, ktory k tomu nikdy v zivote nebol doma vedeny... a my mame este jeden zavazny problem. ja, co mam v domacich pracach uz niekolkorocnu prax, tak to popri dietati nestiham. mame velmi narocne dieta, ktore vyzaduje sustavne pritomnosti minimalne jedneho z nas. takze on by mal toboz problem ci vyvesit pradlo alebo urobit inu cinnost v domacnosti, keby som ja vypadla z domu. chodievala som niekedy cvicit, takmer kazdy den, ale bola som rada, ze malu zvladal zabavit, ze sa jej venoval pri hrach, ona je proste taka, ze to vyzaduje, no...darmo ti budem vysvetlovat, ak si taku situaciu nezazila. takze vypadnut z domu sa mi da, to ano, ale co ja z toho mam, ked vlastne ma vsetka robota doma aj tak "pocka"? prave preto uvazujem o odchode do oblasti,kde mam vela rodiny a vzdy mi ma kto pomoct tu malu vziat, ak by som nieco potrebovala. ci uz vybavit, alebo doma porobit.. mam tam tolko ludi, zeby som si dokazala urobit naozaj aj "den pre seba" a zaroven by som stihala vsetko to, co tu, kde zijem, dohanam po veceroch a vikendoch a vlastne nemam ziaden volny cas, da sa tak povedat. ak si ho urobim, tak ma caka dvojnasobna makacka 😖 😖 😖 a prave preto teraz uvazujem, vypadnut a nech sa partner stara sam o svoj byt, nech upratuje, nech si perie, zehli... aspon sa to nauci. lebo teraz nerobi nic. maximalne sa venuje malej, ale to musim robit aj ja, v podstate non-stop, mala este aj spava so mnou, proste ma vzdy potrebuje pri sebe. ma 2 roky a je to cim dalej horsie, cim dalej, tym viac je na mna naviazana. a uz ked ja nemam cas, alebo surne nieco robim, tak sa lepi na partnera. takze naozaj, ver alebo nie, u nas doma nieco urobit, ked je s nou len jeden z nas, je nemozne.... 😒

janinah
22. apr 2012

@mandragora22 rob ako myslíš,no len aby si svojim odsťahovaním neuvolnila miesto niekomu inému,čo mu bude s radosťou robiť slúžku 😒

maminuska
22. apr 2012

@janinah žena ktorá robí manželovi služku , nemá u neho žiadnu úctu, to mi ver.

sashabb
22. apr 2012

@mandragora22 mne to príde, že už si viac-menej rozhodnutá. Len si to dobre premysli, aby si neskôr nelutovala, ale podľa toho čo som si prečítala by som to veru skúsila. Potom uvidíš či sa niečo zmení v jeho chovaní. Ak nie, môžeš si len gratulovať, že si sa odpútala od takého človeka. Držím palce 😉

