Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

kveta
24. nov 2008

Jasom, vitaj v diskusii, pekné, že si sa pripojila, len belasykonik už má slušného muža ide zakladať rodinu...

slnieckova
24. nov 2008

jasom ale belasykonik sa tu uz daaavno neriesi 🙂

kveta
24. nov 2008

Vanusak tiež nepochopila... 😀 😉

kitty68
24. nov 2008

jasom jsi trosku s krizkem po funuse ale neva 😅

vanusak
24. nov 2008

Kveta - teď nevím, co myslíš... 😨

kveta
24. nov 2008

Že si tiež nepostrehla, že belasykonik je už inde, než ju videla Jasom. To bolo myslené v dobrom. 😉

vanusak
24. nov 2008

Kveta, ale já reagovala na tu její poslední větu, jak nechápe ty chlapy, co podvádějí a potažmo ani ty milenky... 😉

kveta
24. nov 2008

No, tak to som nepochopila ja... 😀

lakme
24. nov 2008

Kveto to je divné jsem se teď dívala na sem:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
a našla jsem tam, že máte i dávky v hmotné nouzi, pridavek na dieťa(nevázaný na příjem), pak máte institut "náhradního vyživného", a určitě tam někde je i doplacení do životního minima. Takže bych být Lini na sociálku zašla se minimálně poradit jaké by mohla mít možnosti, aby věděla jak si na tom bude potom stát, když by byla samoživelka.

lakme
24. nov 2008

Jinak podle této stránky
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
je u vás životní minimum pro jednu dospělou osobu a dvě děti je 10 310Sk

Kdežto podle výpočtu u nás by to bylo 6080kč
výpočet je tady : http://www.mpsv.cz/cs/875

kveta
24. nov 2008

Lakme, aby mohla mať nárok na náhradné výživné, musela by jednať /a platiť/ s exekútorom. Inštitút náhradného výživného sa na Slovensku neujal práve pre jeho komplikovanosť, nedostupnosť a veľké finančné straty, ktoré utrpí žena, keď veľkú časť vymoženej sumy zhltnú poplatky exekútorovi.

Na dávky v hmotnej núdzi máš nárok, ak sa Ti neposkytuje pomoc inak. Zároveň na rozdiel od Čiech je Linin manžel spoločne posudzovanou osobou, takže Lini až do rozvodu nemá nárok na dávku v hmotnej núdzi s výnimkou, že by žila v azylovom dome. A po rozvode má možnosť zabezpečiť si príjem žiadaním exmanžela alebo obrátením sa na exekútora a až bude exekútor tri mesiace neúspešný, tak potom má právo na náhradné výživné. Dobré zákony, nie? 😖

U nás sú naozaj zákony v neprospech osôb v situácii ako je Lini. Teraz nepreháňam, ale napríklad ženy v azylových domovoch doslova HLADUJÚ, lebo nemajú peniaze aj na stravu pre seba aj pre deti. To je bohužiaľ realita.

kveta
24. nov 2008

No a schválne si pozri výšku prídavku na dieťa...

Keby tu bol smajlík, ktorý búcha od bezmocnosti o zem, tak tu by som ho vložila.

lakme
24. nov 2008

Kveto tak to jsem netušila, že je budou posuzovat společně. U nás právě jde i před rozvodem dojít na sociláku řešit to tak, že manžel už není společně posuzovanou osobou.
To je Lini opravdu v nevýhodné pozici, přesto si nemyslím, že by měla maželovu nevěru přehlížet a dělat, že se nic neděje, tím, že mu nic neřekne a bude mu poskytovat plný servis.

kveta
24. nov 2008

Lakme, ja viem, videla som to na niektorých českých rozvodoch mamičiek na tejto stránke. Vy to máte naozaj všetko v tejto oblasti nastavené lepšie...

