Manželstvo po pôrode

kkmk
28. aug 2012

Ahojte..chcem sa poradiť, vyrozprávať, no nemám komu... ani neviem kde začať. S MM sme sa zobrali po asi 8 mesačnej známosti. Najprv sme boli len milenci, najlepší priatelia, no časom to prerástlo do lásky, spoločného bývania.. vzťah medzi nami sme urobili oficiálnym. MM túžil po rodine, dieťati, tak sme sa rozhodli, že sa vezmeme a založíme si rodinu. Milovala som ho. Bol pozorný, milý, starostlivý, vážil si ma, po sexuálnej stránke sme jeden druhého priťahovali a vyhovovali sme jeden druhému. Počas môjho tehotenstva sme mali sex zo začiatku bežne, tak ako aj pred tehotenstvom, no čím dlhšie som bola tehotná, tým menej - manžel hovoril, že nechce ublížiť dieťaťu a podobne.. asi mesiac pred pôrodom (možno aj viac) som sex vôbec nemala...ja som ho ale uspokojovala aspoň orálne.. po určitých komplikáciách som sa ocitla v nemocnici a po týždňovom pobyte som porodila synčeka... keď som bola v nemocnici, tak ma každý deň navštevoval, pral mi oblečenie, nosil nápoje, jedlo, neustále mi telefonoval ako sa mám, rozprával, že ma miluje a že mu chýbam.. no keď som sa vrátila po dvoch týždňoch domov aj s malým, začalo sa to kaziť, bol podráždený, rozprával sa so mnou ako s handrou - až keď som mu povedala, aby sa uvedomil, tak sa zbadal a bolo dobre - ale len pár dní. Malý bude mať už tri mesiace a za toto obdobie som mala sex len dva krát...pýtala som sa ho, v čom je problém..povedal, že som pribratá, mám strie a že vie, že na to potrebujem čas, ale že ma miluje.. že chce byť na mňa zase taký hrdý ako pred tým...no a nezabudol povedať, že má stále pred očami ako som rodila - ako to všetko zo mňa "striekalo" atď... potom povedal, že chyba nie je vo mne, ale v ňom.. Keď som sa ho pýtala, či si ma bral iba preto ako som vyzerala, tak povedal, že nie, že za to aká som ma miluje.. Objednal mi stroj na cvičenie - každý deň otázka, či som cvičila..hm..cvičila, necvičila - neustále behám okolo malého, nemám čas jesť..za 2,5 mesiaca som zhodila vyše 11 kíl, zmenila som účes, odfarbila vlasy - lebo povedal, že sa mu to tak páči..no medzi nami a našim sexuálnym životom predtým a teraz nie je žiadny rozdiel. Všetci mi rozprávajú ako dobre vyzerám, rozprávajú mi to pred ním, no on je stále nespokojný.. Povedala som mu, aby si našiel takú, s ktorou bude spokojný, najlepšie takú, ktorá ešte nerodila, aby mohol byť na ňu hrdý...
Pred dvomi týždňami sme sa asi 3 dni spolu nerozprávali, lebo mal strašný výbuch hnevu - doslova amok (robil niečo, čo mu je záľubou, čomu venoval oveľa viac času než mne a synovi a proste sa mu nedarilo) a ja sa vtedy bojím - zažila som veľa zlého, on to vie.. zobrala som malého do kočíka a odišla som s ním von na dve hodiny - to ho vytočilo ešte viac a stále odomňa chcel počuť ospravedlnenie. Povedala som mu, že ja sa nemám za čo ospravedlniť, odišla som preto, že sa ho bojím a on to vie.
ďalším problémom je jeho mama - neustále na nás tlačí aby sme stavali dom, pritom MM je momentálne bez práce a žijeme z mojej materskej...on samozrejme už rozpráva o tom, ako pôjdem o rok do práce aby sme si mohli zobrať úver - s tým ja nesúhlasím, ale nejak nie je počuť čo ja hovorím..
Cítim sa hrozne, sme manželmi len trištvrte roka a už to medzi nami vyzerá tak ako to vyzerá...tak sa pýtam, čo bude o rok, o dva? Včera som mu povedala, že zažívam s ním to čo som zažívala aj s bývalým, že sa mi to pomaly všetko vracia..na to mi povedal, že som krava..potom sa ospravedlnil no nebavíme sa spolu. Dnes ráno odišiel na brigádu a mne nepovedal ani "čau" a na malého ani nepozrel... povedzte mi, čo mám robiť.. viem, že ma nepodvádza, ale ja takto nechcem a nevládzem žiť, myslela som si, že keď mu dám dieťa, po ktorom tak túžil, že si ma bude viac vážiť a že to náš vzťah ešte viac utuží.. ale opak je pravdou.. ☹ jedinú radosť, ktorú mám je môj synček..

