Manželstvo na týždňovky. Môže vydržať?

daducha
4. sep 2009

Ahojte, velmi rada by som sa poradila s tymi, kto ma skusenost s manzelstvom, kedy je muz doma iba cez vikend.Mam pocit, ze po roku takehoto fungovania u nas to ide pomalicky dolu vodou a ak s tym nieco neurobime, tak o chvilu nebude 😢 .Ale konkretne.MAnzel pracuje ako riaditel v jednej obchodnej firme,ma pod sebou asi 200 ludi,je to hlavne psychicky narocna praca.JA som doma s dvomi detmi, starsi ma 4 roky, mladsi 7 mes.Kym sme cez tyzden sami, tak je vsetko zorganizovane,bezi ako po masle.MAnzel mi strasne chyba, pocitam dni kedy pride a ked je konecne tu, tak miesto toho aby sme si to uzivali, tak sa pohadame aj na totalnych blbostiach.Za dva dni chceme dohnat vsetko co cez tyzden nestihame a to akosi nejde.Zrazu je tu chaos ako hrom,zrazu sa nic nestiha,manzel nevie ako mam co zabehnute,chce si aj odpocinut, ja mu verim, no pri 2 detoch to jednoducho nejde ako si on predstavuje.Mna ani nenapadne cez den si sadnut napr. ku pocitacu, no on s tym problem nema.Mensi sa chce casto nosit a on si s nim akurat sadne,chvilocku sa pohra a dost.Je fakt, ze starsiemu sa krasne venuje, no nechapem aky je problem mat ich chvilu oboch a ja si v klude poupratujem,navarim apod.Ist s dvomi naraz vonku-nemozne.A co ma vytaca totalne je ranne spanie.Uz 4 roky som nespala v kuse viac ako 4 hodiny a ked rano mam tu moznost tak ani omylom nevezme toho mladsieho hrat sa do obyvacky, aby som si ja ostala spat s tym starsim.Podotykam rano o piatej.JA to nechcem pravidelne,ale raz do mesiaca by ma to potesilo.Je toho viac,ten kto to zazil si to vie predstavit, neviem to tu cele opisat.Strasne ma tato situacia mrzi,manzela velmi lubim,nechcem sa ani omylom rozvadzat alebo cosi podobne,no stale castejsie mam pocit, ze som si navzala svoju osudovu polovicku.MAte maminy nejake tipy ako toto obdobie prezit s chladnou hlavou a neprist o manzelstvo ? Ja som velmi tolerantny a ustretovy clovek, no niekedy mam aj ja toho dost.
Dakujem vsetkym kto si najdu casp oradit mi.

magimary
4. sep 2009

daducha, my sme takto fungovali rok (manžel robil presne to isté, čo robí tvoj), ale potom to nechal práve kvôli nášmu manželstvu a rodine (niežeby sa to rútilo niekde do záhuby, to nie...ale časom sme cítili, že by nám to mohlo ublížiť)...
a ako to vydržať? smola, že nemôžeš písať na PC. My sme spolu komunikovali po nociach cez net, cez skype, keď som uložila deti spať (niekedy som ich ukladala schválne veľmi skoro 😅 , keď ma chytila skorá clivota) a tak sme si akosi zdeľovali všetko, čo sme kto zažili a nemuseli sme to už osobne riešiť cez víkend...(vetdy sme "riešili" príjemnejšie veci 😉 )...
môj manžel išiel pracovať sem (blžšie k domovu) i za cenu toho, že išiel platovo a postavením min. o dve triedy dole..., ale nebanujeme... 😉

bodka13
4. sep 2009

daducha 😒 myslím že to nie je problém iba manželstva na týždňovky 😉
poznám veľa párov kde muž chodí dokonca preč na 3 týždne a týždeň je doma a všetko im klape na jednotku 🙂
...môj mm je nechodí na týždňovky a často to u nás vyzerá ako u teba ☹ 😠 ...sme spolu 11 rokov a tak som si zvykla,že radšej nech sedí v kresle s ovládačkou alebo pri pc ako sa má motať hore-dole...no nemôžem povedať že vôbec nepomáha 😉 umýva okná,vysáva,umyva wcko a kúpelňu,poumýva podlahy,chodí von zo psom 😵 ...tiež bol a je pre neho problém venovať sa obom deťom naraz 😕 😀
...a keď ide niekam preč na 6týždňov musím sa priznať že všetko ide akosi ľahšie,proste to mám a aj som mala keď boli drobci malinký dobre zorganizované=stíham navariť,upratať,venovať sa deťom a okolo pol 9 večer relaxovať pri telke 😉

womenne
5. sep 2009

daducha my sme takto fungovali 3 roky a bolo to tažke.Ja som bola sama na dvojičky,taktiež se mali všetko pekne zorganizovane a prišiel piatok a všetko inač ale postupne som si zvykla lebo som sa nanho velmi tešila chybal nam.Manžel sa mi snažil pomahat ked bol doma v noci vstaal on,krmil prebalil,cez den mi taktiež pomahal nechal ma rano vyspat ......Ale tiež sme sa parkrat pohadali lebo som to chcela inač ale myslim že to k vztahu patri.zase nie extrem 😅

