Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

maminuska
4. jan 2014

Či to nie je čiernobiele alebo je to farebné , stále je koniec rovnaký - pomer alebo len zásun a výsun.
Ak niekto niekoho zabije v afekte alebo v sebeobrane, tak zrejme do tej situácie bol dotlačený ale čo také neskutočne životne dôležité tlačí muža / ženu aby tento ukon zásun - výsun realizoval ?
Tak toto je pre mňa záhadou . 🙂

ella555
4. jan 2014

@sissmiss Stale mi tam nesedi to, ze preco mal dotycny vztah a sex so zenou o kt. vlastne nestal.

laurital
4. jan 2014

Jen taková malá vsuvka k tomu, když žena muži tvrdí, že bere antiko a otěhotní podvodem.Já to víceméně odsuzuji, považuji to za podraz, který se do jakéhokoliv vztahu nehodí a tím potrestaným je většinou právě ta žena a dítě.
Ale nedávno řešil tuto situaci jeden manželův kamarád, samozřejmě nebyl nadšený a mě naprosto uzemnil poměrně logický názor mého muže, který se jen optal, proč spoléhal na to, že dotyčná se chrání, rozumný chlap pokud nechce dítě jako takové nebo pouze s dotyčnou ženou, tak souloží zásadně s kondomem 😉 .

sissmiss
4. jan 2014

@maminuska zase manipulacia
Ja neprirovnavam zabitie v nutnej obrane ku sexu, ze bolo jedno aj druhe z donutenia. Ja len vravim ze vysledkom je mrtvola. Ale v pripade vrazdy lezi na zemi obet, v pripade NO je to pachatel. Naozaj sa nepripusta mat sex len pre sex? Ale polovica ludstva su muzi, a oni sex len pre sex pripustaju za istych okolnosti. A nebavime sa len o zenach a nasich nazoroch, ale preberame chlapov. Oni su schopni mat sex bez lasky. A to mi nehovori nic o zlom charaktere. Len o tom ze rukou ho to nebavi stale ba co viac, chut na zenu narasta. A co je zle na tom mat sex pre sex? Ak su dohodnuti ze nic viac? Ved sa mozu mat aj radi. Na nejakej urovni. Ak teda uplne bez emocii je to pre zeny tu neprijatelne 😅

Zaznel tu nazor ze taky chlap ma ist do bordelu. A co zeny ktore chcu sex pre sex? Kam maju ist tie? Je zle nieco na tom spavat s niekym obcas? Hovorim cisto o tom ze obaja nikoho nemaju. A ak zena naschval vysadi hak aby otehotnela ale klame ze ju berie...otehotnie...kolke ste tu hovorili takym zenam ze je to podvod. Lebo teda je. Nehovorila si to aj ty ze klamstvo a podobne? A ked je to tu z druhej strany tak zrazu on je ten zly? Co ak po tom ako zistil ze ona je tehotna s nou nic nemal len s nou technicky cakal to dieta? Ale vsetko ostatne ukoncil? A popri tom si nasiel druhy vztah? Aj to je zle? Skoncit jedno a zacat druhe az potom, sa tu vzdy objavuje. Ale skoncit to co on zacal, nie co bez jeho vedomia zacali s nim druhi.

@laurital tiez som sa na to pytala, odpoved od chlapa, lebo s kondomom z toho nic nema, neciti to, to si moze aj rukou a je to rovnako o nicom.

@ella555 no...chlapi mavaju sex aj so zenami o ktore nestoja. Ide im len o ten sex. Podla mna ak su tam len oni dvaja a nie su vo vztahu tak na sexe nie je nic zle. Predstav si ze tvoj muz uz nebude. Najdes si casom noveho partnera? Ak nie, vydrzis bez sexu do konca zivota? A to je len slaby odvar toho ako to citia oni, muz sex chce a potrebuje, aj z telesneho hladiska, im sa spermie mnozia a potrebuju ich dostat von, onania nebavi kazdeho a dalsi nazor od chlapa, onania len zvysuje tuzbu po zene. Takto to je, to nie je se je to ako my budeme chciet, niektore fakty su fakty.