ellahop
28. aug 2012

tu ti niktora dobre a kvalifikovane neporadi. skus stranku www.manzelstvo.sk

dancul80
28. aug 2012

@kkmk co keby navstivil psychologa, zjavne ten porod nevie rozchodit. a to ze ste bez penazi, on bez prace to vsetko len stupnuje jeho komplexy ktore si potom na tebe riesi. a jak pise lalinko nie je chudacik, za svoje rozhodnutia si nesie zodpovednost sam, ty mozes len pri nom stat ako ste si slubili (v dobrom aj v zlom). nenechaj urobit zo seba fackovacieho panaka a svokru by som poslala vies kam 🙄

janinah
28. aug 2012

manžel nutne potrebuje psychologa,to sa aj v odbornej lit. popisuje,ten odpor k sexu a k žene,ak muž vidí priebeh pôrodu,toto musí riešiť s odborníkom,ak by s tým nesúhlasil,tak choď ty sama sa poradiť so psychologom....z toho nedorozumenia v posteli sa potom odvíjajú aj vaše ďalšie problémy 😒

cenculinka
28. aug 2012

@kkmk ak by som si co i len na sekundu uvedomila, ze sa mojho mm bojim, mohol by od toho dna byt uz navzdy dokonaly, nedokazala by som sa toho pocitu zbavit. uvedomte si obaja este jednu vec: ty si chodila po vonku dve hodiny s malym, dufam ze to bolo vramci kazdodennej prechadzky a nie preto, ze ste sa pohadali, resp. si sa ho vtedy bala!!! lebo ak je tam co i len kusok ineho dovodu ako pobyt na vzduchu, bezte od seba!!!

lujza123
28. aug 2012

Kazdopadne prichod babetka je zlozity pre obidvoch. U nas bolo tiez narodenie dcerky posledny klinec do rakvy nasho 10r vztahu. Samozrejme boli tam aj ine problemy ale aj presne jeho poporodne sialenstvo. Cele dni bol v praci a bohvie kde, ked prisiel ofrflal mi bordel, jeho pomoc s malou spocivala zrejme v tom ze si ju vzal po prichode tak na 5 min na ruky, kecy o tom ako on zaraba a ja minam na blbosti (akoze plienky). Lenze mne uz v tej dobe siel neskutocne na nervy a nemala som ani najmensiu chut nieco zachranovat. Tiez som nejaku dobu zila u rodicov a ked zistil ze mu je doma smutno jeho spravanie sa velmi zmenilo. Lenze pre nas bolo neskoro no verim tomu ze ked sa dvaja lubia tak take nieco prekonaju

karin1234
28. aug 2012

ahoj, určite by som si nedala rozkazovať od muža ako mám vyzerať, hlavne aby si sa ty dobre cítila čo sa týka vzhľadu. určite to chce čas vo vzťahu, ked sa dieťa narodi je toho noveho naraz veľa. ak je tvoj manžel normálny tak si uvedomi čo pre neho znamená rodina, ty a dieťa. hlavne sa teraz sústreď na miminko, strašne rýchlo to leti, vyrastie ti rýchlo. hlavne sa nedaj od muža ponižovať si predsa mamina a prežila si porod, buď na seba hrdá. asi sa tvoj muž nevie vyrovnať s porodom, ževraj sa to stáva skús mu dať čas. to, že ti kupil stroj na cvičenie je mile ale neviem si predstaviť kde by som nabrala čas a sily pri tak malom miminku na ňom cvičiť. postupne sa všetko dostane do normálu, kila vybeháš, pôjde to dole samé.

sarinka123
29. aug 2012

@kkmk Toto mas manzela ? Ved to je bezcitny chrapun. Budes s ním v zivote nestastna. Nemozes odist na nejaky cas k mame ? Mozno sa uvedomi a ked nie, tak radsej nic, ako hentakeho "sikana"

digysa
29. aug 2012

@kkmk MM tuzil po svadbe tak sme sa zobrali...

