Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

kajuska1601
3. jan 2014

viete, co je najlepsie na tychto komentaroch? Ze mensia polovica pise k danej teme a zvysok vypisuje bludy. MAM DOST!!!!

barbora01
3. jan 2014

@kveta tak na toto som ja dost citliva, uz som to tu raz pisala, ze s mojim ex sme byvali v byte od mojich rodicov, ale potom sme ho predali a kupili si iny byt, a kedze byt od mojich rodicov bol v lukrativnej casti mesta a my sme si kupili byt na sidlisku, tak sme mali dost penazi aj na prerabku a kupu noveho auta a ja v uprimnej laske k nemu som byt dala napisat aj na byvaleho manzela. Vies ako to bolo pri rozvode? musela som mu vyplatit polovicu auta a polovicu bytu, pritom donho neprispel ani jednym jedinym eurom. A odvtedy, pretoze v zivote by som si ani len nepomyslela, ze niekto moze byt taky hajzel, kedze dobre vedel, ze do bytu neprispel nicim ale vymahal si cez pravnika polovicu (papierovo to sedelo, ale moralne vobec) a ja som zostala v byte s dvoma detmi a doteraz splacam tu jeho "akoze" polovicu, no a chcem tym povedat, ze ked niekto nic nemal, tak mu nic nepatri. Vies kazdy z nas ma v zivote ine skusenosti a podla nich hodnoti aj druhych, tak ty, ale aj ja, ale nemozme podla toho posudzovat ostatnych a to ti poviem, ze mna moj ex podvadzal, ked som bola tehotna a mala som velke zdravotne problemy (zapal obliciek) a niesla som to velmi tazko, ze v tom pre mna najhorsom obdobi on sa zabaval s inou, ale mam aj kamosku, ktora sa tvarila, ze berie antikoncepciu, pritom nebrala, len aby otehotnela s priatelom a on si ju musel zobrat, su spolu doteraz a su spolu stastni, aspon podla toho ako to zvonku vyzera, jednoducho su veci, ktore sa nam nepacia, ale stavaju sa a ich akteri to mozno nesu lahsie, ako ich kritici

kveta
3. jan 2014

@zuzi.111 Skoda, lebo si prave prisla o velmi poucny prispevok od @xsenova .

trend270
3. jan 2014

A to ani netusite, koľke z nás uz len čítajú a dobre sa bavia 🙂 🙂 🙂

sisstin
3. jan 2014

@xsenova tak z casti s tebou musim souhlasit, ale ja treba k takovymu povolani prisla trosku jako slepy k houslim 😉 rozhodne jsem na postizeny deti zvykla nebyla predtim nijak bezne, ale proste jsem do toho sla zjistila jsem, ze se mnou to nic nedela v tom smyslu, ze by mi jich bylo lito, nebo by me to vycerpavalo atd, ale naopak me to nabiji pozitivni energii a delam to strasne rada. Podle me proste zalezi na povaze cloveka, jeho motivaci atd, ale urcite to neni tak, ze clovek, ktery dela nejakou profesi, kde se setkava s necim, co uplne tak bezny pro jiny lidi je necitlivy apod.

Ale to uz je fakt mimo tema 😉

moonlight1210
3. jan 2014

@trend270 nuz, niekto si sebavedomie zvysuje tym, ze vytvori trebars nieco krasne co druhi budu mozno obdivovat. A niekto zase neuzitofnym zabijanim casu citanim veci, ktore su podla neho iba na smiech. A hned ma pocit aky je narozdiel od druhych normalny a ide sa mu lepsie spat. 😉

kveta
3. jan 2014

@barbora01 Mam kamosku, ktora dala pred svadbou muzovi peniaze, aby kupil pre nich rodinny dom. Kupil ho, ale napisal ho len na seba. Po dvoch detoch, este na materskej, ju nechal pre jej mladsiu kamaratku.. Nechal si dom a kamoska sa bez penazi musela nastahovat spat k rodicom. A to ten hajzlik este vsade vykrikuje aka je exka na prachy, ked chce "jeho" dom. Som na to tiez enormne citliva.

Ale pri opustenej zene na materskej, ktora zvycajne nema narozdiel od slobodneho muza realnu sancu si popri dietati zarobit na vlastne byvanie, je podla mna vecou slusnosti jej to byvanie zaobstarat, zvlast ked to novy parik v pohode utiahne a byt by im nechybal.. Do buducna bude mat muz vacsi prijem, sancu na vacsi karierny postup ako mamina behajuca na pol piatu do skolky. Viem, ze podla nasho zakona to nie je tak, ale slusne v mojich ociach to je.. Da sa to riesit aj darovanim bytu dietatu s tarchou v podobe dozivotnej moznosti uzivania bytu jeho mamou.