Skus sa snim dohodnut porozpravat,chlapy nevedia čo maju robit,povedz mu že nech ti rano maleho zoberie že si unavena,že nevladeš,potrebueš si oddychnut.Cz den mu avaj roboty s ktorymi chceš aby ti pomohol proste ho musiš zapoojit.Ak bude proti tak sa mu snaž vysvetlit že teraz je doma a musi ti pomoct s domacnostou,proste ho do nej zapajaj.

My už byvame spolu každy den asi pol roka a na začiatku som mala pocit že ho ... 😀 ale už je to super,len sme nevedeli spolu byt každy den.Nemate možnost sa prestahovat?Ak sa bojiš že tam budeš sama bez rodiny,priatelov....Ja som odišla do ČR za manželom a nepozname tu nikoho,nemame tu rodinu proste nikoho ale sme spolu a to sme ccheli.pomaly sa zoznamujeme....

jaduska
5. sep 2009

My takto fungujeme odjakživa a vyzerá to presne ako u vás - cez týždeň sama s troma deťmi stihnem toho viac, ako keď príde manžel na víkend domov....ale tiež si podobne ako bodka nemyslím, že je to tým, že manžel chodí na týždňovky. Je to jednoducho povahou a štýlom života.
Ale ak to predtým u vás bolo iné, tak skús manželovi pripomenúť, ako sa jeho správanie zmenilo....(hoci strašne pochybujem, že nejaký chlap si také niečo prizná 😒 )

womenne
5. sep 2009

jaduška neprizna 😖

nnikka
5. sep 2009

o tak my takto fungujeme uz rok, teda od kedy sme manzelia cize rok... zatial to este ide, ale ked bude bejby si to neviem predstavit...

my sa nejako nehadame, resp. nie je na to cas... ale je to naraocne tiez odratavam sekundy kedy pride a niekedy idem po neho na aute aj o hodinku skor a cakam tam jak debil kedy pride na zavod a spozorniem vzdy ked pride nejake auto, ci to nie je on na sluzobnom 😒

ale ako hovorim zatial sa da...

bubba
5. sep 2009

daducha a si predstav zeby si ho mala aj so vsetkymi muchami cely tyzden doma 😀 😀
z osobnej skusenosti ti mozem povedat ze tak ci onak by si nezapamatal rezim,by nezvladal dve deti naraz...mm chodi na tyzdnovky uz skoro 3 roky funguje nam to excelentne (mozno prave preto chichiiii ) ale upenlivo hlada ine zametanie v blizkosti domova kedze som sa zapovedala ze ja sama dve decka vychovavat nebudem ,cize stojime zatial len pri jednom a veru sa na to nedam s viacerymi detmi.na vychovu treba oboch rodicov a pokial nie su pritomni 2ks (otec aj matka) tak to je podla mna onicom 😅
u nas je problem skor so sexom -ze ho je malo - ze nie je vtedy ked je vyzadovany - a je len vtedy ked sa to da casovo..ziadna spontannost ani nic 😀...ale sak hadam si to ako dochodci vsetko dobehneme 😀 😝

daducha
autor
5. sep 2009

bubba,

tak sex to je na jednu novu temu 😀 .Kym neboli deti tak som ho rano o tretej prosila, ze teda aj trosku spime,lebo rano vstavame do roboty.No odkedy som ostala 1x tehotna, tak ja mam chut stale rovnaku a manzel je jedinecny exemplar ktoremu staci sex 1x do mesiaca.Slak ma z toho ide trafit, kolko slz som kôli tomu vyronila, stokrat sa s nim rozpravala,zlostila, hnevala, urazila sa,smiala sa od zufalstva, no ziadna zmena. Tak ten nie ze by bol po celom tyzdni nadrzany 😝 ,no on pride na smrt unaveny a najradsej by cely vikend prespal.To ja by som mala byt z doch deti a domacnosti unavena, no som v pohode.Milenku nema, gay nie je,tak hadam v 40-ke chyti druhy dych 😀 .
Stahovat sme sa za nim mali teraz v lete, no nezohnali sme tam skôlku pre maleho, tak cakame, ci sa nieco neuvolni pocas roka.Potom ihned odchadzame.Dufam, ze sa zase naucime spolu fungovat kazdy den 😀