MM chcel aby som schudla, tak mi objednal stroj na cvicenie

MM sa paci urcity druh ucesu, tak som si zmelia uces a odfarbila vlasy

MM pojde do prace, lebo si chce zobrat uver a stavat dom

A co chces TY? Robite nejake rodinne rozhodnutia spolocne?

Tvoj MM je velmi povrchny a neinteligentny clovek. Tiez by som sa hned od neho nebrala prec...totiz povrchnych a hlupych ludi je kopa a da sa im prejst cez rozum. Ale to chce cas, plan a premyslanie a treba na tom pracovat.
ODist od neho by bolo to najrychlejsie riesenie.... (vsimla som si, ze na konovi dost prevlada 😒 )

mimkao
30. aug 2012

Jejda ženy, ste vy ale niektoré.... chcela by som vidieť Vás na jej mieste, či by ste sa hneď tak každá od svojho muža brali preč, ako radite @kkmk

nezúfaj, nemyslím, že je tyran, ako sa tu niektoré vyjadrili, nejdem ho obhajovať, len už je to trápne, ako sa ženy stále obúvajú do chlapov, ako keby oni boli svätice, bez chýb. 😖

Ja som sa s mojim mužom brala po 7 mich mesiacoch, pred svadbou sme spolu nežili a nevyskúšali si nič, čo si ostatní partneri skúšajú... Začiatky boli ťažké a tiež boli "múdre" ženy, čo mali "múdre" rady. Ešteže Pán Boh dal každému vlastný rozum... resp. že som počúvla svoje srdce... Tiež môj muž, doteraz keď niečo robí, (majstruje), nemá rád keď niekto pri ňom je a chvíľou začne byť nervózny, pretože to nejde tak, ako si predstavoval. Viem, že je múdre, keď som vtedy ticho, vezmem deti, aby mu nezavadzali a on keď to dokončí, tak ho to prejde. Potom sa nám ospravedlní, že bol nervny. V prvom roku manželstva som sa ho tiež bála, keď takto pri robote znervóznel, teraz sa ho určite nebojím. Na mňa nikdy nedvihol ani ruku, ani hlas,.
Mám 5 deti, ale pri pôrode nebol ani raz. Ja som nechcela, presne kôli tomu, že som sa bála, aký to bude mať dopad na naš. sex. vzťah.
Takisto som po prvom pôrode ostala rozkysnutá, kúpil mi stacionár, steper, činky... Mohla som to brať tak, že sa na tom: buď urazím, že čo si to dovoľuje, alebo sa na to pozrieť objektívne, bez urazeného ega a začať na svojej postave pracovať. Vybrala som si to druhé.
A tak je to zo všetkým. Hľadaj pozitíva. Samozrejme, že ak by ťa mlátil, tak pri ňom neostávaj. Ale tu to neni o čom, musíte sa spolu zžiť, láska neni len ten hrejivý pocit. Láska je rozhodnutie. Ste spolu ešte iba veľmi krátko na to, aby ste niečo vybudovali. A tým nemyslím dom...
Sprav doma nejakú pohodovú atmosféru, keď uvidíš, že aj on ma dobrú náladu, skús sa s ním porozprávať a tom pôrode. Myslím, že tam bude pes zakopaný... 🙂

sofinka1403
30. aug 2012

Ahoj, musím priynat, ye v niecom málom spoznávam v tvojom royprávaní aj ja svoj vztah. I ked sa priatel ku mne nikdz nechoval neuctivo, hrubo, a nedoolil si mi vynadat, tiez som otehotnela po 6 mes. ynamosti, miminko sme planovali, a tiez po navrate z porodnice domov sa zmenil. Nie ani preto, ze bz som nevyzerala ako predtym, ale bol chladný, vobec mi s malou nepomahal, zili sme sami v CZ, ja chodlia po ulici s kocikom sama a revala, ked videla iné mamicky, ako sa spolu rozprávajú. a sú spokojné, ja stále sama, priatel len v praci, ked bol doma, tak internet a tv, s malou sa hral par minut, krmenie, uspavnie, kupanie, trapenie s bruskom bolo na mne...... 😢
Ako sme dopadli? Zbalila som veci a so 4,5 mes. dcerkou odisla na SR k mame. Prijal to chladne, normalne, ze ok, slusne sme sa rozisli....Odvetdz ubehol mesiac, a priatel ya nami chodi, stale vola, pise, place, ze zistil, co statil, ze dostal facku od zivota, ze chce svoju rodinu naspat, obmedzi pracu a vo vsetkom mi bude oporou a bude mi pomahat, ze nas uz nikdz nesklame...Takzto su tí chlapi. zvyknú si veci uvedomit az extremne neskoro... Ja stojím pred otázkou, ci dat 2.sancu, i ked rodina by to asi nezvladla, takze neviem, co robit....z to vsetko, si to aj u nich posral....Ale tým som ti chcela povedat, ze skús odíst, ak mas kam, utriedit si myslienkz, oddýchnut od problémov, je pravda, ye dieta to vníma a cíti...uvidís, aký bude manžel, ale nedaj sa hned opit rožkom....daj si podmienky, nech si najde prácu, nech ukáze, ze sa o vas vie postarat, a hlavne, nemen sa nikdy kvoli ziadnemu muzovi,držím palce.