lili_mia
22. apr 2012

ahoj, to je problém aj tých manželstiev, čo sú denne spolu .. muž cez deň v práci a večer chce mať kľud a teplú večeru plus nakričí na ženu že prečo deti o 21tej ešte nespia, ale žeby sa dvihol a pomohol pri kúpaní, tak nie .. ja som taká povaha, že si rada veci vykecávam .. čiže nečakám, kým mu trkne, ale poviem mu .. vidíš varím, práčka doprala, prosím ťa povešaj, musel mi povedať áno, inak viem že nevnímal, ak nepovešal, tak som mu povedala, že mal povešať a jeho postoj k tomu, že to tak vydrží aj dva dni neberiem v úvahu .. ale to sme mali len randenie, čo sme bývali spolu .. čiže u teba možno pomôže, ak si na papier spíšeš režim aký máte cez týždeň .. pekne ráno, kto a kedy vstáva, raňajky, škôlka, prípadne iný program cez deň, kedy nakupuješ, kedy vybavuješ lekárov, upratuješ .. potom spíš program na víkend, akú máš predstavu a povedz mužovi, že cca mesiac budete tak fungovať, podľa tvojho programu a potom nech on povie, čo chce zmeniť, takmer ako v zámene manželiek .. zdôrazňuj, že si želáš, jeho zapájanie sa do chodu domácnosti ... inak stretla som sa s názorom, že pokiaľ ti po tomto bude chlap argumentovať, že aký má on náročný týždeň a cez víkend si chce pospať .. ako sory a deti načo robil? teda že takýto chlapi ešte nie sú rozumovo dospelí, sú to iba sebecké deti, ktoré neberú ohľad na druhých .. dávaj si pozor, aby si ho nezačala vychovávať, budeš ako jeho matka a časom sa začne k tebe aj tak správať .. ak nezafunguje ten program na víkend, možno pomôže cez víkend sa chovať akoby tam ani nebol .. nedávaj mu deti, choďte von bez neho, nech sa bavká a ked mu deti začnú kresliť obrázky rodiny bez neho lebo je ocko odcestovaný, možno mu trkne, ale toto je riskantné správanie, ale ked sa on správa cez víkend akoby ani doma nebol, tak potom prečo sa mu podsúvať?

lilitela
22. apr 2012

@mandragora22 Myslim, ze ta chapem, preto ti poradim, chod do toho a skus to. Veci sa vykrystalizuju. Ako pise sashabb.

lili_mia
22. apr 2012

@mandragora22 s tým žehlením.. čiže ak mu necháš tie dve veci dožehliť a ty povedzme odídeš do obchodu lebo o polhodinu zatvárajú, tak nájdeš žehličku v sieti, prípadne na začiatku horenia, kedže v nej už nebude voda a on pri pc? ja som takto doma prestala žehliť bratovi, nechala som jeho veci na fotelke a on? ked niečo potreboval, prehrabal sa v tej kope a obliekol si to a fungoval štýlom, že to je môj problém, že dopustím, aby on chodil takto, ale on má 20rokov .. na druhej strane, ked sa okolo mňa motá, že kedy bude obed, tak mu poviem že bude skôr, ked mi oškrabe zemiaky, mrkvu, nareže, ja už len dám do parného hrnca a takto pripravené už do rozohriatej rúry, tak som odstránila jeho poznámky, že či má dlho čakať na obed, síce sedí pri mne, ale pomáha .. pomohlo by odhlásiť internet? ak hraje hry bez netu, tak nech ti niekto vysvetlí, kde sa dá odpojiť byt od prúdu, myslím že pomôže iba posunúť s ističmi (volá sa to aj stykače, poistky, či ho napadne sa tam pozrieť), proste dať mu doslova do ruky vysávač, vysvetliť manuál .. on nie že by nechcel, zrejme doma nikdy nemal žiadne povinnosti, ani len vyniesť smeti, mama mu zrejme aj stlala posteľ, v izbe utierala prach a ty od neho chceš utrieť prach 🙂 takže jeho mamička je na koni

marecek1
22. apr 2012

@mandragora22 vieš, asi viaceré z nás sa už ocitli v situácii, keď sa im zdalo, že sú na všetko samé - deti, domácnosť, nákupy, lekár.... no proste všetko, a partner príde - či už po týždnovke, alebo po pracovnom dni unavený domov, a chce si oddýchnuť, to samé aj víkend: a my očakávame, že sa hneď začne venovať deťom, pomáhať, lebo aj my sme unavené... kolotoč.