belanka
6. sep 2009

my sme takto žili takmer 7rokov.kým sme nemali deti,bolo to v pohode.tých problémov nebolo toľko,starali sme sa len o seba.ale po narodení dcérky-na všetko sama.ešte aj byt som prerábala sama a dodnes mi niekedy vyčíta,že to malo byť inak a všetko tam je podľa mňa...akosi nepochopil,že bolo treba robiť a on nebol doma,tak som robila,čo bolo v mojich silách.niekedy bol preč aj 2-3týždne.očakávala som pomoc,on si chcel oddýchnuť...snažil sa,ale nie vždy to vyšlo.keď sa narodila 2.dcérka našiel si prácu doma,keď mala 2mesiace.najprv to bolo super,po chvíle som zistila,že keď som bola sama,zvládala som všetko lepšie.mali sme svoj režim,kt.nám narušil.ale nejak sa to utriasa.boli sme zvyknutí byť každý sám a teraz musíme byť k sebe tolerantnejší a zvykať si,pretože sme v podstate spolu poriadne ani nežili.ale vychutnávam si pocit,že si môžem napr.sama odskočiť do obchodu.to som predtým nepoznala.
niekedy mám pocit,že to nebolo až také zlé.možno by si bola aj nemilo prekvapená,keby ostal doma.
chce to pevné nervy.mne veľmi pomohli rodičia,kt.bývajú blízko nás.

sonicc
7. sep 2009

daducha, ked som citala tvoj prispevok mala som pocit ze hovoris o nas 😀
manzel chodi tiez na 1-2tyzdnovky ale teraz je uz skoro 3 mesiace doma. Mal vazny uraz ruky, chodi na rehab. a je pn. Podla mna sa to stalo preto lebo sme si seba nevazili.... teraz ked sme si na seba opat zvykli sme ako mladomanzelia 😀 Prestali sme sa hadat kvoli blbostiam a je nam krasne 🙂 a este k tomu sa snazime o mimi.
Vsetko zle je na nieco dobre.... mozno to vyznie hlupo, ale ta dorezana ruka nas zmenila a veeelmi pomohla a utuzila nasu lasku.....
tak a som sa vykecala 😀 😀

miriamkac
7. sep 2009

daducha nie si v tom sama. My takto fungujeme uz stvrty rok, sama som na tri deti. Ale tvoj problem spociva v komunikacii. Myslim, ze womenne ti to napisala. Treba mu to povedat co chces, co citis a ako ti pomoze. A podla mna, treba mu nechat "priestor" aby bol s detmi aj sam a ty skus vypadnut aspon na hodinu z domu. Alebo vypadnite na vikend vsetci.
Drzim palce nech vam to klape, lebo viem, ze fungovat take manzelstvo moze. A este nieco....urcite chybate aj vy tatinovi.

macka01
9. sep 2009

tiež patrím medzi vás,odjakživa mm chodí do prace niekedy na 2 tyždne niekedy na 4-5 tyždňov,ked je preč tak máme určite pravidla podľa kt.fungujem s deťmi.Keď muž príde domov akoby atomovka spadla,deti su z neho unesene,veď aj ja.A nič nefunguje podľa planu,všetko je rozhádzané,ale nam to nevadí,sme šťastní že sme opäť všetci spolu a popar dňoch sa to ukľudni.Všetko je o komunikácií ako to tu už uviedli dievčatá.A to keď ja preč tak si telefonujem každý večer,stojí to vľa keď robí v ČR ale neviem si predstaviť že by sme sa neporozpravali.Možno ak spolu moc nevolate cez týždeň,tak aj cez víkend tá debata viazne a potom môžu prísť komplikacie,na záver môžem zodpovedne povedať,že taketo manželstva môžu fungovať možno ešte lepšie ako keď sú dvaja stale spolu,sme si nesmierne vzácní,tešíme sa spoločne na ďaľšie stretnutie a tak,len si treba všetko prediskutovať 😎

