Kvôli poriadku sa mi rozpadá manželstvo

bjarna
12. feb 2018

Som uz zufala zo svojej domacnosti. Nech robim, co chcem, neviem tu udrzat poriadok. A to je bezng dovod mojich hadok s muzom. Kazdy den pocuvam, aky je tu bordel, ako sa mu tu zle byva, aka som na nic zena, neschopna. A ma pravdu, neporiadok tu je. Ja jednoducho nestiham. Mame dve deti - 4roky a 13 mesiacov. Starsi cez den doma nespi, mladsi vacsinou len na mne v nosici alebo ked v posteli, musim lezat s nim. Cez den varim - muz ma kazdy den teple jedlo, ale aj nad tym ohrna nosom (ono nie vzdy sa podari, ale vacsinou mne a detom chuti). Ledva kuchynu popracem ako tak, deti obriadim, uz s nimi pomaly ani vonku nechodim, som rada, ze s ninmi nakupim, a je vecer. Okolo deviatej zacinam pratat hracky, oblecenie atd. Zametam cely byt, raz dvakrat do tyzdna pozmyvam. Spat chodim okolo jedenastej, dvanastej, vstavame o siestej siedmej. Ked sa mi da, ze sa deti same zabavia, upratujem, varim, ale nestaci to. Je to take povrchne pratanie, ale hlbkovo upratat tu jednoducho neviem.
Dajte, zeny dajaje typy, ako to tu udrzat k svetu. Nebavi ma kazdu den pocuvat tue kydy od mojho muza. Ja viem, ze ma aj pravdu, aleako to zmenit??

ajbka
16. feb 2018

Deti mu na súde nepridelia ani na 2 hodiny v týždni. Mám takú známu: nepomáhal, hral na počítač, má deti na piatky poobede, ani jesť im nedáva, ak nepýtajú,len chleba, oblieka sa ako bezdomovec, nemá pre nich ani postele, absolútne žiaden výkon nepodáva. Ani s ním nechcú byť.

blairgossip
16. feb 2018

@bjarna preco ho nenechas s detmi sameho aspon na den? nech vie ake to je ? co sa ho bojis cico? A preco vlastne s nimi nechce byt ? Ved on ich zrobil a teraz ich nechce? On svoje deti nema rad ci co?

janickacrazy
16. feb 2018

@bjarna No podľa tvojich posledných príspevkov je to ešte horšie ako som si myslela. S tými financiami to ma fakt už zabilo, on platí čo prosím ťa? Naozaj si myslím, že u vás ten rozvod bude pre teba vykúpením, predpokladám že si ešte celkom mladá žena, to chceš stráviť zvyšok života s takýmto debilom? Ozaj? Deti mu slovenský súd nedá, to sú ozaj len plané vyhrážky. Skús sa opýtať sama seba, načo si s takým chlapom? Nepomáha, deti nepostráži, prachy ti nedá, nadáva ti, ponižuje ťa, sex nemáte, čo z neho vlastne máš? Rada ho asi už mať nemožeš si myslím, takže urob nanho večer pekne bububu a rozvodové papiere na stol, aj ked možno to nebudeš myslieť vážne, aspon sa trošku zobudí, chlapec. A na víkend by som išla do welness a deti nechala jemu, nech si zvyká.

pehavcek
16. feb 2018

Nevravim, ze je to vas pripad ale takto sa spravaju aj chlapi, ktori maju milenku. Snazia sa zhadzovat manzelku len aby sami pred sebou obhajili, ze mali dovod najst si milenku

tinulka174
16. feb 2018

Ja mám doma 6m dvojičky a 4,5r syna....
Ja tiež nestíham pratať a varenie ,tak to riešim až keď príde manžel z práce...
Navarim večer aby bolo na zajtra, popratam priebežne hračky a somariny okolo detí....
Pratanie celého bytu, to máme spoločné,ja utriem prach,povysavam zatiaľ sa on venuje deťom a manžel umýva podlahu...
Ja som si dala na prvé miesto deti a samozrejme venovanie sa im čo najviac...
Kašlem na dokonalý poriadok ...
Ak tvojmu manželovi sa nepáči ako je upratané tak mu daj vysávač, handru a nech sa páči môže sa realizovať...

