Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

majcik
6. nov 2008

Takze fakt sa vyskytuju aj taketo pripady ... aj tu je najvacsia svina chlap??

babalala
6. nov 2008

Sirinka - víš - já s něčím takovým (23:21) prostě nemám zkušenosti.. 😉
V mém prvním příspěvku jsem psala o svém vztahu, ne všeobecně.

kitty68
6. nov 2008

no me teda prislo normalnejsi to beverly hills v puberte nez ze ted spolu velice chodi od 13 let ve 20 maji decko a ve 22 rozvedeni

denisa555
7. nov 2008

čaute baby. Myslím si, že pár pikantných príspevkov sem napísali "opustené manželky". to tu potom tak aj vyzerá. ja si myslím, že chlap neodchádza od dieťaťa ale od ženy. a tiež si myslím, že to dieťa vôbec nie je chudiatko dieťatko s jedným rodičom, pokiaľ sa otec oň zaujíma a zapája sa do výchovy. určite sa dieťaťu bude žiť lepšie, len s matkou, prípadne s matkou a novým partnerom, kde budú mať harmonický vzťah, ako s rodičmi, ktorí zostali spolu len kvoli dieťaťu a neznášajú sa a furt sa hádajú. to dieťa nie je blbé, iba by trpelo. a skor či neskor by sa aj tak rozišli

gedren
7. nov 2008

Majciku, no svine je ten, kdo podvadi, to je prece jasne 🙂 (teda vi-li, ze by to jeho partnerovi vadilo, a presto to dela; jsou partnerstvi, kde si to toleruji...)

Jinak jeste me tak vecer napadlo, ohledne toho monopolu na pohlavni organy 🙂 Proc chlapovi nevadi, ze se v jeho zene hrabe gynekolog, a ze se v ni hrabe milenec? V cem je rozdil, prece jen v tom, ze to druhe je ji prijemnejsi, ne? 🙂 To prece neni hezky, ze neprijemny vysetreni ji dopreje, zatimco prijemny vosmatani ne 🙂
(Asi muzete rict, ze to vysetreni gynekologem je nekdy nezbytne pro zachovani zivota a zdravi, ale vetsinou neni, je to obyc prevence, takze ta zena by se mu bud mohla vyhnout uplne, nebo si aspon najit doktorku zenskou nebo tak neco... A i kdyz to nutne je, myslim, ze chlap pritom nijak netrpi, zatimco kdyby se tam hrabal normalni chlap (nebo gynekolog po pracovni dobe 🙂), tak trpi - proc?)

kveta
7. nov 2008

Denisa555, teória je to krásna, že je to v podstate v prospech dieťaťa, ale potom je tu taká zarážajúca štatistika, ktorá hovorí, že delikventi omnoho častejšie vyrastajú v neúplných rodinách s chýbajúcim otcom. Takže ja Tvoj názor ako je to pre opustené dieťa lepšie, keď ocko odíde a ukáže sa raz za dva týždne, nezdieľam.

Inak ten názor o tom, že dieťa, ktoré otec opustí po štvormesačnej známosti a vyrieši to výživným, je chúďatko, bol môj. Myslím, že z môjho príbehu /umelé oplodnenie/, ktorým sa na tejto stránke nijak netajím, je jasné, že nie som opustená manželka. Opustené manželky umelé oplodnenia podstupovať nemôžu. Alebo som si tie desiatky príspevkov o mojom umelom oplodnení podľa Teba vymyslela ? 😀

kveta
7. nov 2008

Gedren, ja Tvoju úvahu na základe mojej špecifickej životnej skúsenosti posuniem ešte ďalej. Keď je to také normálne, že teda ľudia sa podvádzajú a venujú sa mimomanželskému súloženiu, prečo je toľko ľudí v úvahách o umelom oplodnení s darovanou spermiou /keď napr. v mojom prípade je neplodnosť "zapríčinená" mužským faktorom/ proti a uprednostňujú radšej adopciu než dieťa narodené v manželstve s darovanej spermie.