Ten Tvoj sa zachoval ako hajzel.. Dufam, ze si nasla sposob ako mu to vratit.

maminuska
3. jan 2014

@kveta môj sa zachoval presne a do bodky tak isto ako
@barbora01 , prišiel k polovičke bytu kde nedal nai cent a musela som ho vyplatit.
Ale karma funguje a božie mlyny melu 🙂.

trend270
3. jan 2014

@moonlight1210 vitajte 🙂

barbora01
3. jan 2014

@kveta vies ja s tebou ciastocne suhlasim, pretoze si pamatam, ako bezmocne som sa citila s cerstvo narodenym dietatkom, ked som svojmu ex prisla na dlhodobu neveru a nemohla som ani do prace a vsetky istoty sa mi zrutili a doteraz si myslim, ze najst si milenku, ked je zena tehotna moze len chrapun, ale kedze poznam aj zeny riadne mrchy a manipulatorky, tak som zdrzanliva v usudku. A konkretne v pripade Baruliny si mysim, ze aj ja na ludi posobim tvrdo a niekedy aj cynicky, ale to len preto, ze nerada davam najavo slabost a bolest, aj ked som si tym bohato presla, ale radsej sa tvarim v pohode, ako by ma mal niekto lutovat, tak nejako mi prisli aj jej prispevky - podobne mojmu posobeniu navonok.
A k vrateniu - dlho som vymyslala sposob ako mu to vratit, ale nic som nevymyslela, aj ked ma to dlho zozieralo a doteraz to beriem ako riadnu nespravodlivost, ale vies co? vratil mu to zivot sam, to co som mu vyplatila minul za pol roka, deti sa s nim nechcu stretavat, ma 40rokov, nema pracu, byva v podnajme, nema priatelov, rodicia sa mu obratili chrbtom - no poviem ti nemusela som pohnut ani prstom a je potrestany

atinkaa
3. jan 2014

kocky neblaznite.....ano, dla sociologie by sa tato doba ktoru zijeme mohla volat anything goes....vsetko je mozne a vsetko ide ale su veci - normy, etika, spolocenske pravidla, moralka....ktore su de facto ''zbytocne'' clovek si podla nich vela ''neurve'' ale snad nemoze byt zivot len o urvani si cohosi a len o tom, co chcem ja...najma ak z nas dvoch je uz dalsi novy clovek, alebo aj viaceri, tak je potreba brat ohlad aj na ne a na to, ze ludske mlada sa pre niektore pripady bohuzial a pre inych vdakabohu neotrka za mesiac-dva a nepostavi na nohy.....
tak ja vobec netusim ako sa da obhajovat niekto, kto napise vetu:
mame to oba v hlave srovnane a na urcitynch vecech jsme dostatnecne domluveni. a kdyz se zamiluje ? tak s tim ani jeden z nas nic neudela, tka to hold je. klidne semohu zamilovat i ja, to je zivot 😅 😕
sak to aby sa deti modlili denne za to aby sa taka matka alebo otec nezalubil kazdy druhy den 🙄 lebo co potom? kolki akoze budu tvorit taku skvelu rodinu
z vlastneho okolia neda sa povedat kamaratov, skor znamych poznam jednu taku mega rodinu....boli sme na svadbe...dodnes neviem kto bol kto a ani neviem ci oni sami vedia ci su....bol tam zenich nevesta, zenichova rodina vyskladana vlastna matka, otec, potom otcova druha manzelka a tiez mamin druhy manzel....neviem ci tam bol este niekto treti alebo nie lebo deti mi boli vysvetlene, ze maju rovnaku mamu, tito rovnakeho otca, tito aj mamu aj otca...tito nikoho....no nerozumela som tomu absolutne ale jedno viem stopro.....boli tam, nepobili sa to ano, nik nikomu nenadaval....sedeli vedla seba, alebo oproti a vyzeralo to ok, asi aj na fotkach....ale bolo to divne a ked pisem divne myslim fakt d.i.v.n.e tak mi pride cudne prave na tejto stranke z toho robit nie normu ale dokonca paradu.....
ako pardon ale ste vy matky? boli ste tehotne....ruku na srdce ako sa vam citaju vety:
a k byvale, tu jsme po rozchodu urcite na holickach nenecali, pritel, ikdyz uz byl se mnou byl u porodu, dali jsme ji fin. castkuu do zacatku, prenechali na neurcitou dobu priteluv byt a i jinak fin.podporovali. a psyhicka podpora nebyla vyjikou, a este usmevcok? usmievavy naozaj...uff alebo tfujj
ako vazne @barulina ale mas tu cez 800kratkych sprav netusim kolko pocas tehu ale ja byt na tvojom mieste tak to mam ako tehusik kazdy den pred ocami, pani co sa mozno trapi kde budu byvat a co za kolko korun obstara, co povie babatku...ake to bude a toto denne dokola a este asi x dalsich veci, ktore ma nenapadnu lebo to nie je moja situacia ale v tvojom pripade by sa mi tehulkovalo dost blbo to je fakt
o tom, ze to tu ktosi ako ty verejne napise a este denne minimalne 3xkomentuje....tak to mi pride najvtipnejsie...ak by to bolo take megastastie...tak to tu nepotrebuje tolko komentovat a urazajuco
a uplna klasika takto ''citlivo'' nastavenych ludi je v tom, ze ona moze ale uplne cokolvek....nadavat do zhrzenych manzeliek alebo podvadzajucich a hrajucich na nete formu.....ale sama nepredycha rovnako na rovinu napisany koment ohladne ich vekoveho rozdielu ci profesie....ved predsa logika veli, ze ak ja mozem pisat naferovku co mi hrdlo raci a bez extra premyslania...tak snad si to mozu dovolit aj druhy
ale ze megahnus a to nehodnotim ani nemoralizujem v zmysle komu sa co moze stat....tak snad hadam kazdemu len tolko co si kto dovoli .....normy sa prekracuju lahko a potom v tej patologii clovek asi strati schopnost vhladu do coho co norma este je
tehotna manzelka...co nechcela len oplodnit a nazdar....ale ocakavajuca dieta s niekym ho asi chcela ocakavat s niekym.....netusim co presne sa skryva za vetami podpory pre taku zenu od byvaleho a jeho frajerky....a uprimne zvedavost mi neda celkom by som rada vediet jak taka psychicka podpora vyzera ....pretoze pri tych hormonalnych zmenach by som im ja asi prekusla krcnu tepnu obom 😅