sissmiss
4. jan 2014

@zuzi.111 stalo sa mi ze som bola odmenena za nieco co nebolo planovane ako dobry skutok, prave naopak... a hanbila som sa (odmene sa nedalo vyhnut) ale aj potrestana za pomoc ktora bola vyziadana (netlacila som ju ja) ale pomohla som v dobrej viere a doplatila som na to. V zivote vselico vypali vselijak. Niekedy je ta obmedzenost videnia len nedostatok skusenosti

ella555
4. jan 2014

@sissmiss Ale ved ok, ja to berem,ak su si toho obidvaja vedomi, suhlasia s tym a vyhovuje im to. Ale sory, ak chlap ma so zenou vztah, tvari sa, ze k nej nieco citi,aby si uspokojil svoje sexualne potreby a z dietata sa vyzuje vyhlasenim, ze ho neplanoval tak to je pre mna chrapunstvo a nezodpovenost,ci blbost, lebo pri sexe deti vznikaju a spoliehat sa da len na seba, nech ide fakt do bordelu.

eeffka
4. jan 2014

@sissmiss
@ella555

viete co baby mne ani tak nedviha tlak to ze si niekto najde milenku pocas rocnej staze, tej tlaci kaleraby ze zena je krava a napriek tomu s nou spava, ale to ze "milenka" pre mna obycajna k..va a to povahou nie povolanim, sa bije do prs ze odkedy pichal do nej do tehotnej uz nie, a aka je superfasa charitativna. Ako nic v zlom ludia si robia vselijake veci ale aspon kus sebareflexie by jej nezaskodilo: rozbila som rodinu, OK teraz mam svoju a snad budem stastna dlhsie nez manzelka/partnerka c1. ale Verejne ju ponizovat?.... jdu blejt velebnosti.

sissmiss
4. jan 2014

@eeffka ja neviem...to ja zase tu prvu moznost moc neuznavam. -N ze si najde milenku a tej tlaci kaleraby ze manzelka je krava 😅
Ale zase je to len o okolnostiach. Kolko tu bolo pribehov ze zena napisala ze hnusny chlap, vykaslal sa na mna po porode a nasiel si inu. Hnusne. A ked sa to rozobralo na drobne tak vysvitlo ze ho nemala moc rada, ze sa jej hnusil, ze spolu nespali len splodili potomka a uz ho nepotrebovala...Ani z voza ani na voz. Nechcem ho ale ani ina ho mat nebude.
Inak, vzdy som tak nejako na strane tych podvedenych zien...ale tu v tomto pripade sa mi zda byt podvedeny ten chlap...Ak je to cele pravda, pravda 😉
Nikto nechce zazit ze milovana osoba ho podvedie alebo prestane lubit. Ale su naozaj vztahy bez lasky, obojstranne, tak platia ine pravidla a divat sa na to nasou optikou ze sa toto a toto nerobi...no ano, vo fungujucom vztahu sa to nerobi...

maminuska
4. jan 2014

@sissmiss žiadna manipulácia , ja myslím že si veľmi dobre porozumela čo som napísala. 🙂 .
Pýtam sa jasne , čo tak životne dôležté nuti kohokolvek " trtkať "povedla ? Plné vajcia ? Ovulácia ? Drží mu niekto pištoľ pri hlave ? Je v ohrození života ? Tým povedľa myslím mimo partnerstva , manželstva.
To že si to rozdávaju slobodní a nezadaní , len sex pre sex mi je uplne jasné . Ale ked už porovnávame vraždu v sebeobrane a neveru , tak tot je značný rozdiel .