bluff
16. feb 2018

Nemam cas citat predchadzajuce odpovede, ale zmena je takato: Kazdu sobotu bude muz upratovat. Ako sa to robilo za nasich detskych cias, v sobotu sa upratovalo. Tvoj ufrflany kral pekne poupratuje a bude sa mat doma vyborne. Jednoduche. A nech si aj navari rovno na cely tyzden, a pekne namrazi. Len si potom cez tyzden pozohrieva.

maminecka2
16. feb 2018

@bjarna Joj moja, vsak mu rovno povedz ze ked sa odstahuje tak mu tie decka rovno nabalis, nech si nemysli ze pojde za nejakou mladicou bezdetnou s pevnymi kozami a zadkom a tebe necha decka nech sa staras. To urcite. Pekne to otoc, nech si ich oboch bere a nech sa stara aj s prsaticou. Ho hned prejde chut aj humor...
Inak ja neverim ze je to o tom neporiadku, bud je fakt uplny debil alebo niekoho ma, to inak nie je mozne.

z_schmidt77
16. feb 2018

Baby, tie rôzne príbehy, čo tu čítam (na celom mk), sú hrozné. Ja som šťastná, že mám takého muža, ako mám, deti také, aké mám.

tslobik
16. feb 2018

Hm, ja mám zase opačný problém....Môjmu absolutne nevadí neporiadok a nedbal by hádam ani keby sme žili ako na Luníku....Ja som puntičkárka a neznesiem to. Lenže ma ani nebaví robiť všetko stále sama. Oni neporiadok a ja aby som to upratovala a všetko okolo domácnosti...Takže samé hádky okolo toho a normálne som povedala, že ak sa raz rozvediem, tak kvôli poriadku, resp. neporiadku.

z_schmidt77
16. feb 2018

@mirkavic so svetlym nabytkom suhlasim. Tiez mame.

mimik79
16. feb 2018

Aj muz musi upratovať, co sa mu stane.... a uplne tip to nemusi byt, naco

sofinka156
16. feb 2018

Kde sa zije a su malicke deti nemoze byt ako k svetu... A ked je muz taky fajnovy nech prilozi ruku k dielu a neohrna nosom...

z_schmidt77
16. feb 2018

@janka7177 aj ja. Na nezaplatenie. Menej zehlim... 🙂

bjarna
autor
16. feb 2018

@anickadusicka13 nie si ty nahodou moj muz? 😀

@katrin21 vies, tak nejak to vnimam, ze rozvod by bol skvelym riesenim, ale zas nechcem to vzdavat. Problemy zacali byt vyraznejsie pri prvom dietati, ked som bola tehotna s druhym, tak sa to este vystupnovalo.
Ono vztah s detmi ma dobry, chlapci ho maju radi. Ale mama je.mama. Mladsi.je kojeny, to je pre neho vyhovorka cislo jedna, preco mi ho nepostrazi.
Strasne ma to serie, akym prikladom sme nasim detom. Skusam sa s nim na tuto temu rozpravat casto, ale tam je moja snaha mar

@taga z tejto strany som sa na to veru este nepozrela. Ono fakt je, ze som vlastne stastny clovek - cely zivot mi isla karta, a slo to vsetko nejako samo a v pohode, vsetko tak, ako malo byt. Vela som cestovala, a ked som obcas zabrdla do nejakej brindy, stale sa vsetko nejako vyriesilo. A aj teraz v kutiku duse dufam, ze.ma.moj chlap len nejake blbe obdobie, a ze ked zmeni pracu, prejde ho nadcha alebo ja neviem co, ze budeme ako normalni partneri a aj tie deti uvidia, ze sa mame radi. Naivne, poviete si, ale ja fakt nemam chut zutekat a nechat to tak. Chcem nase problemy riesit!
A martana som mala pred casom pozicaneho. Celkom mi zahral na notu, tak som ho kupila muzovi na vianoce. Ale asi si ho precitam ja este raz..