moonlight1210
3. jan 2014

@trend270 ja nie som tehotna.

barulina
4. jan 2014

@kveta opetse projevilo, ze vis prd. davno tam nezije, a odesla na zaklade vlastnio rozhodnuti, kdyz si se soucasnym partnerem koupila byt. nikdo ji nikam nikdy nevyhazoval, a chteli jsme byt na ni prepsat. meles sracky

barulina
4. jan 2014

mejte se tady hezky

sissmiss
4. jan 2014

@adri266 to ako pises o diamantovom nahrdelniku ktory sa ti zapaci ale nekupis si ho za to. Alebo o torte ktoru nezjes celu. Alebo o zalubeni sa, srdce sa ti moze rozbuchat, ale nenechas sa opantat... To plati ked svojho muza lubis. Ale ak by si zila v partnerstve kde si hlboko sklamana, kde ta manzel bud podvadzal, alebo ublizoval, alebo strasne sklamal, zila by si vo vzduchoprazdne citovom, nebyt dietata si davno rozvedena...Viem ze je to klise, ale ak manzelia spolu ziju ako cudzi ludia tak casto mnohi zostavaju len kvoli detom a maju bud vztah bokom, alebo sa trapia aj na tejto urovni. Keby si citila ze muza nemilujes, ze on nemiluje teba, a pride niekto kto ti da dovod usmievat sa, kto ta lubi taku aka si, neviem ci by si mala tu teoriu o tom diamantovom naramku...To sa da naozaj hovorit o pripade ked lubis a si lubena. Ale ak si sklamana uz roky, ak si davno po uvedomeni si, ze tvoj vztah nestoji za nic, ak vies od muza ze ta nelubi...tam plati uplne ina logika. Ja verim ze aj vo fungujucom vztahu sa da zamilovat, ale tam mam teoriu ze su to len pudy, da sa aj odmilovat, staci sebadisciplina, dufam ze mi nikto neposle lekciu na toto aby som si to skusila 😀 Ale ak manzelstvo nefunguje tak nie je kvoli comu hasit ohen ktory sa rozhori inde.

marcicek84
4. jan 2014

tak jsem přišla nakouknout ze zvědavosti, co se tady řeší, nějak jsem nepochopila některé osobní útoky a vůbec celý smysl diskuze...myslím, že si musí každý do svědomí sáhnout sám, pokud chlap opustí těhotnou manželku, vinu bych dávala jemu,on je ten co něco slíbil, on je ten co měl odolat, nikoli jeho nové přítelkyni a jak si zabezpečí svou ex, to už je taky na něm, protože on opouští své děti...můžeme si tu kamenovat kde koho, ale pravdou je, že fungující vztahy se jen tak nerozpadávají...neříkám, že to schvaluji, ale odmítám hodnotit něco, co doufám, že nikdy nepoznám...nikdy nic není černobílé...

adri266
4. jan 2014

@sissmiss nevera je pre mna vzdy nevera, akekolvek dovody tam su, zbytocne to obhajujes. Takisto ako vrazda je pre mna vzdy vrazda, kradez je vzdy kradez a znasilnenie je vzdy znasilnenie.