adri266
5. jan 2014

@maminuska suhlasim s Tebou. Ak ma niekto rad sex tak velmi, ze nedokaze sexovat LEN so svojim partnerom, tak nech ten partner o tom vie, a nech sa ten partner rozhodne, ci to dokaze tolerovat, ci chce ineho cloveka pri sebe.
@sissmiss Mam jednoducho iny nazor na vec. Rozberali sme tu kocku, jej nazory, jej vysvetlenie. Tiez ma stve, ze povedala, ze ona to nelutuje, ved jasne ze nie, z celeho toho vysla najlepsie. Ma chlapa, ma robotu, ma dieta, exmanzelka im nebrani v stretavani, SUPER poucenie pre vsetky ostatne 🙄 🙄 🙄 A nevravim, ze tak by to nemalo byt. Ano, ak sa clovek rozvedie, tie vztahy potom by mali byt civilizovane. Co ale mne trha zily, ze dotycnej chyba kusok sebareflexie, ze v tom, co spravili s manzelom nevidi nic zle...proste mali obaja radi sex, tak on sexoval s nou aj manzelkou. Akoze toto je riesenie??? A pochybujem, velmi pochybujem, zeby ona dotycna exmanzelka s nim aj dalej spavala, keby vedela, co sa deje. Ale ano, ludia sme rozni, a mozno on bol taky borec v posteli, ze s nim sexovala napriek tomu, ze mal milenku / milenky.

@eeffka A takisto suhlasims tym, co si povedala Ty, Casto k pomeru dojde po tom, ako manzel / manzelka nadava na svojho partnera v snahe ospravedlnit svoj cin pred sebou a vyvolat lutost v milencovi, a pritom malokedy je to pravda. Ved keby ten vztah bol ozaj taky hrozny, tak by to riesili inak, nie??? A prosim Ta,
@sissmiss nevrav, ze nie kazdy je schopny rozvodu kvoli detom, bla bla bla...pri rozvodovosti vyse 50 percent je to uz normalne. A nevera je tusim 3. dovod. Takze tak ci tak, ak na to ten druhy partner pride, k tomu rozvodu dojde...
A pises, ze vo fungujucom vztahu sa to nerobi. Velmi casto podvadzaju ludia, ktori aj su spokojni s partnerom, ale pride prilezitost, nie su schopni odmietnut milenca, maju kolegov, podla ktorych je nevera normalna...mnohi podvadzajuci povedia, ze ani nevedia, preco bolli neverni, svoju manzelku miluju...toto je o com??? A co ta dievcina, co tu pisala nedavno, ze miluje aj priatela, aj kolegu. A nevie sa rozhodnut...proste ma strach, lebo ak sa rozhodne pre noveho, tak mozno pride na to, ze je to iluzia, ze po mesiaci to bude lutovat, a ked sa rozhodne pre terajsieho, tak cely zivot bude lutovat, ze co keby 🙄 🙄 🙄 Je toto spravne voci obom??? No ja si to nemyslim....
A neodpovedala si mi na otazku, ci mas rada sex aj s inym partnerom ako je manzel 😝

lzusak
5. jan 2014

@barulina je úžasné aká ste teraz šťástná velká rodina. aj to ako krásne si zjednodušila ochod tvojho draheho od tehotnej ženy. musela to byť pre ňu cesta ružovou záhradkou 🙂 ja ti k tomu všetkému napíšem len jedno: šťastie na nešťastí iných si nevybuduješ. Aj ked je už vaša ex šťastná, určite tomu tak nebolo v čase jej tehotenstva a na to osud nezabúda. Ale ja ti neprajem nič zlé, lebo deti maju mať oboch rodičov pri sebe a harmonickú rodinu. pa.

lzusak
5. jan 2014

nakoniec som si prečítala všetky tvoje príspevky, je hrozné akí dokážeme byť my ludia k sebe krutí. si realistka ako píšeš, a treba brať život tak ako príde, čiže ak ťa muž opustí pre inú, budiš, asi to tak ma byť a ty to budeš musieť prechodiť. na strane milenky si už bola, to bolo fajn, teraz by bolo dobré skúsiť si tu druhú stranu, pravdepodobne tu ťažšiu (hlavne ak je v tom už aj dieťa), pocit bezmocnosti, beznádeje, potom chcem vedieť, či ti tento tvoj realny pohlad na vec nadalej zostane. p.s.ja som bola dávno tiež velká zmyja v podobnej situácii ako ty, našťastie to dopadlo inak a ja dakujem Bohu že som nevzala otca deťom a prosím o odpustenie doteraz. dostala som riadnu príučku a verím že to bol moj trest a další už nepríde. Lutujem, velmi lutujem.

