Máte svokru, ktorá zabúda na sviatky vnúčat?

dadulik75
3. nov 2007

moja svokra za celu dobu si este nespomenula ze deti maju sviatok....spomenie si vzdy na cudzie a ked jej povieme ze mali meniny alebo narodky tak len mykne plecom a tot vsjo .....a na nas dospelych ani nehovorim....nechcem byt zla ale mate este niekdo svokru co zabudne na sviatok vnucat alebo nechce o nom vediet??!! 😒

lienocka235
23. jún 2008

u ans ziaden posun.. akurat sme ju pednedavnom stretli a pozdravili ju aj ja aj mala... a ona ani neodzdravila.. a ani svokor.. 😖
kde darceky a narodeniny... ja snivam aspon o tom.. ze sa k nam bude slusen chovat ako ku kazdemu inemu aj cudziemu cloveku

mimi27
23. jún 2008

ahojte babulky mozem sa pridat? ja mam tiez problem so svokrovcami, ked mala moja Laura necele 2mesiace tak som odisla od jej otca, a od vtedy sa jeho rodicia o nu nezaujimaju, a pri tom som si s nimi uzasne rozumela a teraz ani nevedia ze zijeme a to byvame v rovnakom meste. raz som sa svokre ozvala ked mala Laura 4mesiace aby sme sa stretli a od vtedy sa zasa neozvala, a velmi ma to trapi ☹

lienocka235
23. jún 2008

mimi moje viac rocne skusenosti s tymito svokrazalezitostami... hovoria.. ze nieekdy je lepsie ked ti daju pokoj.. nam sa kludne vyzaluj.. mas na to pravo aj na to byt nahnevana.. ale blbca nezmenis.. a svokru uz vobec nie..

mimi27
23. jún 2008

lienocka, asi mas pravdu, ale priserne ma to stve, lebo som mala svokru hrooooozne rada, velmi sme si rozumeli a po porode sa uplne vsetko zmenilo! sama to nechapem! a ze sa o nu vobec nezaujimaju a tak sa na nu hroozne tesili!!!! 😠

lienocka235
23. jún 2008

mozno sa to zmeni a je to len kvoli tomu ze ste sa rozisli s ich synom mozno cakaju ze ty vyjdes prva s ponukou na stretnutie.. a mrzi ich to ze nie ste spolu.. ?

titkovamiriam
23. jún 2008

Nemam svokru,lebo s priatelom niesme zobraty,ale babicku mame fantasticku 🙂 ,prisla nam varovat,aby som mohla robit a kupuje darceky nielen svojmu vnucatku,ale aj mne a mojim detom z prveho manzelstva. 😀

Inak svokru som mala prisernu,lakomu,sebecku,vulgarnu a strelenu a preto aj manzelstvo s jej synom dopadlo ako dopadlo.Inak mala troch synov a dvaja su rozvedeny a treti mozno uz tiez. ☹

gucz
23. jún 2008

mimi27 keď nemajú záujem, ich chyba, nevedia o čo prichádzajú. Tvoja Lauruška má starých rodičov aspoň z tvojej strany?
Ja som sa ako decko stretávala s maminými rodičmi, pokiaľ nezomreli. Otcová mama a tato sa rozviedli, deda som vidávala a babku som za život videla asi 10x. Naposledy asi 3 roky dozadu. Radšej mať len jednu babku ktorá Vás ľúbi.
Moji svokrovci sa o moju Lauriku zaujímajú, sú radi ak prídeme na návštevu, veľmi ju ľúbia, vždy jej kúpia výživu, ovocie, piškótky atď. Ak má malá sviatok, alebo sú vianoce, veľká noc, mikuláš, dajú mi korunky, nech jej ja kúpim hračku, alebo oblečko, ktoré sa nám bude páčiť. Aj teraz, malá bude mať rôčik, sme dostali korunky.Doložíme a kúpime novú autosedačku

gucz
23. jún 2008

ten darček k vianociam samozrejme kupujeme predom a prinesieme ho k svokrovcom, aby ho malá dostala pod stromčekom tam. tak to bude aj tento rok 🙂

martina.d.
23. jún 2008

mojej svokre trvá dlho, kým si spomenie na syna - môjho manžela. Nie to ešte na vnúčatá. Ja už rodičov nemám, takže naše deti majú len nás.
Zato s druhým synom je to presný opak.