A ano, ak si obaja partneri povedia, ze maju otvorene manzelstvo, ze kvoli detom maju spolocne hospodarenie, obaja s tym suhlasia, robia to v tajnosti, nie verejne, aby to neulizilo detom, tak budis. Ale tu to nebol ten pripad, ak tomu dobre rozumiem.

sissmiss
4. jan 2014

@adri266 obe nemame tusenia aky je toto pripad co pise kocena.
Podla mna je totalne naivna a nerealna poziadavka chciet aby kazdy clovek ktory je vo vztahu nespokojny aby sa rozisiel alebo rozviedol. Tu pisu zeny ako by to pochopili. A potom su tu temy kde chlapik toto spravi ze povie ze nechce s nimi dalej zit a skoro ho prizabiju a tie komenty aky je hajzlik...Jasneeee, len mi povedz, pochopim to....COZE!!!? co si o dovolujes!!!??? Poznam zeny ktore kricia pri kazdej somarine a buzeruju, keby im muz povie ze sa chce rozist lebo uz nelubi tak ho tak ohucia, vynadaju, budu buzerovat a hucat donho, robit sceny...ze ja sa tym chlapom ani niekedy necudujem ze okrem toho ze uz nelubia tak nemaju ani nervy na to. Moja exsvokra sa pri kazdej situacii kedy nebolo po jej isla otravit, vyvolavala znamym a ohovarala, trhala knihy, rozbijala kvetinace...Bola hysterka sice, ale poznat nazov jej diagnozy, zivot ludom okolo neulahcovalo. Mnohe manzelstva zacali podvodom, muz si chcel len vrznut ( ospravedlnujem sa tym ktore tvrdia ze ludia maju mat sex len z lasky 😅 ...velmi vela ludi ma sex aj len pre sex, nie pre lasku, sex moze byt sucastou lasky ale laska nemusi byt sucastou sexu, ze budeme dupkat nozinkou nam nepomoze) takze chlapik si chodi len zasukat a zena vidi ze je pri peniazoch, vidi ze s nou nerata, vidi ze je to len o sexe ale ona chce zabezpecenie, tak otehotnie, citala som xy pribehov kde si zeny radili ako rychlo si treba dostat spermie do posvy z kondomu, aky sposob je najlepsi... 😖 ...je to podvod, darmo sa ohanat tym ze mal on s tym ratat a podobne. Ak ta predavacka oklame v obchode, nie si ty na vine ze si tam sla. A potom ak je chlap akoze charakter tak si taku zensku vezme alebo aj nie, ale mnohi sa teda k tomu postavili tak ze ok, pristupili na to. A potom sa tie zeny cuduju ze chlapi ich nelubia, klamu im. Ked uz na zaciatku je tam klamstvo, tazko to prerastie do lasky. Ale ako to ma pecat manzelstva uz je to akoze nedotknutelne.

