Matka mi ničí život, nerešpektuje moje súkromie.

lucyminarik
11. apr 2019
Zdravim Vas vsetky 🙂

Mam taky maly-velky problem, bohuzial so svojou matkou. Mam 29 rokov, uz 5 rokov zijem v zahranici, som samostatna, pracujem. Problem je ze moja matka po mne neustale chce nejake "dokazy". Chce vidiet moju pracovnu zmluvu, chce vediet kolko penazi mam na ucte, ked pridem na par dni domov hned ma taha k bankomatu aby som jej ukazala stav svojho konta. Cita mi postu ktora mi chodi este stale na adresu trvaleho bydliska tj. k mame pretoze este nemam svoj vlastny domov, ako som pisala zijem v zahranici. Vobec nerespektuje moje sukromie. Robila mi to uz od detstva. Hrabala sa mi v satniku, hrabala mi v kabelke, pozerala mi do telefonu. Bola som stastna ked som odisla prec ale ono to stale pokracuje. Som od nej prec ale stale ma kontroluje. Som z toho uz unavena. Je pravda ze v puberte so mnou boli problemy, dost som jej v puberte klamala a asi z toho prameni ta nedovera. Ale ja uz nie som -nást rocna ale dospela zena. Mam priatela s ktorym ona nesuhlasi, neustale mi hovori aby som nemala deti ze s detmi je to katastrofa, vraj keby ona mala pred rokmi rozum ako ma dnes tak ani ja ani moji surodenci by sme neboli na svete. Ako nechapem ako toto moze povedat matka detom. Ja mam normalne strach mat dieta, ze ako ona zareaguje, ona to nerozchodi. V detsve mojim surodencom castokrat nadavala ze sa nemali ani narodit. Skratka hroza. Je to ale moja matka a milujem je nech je aka chce, ale toto je uz cez ciaru. Uz to nezvladam.
natuska87
11. apr 2019
natuska87
11. apr 2019
@lucyminarik Nezúfajte, ja mám podstatne viac, ako Vy a matka ma neustále "vychováva"...Neraz sa už idem zblázniť!Ale Vy ste na dobrej ceste, že ju milujete...Mne to doślo oveľa neskôr...Ućím sa ju milovať, aj s jej "nedokonalosťou"...
cickamon
11. apr 2019
tak sprav jej zradlo a ked nieco od teba bude chciet tak povedz ze ked ti ona ukaze stav svojho konta ci pracovnu zmluvu alebo lekarske spravy ci inu sukromnu vec ako prva 😃 pekne jej popritom vysvetli ze si dospela a tak za teba nenesie ziadnu zodpovednost aby ta mala kontrolovat a postu si nedavaj posielat na trvale bydlisko ked ti to tak vadi ale zriad si ulozisko na poste a hotovo....
lujza123
11. apr 2019
@lucyminarik tak tvoja mamka je trosku stíhačka ale ty jej celkom nahrávas..... Prečo jej hovoríš koľko peňazí mas a ukazujes jej bankové konto... Véd jej povedz nech ukáže najskôr ona a potom ty! Keď bude kecať a tvojho priateľa začni ty na otca.
Vzťahy, nech sú akékoľvek sú vždy o 2 ľuďoch. Stopnúť ju môžeš iba tak ze jej prestaneš poslušne hovoriť informácie do ktorých ju nič nieje
0silvia0
11. apr 2019
@lucyminarik máš niekoľko možnosti:
1. odstrihnúť sa od matky a nekomunikovať - ale to určite nechceš, tak poďme na možnosť 2:
2. rázne jej hovoriť nie. Nie, nepoviem ti, koľko mám na účte, nie, neukážem ti moju pracovnú zmluvu, nie, neželám si, aby si mi čítala moju poštu.