mimi27
23. jún 2008

no ja uz som sa svokre ozvala aby sme sa stretli ale nema to ziadny ucinok dokonca mi uz ani nedviha tel takze tak a ked mala Laura teraz meniny tak sa tiez vobec neozvali, no a moji rodicia ju miluju takze aspon to. inak ani my sme neboli zobrati takze to je svokra len akoze ...

bubba
23. jún 2008

moja svokra si spomenie az moc casto a to zasa mne vadi,lebo sme sa dohodli s manzelom,ze nejake materialaaaaalno sa u nas zavadzat nebude a svokra furt chodi s dacim a uz sme jej to vysvetlovali,tak jej kupila pokladnicku a nosi jej peniaze co mi tiez vadi....lebo akoze raz za mesiac,dobre,ale vzdy ked ma drobne....dvojrocnemu decku.....to nie

katecameron
2. aug 2010

no ja viem o com je rec moja svokra sice detom na narodky zavola odbavi to vsetko jednym telefonatom ma 5 vnucat z toho 2kupuje drahe dary proste vsetko lego bicykle atd... mojim 3 zatelefonuje tym to hasne to je uzasne no nie?

mimkao
2. aug 2010

moja svokra tiež mojim deťom nekupuje darčeky, ani k narodkám , ani k meninám, ani im neblahoželá... Ani môjmu mangelovi. Ale ja na to dlabem... 😝 Moja mama im zase naopak furt dačo kúpi, donesie. Navyše, svokra tu ani nechodí. Len sa potom čuduje, že moje deti ju nevolajú babka, ale teta.... 😝 🙄

leiinka
5. aug 2010

no mne sa stavajú vlasy na hlave, čo tu čítam... mojej dcéry obe babky by sa pre ňu poskladali, babka s otcovej strany má dve vnúčatká a žije len pre ne a že darčeky? furt, nie len na sviatky! asi by som mala kľačať na kolenách každý večer a ďakovať pánu bohu za takú "svokru" 😉 Ale fakt, mám ju moc rada a neskutočne mi pomáha...

bets
6. aug 2010

manzelova rodina si nezvykla kupovat velmi darceky, na vianoce skor len male pozornosti. v podstate fungovali tak, ze ked nieco potrebovali ta si kupili. a preto svokra sice evidovala nase sviatky (napr. zavolala), ale darceky nekupovala. detom kupila, ked nieco videla, alebo ked som ju poprosila, ze ci by nezohnala urcite veci, co potrebuju. a takto nam to vyhovovalo, lebo nekupovala blbosti a ked nieco videla, tak volala, ze je v takom a takom obchode a co by deti potrebovali....
ale deti su uz vo veku, ked sa na sviatok tesia a teda pekne pripomenu, ze im este neblahozelala... tak odvtedy si svokra dava pozor, aby mala pre deti pripravene aspon male darceky (lebo pre deti je blahozelanie len vtedy platne, ked dostanu darceky - vacsinou su to knizky).

dadis
6. aug 2010

Moja svokra polozila pri svojej 20minutovej navsteve, kedy deti videla po 2 mesiacoch na skrinku 150€, ze mam Saske nieco kupit k 1.narodeninam...mna sa to dotklo, podla mna je to na darcek prilis vela penazi, po druhe sa mi to zda neslusne...ved dietatku sa tak lahko nakupuju darceky...ako keby ju to obtazovalo, alebo co...peniaze som jej vratila...nahodou sme boli spolu na chalupe, ked mala Saska prave 1 rocik...v den jej narodenin si dohodla nejake stretnutie s kamaratkou a pytala sa, ci nemozeme Saskinu oslavu spravit o den neskor...to som odmietla, nakoniec volky-nevolky na oslave bola, darcek nemala, dohodli sme sa, ze jej nieco prinesie z US, kam pojde na jesen...to asi hovori za vsetko...som z toho smutna (aj manzel) , neviem preco nema rada nase deti...