lzusak
5. jan 2014

a ešte posledna vec: neodcudzujem ťa, na to ja nemam najmenšie právo, lebo kto je bez viny nech prvý hodí kamenom 🙂 tak sa hovorí 🙂 len keby si to možno napísala jemnejšie, s citom, tak by tu bolo aj utokov na teba menej. Ale je pravda, že neviem ako my všetky skončíme a preto radšej nesúdme lebo budeme sudení!

budouci_maminka
5. jan 2014

já bych asi k @barulina nebyla tak zlá... když koukneš k ní do alba, tak se opravdu stýká s manželovou bývalkou i dítětem... dopadlo to skutečně celé dobře a do komplexní situace nevidíme. Jasně, pokud budeme brát @barulina první příspěvek, tak byl napsaný hodně necitelně, ale zas když koukneš na jejího manžela, tak mu rozhodně podvádění a zlo z očí nekouká. Také nesouhlasím s podváděním těhotných přítelkyň s milenkami na pracovním školení, ale zas, když si přečteš @izusak a @adri266 všechny její příspěvky, tak tu situaci víc objasňuje - v páru jim to neklapalo, otěhotněla záměrně a přítel byl dobrák a chtěl s ní tedy zůstat, akorát zrovna v tu chvíli potkal důvod, proč to konečně rozseknout, jinak by s ní zůstal a šťastný by nebyl.. kdo ví, jak by to skončilo - už to, že přesto, že byla přítelkyně těhotná a on odjel na rok na školení, je přeci víc než jasné, že to moc neklapalo... takhle aspoň s tou rodinou komunikuje, mohlo to dopadnout mnohem mnohem hůř. Ale jen zopakuji, že být milenkou bych nechtěla, ženatých mužů se bojím a sama mám z nich nedobrý pocit, pokud se mnou flirtují a lituju jejich partnerky, natož si s nějakým takovým začít - bála bych se, že by mi udělal to samé. Ale pokud to má @barulina vyřešené, tak to tak být prostě mělo...

lzusak
5. jan 2014

@budouci_maminka ja súhlasím, nepáčil sa mi len jej necitlivy popis situácie. pretože pre tu tehotnú ženu to muselo byť naozaj naozaj naozaj velmi ťažké. hlavne ten strach z budúcnosti ☹ ale už je to minulosť a dobre to dopadlo, je po bolesti, to je hlavné.

sissmiss
5. jan 2014

@adri266 zacnem od konca. Napisala si nieco o ku.veni a to ze niekto ma rad sex, na predch.strane, na to som ti napisala ze jedno s druhym nesuvisi a citujem sa:
"Ja osobne vyznavam teoriu ze laska je rozhodnutie. Zamilovanost je eroticke ocarenie. Je na mne aby som ovladla svoje pudy, ak sa aj zadivam niekde, co sa mi teda uz dlhsie nestalo, asi mam vsetkeho doma tak akurat, tak je teda na mne aby som si to ukocirovala a nechcem pre pobluznenie menit postele, ani zdielat, ani na chvilu. To hovorim ale len za seba."
Preto som ti uz neodpovedala na otazku ci mam rada sex s niekym inym ako so svojim manzelom, viac nez som povedala uz o tom povedat neviem. Neviem ako inak sa da napisat o sovjej vernosti, napisala som ze neveru nepraktizujem, ani po tom netuzim. Ak sa ma budes stale viac pytat ze ci naozaj nie, tak dopredu odpovedam ze naozaj nie a uz odpovedat viac na to nebudem, zbytocne to zahlcuje temu.

Pisala som o tom ze neveru cojaviem...neuznavam...nerobim. Nemozem napisat ze odsudzujem, lebo ako poznam stvoritela alebo kto to tam hore rozdeluje a spaja, tak by som dostala lekciu, raz som uz poriadnu lekciu dostala a odvtedy sa snazim vyhybat vyhlaseniam o sebe aka som a co ja nikdy a co ja vzdy... Boh sa na tom smeje. Ak je clovek dostatocne pokorny a skromny najde na sebe mnozstvo prehreskov, ak aj nie voci nabozenstvu tak voci ludskosti, voci laske, voci sebe samemu...najde ich vela.