jabadaba
30. aug 2012

len sa spytam, ako tvoj manzel vie, ze co vsetko z teba striekalo????? Kde do pekla stal? Nic proti partnerom pri porode, ale odtial potial.

cica99
31. aug 2012

Tvoj muž je neskutočne obmedzeny chrapun, prepač. Moze ti neviem ako tvrdit ze ta miluje preto aka si, to co robi hovori o opaku. Teba vnimal ako reprezentacny doplnok. Asi je takych vela muzov, na zene si cenia najma obal. Ale len cast z nich odmietne so zenou spat, so slovami, ze ma strie a ma nadvahu. To je velmi krute, nech sa na mna nikto nehneva, a nema to nic spolocne s traumami z porodu. Ine je to, ze slusny muz uz len z ucty k svojej vlastnej zene, ktora mu vynosila a porodila potomka, taketo nieco nikdy nevypusti z ust , aj keby si to zrovna myslel. Je to sproste uz len s podobnymi "inteligentnymi postrehmi" o tvojom tele po tehotenstve a porode vyrukovat , nie to este klast si nejake podmienky akoze : "chcem aby som bol zas na teba hrdy tak ako pred tym" (boze, co je to za debila s prepačením, nie aby bol hrdy na svoje dieta a na to, ze sa stali rodičmi) a az po tom budem s tebou spat!!!! O com to hovori? Ze ta strasne miluje taku aka si ale pritom sa mu protivi s tebou spat, lebo mas ine telo ako predtym? A nesuhlasim s nikym, kto hovori, ake je to "mile" ze ti kupil stroj na cvicenie. Ak by si to ty sama navrhla, ok, ale normalny muz ti pri 3 mes. babatku nebude kupovat stroje na cvicenie a bude rad, ze jeho zena si vo chvilach ked nepada na hubu pospi a odpocinie!!! To je nechutne manipulatorstvo. Neviem akym pravom si niektori muzi osvojuju pravo hodnotit telo zeny a "starat sa" o to,aby bola CO NAJSKOR zasa vo forme. A zeny sa podriaduju a snazia sa a snazia... co sme nejake vystavne psi alebo jazdecke kone? Keby mi moj muz priniesol 3 mes. po porode stroj na cvicenie tak by som ho vyhodila aj so strojom nech ho vrati kde ho zobral a nech rozhodnutie o mojom chudnuti zveri na mna .A co sa tyka traumy z porodu....myslim ze muzi si za ne mozu sami.....ti slusni a inteligentni pochopia, ze ich uloha zacina a konci tym, ze maju stat s respektom v uzadi z ucty k trpiacej zene a nie ju ešte sprosto očumovat a pozorovat detaily. Nech sa tvoj muž zamysli predovšetkym nad sebou a pracuje sam na SEBE (na SVOJOM tele a SVOJOM duchu) a nech nerieši neustále teba!

jabadaba
31. aug 2012

@cica99 musim jedine suhlasit, niet co dodat. Ale aj tak, nemal co robit tam kde ho bolo potreba najmenej. Ale aspon sa vyfarbil.

ellahop
3. sep 2012

@mimkao si mudra zena. aj ja mam muza, ktory straca nervy, ale viem, ze o minutu to prehrmi a bude fajn.