Na margo toho ze vrazda je vzdy vrazda. Zrejme nemas na mysli pravny vyklad toho slova. Ak teda myslis zabitie tak ta opravim, zabit mozes aj v nutnej obrane, ci krajnej nudzi. Zakon aj svedomie pozna aj zabitie pri obrane svojho zivota. Tak zrovnat planovanu chladnokrvnu vrazdu s tym ze ta napadne utocnik s nozom a ty mas tolko stastia ze pri odvracani utoku ho usmrtis jeho zbranou tak to sa zrovnavat neda. Toto je ta farebnost zivota. Nic nie je jednoznacne, pripad od pripadu to moze byt ine. Ale urcite vrazda a nutna obrana nebudu posudzovane rovnako, vdaka bohu. Znasilnenie ci nevera... Si predstav ze manzel ti povie ze ta nemiluje, ide v podvodoch, si pod sledovackou a je ti povedane ze ak sa rozvedies tak ta zabije alebo ze deti si viac neuvidis. Zijes tak dlhu dobu, viac nez rok, a stretnes niekoho do koho sa zamilujes a je to vzajomne. My zeny mame rady romantiku, tak zamilovanie necham ako platonicke bez sexu. Kto je v tomto pripade vinny, kto ma na co pravo? Viaze tu zenu nejaky manzelsky slub? Ak bola k manzelstvu privedena podvodom ak ju ten co si ho brala klamal o svojom charaktere? A po narodeni dietata je ona jeho majetok a je nesvojpravna, aky rozvod to tu pletie? Existuju urcite idealne ucebnicove priklady, kedy sa da povedat ako ma kto co spravit ale vacsinou zivot je o inom. A ako sme mnohe tak sme aj rozdielne. Tu citam casto o nuteni sa do sexu, ja sex milujem. Necitim sa byt preto horsia a ta co to nema rada je akoze cnostna. Co je predsudok a stereotyp ktory tu funguje. A staci zmena hladiny hormonov a funguje to cele inak, vela sa rozhodujeme na zaklade toho co si my myslime ze je spravne, ale ak sa nam hladina zmeni, meni sa nam aj pohlad na svet. A to su len hormony. Ja neodsudzujem ani tu holku co pisala ze si zacala s chlapikom ked jeho priatelka bola tehotna. Otehotniet sa da jedinou sulozou aj cez ochranu. To z nej majitelku muza nerobi. To sa mi nezda ako zaruka ze ten chlap jej patri a musi sa nejako spravat. Prave to je to krasne, ze nikto nic nemusi, len niest zodpovednost aj ked tu je to narodny sport sa jej vyhybat. Ze sa chlapik zachoval cestne je super, ze zenu napriek podvodu neposlal do haja. Tu mnohe radia ze ak ta podvedie mal by nechat tebe majetok a s milenkou nech zacne z nuly. Ok. A tu podviedla partnerka, podvod s otehotnenim, a tiez jej ma on nechat vsetko. Akoze ok, pomohol jej, je tam dieta, jasne. Ale ona sa nezachovala fair, ona bola ta co klamala. Ale ked uz je teda chudatko tehotna tak je zbavena viny a hlavne uz nedotknutelna a bezuhonna nech spravi cokolvek. To je velmi jednostranne a podla mna nestastne. Na vsetko sa da najst aj protistrana. Zabitie moze byt umyselne ale aj uplne naopak nechcene a neumyselne. Manzelstva mozu byt uzavre te z lasky ale aj podvodom. Na vsetko existuje ta druha strana. A to nie su mizive promile, to je podstatna cast, takze opominat aj ten lepsi pripad je zavadzajuce.

chris_n
4. jan 2014

ježiš tady se ta diskuse ještě drží... nemáte baby nic lepšího na práci? 😲

stzu27
4. jan 2014

@sissmiss tlieskam Tvojmu nezaujatému a konečne triezvemu názoru v spleti týchto ostatných ,,radikálnych´´ riešení...

ella555
4. jan 2014

@sissmiss Len nic to nemeni na fakte, ze muz, kt. tak lahkovazne pristupuje k vyberu partneriek na sex a este s nimi plodi deti,aj ked mozno neumyselne, asi nebude nejaky zodpovedny a charakterny muz, hodny obdivu. To uz je lepsie ist do bordelu, tam je aspon vsetkym ucastnikom jasne, ze ide len o sex.

adri266
4. jan 2014

@sissmiss ak by sa mi manzel vyhrazal, ze pri rozvode ma zabije, asi tazko by som si *dovolila* podvadzat ho zo strachu, ze by ublizil mojmu milencovi. To co pises, ma len utvrdzuje v tom, ze coraz viacej ludi je sebeckych, ze ziadne zakony netreba dodrziavat, ze manzelstvo ci partnerstvo je o nicom, ze papier je len papier. Som ucitelka a ked vidim nazory dnesnych teenagerov, tak sa niekedy chytam za hlavu. Ano, aj my sme boli ini ako nasi rodicia, kazda generacia sa vyvija, ale dnesna doba je smutna...o to viac, ze prave ich rodicia im davaju take priklady, o ktorych pises. Nezaujem o svoju rodinu, nezaujem riesit problemy zachranou manzelstva ci vztahu, ale utiekanim sa z postele do postele..

A znovu sme pri tej farebnosti...na Novy rok sa opil 15 rocny chalan, ci 16 rocny, ukradol rodicom auto, a zabil pri tom svojho kamosa. Potom, ked vytriezvel, sam sa zabil. Povedz, co je na tom farebne??? Co je na tom farebne, ze XY ludi sadne opitych za volant??? ZE je normalne, ze sa deti opijaju? Ze im vlastni rodicia nalievaju???