frisbee
9. sep 2009

ahojte,my takto fungujeme už 20 rokov,začalo to týždňovkami,medzitým boli tak dvojmesačné montáže,potom polročná,potom 8 mesačná,ročná a naposledy rok a pol v kuse a polroka s tým,že sa sem tam dostal domov.Myslím,že sme spolu vydržali tak dlho,že nie sme každý večer spolu doma,sme obaja silné osobnosti a takto sme si vzácnejší a tešíme sa na seba 🙂 ...bolo to náročné hlavne pre mňa,že sme 16 rokov bývali so svokrou 😝 ,vďaka tej poslednej dlhej montáži sme sa jej zbavili,ale makala som ako otrok,práca,barák,samé poruchy v dome a na aute.Najhoršie to bolo na začiatku,bez telefónu,keď som v určitý čas musela chodiť do telefónnej búdky,kam mi raz do týždňa zavolal a za mnou stála fronta 😝 ,teraz sme vďaka internetu trávili každý večer spolu.Je to náročné,žena sa musí naučiť fungovať tak,aby zvládla všetky situácie sama,a nie každý chlap to zase nesie dobre,keď má doma nezávislú ženu,on si pripadá potom v rodine zbytočný.Chce to nejakú dobu vyskúšať,a uvidíte 😉

nnikka
9. sep 2009

ahojte
tak niekedy sa uz aj tesim ked v pondelok odchadza 😀

ale streda je desna...

piaotok som od 10:00 absolutne neschopna... vtedy nastava faza cakania...

zatial sa da, ale dufam ze nebude takto robit vecne

frisbee obdivujem ta - aj svokra tak fungovala cca 20 rokov a tiez to zvladla 😉

frisbee
9. sep 2009

nnikka,ďakujem ti 😉 ,no sranda to nie je,našˇastie mám okolo seba kopu ľudí,čo mi pomáhali s katastrofami,ale že som bola sama s tou svokrou,to ma položilo psychicky i zdravotne,následky mám doteraz,ble 😎

macka01
10. sep 2009

veru nepoznam nič horšie ako zly vzťah s rodičmi či svokrovcami a žiť nimi pod jednou strechou,no už len chroba je horšia asi ale to je iná téma,ešte je dobre ak partner stojí na vašej strane aknie dvojnásobná pohroma 😢

nnikka
11. sep 2009

no dnes sa konci tyzdnovka, tak sa tesim jak male decko!!!!

frisbee - ja som "nastastie" sama... keby som mala byt sama u svokry tak by som asi osedivela... radsej idem ku nasim ked sa mi cnie...

frisbee
11. sep 2009

nnikka,no ja som bohužiaľ bola s tou svokrou,bývam na Morave a s mojou rodinou na Slovensku sa nestýkam..je to v inej téme....takže záhul na psychiku to bol hrozný.Ale už sme tretí rok sami,takže aj keď on bol preč,doma je fajn,žiadne špehovanie a nervozita v žalúdku z baby,keby nebolo pár nepríjemností okolo baráku,tak si to celkom užívam 🙂 😉,sedím večer pri tv s psíkami a mačkou a vegetím si a cez víkend kmitám 😀

nnikka
11. sep 2009

frisbee - presne ja tak isto 😀 cez vikend makam jak drak a cez tyzden mi spolocnost robi kocur Džeky - v albume mam foto 😀 😀 😀

frisbee
11. sep 2009

nnikka... 🙂 ...krásni ste všetci aj s kocúrikom 😉 ,ja mám tri psy a mačku 😀

nnikka
12. sep 2009

pekny zeverinec 😀 ja by som bez Dzekyho nemohla, kto by mi potom zohrieval postel 😀

inak som prisla na to ze kazdy ma len lutuje, ze som sama a ze ako to mozem vydrzat a podobne sucitne reci... fuuj radsej nech chodi na tyzdovky a sme v pohode ako by mal byt doma a hadat sa so mnou...

frisbee
12. sep 2009

pravda pravda pravda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zufalka55
17. apr 2010

V podstate je to stale o tom istom, vsetko zostane na zene, iba ja sa musim starat..on sa oddzube prec na chatu s chalanmi a ked ide na sluzobku cez tyzden, resp. je prec cez tyzden, tak ziadna pomoc. Cez vikend si aj tak riesi veci z tyzdna, ide ma uz z toho porazit a to mame male babatko .(
Ja uz som z toho na prasky, hlavne ked okolo man mam teraz kopec slobodnych ludi. Vediet toto, asi by som na to vsetko dlabala.

maranat
20. apr 2012

@daducha tvoj pribeh je dost stary, ale celkom sa stotoznuje s mojim..... ☹

koniarova
20. apr 2012

@daducha Zaujímavá téma. Ako fungujete teraz? 😉 😉

daducha
autor
20. apr 2012

@koniarova no uz 2 roky ako normalna rodina spolu a vsetko je fajn 😉

koniarova
20. apr 2012

@daducha Super. Tak predsa zmenil zamestnanie?