či by v tvojom prípade pomohlo, aby si sa odsťahovala a bola s partnerom len cez víkendy, neviem. pomoc od rodiny by si mala, čo by sa udialo so vzťahom, neviem.
a nemáš možnosť zamestnať sa tam, kde bývate momentálne? pokiaľ máš finančné prostriedky na to, aby si sa mohla odsťahovať a začať niekde nanovo, tak by sa určite našli aj na opatrovateľku, ty by si si oddýchla, mala by si viac času na seba, v práci sa dostala viac medzi ľudí, prišla na iné myšlienky...

mandragora22
23. apr 2012

caute baby, dakujem za vsetky odpovede, ja sama neviem stale, co robit, som u nasich, obzeram tu byty, zvazujem kupu, aj nezvazujem kupu 😀 som v pomykove 😅

sisaha
23. apr 2012

@mandragora22 ahoj, precitala som si nad cim uvazujes. Ja by som asi na tvojom mieste podobne. Ako sa k tejto myslienke stavia tvoj priatel? Prisiel by za vami casom? Mozno by mu prospelo byt nejaky cas mimo, aby mu niektore veci docvakli a zas ak nie a nasiel by si inu, tak vedela by si to prekusnut? Ak si si zvazila vsetky pre a proti, vyhody a aj rizika a nadalej chces ist radsej k vasim, tak bez do toho. Je dobre mat do buducnosti nieco, co je iba tvoje (byt), z ktoreho ta nikto nemoze len tak vyhodit ak by sa nieco stalo. A taketo veci treba riesit este kym si mlada 🙂

zana0077
23. apr 2012

no teda ja som s manzelom v takomto kolotoci uz 13 rokov...turnusy boli aj 5 tyzdnove, navstevy doma3-4 dnove, a ked sa to trochu ukludnilo, aj tak to bolo na figu. hlavne detom vzdy neskutocne chybal, ja som si na tie odchody zvykla, ale vzdy ostalo doma tak prazdno, v priebehu dna podvedome som bola nervozna, vecer na skype to vyvrcholilo hadkou...
ked dojde domov, detto...myslela som ze mi pomoze a ja si oddychnem, no v tomto sa neskutocne zhodujeme a nakolko on si mysli tiez, ze si oddychne a tym mu pomozem, ze ho nebudem zatazovat detmi a domacnostou, tak....klasika...tri dni sa daju vydrzat a na treti vecer sa uz hadame..

mandragora22
23. apr 2012

@sisaha ahoj, no praveze on je pripraveny na to, zeby chodil kazdy vikend, pripadne raz za cas my "k nemu". zatial tam mame normalne trvaly pobyt, ja nemam zatial rozbehnutu ziadnu kupu bytu, len chodim obzerat, je to na dlhe lakte, plus hladam tu robotu, lebo nechcem, aby sme s priatelom, resp. momentalne len on, kedze ja som este na RP, "zivil" dva byty, takze potrebujem robotu, tu je to s nou tazsie a potrebujem byt a tych je tu tiez ako safranu, takze uvidim, ako dalej. u nasich zit nechcem, mam na to svoje dovody. oni by boli nadseni, ja viem, zeby sme si casom liezli na nervy vsetci navzajom.... no uvidim, ako dalej, nechavam to stale otvorene 😉

sisaha
23. apr 2012

@mandragora22 to uvazujes dobre, kazda rodina ma mat svoje vlastne sukromie. 😉. aj tak je trochu zvlastne, ze by mu to neprekazalo, ak by si zila niekde uplne inde. ale asi to treba skusit. Hladaj teda dalej, mozno sa ti postasti najst byvanie podla tvojich predstav a potom este ta praca 😉

kytykenka
23. apr 2012

ahoj aj nase manzelstvo takto rok fungovalo a potom som povedala nech su vyberie práca alebo nas spolocny zivot, vtedy sme este nemali rodinu boli sme len manzelia a teraz by som ho urcite nepustila nikam a on by ani nesiel a idem k otazke myslim ze to nie je nic perspektivne ak nie ste spolu upln sa odsudite

mandragora22
24. apr 2012

@sisaha ahoj, no ved ono to vobec nie je cudne, konecne bude mat chudacik kopec casu na to, aby lietal okolo zadku svojej matky, takze som presne predpokladala jeho reakciu. Praveze by ma prekvapilo, keby o mna-nas bojoval s tym, ze bude sa proste venovat nam a riesit veci s nami a nie materou... ach-jaj, to je na dlho 😝 😝 😝 😅