Nemusime mat rovnaky nazor, ale nepis mi prosim ze mas iny nazor ako ja, lebo ty si myslis ze nevera do manzelstva nepatri. Je to nefair lebo ja si myslim to iste takze takto ma oznacovat vo svojom prispevku ze ja na rozdiel od teba neveru "schvalujem" je zavadzanie.

V mnohych prispevkoch som adresne odpovedala na otazky ze preco by mal muz slobodny a nezadany mat sex so slobodnou a nezadanou mimo lasky a vztahu. Nevidim na tom nic zle.

Pisala som konkretny pripad ktory sa stal ze zena zostala v manzelstve uvaznena, a zalubila sa. Nebol tam sex, ani nic telesne, ale lubila ineho. Manzel jej ublizoval a tyral ju. Nevidim na tom nic odsudeniahodne ze jej city k nemu sa stratili a ze sa necitila byt viazana manz.slubom. Nepisala som o sexe.

Ten pribeh tej kocky co tu dokola pletieme. Nemame vsetky informacie. Bodka. Ale z toho co mame je jasne toto: Chlapik sa 4x do roka vyspal s kockou s ktorou dieta neplanoval. Ona vysadila hak aby otehotnela. On sa pocas toho ako ona bola tehotna dal dokopy s barulinou. Nevidela som zeby pisala ze spaval s obomi simultanne. Ak ano, tak beriem spat, to je dost dolezita info. Ak spolu ale nespavali, nezili...nevidim dovod preco by si on nemohol najst partneku na zivot. Ale ak sa prva kocka rozhodla ze chce dieta proti voli partnera, musi ratat aj s tym ze ho bude vychovavat sama. Ja byt chlapom co si chodi len tak niekde zas.kat a cica vysadi hak aj napriek dohode tak ju tiez necham, to je aky potencial do buducna? Klamstvo v tak vaznej veci? Proste tehotenstvo z jej vole nie je 9m ochranna lehota a vlastnicke prava na darcu spermii. On nebol nijako viazany nicim. Len voci dietatu. Zial naschval sa nechat oplodnit je blby napad. To nie je zaruka toho ze zili stastne az do smrti. Uz ked tam pocujem toto, ze zo vztahu kde slo len o sex ho ona isla do dacoho nasunut...

@maminuska ...hmmm. Nema barulina pravo "odpustit" mu ze pred vztahom s nou nevedome oplodnil dietatachtivu kamosku? Nema on pravo na to aby sa rozhodol ci chce byt otcom? Bol dotlaceny. Ty si svojmu neveru odpustila. Pises ze nevera je nevera, nic ine. Ale tvoje okolnosti boli ine ked si odpustila? V com je tvoj muz lepsi a viac si zasluzi sancu nez jej? Neveru u inych odsudzujes, ale u svojho manzela si odtolerovala, dostal druhu sancu. Nebolo to ciernobiele zrejme. Zrejme po poznani okolnosti si to nevidela len v jednej farbe.

maminuska
5. jan 2014

@sissmiss vieš môj muž neprešiel klasickou neverou , tam sex nebol. A keby bol , tak sa pýtam rovnako - čo tak život ohrozujuce ho do toho dotlačilo? Aké ospravedlnenie má na svoj prešľap ?
Ja som sa vôbec nezaoberala neverou spomínanej kočky, ale absurditou porovnávať vraždu v sebeobrane, alebo autonehodu pri neúmyselnom zavinení so samotným dobrovolným sexom mimo vzťah .
Ak raz s niekým dobrovolne suložím , tak je to dobrovolné a nikto a nič ma nenuti takto konať. Je to moje rozhodnutie.