3. nastaviť jej zrkadlo: prídeš k nej, začneš sa jej hrabať v skrini, kabelke, vypýtaš si jej výmer o dôchodku (jej pracovnú zmluvu), začneš je čítať poštu a kritizovať stav jej domácnosti. Keď sa opýta, čo to robíš, jej odpovieš: mením sa na svoju matku
lucyminarikautor
11. apr 2019
@0silvia0 ta prva moznost asi nie je najlepsie riesenie 🙂 A ano ja jej neustale hovorim nie, nebudem ti nic dokazovat, nic ukazovat ale potom ona zacne ze nieco tajim ze ktovie ci vobec mam nejake peniaze, ktovie ci vobec pracujem. Naposledy kritizovala moju fotku vraj na nej vyzeram smiesne a mam si ju vymenit.. zacinam ju neznasat
0silvia0
11. apr 2019
@lucyminarik no tak jej povedz, že je smutné, že ti neverí, ale nech sa zmieri s tým, že si dospelá a že máš svoje súkromie. Ak sa s tým nemieni zmieriť, je to jej problém. Skús byť nad vecou a nebrať si to tak k srdcu.
lujza123
11. apr 2019
@0silvia0 😂😂😂😂 mením sa na svoju matku 😁 to je dobreeee
lucyminarikautor
11. apr 2019
@0silvia0 vies to by si musela zazit, staci ked mi telefonuje a ja som ako klbko nervov to hned moj priatel vie ze som volala s matkou. 😃
lucyminarikautor
11. apr 2019
Viem ze to znie ako malichernost ale mne to dost ublizuje. Cestujem vela po svete za pracou, nemam jednu pracu v jednej krajine ale cestujem, bola som rok v Anglicku, potom som bola na zberoch v Holandsku, potom v Rakusku, momentalne vo Svajciarsku aj s priatelom. Jej vadi ze nemam stalu pracu, ze lietam kade-tade.
codal
11. apr 2019
@lucyminarik asi bych ji rázně řekla,že takhle se k tobě chvost nebude a pokud ano,že za ní nebudeš jezdit. Jsi dospělá, i kdyby jsi měla na kontě nulu a neměla práci,tak je to jen tvoje věc.Ona tě neživí, nebydlis pod jejich střechou. Při každém jejím útoku ji prostě řekni,že je ti to nepříjemné,že ti tím ubližuje,ať to nedělá, že jsi z kazde návštěvy i telefonu nervózní, že jinak se s ní přestaneš stýkat,
i když ji máš ráda,protože tě to vždycky akorát rozhodí a že to nemáš ve svém věku za potřebí. A klidně bych to nějaký čas dodržela,nebarala telefony,nejezdila domů. Ona si musí zvyknout na to,že už nejsi dítě, musí tě nechat dospět. A ty si to nesmíš nechat líbit.
optive
11. apr 2019
Ach je to ťažké, rodičov si nevyberas ale bohužiaľ ani oni svoje deti..Ja som tiež úplný opak mojej matky a až ako mám deti som pochopila že moja puberta a klamanie s tým súvisiace nebola moja chyba ale chyba v prístupe mojich rodičov ktorí ma netolerovali aká som ale chceli má zmeniť na svoj obraz.Tiez som ušla,mám svoj názor na nich ale sú to moji rodičia takže obmedzila som síce komunikáciu ale keď sme spolu tak sa správam slušne s rešpektom a vysokou dávkou vyčerpávajúcej tolerancie.Ale nemohla by som už bývať blízko nich 😁
lucyminarikautor
11. apr 2019
@codal Moc dakujem za povzbudenie, takto nejak by som to asi riesila. Vazne ma to dost vycerpava ked mam pocit ze jej musim stale nieco dokazovat. Domov sa ani a tych par dni netesim lebo viem ako to dopadne. Veru nezivi ma, nebyvam uz nej a mam dost rokov na to aby som zila tak ako ja chcem.
vroni
11. apr 2019
@lucyminarik, nedokazuj, nepresviedcaj. Nemáš na účte peniaze? Tak nemáš, tvoja vec, ona nech verí, čomu len chce. Nepáči sa jej tvoj priateľ? Ako dobre, že s ním nemusí žiť. Si taka ci onaka? Nuž, vrátiť ta už nemôže, asi sa s tým bude musieť zmieriť. Proste nemilosrdne blokuj akýkoľvek pokus o kontrolu a blbé komentáre pustaj na prievan. Keď zistí, že ťa nevytaca, tak prestane. Alebo sa to naučíš ignorovať.