Ano, nevidim do jej vztahu, nevidim do toho, co si myslel manzel, ktory dotycnu rok ci kolko nahanal, kym mu nedovolila, co si myslela manzelka, ktorej sa mozno ulavilo, ze jej chxxx manzel si nasiel nove hobby, ze sa ho rada zbavi...ktovie. Ja som sa vyjadrila na zaklade udajov, ktore dotycna napisala. T.J. ze manzel si nasiel ju, milenku, v case, ked bola manzelka tehotna, ze manzelka ma byt RADA a vdacna, ze jej nechali byt, a ze ma byt rada, ze maju spolu dobre vztahy. To je vsetko. A dalsie jej komenty, ze jej sa nemoze stat, aby ju teraz uz jej manzel podviedol, kedze je s nim 24/7 a pod.

Ja Ti Tvoj nazor na vec neberiem. Viem, ze *neprevychovam* tie zenske a muzov, ktori sa k*** /nevravim, ze si to ajTy/, vyjadrujem len svoj postoj na vec, ze to nepochopim.

sissmiss
4. jan 2014

@adri266 Citam ta postupne a budem aj postupne reagovat

Prvy odstavec, nepisala som ze ta zena podvadza, len ze sa zalubi, to sa ukontrolovat neda ani sledovackou, aj ked nejake tie sms iste zachytili... Ale ak sa rozviest nemoze, co bude robit? Pracovat na svojom pseudomanzelstve? Druha cast, ktora neviem s cim suvisi...netvrdim ze zakony netreba dodrziavat, pisala som ze ak ta niekto okradne pri vydavani, nie si na vine lebo si platila peniazmi. Mnohi muzi chcu mat sex s nejakou jednou zenou, nie chodit do bordelu. To je tak od nepamati, to nie je "dnesna doba". Ci je manzelstvo len papier neviem...Nemyslim si to ale aj myslim. Ak to tak niekto citi ze je to len papier tak prenho to je len papier. Ak to niekto citi ze to nie je len papier tak to nie je len papier. Ta posl.cast...ak zena otehotnie podvodom, muz pouziva ochranu, je k nej otvoreny co sa tyka vztahu a ona tvrdi ze je to vzajomne len pre sex ale... da si spermie z kondomu do posvy...kto je ten co klamal? Musi chlap trpiet v manzelstve s niekym koho nelubi? Musia tie deti tam trpiet? Co ma v takom pripade muz zachranovat? Ake manzelstvo?

Druhy odstavec: Skus mi to nejako prepojit, nerozumiem co tym chces povedat. Nepijem, moj muz nepije. Neviem co to ma s farebnostou zivota. Je to strasne, je to hrozne.

Treti odstavec: Ak manzelstvo nie je len papier tak treba podotknut co pisala ta kocka, ze pan nebol zenaty. Ak teda manzelstvo ma nejaky vahu oproti volnemu zvazku, tak treba povedat ze tu ten vaznejsi stav nebol. Alebo tu je to jedno? Ak materstvo ma nejaku vahu, tak treba povedat ze tu nastalo tehotenstvo po klamstve. Tie jej odpovede ze muz je s nou 24/7 mam pocit ze boli k tomu ze ako moze vediet ze ju teraz nepodvadza. To ako ked sa ta spytam ze kolko mesacne davas na deti, ty spocitas a odpovies a ja ti na to ze to si pekne prizemna a trapna ked toto mas zratane. Par krat tam pisala ze preto to vie, lebo mu veri, lebo ho lubi a nie ze jej sa to nemoze stat. Pisala ze moze.

Nek.rvim sa 😅 to je pravda. Svojho manzela lubim. Ale som rozvedena a mala som na krku nieco co sa da tazko uverit, ale aj tak si myslim ze by sa v tom mnohe nasli. To je to ze zivot nie je ciernobiely. Ze rozvedena neznamena ze to bola moja chyba. Ze mam rada sex neznamena ze sa k.rvim.

Ja osobne vyznavam teoriu ze laska je rozhodnutie. Zamilovanost je eroticke ocarenie. Je na mne aby som ovladla svoje pudy, ak sa aj zadivam niekde, co sa mi teda uz dlhsie nestalo, asi mam vsetkeho doma tak akurat, tak je teda na mne aby som si to ukocirovala a nechcem pre pobluznenie menit postele, ani zdielat, ani na chvilu. To hovorim ale len za seba.