amdeis
6. aug 2010

dadis aj mne svokrovci davaju peniaze detom k sviatku, aby sme im mohli kupit veci podla nasho uvazenia, ale je pravda, ze oni im aj kupuju a svokra aj posije oblecenie. Ale spat k peniazom. Neodmietaj peniaze, moze sa totiz stat, ze kupi malej totalnu somarinu nevhodnu, nepeknu ci zbytocnu. Takto jej kupis ty. A mohlo by sa stat, ze svokra by aj nic nedal a takto aspon cosi. Ja som od otcovej matky nikdy nic nedostala. Max zuvacku pedro alebo 5 korun.

mimkao
6. aug 2010

dadis, ta nech príde tvoja svokra položiť na skriňu ku mne 150€. Ja sa nenahnevám... 😀 Miniem ešte v ten deň... 😝 😀

evinkal
6. aug 2010

zdravím maminky,čítala som si pár príspevkov od vás a chcem vám povedať,že ja mám 7 mesačnú dcérku a svokra ju ešte ani raz nevidela a to býva 200m od nás a keď ma vidí,radšej ma obíde.podľa nej sú všetky dievčatá...bez ohľadu na vek.nieje to trápne?

olivova
6. aug 2010

@evinkal - a na seba sa v zrkadle pozrie? vsak aj ona je dievca....bozinku, to su take kra.y ze az. Co, pojdu seba same utopit, lebo su dievcata???

evinkal
6. aug 2010

@olivova možno to je aj tým,že neznáša mňa.ona chcela pre szna bohatú a starú.aj chlapca keď som čakala,robila všetko preto,aby som potratila.chvalabohu jej to nevyšlo.a teraz ho stále ťahá k sebe a napcháva maškrtami

silvinenka
21. aug 2010

Ahojte moja svokra síce kupi deťom ale inak preferuje deti manželovej sestry. A to vo všetkom ak maju soplíky idú sa roztrhať za nimi a naš syn býva vážne chorý a nezavolajú a vobec nenavštívia. Bolí ma to ale prechádzam do fázy že obmedzím návštevy na minimum . Nestojím o ich darčeky ale chcela som aby moje deti mali babku a dedka čo žial nieje možné. Raz sa im to otočí v ich neprospech. Niesú nevesty na vine ale vo vela prípadoch svokry. Kašlať na ne život je krásny aj bez svokry.

silvinenka
21. aug 2010

@mimi27 vieš záleží aj na tom čo muž na teba narozpráva lebo ak ho opusťíš urazíš jeho ego a to ťažko hltajú. Máš krásnu dcérku ako moj otec hovorí: POVZNES SA NAD TO. a budeš šťastná.

burina111
21. aug 2010

dadulik75 ver moja, že nie si na svete sama...moja detto...negratuluje ani na narodky, ani na meniny, keby mne, tak čert to ber, ale ani vnúčatám, ani vlastnému synovi...dokonca ani na vianoce nič nerieši....ale ona darčeky vyžaduje a s obľubou k nám chodí na obedy aj s jej návštevami....zozačiatku sme sa s mm kôli tomu hádali ale povedala som si, že mi nestojí za to, presne o to jej ide...naštvať ma...tak sa povznášam a usmievam a to ju rozhadzuje najviac...aj keď ma to stojí veľa námahy. samozrejme že ostatné vnúčatá sú na tom uplne inak, oni potrebujú, naše nie....no a cuudzie ani nehovorím. rovnako ju vôbec nezaujíma, či sú dravé, či choré, ako sa majú...a možno tak dobre..asi sú v živote veci ako majú byť.
všetkým vám prajem pevné nervy so svokrami 😉