Neviem, či som sa vyjadrila jasne: prečo ľudia podľa sociologických výskumov viac akceptujú rozvod neplodného páru alebo adopciu pred darcovskou spermiou? Veď darcovská spermia aplikovaná pri lekárskom zákroku je omnoho morálnejšie riešenie než si hľadať iného samčeka len kvôli zdravej spermii. Jednoducho hlboko v ľuďoch je zakorenené, že niektoré veci by mali ostať v rodine /cudzia spermia by nemala oplodniť vydatú ženu/. Tak prečo potom viac akceptujú neveru, kde sa tie cudzie spermie v rodidlách vydatej bežne vyskytujú, pred lekárskym zákrokom s darovanou spermiou? Asi som sa nevyjadrila jasne, ale jasnejšie to nedokážem.

majcik
7. nov 2008

Gedren - myslim si, ze je dost velky rozdiel, ked zena navstivi gynekologa a milenca ...

johanda
7. nov 2008

Haha gedren🙂))
No proč....v tomhle holt chlapi podléhají instinktům samců primátů a chrání si své geneticky čisté potomstvo, ovšem kultura je více či méně nutí korigovat jejich výhradní právo na pohlavní orgány své/svých ženy/žen.Takže v zájmu toho, aby mohli do budoucna bezproblémově zasouvat, nechají čas od času zasunout (sice jen ruku nebo nějaký ten nástroj) jiného samce 🙂

gedren
7. nov 2008

Kveto, nevim, jestli uplne presne rozumim, kazdopadne to je jasne asi vsem, ze monogamie ma svoje opodstatneni pro zachovani stabilni spolecnosti (napriklad je postarano o deti, protoze je jasne, ci jsou, a tedy kdo je za ne zodpovedny), jinak by se tolik nerozsirila. Pro nektere zivocisne druhy je prospesnejsi monogamie, pro nektere ne, civilizovana lidska spolecnost je momenalne zalozena na monogamii, nic proti tomu nemam, sama ziju v stastnem monogamnim svazku bez nevery 🙂.

Jen proste nevidim duvod, proc zbytecne trpet tim, ze partner uzil trochu svobody pri rozhodovani o tom, co bude delat se svym telem. Treba pokud si pujde koupit silnou motorku, taky mu to nebudu zakazovat, i kdyz tim ohrozi svuj zivot, a tim i stabilitu nasi rodiny podstatne vic, nez pokud by si sel jednorazove vrznout s milenkou ci do bordelu. Tak proc bych mela povazovat za vetsi ohrozeni tu milenku?

certica
7. nov 2008

johanda 😀

grej
7. nov 2008

Kveta - myslím, že ti lidé, kteří odsuzují nevěru, budou stejně odsuzovat tu "cizí" spermii. A naopak. Kdo chápe, že nevěra se prostě stát může, tak "zvládne" i cizí spermii. Dle mě.

Jinak tomu tématu "vina milenky - má mít svědomí" - nemyslím si. Co je milence do toho, že je muž ženatý? Že má děti? Jí to může být ukradený, ne? Vina je vždy a pouze na tom chlapovi. On si má uvědomi, že má doma ženu, potažmo dítě, a podle toho se chovat...

A ještě k tomu, zda nevěru odpustit... Někdo tu psal, že záleží na tom, jaký máte vztah. Já si nedovedla nikdy představit, že bych nevěru odpustila. Leč - člověk míní, život měni. Půl roku po svatbě nastala krize. To jsem taky nechápala - jak někdo může mít krizi tak brzy po svatbě. Řekněme do roka. Berete se z lásky, přece to nemůže tak rychle skončit nebo se změnit... No, stalo se. Stresy se stavbou, nemožnost počít dítě, pocit chlapa, že je na nic a není už chlap - to všechno zapříčinilo, že si manžel začal psát (a možná i spát) s holkou o 13 let mladší než on (a o sedm let mladší než jsem já). Potřeboval si prostě dokázat, že je ještě chlap a že na to ještě má. OVšem, tuto aféru jsme řešili čtyři měsíce. Nevěděla jsem co dělat. Opustit ho?? Půl roku po svatbě? Proč??? Musí se to přece řešit. Není řešení, postavit mu kufry před barák. Kdyby to dělal opakovaně, pak budiž, ale byl to první úlet. Asi k němu měl důvod. Sice ho řešil blbě, ale někdo to holt jinak neumí.
TeĎ máme úžasný vztah, takový, jako ještě nikdy. KOnečně čekáme miminko a na tuhle "kauzu" jsme zapomněli.