marsilea23
11. apr 2019
competition
11. apr 2019
Mozno sa len o teba boji. Aby si neostala v cudzej krajine bez penazi mozno len chce aby si sa ustalila v jdenej praci v jednom state mozno chce pre teba len to najlepsie a tvoj vyber chlapa sa jej nepaci. Ako si sama písala bola si v detstve problemova mozno sa len toho boji. Urcite ani ona nie je dokonala ale mozno len nechce aby si dopadla zle. Skuste si to v klude vydiskutovat ak to nepojde tak na chvilu odstrihni kontakty
lucyminarikautor
11. apr 2019
@competition tiez si myslim zeze sa len boji ale to jej nedava pravo jednat so mnou ako s deckom
competition
11. apr 2019
@lucyminarik ano to mas pravdu ale co ak to inak nevie? Mozno sa tak isto ku nej spravala jej mama a nikdy sa to nenaucila. Kazdopadne jej to povedz a bud sa nad sebou zamysli alebo prerus kontakty. Inu moznost nemas. Preco by si mala ty trpiet a byt v strese z vlastnej maminy?
eliska13
11. apr 2019
@lucyminarik je manipulatívna a psychicky Ta depta, ale je to mama.Dovoli si toľko, koľko ty dovolíš je mi jasné, že sa to nedá zo dňa na deň, ale musíš sa opatrne naučiť oponovať, povedať nie, som dospela, je to naša vec....prípadne povedať, keď mi budeš niečo vyčítať nebudeš s tebou telefonovať .....chce Tá riadiť, kontrolovať, mať pod kontrolou a bude to horšie a horšie....neskôr, keď sú ľudia starší manipulujú, že musíš prísť domov dochovat ma, si moja dcéra a pod.....
Bojíš sa jej či prejdes aj do hádky, útoku?
Deti sa neboj tvoj život tvoje rozhodnutie si už dospelá neboj sa robiť svoje rozhodnutia ty nepotrebuješ súhlas mamy aj, keď ona tak chce žiť.
nika3136
11. apr 2019
@lucyminarik
Moja mama zažila silné kontrolovanie od svojich rodičov, celý život jej kázali čo má robiť, kde má chodiť, vkuse sa musela spovedať, jej mama sa jej poza chrbát hrabala v jej veciach atď. Nesúhlasili s tým, aby sa odsťahovala preč, keď sa rozviedla, už 2 roky sa s ňou otec kvôli tomu poriadne nebaví. Skončila tak, že ku svojim rodičom má odpor, nechuť, má nábeh na depresie, že si to stále nechala. Už má 45 a je to chodiaca troska. A to len preto, že si nevedela presadiť svoj názor a doteraz jej hovoria že je decko (už je mimochodom aj babka 😂😂). Ak by to bol môj prípad, povedala by som jej jasné nie. Je to tvoj život, tvoje peniaze, tvoje rozhodnutia. Ak nebudeš mať peniaze tak čo? Budeš bývať pod mostom, a? Veď hádam máš dosť rozumu aby si sa priznala doma, že sa máš zle a chceš pomoc. Keď nebudeš pracovať, nebudeš si môcť žiť sama, ale to je opäť vec tvoja, nie vec tvojej mamy. Nenechaj si pokaziť život, je to tvoja mama, to trvá v každom prípade s úctou rešpektovať, ale odtiaľ potiaľ.
diewcatqoo
11. apr 2019
@lucyminarik ja som tvoja rovesnicka, tiez zijem v zahranici a uz mam aj svoju rodinu a neviem si predstavit, ze by ma mama nutila, aby som jej ukazala pracovnu zmluvu a zostatok na ucte. Wtf? To nerobila ani ked som byvala s nou a zarabala.
A to ides s nou normalne k bankomatu a ukazujes jej? To sa boji, ze v zahranici slapes alebo ake ma argumenty?
Musis sa zacat spravat viac asertivne, ved uz nie si dieta. Chapem, ze je to tvoja mama a mas ju rada, ale nesmies si nechavat od nikoho srat na hlavu. Ze si vystresovana po kazdom telefonate? Nuz, ini ludia sa mozu po tebe vozit len dokial im to ty dovolis.