m311293
24. nov 2008

nejspíš už tady bylo vše řečeno, i já si myslím, že setrvávat ve vztahu který nikam nevede nemá asi smysl. Možná jen Lini potřebuješ čas, aby si se od něj odpoutala, čekáš s ním dítě, jedno máš, a ono říct si že už někoho nemáš ráda a nebudeš s ním nejde tak lehce. Ale kdyby tvůj muž chtěl být opravdu s tebou, tak by nejspíš zaujal jiný postoj. vykládat manželce, že jde k milence a co jí koupil, je opravdu silné kafe. Kdyby chtěl být sváma tak se bude kát a snažit.
Já vím že to je těžky, moc dobře to chápu, moc dobře, ale přestaň se v tom moc vrtat, řešit jestli se sní sejít, nebo s jejím mužem, vykašli se nato soustřeď se na sebe a svoje děti. vím, že to nejde úplně vypustit, ale tohle je všechno komplikovaný, nebo si myslíš, že když před jeho milenkou padneš na kolena a budeš prosit, aby aby dala tvému muži pokoj, že to udělá?
tak ty to tady někdo řekl, nemysli na to co ti řekla kartářka, mysli na to co chceš ty a co potřebuji tvoje děti. Opravdu chceš takého chlapa? Budeš mu věřit? Víč když tě někdo zklame, strašně dlouho to trvá než mu začneš věřit, zvládneš to?

lini
24. nov 2008

m311293 -To ja vobec nechcem sa s nou stretnut 😉 je tu vela ,vela otazok preco sa s nim chcem stretnut lebo aj jej muz bojuje ona ho taha za nos a ja mu to dokazem a potom mu dam najavo aky bol hlupi a mozna az potom mu ukazem aka som silna a odidem sama.Ale urcite chcem vediet co najviac.Nedrzim sa kartarky ale pravdu mala aka som bola na neho ja co mam na sebe zmenit vedela ake som mala problemy a ake budem mat ale povedala ze ona (milenka)je velmi zla a chce nieco niekomu vratit a viem ze jej to manzel urobil ked bola tehotna a teraz je ona na koni ako bol on vtedy ked ju nechal.Teraz sa preto nerozhodujem ci odist alebo nie keby som ho nelubila idem k mame a kaslem na to.Ked to bude horsie pre mna urcite to urobim.
Ja som rada kazdemu nazoru od vas.Mozna ste necitali vsetko niektore a tazko sa radi ja to chapem.

majacska
24. nov 2008

lini viem ze ti to nepomoze, ale ja ta velmi lutujem. Neviem si ani predstavit, co je lepsie, mat takeho manzela alebo byt radsej sama. Este neviem ci si uz pisala, ci vies co cakas, dievcatko alebo chlapceka? Podla mna v tejto situacii by ti pomohlo, keby ste mali syna...Muzi sa tomu aspon niektori viac tesia. A hovorili ste uz o mene babetka? Jeho meno by som potom vsetkom urcite nedala...

m311293
24. nov 2008

Lini, možná by si měla řešit jen to svoje, máš moc informací o tom jak to bylo mezi nima a kdo komu co udělal. Rozumím ti, chceč vědět všechno, ale to co bylo mezi nima, to je jen na nich. Tebe by mělo zajímat, jestli tvůj muž chce být s vámi, a co pro to udělá. a jestli je ona zlá a má na něho špatný vliv, jestli vrací svému muži, to co on jí provedl, to bych asi neřešila.
Vím že nechceš dávat ultimáta, a chceš dokázat že si fajn ženská, ale možná by si měla dát muži nějaký vymezený čas, ve kterém by se rozhodl co od života chce a s kým chce být.
já něco podobného zažila, a ten čas svému muži nedala, postupně to vyprchalo, ale ve mně pořád ten pocit , že něco nebylo řádně ukončeno, zůstal.
A myslím že tohleto jasné skončení nečeho, je pro odpuštění velmi důležité

olinka6226
24. nov 2008

lini tiez si nemyslim ze by bolo na nieco dobre stretavat sa s jej manzelom. nic tym neziskas. skor si sadni s muzom a povedz mu ze to takto nevydrzis tak nech sa bud spamata alebo odide. alebo mu povedz aby odisiel a nedavaj mu na vyber... samozrejme tu moznost si vyberies podla svojho rozhodnutia. takto to nejde, toto dlho nevydrzis a zbytocne sa utrapis. ako tu uz niekto pisal, bolo by ine keby sa raz opil a podviedol ta, alebo nieco obdobne ale toto je vztah ktory on stale zivi a citovo sa v nom angazuje a tebe to este vsetko vesia na nos 🙄 nemoze predsa sediet na 2 stolickach

kitty68
25. nov 2008

majacska lini bude mit holcicku

lini me nekdy trosicku pripada ze ty si to i davas za vinu, protoze jsi sla do prace a nevisela mu na krku septajici jak strasne ho milujes, a nedavala mu tolik lasky jako jeho mama (ty nejsi jeho matka ale zena, to je rozdil),ze jsi ta silnejsi. clovek se nikdy nezmeni, muzes to v sobe na nejaky cas potlacit ale nikdy se nezmenis