katecameron
21. aug 2010

@evinkal aj ja mam taku svokru ktora mi do oci povedala ze nenavidi dievcata oni su na hlavu taketo sibnute svokry HANBA IM fuj des ked som ja cakala moju dcerku a uz sme vedeli pohlavie svokra mi povedala ze ona neveri ze to bude dievca ze ved pockaj pipik dorastie! nastastie nedorastol 🙂 ked sa mala narodila nikdy jej nic dievcenske nekupila len chlapcenske jej kupovala ked vobec nieco doniesla trapna a este co ma vyvadzalo z miery bolo ze jej stale hovorila ako chlapcovi MOJ namiesto moja CO SI UROBIL atd...dcera ma uz 8rokov ale furt na nu hovori ako na chlapca ked prideme ku nim na navsetevu tak mojim detom nepovie ahoj deti ale povie ahoj chlapci a moja dcera tam stoji a nechape co ta krava tliape ze aky chlapci ked ona je dievca ja jej robim zas nervy tym ze jej mileny vnuci svagrina ma 2chlapciska s ktorymi sa ide svokra posrat ked im nieco kupim na narodeniny tak kupim cervene raz som aj ruzove to som videla ze ju islo rozdrapit ale nech a vzdy im hovorim ahoj deti a svokra peni ze to niesu deti ze to su chlapci ale pre mna su to deti

aero
21. aug 2010

moja svokra zas vždy , ked je nejaký sviatok v rodine , stále dá.
či už dezert, alebo čokoládu + nejaké euro a deti to vždy poteší 🙂

miruska15
21. aug 2010

Ahojte čitam že nas je viac.Ja na moju svokru nemam slov.Ale už som sa s tym zmierila sprostemu rozum nedaš tak načo sa rozčulovat.Ja sa so svokrou nebavim asi 3 mesiace.Mala niake sproste pindy pred rodinou tak som si povedala dost, dost ,držala som hubu cele roky a teraz som si povedala dost.Keby to bolo mnou tak som ticho ale aj chlap mi dal za pravdu.Dcera mala narod. nič,ml.syn meniny nič ked ma problem s nami ok ale prečo ignoruje deti nechapem v dnešnej dobe existuju mobili tak ked je taka vynaliezava može detom zavolat ale načo.Ona si mysli že ubližije mne ale je na velkom omyle ja ju mam v paži ubližuje detom.Starši to už chape aka je vyšinuta,dcera ta to pochopí a maly je ešte malinky.Takže baby k životu ich nepotrebujeme tak načo si robit koli nim vrasky ony si ich nerobia. 😉

oktobermimi
2. sep 2013

@dadulik75 hej moja teda naša babka je taká preto ani neviem ci sa oplatí jej hovorit babka, narodky som mala v máji a este si nespomenula na novembrové meniny...
a vianočnný darcek nie je problém k mikulášu na druhy rok, naposldy u nás bola asi tak pred 4rokmy a len počuvame ako pride tak sa na nu sestri tesia ale ona nie...
a ešte ked som jej povedala že bude prababka skoro ma zabila že ona sa a to necíti a ze som sa jej prva mala dovoit...
Takže áno aj druhy majú taku super babku ktorá má len cudie deti v hlave... aleb poprípade jej je pes vzácnejsí ako vnúčatá...

oktobermimi
2. sep 2013

Mamina čo má partnera (rodičia su rozvedený) tak níí má 6ročnu dcerku a jeho rodičia uprednostnujú vnuka v taliansku pretože ONI tam su niečo viacej ako ich syn zo ženou ktrá ma z prvého manželstva 3 skoro dospelé deti malí dom v dedine a prácu uptovačky a on obicajný robotník. ale TALIANI su podnikatelia takže za tímy s dá ist aj 50 krat za rok zo senice ale za vnučkoou 25km od senice sa dá ist tak raz do roka a aj to ju pred tím ponatahujeme abi sa tesila a potom zavoláe ved je chorá neprídeme, alebo dedovy sa nechce,... alebo akikolvek iny dôvod...
a po narodení sa nbl prblém vijádrit v tm zmisle že neni ani pekná a ze Miškin Elias je krajší...
alebo slubovat ked je malá na infuzkach mesiac v nemocnici ze za nou pridu a nakoniec nič....
a ked jej niečo prinesieme tak vhodné pre chlapca alebo o niekolko císel mensie, alebo ak nieco na mieru tak na tm necháme cenovku nech je vydiet že aj tk topánočk yčo stáli 15eur sme počkali než klesnu na 5 eur a potm kupime... aj
taký su... :( ked bola mensia nechápala bola len smutná že neprišly alebo čkolvek ale teraz to chápe a dáva si to za vinu :( ale ním je to jedno... na svojju obranu majú len: neh si zvika zivot je taky

severanka96
4. sep 2013

máme ☹