Matka budí dcérku predtým ako ide k otcovi

wrok
10. aug 2014

čo spraviť s hlúpou matkou, ktorá zámerne, bezdôvodne budí 4,5 ročnú dcéru v noci pred tým ako ide dcérka k otcovi, s cieľom aby bola malá unavená?

sisaha
11. aug 2014

@amadora nedrzim nikomu stranu, no take vyjadrenia ake pouziva na svoju ex nie su nicim nezvycajnym ako pomstichtivost.. byvalej partnerke.. Ak by to bola pravda, tak matka ma zrejme niekde zaznam na psychiatrii a nie je tazke si dat potom zverit dieta do vychovy... ze ma doma matku na antidepresivach? mozno sa o nu musi starat. To znamena, ze treba okamzite odobrat dieta matke? Vieme o ich rodine nieco? Ze sa dieta stazuje ze je nevyspate...moja dcera spava v skolke, doma ju ani par koni neuspi o deviatej, ale zaspi okolo desiatej a rano mi bude pol hodinu hovorit aka je unavena.. Takze je to len jeden pohlad. Ja som sa vyjadrovala iba o podpasovych reakciach.. On sam najlepsie vie ako to je.. Ak ma pochybnosti, nech podnikne kroky. Eto vsjo.

sisaha
11. aug 2014

@wrok choroba nie je marenie predbezka. Ty ked si PN, tak takisto nelietas po vonku. Ked uz spominas tu likvidaciu a prenasledovanie.. vyhrazal si sa jej niekedy? pravdepodobne vladne medzi vami nevrazivost a maloktory chlap takymto utokom odola.. Takze ak si co i len raz na nu zautocil, necuduj sa takymto reakciam.

wrok
autor
11. aug 2014

@sisaha choroba je marenie predbezka ak nie je ochotna poskytnut ziadny nahradny termin, ak ignoruje, ze aj otec je schopny sa postarat aj o chore dieta, ktore ona sama navlaca pocas udajnej choroby po vonku...
nikdy som sa jej nevyhrazal, aj ked sa mi snazila prisit vsetko co len cloveka napadne,
nevrazivost - opakovane odmietla mnou navrhovanu mediaciu, ponuky od mediatorov, ponuky od Uradu prace socialnych veci a rodiny na mediaciu... takze asi tak...
odmieta riesit udajne problemy za pritomnosti akehokolvek odbornika ci uz dospelackeho psychologa, alebo psychologa pre deti, kedze uz tvrdi aj take, ze dcerka sa ma ma bat...

tykat
11. aug 2014

@wrok Njn, len ktovie kde je pravda, takych tem tu je totiz ako maku, diskuter cisty ako lalia a ten druhy satan na zemi. Tu ta tak mozu konikarky poplacat po pleci aky si super otec a aka je matka hyena ale riesenie nenajdes, lebo nikto nepozna verziu matky.

marionmarion
11. aug 2014

@wrok toto je velmi smutna situacia...striedavka je super vec, ale len ked obaja sa chovaju ako normalni, rozumni, dospeli ludia...co asi vas pripad nebude ☹ Toto urcite nerobi dobre ani malej...neskusil si sa porozpravat s pravnikom, ake mas moznosti, ci vobec nejake mas? Booze, to je naozaj hrozne, je mi luto hlavne tvojej dcerky, ze musi byt obetou maminej pomsty voci tebe ☹ ☹

dasamo
11. aug 2014

@wrok z akeho dovodu ste sa rozviedli? Zili ste niekedy ako harmonicka rodina? Ste uz rozvedeni? Mas urcene stretavanie sa s dcerou? Platis vyzivne?

katren
11. aug 2014

@dasamo wrok je tu dost znamy, staci dat do vyhladavaca nick a vypluje ti hned niekolko diskusii 😉

tilda
11. aug 2014

@katren dik za info...precitala som si diskusiu z r 2012.... zlaty archiv ;)

ukulela
11. aug 2014

@wrok ako matka brani stretavaniu sa, ked dodrzuje rozsudok presne na minutu? ved ho dodrzuje ... to, ze s tebou nie je mozna komunikacia- prave asi aj to sposobuje, ze ti dieta neda ani na minutu dlhsie. a preco by aj mala, ked na nu (urcite aj PRed sudom a ja na verejnosti) vytahujes pribuznych na liekoch a samovrazdu v rodine.