mandragora22
20. apr 2012

caute baby, asi si pomyslite, ze mi sibe, ale ja prave stojim pred rozhodnutim.... my zijeme SPOLU, ale uvazujem o odchode. do ineho mesta, do MOJHO bytu, ktory si planujem kupit a planujem zacat zit "na tyzdnovky", kedze partner ma pracu tu, kde ma, ja som momentalne na MD, ale zhanam si pracu tam, kam chcem odist. pricina? to je na dlhe rozpravanie, ja naopak, mam pocit, ze nam by "manzelstvo na tyzdnovky" momentalne iba prospelo. mame mimoriadne narocne dieta, pri ktorom som tak vycerpana, ako som nikdy v zivote nebola a to mam uz nejaky ten "vek". chcem odist tam, kde mam asi 30 clenov mojej obrovskej sirokej rodiny, tam, kde viem, ze cokolvek budem potrebovat, tak mi ma kto pomoct, kde nebudem na malu takmer cele dni sama, navyse domacnost, varenie, upratovanie.... ved to poznate. tie, co ste uplne mimo rodiny a mate dieta, ktore vam visi na teplakoch a nedovoli vam nic urobit... takze si kladiem uz niekolko tyzdnov otazku: ak to urobim, odstahujem sa a budeme fungovat "na vikendy", ma nas vztah nejaku perspektivu? alebo mam ocakavat, ze to bude horsie a horsie???? podotykam, ze moj chlap nie je ziaden kurevnik (pardon za vyraz), ale je to taky mamickin chlapcek, kde teda hrozi, ze mu bude po nasom "odluceni" tolko hust do hlavy, az si naozaj najde on inu. ci sa toho obavam? ani sama neviem, kedze uz rok sa kvoli nej (jeho matke, ale aj jeho sestre) dost casto hadame.. takze sama neviem, ci by pripadny rozchod bol, alebo nebol pre mna vykupenim? neviem, co robit, mam prostriedky aj moznosti zacat novy zivot niekde inde s tym, ze on bude chodit na vikendy, ale neviem sama, ci to urobit??? sama sa toho trochu bojim, trochu som odvazna... mate niektora taku skusenost? 😅

janinah
20. apr 2012

@mandragora22 no ak by každá žena s malým diaťaťom ,ktorá je naň sama sa sťahovala od muža k rodine do iného mesta,tak tu máme riadny mišmaš 😉 skôr to chce zopár povinností nenápadne prehodiť na manželovu hlavu 😉 a uľahčiť si veci ako sa dá-navariť na dva dni ,niektoré jedlá strčiť do mrazničky a už len vybrať,nákupy hodiť na manžela,nebabrať sa s upratovaním ,diaťa rastie,získava rozumček a bude to menej náročné a tiež by stálo za úvahu prehodnotiť,čo robíš vo výchove nesprávne,mať dieťa,čo sa odo mňa fakt ani nepohne,tak to už by som sa zamýšľala,že prečo,či povahou,či čím-toto nepoznám,preto nehodnotím možnú príčinu....sumasumárum-nikam by som sa nesťahovala,ak ti na manželstve záleží 😉

mandragora22
20. apr 2012

@janinah ahoj, dik za nazor, nemame manzelstvo 😀 ale k veci. co by si mi poradila, ked napisem, ze za posledny minimalne rok som niekolkokrat prosila, ziadala, drankala a inymi sposobmi sa snazila, aby niekotore veci prevzal on? ked ti poviem,ze 95% nasich hadok tvori tema: jeho matka a jeho sestra? ked ti napisem, ze v byte - jeho byte, este aj muzske prace a objednavky muzskych prac, zabezpecujem ja, s vrieskajucim dietatom zavesenym na nohe, kym on sa hra PC hry v praci, lebo nema do coho pichnut? uz som si povedala pred par tyzdnami, ze "dost". akoze, operiem, ozehlim, ano, navarim, ci na 3 dni, alebo do mrazaku, cize to urobim vacsinou cez nedelu vecer a mame s malou do stredy a dva dni mi odzije na konzervach - aj tak nie je velky jedak a na pocudovanie tie konzervy mi zje... avsak psychicky tlak, ci uz z dietata, alebo aj z neho - druheho dietata, ktore skor inklinuje k matke, nez ku mne.... je tak velky..ten tlak, ze naozaj vazne uvazujem o "manzelstve na tyzdnovky", uz len kvoli tomu, ze kedze partner miluje svoje dieta, tak by obmedzil nezmyselne navstevy svojej matky, pretoze by siel k svojej dcere... a ak nie... tak je to taky oidip, ze dovidenia.. a tam uz asi nemam o com debatovat... 😖 😖 😖 😖 myslim s nim, nie s tebou 😀 😀