sissmiss
4. jan 2014

@ella555 Mozno, no to asi nebude dolezite ci je ten chlapik pre mna alebo pre teba hodny obdivu. Ako to suvisi s celym? Su ludia aj skaredi aj pekni, aj taki co maju vkus aj taki co nemaju. Aj taki co maju sex 4x do roka s niekym koho nelubia a nechcu vztah a doveruju sex.partnerke ze je to vzajomne. Tu sa potom asi odsudzuje to ze niekto chce mat sex... Ja by som asi tiez mala vztah len pre sex ak by mi zomrel muz napriklad. Ale lasku by som uz nechcela. To je ale zase len teoria

adri266
4. jan 2014

@sissmiss Farebnost: niektore tu pisali, ze ziadne nevera nie je cierno biela, ze je farebna. Tak som sa ja pytala, ze ak nevera nie je ciernobiela, tak ci ani ostatne veci nie, ako vrazda, znasilnenie, neplatenie DPH atd...teda vsetko, co je /podla mna/ nemoralne. A zda sa mi, ze rovnako ako mat viacere milenky a este sa s nimi aj prezentovat na verejnosti, je v dnesnej dobe IN, ked si vypiju soferi, pripadne, ked soferi BMW a inych takychto znaciek nedodrzuju ziadne predpisy. Nemyslela som to na Teba, ale vseobecne na vsetkych Slovakov.

Ospravedlnujem sa, ale bola som v tom, ze Barulin milenec bol zenaty. Tak ci tak, jeho partnerka bola tehotna, zili spolu, pre mna je to rovnako zavazne ako mat svadbu a papier o tom. Ak s niekym chodim, mam len jedneho partnera. A to je prave kultura dnesnej mladeze, ked maju vztah naraz s viacerymi. A to tehotenstvo s tymi spermiami som nejako preskocila...to bolo tiez o Baruli? 😕 BAvime sa stale o tom istom? No a ze su 24/7 nie je zarukou toho, ze ju nepodvadza. STaci 5 minut oral sex v aute, pripadne pocas obednajsej prestavky skoci na WC s dalsou mladou kolegynou...POdla vsetkeho je jeho hobby si hladat mlade kolegynky, a ona uz bude mat coskoro 30...

To ze si rozvedena, je Tvoja vlastna vec, aj ake si mala na to dovody. Ale mas rada sex s inymi chlapmi, aj ked mas teraz dlhodoby vztah? Lebo podla mna to je k*rvenie sa. Ale vidis, to je zase iny pohlad na vec 😔

ella555
4. jan 2014

@sissmiss Len, tak ako klamu zeny, klamu aj muzi, najma ak chcu sex. Mozme si tu kazda vytvorit teoriu, asi podla toho aka sa komu hodi, ale predsa na nejakych pravidlach serioznosti, zodpovednosti, sa hadam zhodneme, predpokladam,ze ak obidve strany vedia a suhlasia, ze ide len o sex nemaju spolu dieta. Alebo mozno zena cakala viac a tu je otazka,ci muz bol k nej uprimny,alebo ju len vyuzil, a nemal dost zodpovednosti, aby to ukoncil, ked videl, ze ona chce a hlada viac. Snad ti chlapi nie su uplne slepi a nesvojpravni a snad sa k dietatu nedopracuju po jednom sexe. A ako som povedala, su moznosti kde chlap najde len sex,len to nie je zadarmo.

gepe
4. jan 2014

Kazdy si do sveho svedomi musi sahnout sam. Tot vse. 🙂

sissmiss
4. jan 2014

@adri266 k tej farebnosti...samozrejme ze je rozdiel zabit niekoho chladnokrvne a planovane a. ranit sa utocnikovi a pritom ho zabit. Nastastie aj viera aj zakon hovori o dolezitosti umyslu. Je rozdiel aj nevera a nevera. Dala som priklad. Moze byt manzelstvo a manzelstvo, je partner a partner. Moze sa zena ocitnut v manzelstve kde nevedela koho si berie a charakter sa ukaze az ked pridu deti. Aj tu pisala jedna zena ze sa chcela rozviest a muz ju tyral, nechcel ju pustit, vyhrazal sa jej ze pride o deti.. Nemala nikoho kto by jej pomohol a jej najblizsi sa jej otocili chrbtom. Kedze bola naivna dom aj majetok veskery bol napisany nanho. Popri tom vsetkom si niekoho nasla a muz ju vyhodil. Ak ona hovorila pravdu tak mam pocit ze v tom vztahu bol on ten tyran a hajzlik, nie ona. Aj keby sa s novym hned vyspala. Proste to nie je o charaktere a bezcharakternosti podla mna. To sa neda pausalizovat. Ze za ro ze sa spolu vyspia tak uz je to zle ale ak nespali je to este ok. Zhrniem. Zakon aj svedomie rozlisuje okolnosti. To co je za jednych okolnosti zle je za inych okolnosti pochopitelne a nie je to zle. Od zabitia cez neveru po klamstvo. Na vsetko existuje ten protipol a nie vzdy je vsetko take ako mame zafixovane pre zjednodusenie si vnimania sveta.