Přijde mi hloupost, zahodit vztah jen kvůli tomu, že někdo "ujede". Navíc - chlapi jsou schopní se s holkou vyspat jen kvůli chtíči, nadrženosti, namyšlenosti... říkejme tomu jak chceme. U žen je to trošku jiný...

grej
7. nov 2008

Mimochodem - kdysi jsem koukala na nějaký dokument, tuším, že snad dokonce od National Geografic, kde říkali, že chlapi musí rozsévat své sémě na více místech už kvůli tomu, že prostě mají v genech rozšiřování rodu. Navíc, prý taky existují slabší a silnější spermie. A ty silnější samozřejmě vyhrají. Dřív bylo normální (myslím třeba v pravěku), že ženská měla v sobě spermie od několika chlapů. A ty spolu bojovaly (ty spermie). Silnější vyhrály. A i proto prý chlapi rozsévají sémě všude možně, aby měli větší šanci, že se ty jejich spermie uchytí...

Takže oni za to vlastně chudáci ani nemůžou, že mají choutky podvádět 😀 😀 😀

kveta
7. nov 2008

Gedren, ja osobne som sa tu k odpúšťaniu jednorazovej nevery nevyjadrovala, Ja sa vyjadrujem len k situácii, kde milenecký vzťah znamená koniec rodiny s deťmi alebo veľké duševné utrpenie manželky a matky, ktorá bojuje o zachovanie rodiny s milenkou, ktorá bojuje o milenca. A vtedy považujem milenku za ohrozenie. Sú okamihy v živote, keď žena jednoducho nie je schopná uspokojovať potreby svojho manžela /byť milá, mať navarené, pomilovať sa s ním/ - hovorím konkrétne o období pôrodu a šestonedelia alebo keď je miminko ešte veľmi malé a vtedy bojovať s navoňanou a neubolenou milenkou jednoducho nemá šancu. A z takýchto mileniek je mi zle. Momentálne napríklad pomáham žene, ktorá pred štyrmi mesiacmi zistila, že manžel si začal bokovku, pred dvoma mesiacmi porodila ich prvé dieťa a teraz sa snaží ako tak vyrovnávať s tým, že manžel je h.jzel a podvádzal ju celé šestonedelie a zvažuje, či s ním ostávať /otcovstvo, financie/. Milenka veľmi dobre vedela, kedy bola manželka v pôrodnici... Ja si myslím, že keby som tejto manželke povedala, že predsa to nemôže brať tak, že má monopol na penis svojho manžela, tak asi by jej to nepomohlo.

marya
7. nov 2008

Grej, ano, chlapi to maju niekde v genoch od prirody, ze maju potrebu "rozsievat semeno", ale zas aj od prirody maju rozum, aby sa vedeli ovladat...ak chlap chce, tak to semeno bude rozsievat len "doma" 😉 a ten, kto proste nechce, tomu tvrdenie o "potrebach" padne vhod ako super vyhovorka 😉

gedren
7. nov 2008

Kveto, no jo, tady uz se holt semlela ruzna temata dohromady...to, co pises Ty, jsem psala taky, ze sice milenka neni zodpovedna za partneruv vztah, ale ze mi prijde nemoralni, kdyz zneuziva manzelcina docasneho handicapu (prave napriklad ve forme tehotenstvi ci raneho materstvi) a laka chlapa na to, co mu manzelka momentalne dat nemuze...