kaktusik007
11. aug 2014

@tilda ani nevrav.... Zle mi z neho prislo.

kaktusik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
11. aug 2014

@wrok matka dietata ti dieta nemusi dat, ak je v danom termine chore a taktiez nie je jej povinnost ti ho dat ani o minutu dlhsie ako jej kaze rozsudok

wrok
autor
12. aug 2014

@tykat nemam zaujem o ziadne poplacanie po pleci, mna len mrzi, ze ked sa jeden snazi aj o mediaciu, je ochotny podstupit cokolvek, akekolvek vysetrenie, travit cas s dcerkou za pritomnosti akychkolvek odbornikov, co vsak matka odmieta (lebo vie, ze klame), ze s tym nerobi nic socialka, ani sudy...

@marionmarion - tak Europsky sudny dvor, aj Cesky ustavny sud uz vydali mnozstvo nalezov, v ktorych jasne uviedli, ze ucelovo nekomunikacia nebrani striedavke, skor naopak, rodic, ktory neuznava druheho rodica ako doleziteho v zivote dietata pride o dieta, ale to tiez nie je riesenie a to ja nechcem, rpetoze dcerka si zasluzi oboch milujucich rodicov a to bez ohladu na to aky maju rodicia na seba nazor, ako sa k sebe spravaju... dolezite je, ze dcerka ma oboch rada, ze sa o nu obaja postaraju, obaja ju vychovavaju s cielom, aby bola mudrou, slusnou osobou

@dasamo rano odchod do rpace, prisla mi sms, ze sa odstahovala, od toho momentu branenie v kontakte s malou, ja som psychopat, odpocuvam ju, sledujem ju, vyhrazam sa jej fyzickou likvidaciou, dcerka sa ma boji, nechce ist ani z domu po stretnutiach so mnou, nasledne obvinenia, ze malu manipulujem ked nechce ist do skolky ale pyta ku mne... samozrejme chce vyplatit polovicu z bytu a to aj ked je na nom hypoteka a sama, ako aj jej rodina nedali na byt ani euro (zial moja hlupost z lasky som take neriesil a kupil som ho po uzavreti manzelstva rovno do BSM), vyzivne bolo platene a je platene, samozrejme podla matky stale nizke a malo, to ze ona rozhodla o skolke bezo mna, ze mi matka odmieta davat s dcerkou aj jej zdravotnu karticku poistenca (pritom so mnou travi dcerka 10h, cestujeme...)

dalsie prispevky ma pobavili, zienky keby vam fakt islo o vec - toto je diskusne forum a preto sa tu diskutuje, namiesto toho je to fakt viac o osocovani a ako keby utokoch na niekoho kto ma iny nazor, smutne, ale asi je to forma ako vam rastie sebavedomie
dodrziavanie rozsudku, nedanie dietata ked je chore, nasledne neposkytnutie ziadneho nahradneho terminu, odovzdanie dietata o 20 minut neskor ako ma, nasledne okamzite informovanie sudu,z e ja som si dovolil meskat 5 minut po v predbezku stanovenom case vratenia malej, pricom este aj sms dostala, ze budeme meskat - samozrejme to vsetko je logicke, ale neunikla vam nahodou podstata - zaujem dietata? ak je niekde znalecky posudok a ten hovori, ze postoje rodicov su pre dieta prinosne, ze obaja su schopni vychovy, ze jediny problem je komunikacia, pricom matka odmieta mediaciu, navstevu odbornikov, odmietla aj mediaciu ponukanu zo stranu socialky, tak asi problem nebude na strane toho kto sa o to vsetko snazi, kto je ochotny ist a podstupit cokolvek, aby bol s dcerkou viacej...
na adresu historie fora - ano tiez je zaujiamve prejst si historiu niektorych nikov ktore tu su, ja nepotrebujem pre niektore vlakna zakladat novy nick, ako niektore z vas...

tykat
12. aug 2014

@wrok ...ked ono na takom diskusnom fore nikdy nie je iste kto by mal byt z ktorej strany dveri bez klucky...jedno ale viem nabeton...este som tu necitala temu "ahojte, som psychopat, nicim svoju rodinu a chcem to riesit"...zakladatel je vzdy ten najkrajsi a najlepsi a ti druhi ktori sa vyjadrit nemozu su ti hnusni a zli...verim ze tvoja zena by nam napisala nieco uplne ine a komu by sme mali potom verit???....tvoje prispevky su prilis ciernobiele na to aby sa dalo seriozne radit a odpovedat...