katrin21
17. feb 2018

@bjarna predpodkladam , ze kojeny nie je kazdu hodinu , okrem toho uz papa aj prikrmy, takze vyhovorka uz nie je v tomto veku vyhovorka, pol dna vydrzi bez kojenia uz v pohode.... just by som to spravila nech sa stara

vztah ma s detmi dobry? aky ? ved si napisala, ze max si mozes zmyt hlavu a uz ti ich dava... tak kolko a ako s nimi vlastne travi cas?
ale aj keby... deti su jedna vec a vztah k tebe ako manzelke a matke druha vec...Nie, rozvod v tomto pripade nie je najlahsim, ale najzazsim riesenim, kedze si na MD..... zazila som to iste.. dcera mala len 2roky....
ale je to lepsie, ako im davat takyto vzor do zivota...
Ved ok, ked chces skusat, skusaj, ale len tak, ze mu povies, ze ak sa nezmeni, tak odides.... a ze to myslis vazne a ze ak sa ti chce vyhrazat detmi, tak na to nech zabudne, vopred mu vezmi tuto zbran - vyhrazku.... JAsne mu daj najavo., ze to myslis vazne,a le potom to musis aj dodrzat, ak sa nezmeni.... pises, ze sa to zatial len stupnuje, takze.. myslis, ze sa zmeni? ja nie....

vanesanova
17. feb 2018

@katrin21 no ja utieram skoro vzdy lebo vykladam skoro vzdy hned ked doperie a aj ked necham paru vyjst na poharkoch a miskach je vzdy kopa vody kt.sa ti nevypari

taga
17. feb 2018

@bjarna tak je super ze mas pozitivny pristup k zivotu, ja verim, ze ludia si do zivota pritiahnu to, na co myslia a po com tuzia. A za cim si idu. Hm a tiez nie som za hadzanie flinty do zita pri prvej hadke, ale ked ten tvoj vyznieva ako totalne hluchy voci tebe a tvojim pocitom / potrebam. Pozri, len ty vies, v akej je to intenzite, ako dlho to trva a ako dlho este vydrzis...a co za tym hladat.
Ale hlavne prosim netrp potichu jeho buzeraciu, lebo si bude dovolovat stale viac. Vela stastia ❤

mon29
17. feb 2018
katrin21
17. feb 2018

@vanesanova zaujimave, ze ja tam ziadne kvapky nemam, lebo nevykladam hned.. ale nevadi, kludne si sťažuj pracu 🙂
a umyvacka neperie 🙂 ona umyva

lala123
17. feb 2018

@katarinamarkova no len neviem čo by povedala po návrate keby zareagoval ako kamarátkyn muž pri podobnom rane kedy ona odišla a po návrate domov dom nedotknutý všetko ako bolo ráno , deti šťastne spokojne lebo ocko ich zobral do ZOO a do restiky ns obed na zmrku a ešte aj mamke doniesli veceru.

janickacrazy
17. feb 2018

@lala123 No nech ich zoberie aj nabudúce, aspon si mamička oddýchne a otec si poradil ako vedel, ale tak sú to aj jeho deti, tak nech sa im aspon takto venuje, lepšie ako nič. Lenže autorkin si obe deti nezobral ešte ani raz nikde.

lala123
17. feb 2018

@janickacrazy to je tiež pravda....

katarinamarkova
18. feb 2018

@lala123 co by povedala? 😊 aha takto sa to robí...uz viem co ti varim budúci víkend 😊........v tomto daného pána chvalim.vela mamiciek si totiž mysli že spkoje deti a spokojný manžel rovna sastat sa otrokom kuchyne a vysavaca...je pravdou že chlap potrebuje vysmiate deti spokojnu manzelku a dobre jedlo s utulnym domovom - krásne take it easy - ukazal ako sa to da bez stresu 😊

letfenixa
18. feb 2018

@lala123 Tak ma vyzerat volny den.

