Matka nevesty sa odmieta s nami zoznámiť

ade2
6. nov 2015

Náš syn sa bude na budúci rok ženiť. Zásnuby prebehli bez účasti rodín, mladí žijú v zahraničí. Rodiny sa nepoznajú. Nastávajúca nevesta má len matku, ktorá nikdy nebola vydatá. Býva na druhom konci Slovenska. Občas chodievam služobne do toho mesta. Od syna som si zistila jej tel.číslo a zavolala som jej, že by som sa s ňou chcela zoznámiť, keďže sa chystá svadba. Odmietla ma. Nemyslite si, že som sa natískala na návštevu k nej domov... Len som ju pozvala na kávu do kaviarne s tým, že časovo sa maximálne prispôsobím. Odmietla. Prívalom slov, ale bez adekvátnej výhovorky. Že ona sa nemá so mnou o čom baviť. A už o svadbe vôbec nie .... Svadba bude v našom meste. Predpokladaný počet svadobčanov: ich bude 3x viac ako nás. To ale nie je problém. Problém je, že ja si myslím, že by sme mali zoznámiť ešte pred svadbou. Ale ona si to nemyslí. Neviem ako ďalej. Cítim sa urazená a neviem to predýchať. Čo mám robiť ? Ako ďalej ?? Manžel, aj naši rodičia (starí rodičia ženícha) sú z tejto situácie zhrození. Syn o tom ešte nevie, ale asi tuší, lebo tel.číslo na jeho budúcu svokru som páčila veľmi ťažko.

moni244
16. júl 2016

@ade2 to teraz pises o sebe? 😉

novana
16. júl 2016

@moni244 A ty čo sa tešíš a smeješ, akoby si našla farebné sklíčko? V dnešnej dobe už sa dá migréna efektívne liečiť, preto je pravdou, že dotyčná by mala vyhľadať odbornú pomoc.

moni244
16. júl 2016

@novana ale posielat niekoho k doktorovi po par pismenkach len potvrdzuje, ze autorka sa rada do vsetkeho a vsetkych stara

novana
16. júl 2016

@moni244 O nič viac ani menej, ako všetci účastníci tejto témy. 😉

lubkavargova1
16. júl 2016

tam je babka byvala zdravotacka a ujo google ako hlavny co urcil diagnozu...le aj tak to nemeni fakt, syn si vybral proste zle.

petronelka77
16. júl 2016

Citam tuto temu a poniektore komentare.....len bodat a bodat.
To fakt zijeme v takej dobe, ze sa musime navzajom urazat, osocovat, podpichovat a nevieme komunikovat normalne, slusne, ludsky?
Ta, ktora s takouto situaciou nema najmensie skusenosti, vyskakuje najviac a picha ako osa, moralizuje a figu vie o zivote.
Baby, trochu kultury sem vneste.
Zakladatelka temy mi nepride divna, ani utocna, vlezla, ani sa nejako extra nestara do rodinnych zalezitosti, len sa skratka snazi nieco zistit a riesit. Podla mna uplne normal. Zbytocne tu poniektore nafukujete situaciu. Keby ste boli v jej kozi, kaslali by ste na svoje dieta? Pochybujem. Len sa tu poniektore hrajete na velke salamistky, ze by ste to neriesili, nechali na svoje dieta a pod.
Ano, cast problemu nech si riesi dieta, ale preco by nemohla pomoct, preco by nemala mat zaujem? Aj ta synova svokra mi pride divna. Jednoducho len chcela zistit nazor inych.

jamika27
16. júl 2016

@petronelka77 tak tak a hneď dve si tu už názor vyjadrili, tak nemusia stále útočiť, však sa vyjadrili tak načo stále podrypovať. Asi budú podobné nevesty ako má autorka ☹

mibell
16. júl 2016

reagujem na názor o niečo vyššie....
podľa mňa spochybňovať nevestu, "ktorá" v detstve nezažila klasickú rodinu je úplne scestný, ja som tiež nezažila klasickú rodinu a momentálne som vydatá 16 rokov a všetko je ok, moji svokrovci tiež počúvali s akej som rodiny a podobné kedy, ale našťastie to neriešili, boli spokojní keď bol spokojný ich syn....a tak je to doteraz

mandala77
16. júl 2016

@ade2 Ty si vôbec nepochopila kontext, ona zvracia z migrény.