mimkao
3. sep 2012

@ellahop ja len, že keď sa na to pozriem z iného uhla, tak... ..aj ja občas , (dokonca občas často.. 🤐 ) strácam nervy a keby ma mal kôli tomu nechať, alebo hovoriť že sa ma bojí, alebo že som chrapúň(ka), že také robím, alebo keď som sa ho spýtala, či mu nemám kúpiť parochňu a farbu na vlasy, lebo začal šedivieť a vlasov už má tiež pomenej a keby sa mal kôli tomu uraziť, lebo som priamo narážala na jeho vzhľad... tak neviem... mne osobne sa len veľmi nepáči, ako ženy mužov znevažujú, ale nech sa to neopováži urobiť chlap, lebo je oheň na streche... 😖

lubikan
3. sep 2012

ja najviac nechapem,ze chlapi nezvladaju porod svojich det,ale stale je viac gynekologov,ako gynekologiciek...to by musel potom odpadavat kazdy gyndos pri sexe so svojou zenou....

tam je problem inde...mozno on mal ine predstavy,ako manzel,otec a nevyslo muto...proste dieta= velka zmena.....prenho je to mozno "votrelec"

aj tak su ti chlapi padavky slabe...

ellahop
4. sep 2012

@mimkao
@mimkao mne sa nepaci tato doba. skripe to, tak od neho prec. kolko deti je z rozvedenych rodin. a to len preto, ze dnesni ludia hadzu vztahy za hlavu len tak. bez snahy komunikovat. kolko zien je bez muza po svojom boku, pretoze pri chodeni a prvom naznaku nejakeho problemu sa rozchadzaju.🙂potom su uz stare a to co bolo co k comu je zadane a zenate. potom lovia medzi zenatymi. a niet sa im co cudovat. akoze nie som odporca rozvodov, ak maju pomoct, ale na vztahu treba pracovat a komunikovat. lebo hadame sa s ludmi, ktorych milujeme, ti co nam za to nestoja, tak nad nimi mavneme rukou a ideme prec. a chlapu nie su slabsi. moj muz mal tu cest mi to dokazat, ked maleho operovali a mali sme problemy.

tea333
4. sep 2012

@kkmk Podla mna ste sa pekne hnali do manzelstva, pritom toho cloveka zjavne nepoznas. Povedala by som ze po porode sa spraval ako male dieta ktoremu vzali hracku.Uz si nebola len jeho, patrila si svojmu synovi a to bol problem.
Dalsie problemy su predpokladam skor vyrazom jeho neschopnosti postarat sa o rodinu a komplexom menejcennosti.
Tvoj chlap je jeden z tych chudakov co by chcel vsetko aj ked si nevie ani najst pracu. Kedze sa mu nedari, vybija si to na zene, lebo aspon tu moze a vie ovladat a cez nu moze aspon nieco dosiahnut.
Myslim ze ak sa na to pozries racionalne zistis ze ta s nim caka psychicke a mozno casom fyzicke tyranie.
Mas s nim LEN jedno male dieta, takze je podla mna najvyssi cas odist.

radacak
21. jún 2022

@kkmk zobrali ste sa po krátkej známosti....ešte ste sa dobre nepoznali a vlastné teraz zistujes že s tým človek nemôžeš žiť 😔nerozumiete si a všetko..Aj my sme mali náročné obdobie keď sa narodila dcéra,boli sme unavený ja s malej a manzel s práce.Dcera bola dosť náročná veľa toho nenaspala..Vtedy sme sa aj dosť hádali ale prešlo to a sme spolu už 14 rokov , dcéra bude mať 12.Ja som tiež otehotnela relatívne skoro...niečo po roku chodenia a do dvoch rokov sa nám narodila dcéra..Ale my sme vedeli že chceme byť spolu a chceli sme dieťa..V každom vzťahu príde nedorozumenie, myslím že neexistuje taký pár ktorý by sa NIKDY nehadal alebo nemal medzi sebou nedorozumenie.Ale toto je také,neviem.Ked ťa ľúbi tak ťa ma ľúbiť takú aká si aj zo striami a všetkým..Veď si mu porodila dieťa!Ja som tiež za tých 14 rokov pribrala ale vždy som schudla..A aj počas tehotenstva som pribrala cez 20 kg...ale schudla som
A mám pocit že manžela priťahujem stále viac a viac aj po tých rokoch..U nás toto nikdy problém nebol....🤗
Ale toto jeho chovanie nieje normálne, možno aj to že nemá prácu robí veľa a preto je nervózny..Neviem..ale ak on nemá záujem niečo riešiť a chová sa sa ako hulvát tak tam nieje o čom.. odísť radšej ako sa trápiť ty a aj dieťatko