No ale na druhou stranu: veci se stavaji, nekdy to ovlivnime, nekdy ne, ale to, jak to budeme prozivat, jak moc trpet tim budeme, to muzeme ovlivnit kazdopadne.

kveta
7. nov 2008

Grej, je jednou veľkou záhadou prírody, prečo keď má žena v sebe spermie dlhodobého partnera a spermie jednorazovky, tak prítomnosť cudzích spermií vyprovokuje domáce spermie k omnoho lepšiemu výkonu a je pravdepodobnejšie, že žena bude oplodnená domácimi spermiami. Nevysvetlenou otázkou a záhadou ostáva ako tie domáce spermie vedia, že sú domáce a majú sa teda viac snažiť. Dobré, že?

mracik
7. nov 2008

inak je zaujímavé, ako sa chlapi vyhovárajú na to, že majú geneticky dané rozsievať semeno, ale prečo potom od radosti neskáču pri každom oznámenom tehotenstve???

kveta
7. nov 2008

Mracik: 😀

grej
7. nov 2008

Kveta - tak až takhle do detailů si to nematuju... že by vyhrávaly vždycky ty domáci spermie 😉 Spíš (vzhledem ke své zkušenosti s "neplodností") bych řekla, že je to naopak. Žena si vytvoří na "domácí" spemie protilátky a dokonce jsem někde četla, je nejlepší si "vrznou" někde jinde a otěhotnění půjde hned, protože v sobě budeš mít něco cizího, na co není tělo zvyklé. Proto nové spermie taky mnohem líp přijme...

Ano, je to asi nemorální, zneužívat manželčina handicapu, ale pořád mám pocit, že to je chyba toho chlapa. Ne té milenky. A pokud je to takový slaboch,že se dá ukecat milenkou (v takové situaci, o které tady mluvíme), tak nevím, jestli bych měla náladu chtít toho chlapa tahat zpět... Já mu nemůžu dát sex, protože jsem těhotná nebo v šestinedělí a on si jde jen kvůli tomu vrznout jinam? Tak to fakt ne. Pokud by v tom byly jiný důvody, dá se o tom polemizovat...

marya - já to spíš psala jako legraci. Je to sice pravda, ale omluva to není. Jen jsem tím chtěla naznačit, že pro chlapy není nevěra vždy jen citová záležitost, ale většinou jde jen o fyzično a pudy. A u ženských to bývá často naopak a proto nedokážou pochopit, že to chlapi dělaj taky z jinýho důvodu...

kveta
7. nov 2008

Gedren: ja by som to asi zhrnula takto: ak manželom nevadia občasné, "neškodné" nevery a obaja sú s tým uzrozumený, tak nech spávajú s kým chcú. Ak čo len jeden v páre nezdieľa takýto názor, je vecou slušnosti /morálky, férovosti, alebo ako to nazveme/, aby sa manželská vernosť riadila tým, na čom sa pri sobáši dohodli alebo čo si sľúbili. Milenky a milencov, ktorí vedome zneužívajú dočasnú a nezavinenú indispozíciu podvedeného člena páru, považujeme za nemorálnych.

Podpíšeš sa pod tento záver? 🙂 Ja áno.

gedren
7. nov 2008

Kveto, jo, jasne 🙂

Mraciku, hezky pozorovani 🙂

Grej, souhlas, taky si rikam, ze bych asi uplne nestala o chlapa, co misto aby me podporil v narocnym obdobi, tak si jde zapichat (ale teda podobne bych asi nestala o chlapa, co muj porod stravi v hospode, prijde mi to prast jako uhod, proste se na me vysral ;), at uz s kamosema, nebo s milenkou...)

kveta
7. nov 2008

Grej, mám kamarátku, ktorá pri neplodnosti sa pokúsila otehotnieť neverou, ale pre mńa je to neprijateľné. Chápem ju, viem aká je túžba po dieťati silná, ale ja by som to neverou neriešila, lebo mi to príde hrozne nefér k môjmu partnerovi. To už radšej podstúpim tie lekárske zákroky a injekcie než by som mu ublížila tak, že by som mu doniesla domov v lone dieťa splodené neverou. Z lásky k partnerovi si kľudne budem pichať tie desiatky injekcií, než by som to riešila jednorázovou bokovkou.