A Ty máš aký vzťah so synom a on s Tebou? Dobrý asi nie. Lebo z toho ako píšeš a hlavne z toho listu, na srdečný vzťah to vôbec nevyzerá.

lubkavargova1
16. júl 2016

myslim ze 90% sa zhodlo na jednom a rovnakom: ona vyjadrila tiez svoj nazor, napisala mail syntorovy (trosku dost divny, ale budiz)...teraz je maximalne na nich ako sa dalej rozhodnu. Je pravda, ze deti budu pre rodicov stale deti, ale existuje urcita hranica do ktorej by uz nemali zasahovat...ked mlada kopne do prdele mladeho, bude to ich problem. Ked on ju kopne do prdele, opat to bude ich problem. Ked ju nabucha, tiez ich problem (predpokladam, ze svokrusky nebudu drzak sviecku)...lebo prave opacny efekt moze dosiahnut, ze tak sa na nu pohnevaju, ze fakt prerusia vsetok kontakt a ani mail nepomoze. Ci to je take uzasne a fasa, ked maju mlady plne zuby matiek a poslu ich do prdele, prerusia vsetok kontakt a ani zvuk ani obraz??? Kolko tem tu sa zaklada kde nevesty nadavaju ake maju fasa svokrusky ktore sa im staraju do zivota...tu to mate. Na toto kydaju nevesty...lebo tu to vidite...skoro kazda jej povedala, nech sa nestara...vysledok? Podla mna, vysledok nebude...ten sa takym tempon dozvieme cca o rok...nakolko odrazu termin svadby ne v nedohladne a zakladatelka odmieta povedat (zamotava sa), svatka je uz mimo reality...tak sa musela dat tema co je IN...inde je to masturbacia synatora tu to prislo: bulimia...je mi to luto zeny, ale fasa sme sa dali nachytat...a tymto ja koncim...ani slovo neverim...pekny zvysok vecera a dalsiu debatu 🙂

petra3312
17. júl 2016

@ade2 mila pani, ja migrenou trpim uz od detstva, u nas sa vyskytuje dedicne, trpela nou aj moja babka aj moja mama, ked Vas to musi tak zaujimat. Takze ano, samozrejme, ze moji rodicia vedia o mojom zdravotnom probleme. A samozrejme, ze som to riesila s lekarmi a takisto akupunkturistom, masazami, prirodnymi liekmi atd.... Niekto tu pisal, ze sa da v dnesnej dobe migrena liecit...no nie, neda, daju sa len potlacat jej priznaky alebo jej predchadzat...za pomoci silnych liekov...a pre mna je predsalen lepsie niekedy zvracat ako byt na liekoch cely zivot.

petra3312
17. júl 2016

@ade2 a iba tak na okraj, ja som sa Vas nechcela dotknut...iba som poukazovala na fakt, ze nech uz ma Vasa nevesta akykolvek problem, ak vobec nejaky ma, tak ho mozno nechce riesit prave s Vami, pretoze ste pre nu v podstate cudzia osoba. K tomu povodnemu problemu som napisala uz predtym, ze reakcia nevestinej matky na Vase pozvanie na kavu sa mi tiez zdala cudna.

argyro
17. júl 2016

Nikto tu netvrdí že sa matka o dieťa nemá zaujímať aj v jeho dospelosti. No tu od autorky vieme, že jej syn o kontakt s ňou záujem nemá, sama píše, že je im dobrá len na peniaze, na jej narážky na svatku či nevestu jej povedal, že má komplexy. Číslo na budúci svatku z neho musela ako sama píše doslova ťahať a lanáriť. Tak ja skutočne neviem čo viac tu treba aby pochopila, že mladí jednoducho o jej rady nemajú záujem (majú na to plné právo).
Dôvod, prečo s ňou nemajú záujem nič riešiť okrem ťahania peňazí by mala hľadať v sebe, vzťah s dieťaťom vytvárame my, rodičia, nie deti. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Čo si zasial, to zožneš. (Tiež mi napadlo zopár slovenských k tejto téme).

basska_b
5. sep 2018

@ade2 To, ako reagovala, je znak toho, že od dcérenky vedela, že budeš volať a pripravila si, ako ťa "zruší". Je fakt zvláštna, ale ja by som to prehltla, nedá sa nič robiť a skúsila keď tak ešte na svadbe prelomiť lady, keď sa nebude dať, tak sa radšej s tou ženou nestykať... asi o nič neprídes. Môj otec si nechcel s mojou svokrou tykat, je to divné ale nechali sme to tak, že to je jeho názor.

basska_b
5. sep 2018

@ade2 juj, napísala som pod starú tému 🙈 a tak ma zaujala... ako to teda dopadlo?

monismie
5. sep 2018

@ade2 porozpravat sa s nevestou, ze ty by si chcela sa zoznamit este pred svadbou, predsa sa to patri nie? mozno bude mat nejake rozumne vysvetlenie preco ta odmietla aj ked pochybujem :/ inak ale tomu nejak nechapem, ze preco je taka odmerana

romanovic
12. jún 2022

@ade2 po rokoch mi tu vybehla tato diskusia a ak si este tu na MK aktivna, daj vediet, ako to cele dopadlo/nedopadlo.