To otehotnenie s tym samozavedenim si spermii som pisala ze to som citala na inej stranke kde si cicky radili ako klofnut chalana co si ich brat nechce a buducnost s nimi neplanuje. Ze nehrali cistu hru, nepovedali ze tak nebude sex ked nechces aj mna, vyber si, ale sexovali dalej ale s tym ze podvodne dosiahli otehotnenie. To sa mi zda zase len sveeciace o ich charaktere, nie jeho. Toto ale nebolo tu popisovane, podla tejto kocky, neviem nick, byvalka otehotnela tak ze vysadila hak bez jeho vedomia. Ja fakt neviem ci obaja vedeli ze ide len o sex. Ale otehotniet podvodom sa mi zda nefer aj v manzelstve. To je pre mna vacsi podvod ako nasledne mat bocny vztah pocas takeho "vztahu".

Na to co je k.rvenie mame zrejme rovnaky nazor, ja som o sebe pisala len preto ze si predtym pisala ze tym nemyslis mna, tak som sa chcela zaradit kam patrim. Ze neobhajujem neveru preto zeby som ju schvalovala alebo praktizovala. Ja len hovorim ze o nicom sa neda povedat bez poznania okolnosti ze je to cierne alebo biele. Mozno to po poznani okolnosti zaradit, ano, podla mna veci sa daju zaradit aj ze su cierne alebo biele, ale nie bez poznania okolnosti. Mozno toto je len nedorozumenie, ze pod pojmom nic nie je len cierne alebo biele sme mysleli nieco ine. Ja neobhajujem neveru ako taku, ale hovorim, ze existuje aj taka ktoru nebudem povazovat za tu ciernu, ze nie vzdy ten co podvadzal bol zly. A naopak, tehotnu zenu nebudem povazovat apriori za cnostnu, bielu, len zato ze je tehotna. Tak som to myslela. Ze nieco sa moze javit cierne a pritom to moze byt orave naopak. Ako v pripade ten vrazdy a nutnej obrany. Vysledkom je mrtvola. Ale kym v jednom pripade je mrtva obet, v druhom pripade je mrtvy utocnik a obet zije. Tak aj su partnerstva kde je zena tyrana a zalubi sa a kedze sa rozviest normalne nedokaze, hra to na dve strany. To som myslela farebnostou a tym cb videnim. Ze nemozem odsudit ziveho len preto ze vedla lezi mrtvy...ked neviem co sa odohralo.

sissmiss
4. jan 2014

@ella555 samozrejme. toto je vlastne to co hovorim ja, len z druhej strany. Nemozeme vediet ci ten chlapik nebol hajzlik a neklamal tu prvu. Ale rovnako to tak byt nemuselo. Proste mohol byt on ta obet a ta prva cica potvora. Nebudem sa priklanat ani na jednu stranu, mna neurazil sposob pisania tej kocky, nezdalo sa mi nic na tom bohorovne. Tiez to mozem zle vnimat ale subjektivny pocit zmenit neviem. Ro ze je ona mlada a len jeho dalsia v poradi... Neviem. To co sa ona snazila napisat ze on tu prvu "neveru" v predch.vztahu riesil uprimne, nehral na dve strany, to sa mi zda byt fajn, ved ro je to co mnobe zeny tu pisu, ze ked chce odist, nech sa paci. Ale ked dojde na lamanie chleba, a dokonca ten vztah ani nie je vztahom tak zase ze co je to za charakter, nechat tehotnu. No jo, lenze on jej dieta nerobil, urobila si ho sama.

zuzi.111
4. jan 2014

@sissmiss a @adri266 No neda mi to nereagovat. Plne souhlasim se sissmiss. Mam jedno krasne pripodobneni cernobelosti sveta. Videli jste pohadku Andel pane? Je sice ceska, ale treba se k vam dostala. U nebeske brany andel s certem rozhoduji, kdo pujde dal a kdo do pekla. Andel na kazdem vidi jen hrichy a posila je vsechny certovi. Soudi je jen z vyctu hrichu a nezajima se o okolnosti. Cert na to: "hele, se svatym petrem abych se hadal o kazdeho kriminalnika a ty nam soupnes i abatisi". Tu pohadku miluju a i kdyz je to jen "pohadka", nekteri by se z ni mohli ponaucit k celkovemu pristupu ke svetu. Diky bohu, ze jsou na svete stale lide, kteri nedelaji zavery pri nedostatku informaci.