Inak mojej kamarátke tá nevera dieťa nepriniesla, len veľmi ublížila svojmu manželovi, ktorý sa o oboch pokusoch o mimomanželské počatie dozvedel. IVF im pomohlo.

grej
7. nov 2008

Gedren - taky to tak beru. Má trpět se mnou. U početí taky byl, že jo... A't už v posteli nebo v kabince, kde si ho vyhonil (jako u nás)...

Kveta - já tuhle možnost (mimomanželský sex pro získání dítěte) v žádným případě neobhajuju. Jen říkám, co jsem četla... My jsme oba zdraví, nic nám neni a stejně jsme dva a půl roku nebyli schopni počít. Naštěstí nám 2. IVF vyšlo, ale přesně v těhle případech říkají doktoři - asi se k sobě nehodíte. Kdybyste byli každý s někým jiným, třeba už máte každý dvě děti... Prostě si někdy manželé po fyzické stránce nesednou...
To ale není omluva pro nevěru typu "účel světí prostředky"...

emilyz
7. nov 2008

Ahojte,
zial nemozem súhlasiť s názorom, že milenka je tá nevinná. Nie. To akoby som si ja zobrala k sebe dieťa a starala sa on, pretoze JA chcem mat dieta, a nebrala by som ohlad na to, ze to dieta ma matku.
Takisto aj milenka kradne (aj ked sa mnohym tento vyraz pacit nebude) manzela rodine. A podla mna aj ked v tejto rodine nie je dieta, je to nemoralne.
A co sa tyka toho chlapa, ze sa to "pritrafi" - ja myslim, ze sex medzi dvoma osobami nie je zrovnatelny s potrebou vykakat sa, a preto sa tato potreba da ovladat. Ved to je to najintimnejsie, co dvaja mozu spolu prezit. Tak ako k tomu moze dojst "len tak"?

Tiez poznam jednu paniu, ktoru manzel opustil kvoli milenke. A ona si vycita, ze mu nevenovala dost pozornosti. Ale ako? Ved mala 4 deti! Okolo tych bolo treba skakat a starat sa (zrejme aj onho). Ako mohla vyzerat tak dobre a upravene, ako zena, ktora nikdy tolko neobetovala a cela jej napln dna bola chodit do prace a lakovat si nechty? To potom nie je nemoralne, ked tato milenka opantala manzela a otca 4 deti touto vyhodou?

Tak potom co je vlastne moralne a nemoralne???

renciatko
7. nov 2008

čaute sorry že vám skačem do reči.Som už 18 rokov vydata od marca mam milenca ja mam 36 on ma 30.Doma mame kvalitnu kryzu skoro vôbec spolu nespavame. tak hladam utechu pri nom čo vy na to.

emilyz
7. nov 2008

renca a to je riesenie, utecha pri krize milenec??? tak potom by ho mohla mat kazda zena 😅

gedren
7. nov 2008

renciatko, preju Ti at neotehotnis a nic nechytis, vsechno ostatni se da vyresit 🙂

katkaajurko
7. nov 2008

Emily...milenka ho "opantala"? a muz je co? zvieratko bez svojpravnosti??? podla mna veta typu - ze sex nie je potreba ako "vykakat sa" - a teda sa ma muz ovladat - vyvracia to ze muzi su "opantani"... su to prasce a v prvom rade su oni na vine... u milenky je to na jej moralnych zasadach.... ale v prvom rade podla mna sa on nema nechat "opantat" chudacik malicky.... 😒

grej
7. nov 2008

Katka - díky, jsem ráda, že má někdo stejný názor.

Když někdo někoho zabije, taky budeme říkat, že zato chudáček nemůže proto, že ho ten zabitý předtím vyprovokoval? To samé je u té nevěry. Milenka může za to, že chudáka manžela obloudila? Ne, manžel je svéprávný, přesně jak píše Katka a tak má vědět, co je morální a co ne. A co případy, kdy třeba milenka ani neví, že je chlap ženatý, popř. má děti? Třeba můj manžel nenosí prstýnek, protože dělá rukama. Takže to, že je ženatý, ani nemá ta slečna z čeho poznat...

Spíš mi přijde, že je nemorální, že se manžel obloudit dá. V tom případě je to chudák, který nemá ke svojí ženě kousek úcty.