ukulela
12. aug 2014

@wrok ano, foruim je o diskutovani - takze ti hocikto moze v diskusii vytknut tvoje spravanie a vyjadrenia na adresu exmanzelky. riesi vas sud, ty sa s dietatom stretavas podla rozsudku, ze sa so zenou neviete dohodnut je zrejme chyba na OBOCH stranach ... ked nemas problem takto do sveta vynasat citlive info, hovoris ich aj pred dietatom? a v akom duchu? ze babka je blazniva?

sisaha
12. aug 2014

@wrok podla mna je aj v zaujme dietata, aby nebolo vystavovane reciam, ze matka a jej rodinní príbuzní sú takí alebo onakí.. Neviete sa dohodnut a mozno sa s tebou ani neda dohodnut a pre zdravie vsetkych je prospesne dostat ta z dosahu.. Nemame tu vyjadrenie druhej strany, takze tazko ti radit.. Ked ma ex zverene dieta do vychovy, preco by mala rozhodnut o skolke s tebou? Ona bude pre to dieta vacsinou chodit a aj ho tam vodit..
preco by nemala chciet vyplatit z polovice bytu, ked mozno bola na materskej a nemala prijem, ale nadobudli ste ho obaja? Ci jej praca pre domacnost a rodinu nie je hodna tolko, co tvoj prijem zo zamestnania? No este nieco daj, nech si spravim obraz.

kaktusik007
12. aug 2014

@wrok ona pred tebou uteka. A len ty velmi dobre vies, preco to robi. Len tak z nicoho nic to nebolo. Tak bud uz konecne normalny chlap a daj jej dychat!!!!!

vejula
12. aug 2014

@sisaha aj keby žena hned brala antidepresiva, to nieje dôvod na to, aby jej odobrali dieťa... Vieš kolkým ludom by museli odobreať deti? Vieš kolko ludí je dnes na antidepresivach a vôbec to o nich nevieme? Kolegovia, rodina priatelia..... Depresie, uzkosti, posttraumatické syndromy...
@wrok

wrok
autor
12. aug 2014

riesia nas sudy to je cista pravda, preto sa postupne moj styk s malou rozsiruje, napriek tomu, ze byvala manzelka stale trva na tom, aby bola mala so mnou len 3,5h v So a 3,5h v Ne, raz za dva tyzdne..., spejeme na KS k striedavke, rpetoze tak OS ako aj KS konstatovali, ze tvrdenia matky sa nijako nepodarilo preukazat, na druhu stranu otec predlozil do sudneho spisu 12 cestnych prehlaseni od tretich osob, vratane spolocnych znamych, podporil ho aj znalecky posudok, ksocialna pracovnicka sa vyjadrila, ze dieta ma pravo na oboch rodicov, ze matka si v invektivach a vycitkach otcovi sama protireci, inac kona ako sama rozprava, na matku su v sucasnej dobe dve trestne vysetrovania nie iniciovane mnou, ale priamo samotnou policiou po tom ako ona mna krivo obvinila, po tom ako sa ukazali ako nepravdive
takze o tom to je, ze na fore niekto napise a caka aky je niekoho nazor, vy ste sa namiesto toho pustili silne do utoku proti mne, ja pred dcerkou taketo veci neriesim, opakovane som zdoraznil, ja mam zaujem aby mala mala oboch rodicov, pretoze oboch lubi a obaja lubia ju, ja nepotrebujem a ani nechcem jej matku znicit, ale aj to je sposob ako ste na mna reagovali, casto sa stava, ze skupina zvadza k perzekucii niekoho kto je iny, novy, ineho pohlavia... vela stastia v zivote vsetkym, opet ste nesklamali 🙂