evitka83
11. apr 2019
@lucyminarik tvoja matka bude robit len to, co jej dovolis. Moja mama ma tiez obcas sklony vychovavat ma v 35tke, alebo mi davat nejake ultimata a pod. Ja som jej jasne s kludom vyticila hranice, a ked zajde dalej ako som ochotna tolerovat, tak jej to pripomeniem. Ja sa nenecham ani komandovat ani vydierat. Chapem, ze je to pre teba asi tazsie, ak to trva cele roky. Mozno by ti pomohol pokec s niekym odbornym, aby ti pomohol odburat ten blok v hlave. Mama svoje spravanie nezmeni, pokial nezmenis ty to svoje. A trochu asertivity by u teba asi nebolo na skodu 😉 v skutocnosti je to jednoduchsie ako si myslis, skratka povedat nie a nediskutkvat o tom. Drzim ti palce 😉😊
barborkakr
11. apr 2019
@lucyminarik poviem ti jedno ja mam tiez trissku z mojej mamy a je to stale horsie, mam male babo a zacala sa spravat este horsie to co si dovoluje je uz nechutne moj muz ma v takych stavoch z nej videl ze stop povedal mas malu stacilo nesekla som uplne, ale velmi strihla s tym ze obcas to dam mam strasne vycitky ze malaa babka ale vzdy som povolila a zase zle... teraz dycham priklad odsacovala ma od kocika mala je z teba nervozna, chod prec(pritom mame vyprosene babatko a lepsiu matku moj muz nepozna povedal...) takze koniec.(ako som ja)
lucyminarikautor
11. apr 2019
@diewcatqoo Jej argumenty su take ze kedysi som jej klamala ale to som bola este v puberte. To je uz ale prec, som dospela a zijem uz par rokov sama. Ale s tymi zmluvami a peniazmi ma komanduje doteraz. Ona chce aby som si setrila peniaze a chce vidiet ze naozaj peniaze mam, ked sa ohradim ze jej nic neukazem, nech mi neveri ked nechce tak ona zacne oponovat ze "urcite klames", "podla mna nepracujes", "urcite nemas nic naserene" a podobne. A mne sa s nou naozaj neche hadat a nemienim ju ani presviedcat. S priatelom by sme sa chceli vziat a mat babatko, tak to uz si vobec neviem predstavit keby som jej povedala ze som tehotna. Ona by asi skolabovala.
barborkakr
11. apr 2019
@lucyminarik to pozom nastane peklo iba..
lucyminarikautor
11. apr 2019
@barborkakr Ved prave..
barborkakr
11. apr 2019
@lucyminarik mojarada zi si svoje stastie s nou odstrihni kontakt neboj sa jej, mas muza stale si dovoluje lebo citi strach inak ti rodinu nedoporucujem zakladat..s nou v patach..
lucyminarikautor
11. apr 2019
Viem ze pre mnohe z vas je to mozno smiesny problem ale ked ste to nezazili nepochopite. Este ked som byvala doma vsetko jej vadilo, vadilo jej aku hudbu pocuvam, ake knihy citam vadilo jej a stale vadi ako sa obliekam, licim, cesem...skratka ku vsetkemu co robim ma nejaky komentar. Nikdy ma v nicom nepodporila, vzdy ma podcenovala. Vzdy bol niekto krajsi, lepsi, mudrejsi, sikovnejsi...
ciernysokol
11. apr 2019
@lucyminarik
Su este aj ine sposoby,ucinne,ale to uz ked si zufala.moja mama nebola az taka stihacka,ale kontrolorka urcite.brat jej pri otazkach zacal odpovedat takto: kam ides?do trnavy.ano?a co tam?na jarmok.kedy prides?v utorok.po case pochopila,ze do ziadnej trnavy nechodi,ani nepride v utorok,ale prestala sa pytat,lebo on stale odpovedal rovnako.kolko mas na ucte,odpoved: 137.54.kolko zarabas?491.52.samozrejme,vsetko vymyslene,velmi cudne cisla.potom este zacal vraviet,ze mohla by si mi prispiet ( on to tak nemyslel,al vedel,co funguje) druhu moznost som zvolila ja,a to prifarbit skutocnost.ak nemali radi priatela,pritakala som,ze ano,je hrozny,keby ma aspon nebil,by bolo lepsie.alebo kolko zarabas,ze dost,len nemozem vraviet,lebo klienti ma vyplacaju na ruku.otazky po case prestali.ale my sme doma trochu psychosi,tento postup asi nie je pre normalnych ludi 🙂)))))
nika3136
11. apr 2019
@lucyminarik keď ti vraví, že "určite nemáš peniaze, nepracuješ atď" tak jej povedz, máš pravdu.... A nerieš

Tu začni písať odpoveď...

Odošli