matken
18. feb 2018

@bjarna nic nerobis zle! ked chce mat doma cisto a poriadok nech ti pomaha, alebo deti vezme prec. ja som za hodinu schopna urobit bez deti to co som kedysi robila pol dna. ale najvtipnejsie na tom je, ze s detmi proste ten poriadok nebude. on rastie geometrickou rychlostou 🙂)) jedina rada - lahsie sa upratuje a udrziava v dome poriadok, ked je tam malo veci a tie co tam su maju svoje miesto. ale na to tiez treba raz za cas mat cas. Drzim palce!

matken
18. feb 2018

Ja si vela krat pre srandu (aj pre muza) fotim stav rano po upratani a na obed 🙂)) ale napr aj teraz. Vcera vecer obyvacka a kuchyna upratana (mame prepojenu) a teraz by si to tu nechcela vidiet 🙂 a to sme ranajkovali hotove kolace.

katrin21
18. feb 2018

@bjarna dnes som spominala tvoju diskusiu manzelovi.... citala som mu tvoje prispevky, skoro vsetky + mu povedala, co ti piseme my,,
povedal, ze to je cisty debil a nemala by si s takym stracat cas... nechape, ze to doteraz trpis a co to je za chlapa, ze sa takto chova, ze ta vie zbuzerovat za zle vesanie pradla, utretie stolicky a pod...
no choreeeeeeee
tak si asi fakt treba len uvedomit, ze nie ty si vine .... lebo tvoj uvodny prispevok bol o tom, ze muz ma pravdu.... Nie , on ju nema ! a nenechaj si vnutit jeho nazory, lebo pravdu mas ty a nie on...

A este sa dost pozastavil nad tym, preco platis ty z rodicaku byt ! Prosim ta, co on vlastne plati??? kam ide jeho vyplata?

bakajka
18. feb 2018

@katrin21 ja by som mu nechala na tyzden deti a nech si to skusi co to je mat dve deti a domacnost a vobec by som neriesila co si on mysli tu mas deti pre male umele mlieko a ahoj pridem o 21 ked budu deti spat a budes mat pre mna pripravenu veceru, bude upratane oprane ozehlene atd blbecek to musi byt inak to nevidim ani ja. Moj muz skor nadava mne ze co furt beham ale to ja mam jedno dieta a chcem mat poriadok a nikdy som od mojho nepocula ze neni to alebo ono urobene alebo podlajeho predstav takemu chlapovi by som povedala ja asi tolko nepaci sa ti ok tak si to nabuduce urob sam a budes spokojny ale ja dom zase drzka takze so mnou by nepochodil taky trulo. Zrejme by mu mala dat precitat nase komenty k jeho chovaniu

katrin21
18. feb 2018

@bakajka Ale ano, to som ja jej pisala ako prve, ze nech mu necha decka aspon na vikend.. ona na to napisala, ze jej je luto deti e ze maleho koji..... ze on to ma ako vyhovorku.. ale ja by som to aj tak urobila..... dva dni an UM dieta vydrzi a on nech sa preberie.
Aj moj manzel mi pomaha, napr. ja som od 6mes dietata zacala chodit na skusky spevokolu, 2x do tyzdna 19 -21h a on musel aj ulozit a tak.. sice to trvalo len pol roka, som im chcela vypomoct na jednu akciu nacvicit veci, ale kludne keby pokracujem, nie je problem... aj teraz kedykolvek potrebujem, tak idem.... a to bol taky, ze nema problem, ale napr. pokakanu ze ju neprebali, ze ho napne.. :D a vies ako teraz prebaluje??? bez problemov 🙂

a pri prvej dcere s ex to iste, vsetko som ho od malicka naucila a vyzadovala pomoc a to je jedina cesta, keby sa chlap do toho sam nebral.. ale hento nie je chlap, co ma ona doma.. to je chuj.... pardon, ale co ine na neho napisat..

siska53
18. feb 2018

@vanesanova ale vsak v umyvacke to nechaseste poodtekat,ja otocim.pohare dole dnom,odtecie aj voda z toho dna..alebo ich len pokladam.na utierku, zatial poodkladam.zvysok,ktory je suchy -taniere,hrnce,pribory. Naco by somnto este utierala,co je uz suche.. Okamzite po to z umyvacky nevyberam,ved z toho ide para a je to horuce,nepopalim sa predsa!