wrok
autor
12. aug 2014

@vejula radim najskor citat - ja sa nesnazim matke dieta zobrat, ja sa chcem len plnohodnotne podielat na zivote a starostlivosti o malu - povazujes za normalne ak mi matka povie, ze mala ma problemy po vikende so mnou, spytam sa co navrhujes - aby som mal malu len jeden den, ja ok, takze jeden vikend den, druhy vikend den? - nie, len den, druheho dna sa vzdaj... a na to o dva tyzdne vycitka, ze ja malu programujem lebo sa po vikende so mnou pyta ku mne (pritom dovtedy mala mat traumu, ze sa bala ist z domu ci tam ja nebudem!!!) samozrejme opakovane odmietnutie aby sme isli do institutu pre detsku psychologiu a patopsychologiu, ked uz matka tvrdi, ze ma dcera so mnou, po stretnutiach so mnou problem...
povazujes za normale vyhlasenie zo strany matky, ze otec si nemoze dieta prevziat v skolke lebo by to traumatizovalo malu a znenavidela by skolku? - takze mala sa so mnou doma hrava, ze ju vediem do skolky, ze ju odovzdavam a prezliekam, ze po nu akoze chodim do skolky, ze ked sa vonku stretneme s jej spoluziakmi zo skolky tak hned sa tesi,z e sa zoznamim s jej spoluziakmi, s rodicmi jej kamaratov...

ivett1
12. aug 2014

@wrok ... ahoj, sorry pochybujem, že tu sa ti dostane podpory, lebo my ženy sme veľmi podozrievavé a je tu príliš veľa tých, ktorým bolo ublížené tentokrát myslím psychicky... a to práve spôsobom, ako si začal úvodný príspevok ..."hlúpa" matka ... môžeš mať aj tie najlepšie úmysly a snažiť sa o mediáciu ... ja, ako žena, to vidím tak, že sa snaží pred tebou "ujsť" ... a chráni svoje dieťa ... v dobrej viere😉
mimochodom, to že máš rôzne odborné posudky, ešte nič neznamená ...
vieš, ja osobne som si tým neprešla...ale mám blízkych priateľov, ktorí sa rozviedli a absolvovali toto ... "boj" o deti ... obaja vzdelaní vš a správali sa vtedy ako psychoši ... pre okolie nepochopiteľne ... on ju vykresľoval ako blázna a stále ju posielal na liečenie a ona jeho ako manipulátora a tyrana ... ktorý ju psychicky týral...
pravdou je ... že my - kamaráti- sme nikdy nič nevideli, nepostrehli ani náznak, dokonca ani jej rodina, aj sme sa ho zastávali, ostatne bol to tiež náš kamoš ... no, nakoniec sa prevalilo, že ona mala pravdu ... pre všetkých to bol šok ... a preto som opatrná, ak niekto vytiahne, že moja ex je blázon, v noci rozhadzuje rukami a niečo si hovorí pre seba ... a babka je na práškoch .... vieš, z iného pohľadu-napr. takého nezainteresovaného "môjho" by som (po skúsenosti, ktorú som opísala vyššie...) usúdila, že si im k tomu mohol napomôcť aj ty 😅 ... celkom si viem predstaviť, ako sa žena naľaká a "prepne" jej a zdrhne aj s dieťaťom z domu a nechce s manželom ani komunikovať ... bojí sa ho ... obmedzuje súdom nariadený styk s dieťaťom na fakt len dobu určenú ... takže tak ...
PS: a čo sa týka lásky dieťaťa k otcovi ...to, že ťa má rada a chce byť s tebou a nechce chodiť do mš ...(tak to ani náš syn nechce chodiť do mš a dokonca by chcel byť u starých rodičov, ktorých až tak nemusí, len aby nemusel do mš - nudí sa tam...) tak dcérka tých našich kamošov tiež mala svojho otca rada-pred ním a mame hovorila, že sa ho bojí ...tak si vyber ... syn sa ho veľmi bál ...
teraz je tam komunikácia už bez emócií - ovšem, chce to čas ... je to už cca 8 rokov, čo sú rozvedení ...

marionmarion
12. aug 2014

vsetkym, co tu podozrievate zakladatela zo vselicoho, vrelo odporucam precitat knihu Slzy otcov od Evy Bacigalovej....hoci ide o fikciu, nebola pisana len tak vycucanim z prsta a je tam paradne vykreslene, coho su niektore matky( bohuzial) schopne. Mozno to zmeni vas pohlad a pochopite ze chyba moze byt aj na tej druhej strane, nie iba na strane chlapa. Ktora z vas by chcela zazivat, to co @wrok ? Myslim, ze ziadna, tak nesudte!...