lini
25. nov 2008

Kitty zmenim pretoze hovorim nebola som predtym taka toto tehotenstvo som nezvladla a naozaj uz to pisem vela krat bola som zla,nervozna proste hrozna ja na jeho mieste ujdem hned ale preslo to a mozna chlap nechape ze ako ta zena sa citi ako je jej zle aka je unavena nezastavam si ho ale naozaj som si pripadala ze ani nezijeme spolu.Proste som si ho ani nevazila a ani nevsimala.To co som bola predtym to som aj teraz ale urobil chybu ON to mi je jasne a poviem vam urcite nikdy nezabudnem a viem ze keby som nebola tehotna uz som tu s nim pod jednou strechou neni.

A dnes mu 4 krat volala a nezdvihal ja som varila a hovorim uz to zdvihni leze mi to na nervy ja ze co sa ma bojis?on ze mam dovod preco nezdvihnem.No a viem ze odvtedy mu nepisala ani nevolala co som vam pisala ze ze bude mat off telefon cez vikend.No a on asi nasrany a asi jej to chcel vratit.No ale jedno je iste nieco sa deje asi jej muzik troska podstrihol kridielka.A zajtra je streda a ta vestkyna mu povedala ze do stredy sa nieco zmeni.Tak nechcem vobec sa tesit ani nic take len som zvedava.Baby dnes mi pri obede povedal ze je Jeb...y a ze asi potrebuje psychiatra ale som sa nasmiala ze iha ze si na to prisiel az teraz 😀
Neviem ci ho osvietilo alebo mu to uz lezie na nervy a teraz prichadza ten spravny cas opytat sa ho ako dalej lebo cakat nemienim.

halienka
25. nov 2008

Lini, tak to vyzerá, že sa to začína uberať správnym smerom, ak sú už medzi nimi nezhody, tak to hádam už nebude dlho trvať a pospeje to k rozpadu toho ich vzťahu. A mužovi sa asi začína konečne rozjasňovať podľa toho čo píšeš. Si myslím, že asi je už ozaj zbytočné sa stretávať s ňou či jej mužom. Ešte by som počkala pár dní a potom by som sa asi už muža spýtala, že aké má plány do budúcnosti a nech sa už rozhodne čo chce, lebo toto ťa ubíja. Držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 😉 🙂

kitty68
25. nov 2008

lini tak to promin ja js si myslela ze jsi "zla" jakoze od narozeni 😅

no muj chlap hned vi kdy mam dostat ms, rika ze js neskutecne protivna a hadava 😔 holt ty zenske hormony jsou nevyzpytatelne, s tim nic nenadelas a obzvlaste v tehotenstvi, tezko to chlapovi vysvetlit.

no on si mozna tak vsugeroval co rikala ta vedkyne ze se s ni nakonec rozejde jen kvuli toho ze je zitra streda, kazdopadne musis dat vedet co a jak, taky budu drzet palce 😉

lini
25. nov 2008

Dakujem babule,ale mozna to nie je len koli tej vestkyni ale to co mu urobila cez vikend vypn.telefon a az dnes volala tak myslim ze uz ma trocha jasno v tom ako sa aprava ked je doma.A ked je v robote uz moze volat.Ale mozno mu to vysvetli a zasa bude namotany kto vie ved uvidime 😉

kitty68
25. nov 2008

lini muzu se jen zeptat kolik ma roku manzel??

majacska
25. nov 2008

Lini ja by som sa stretla radšej s tou milemkou. na to si este nemyslela? Dokazala by si sa s nou porozpravat? Ja urcite ano!

majacska
25. nov 2008

napriklad by som sa jej opytala, co vobec chce od tvojho muza? Nepoznam ju, ale viem si predstavit ako by sa bala od teba. To mi ver. A mohla by cokolvek rozpravat,je vydata, neospravedlnuje ju ziadna vyhovorka.

kalu
25. nov 2008

Tak to já bych se s milenkou v žádném případě nesetkávala. Pro Lini by to bylo ponižující a ještě by nejspíš hodně klesla v očích svého manžela.
Mě se taky zdá,že se ta situace začíná nějak "hýbat" a mě osobně to připadá, že možná ta milenka už trošku ztrácí o Linina manžela zájem ....

kitty68
25. nov 2008

no majacska ono to je celkem dost jasne co po nem chce 😅 a taky nevim jestli by se bala, oni se tim nijak netaji a je ji to celkem jedno, kdyz mu vola a vi ze je doma 😲