sissmiss
5. jan 2014

@maminuska toto je asi to nedorozumenie...Ja neprirovnavam neveru k zabitiu, ja len pisem ze vsetko v zivote moze mat rozne okolnosti ktore menia situaciu. A kedze sa tu spomenulo konkretne zabitie, dala som dve caste moznosti ktore su zaroven uplne odlisne

sissmiss
5. jan 2014

@maminuska raz v jednej z toho mnozstva kriminalok bol pribeh kde holka zabila svojich rodicov aj bratov. Nechala len malicku"sestru". Odhalili to a len jedneho zaujimalo ze preco. Ostatni sa otocili ze to je jedno, na take zverstvo nemala ziadne pravo. Dovod nasli, otec ju zneuzival do malicka a cela rodina o tom vedela. Ta akoze sestra bola jej dcerou po otehotneni s nim a ked siahol aj na tu, tak holka ho zabila a aj vsetkych ktori to vedeli a podporovali. Podla mna dovod a okolnosti su vzdy dolezite

dejnas
5. jan 2014

mne sa zas "nepáči" slovné spojenie: bol dotlačený k splodeniu dieťaťa....
dotlačený??? predsa, ak sexuálne žijem, vždy existuje mizivé percento, ža aj napriek antikoncepcii, to dieťa splodiť môžem... to, že si to dotyčný neuvedomil, alebo v jeho prípade asi skôr nechcel uvedomiť - to už je iný problém....
ale skutočne nechápem - ako sa dá niekoho "dotlačiť" do dieťaťa.... isteže sa dá polemizovať nad rôznymi - ehm - povedzme ženskými experimentmi ( najmä na MK sa o nich dá veľa dočítať 😀 😀 😀) , ale ak raz dieťa s dotyčnou neplánujem, neplánujem s ňou ani v prípade splodenia potomka vytvoriť zväzok, tak sakra nesexujem s ňou.... pretože, tá šanca tú vždy je.... ostatné sú len alibistické výhovorky
potom sa stavia do pozície "podvedeného" chudáčika, ktorý má proti svojej vôli dieťa
- aby bolo jasné - ja zas neschvaľujem ani spomínané "ženské praktiky".... to rozhodne nie.... ale na druhej strane - kto vie KDE skutočne je pravda???

budouci_maminka
5. jan 2014

@maminuska
@sissmiss
@adri266
jestli mohu, docela zajímavé téma...třeba můj pohled na nevěru je takový, že ideální stav v manželství/partneství, že není a nebude. jenže realita může být jiná a pokud by partner uklouzl, asi bych to přešla - neříkám, že s nadhledem, neříkám, že lehce, ale jeho ztráta by mi nestála za nějaké jedno sejití z cesty. Když už by mě podvedl, samozřejmě, že bych byla nejraději, kdyby to byla jen jednorázovka bez citu po dekádě vztahu, pak si opravdu myslím, že to partnerství, může jít dál bez trvalých následků - je to ale samozřejmě jen moje domněnka, kdo ví, jak bych se zachovala, velkou roli by hrály okolnosti, ale tuším, že bych hodně bojovala za záchranu...naproti tomu vím, že kdybych partnera podvedla já byl by konec, naprostý.. on je takový, že strašně ctí ten tradiční model rodiny - navařeno, naklizeno, žena je u mě na prvním místě, pak dlouho nic a pak až zbytek. a nevěra by byla jako plivnutí mu do tváře a všem jeho hodnotám, které buduje. nerozdýchal by to, nikdy by už mi nevěřil a byla by to pro něj taková rána, že už by se na mne nedokázal dívat stejnýma očima... znamená to tedy, že mám jiné morální hodnoty než on? znamená to, že ho mám raději než on mne? i tyto otázky jsem si sama nedávno pokládala...

adri266
5. jan 2014

@budouci_maminka osobne si myslim, ze ked sa dvaja beru, alebo zakladaju spolocny zivot, tak sa preberaju take otazky. Ak by ten spominany manzel na zaciatku povedal, ze on berie neveru, resp sex s inymi zenami ako normalnu vec, tak si ho exmanzelka nevezme.

Vravis, ze by si odpoustila neveru. OK, aj taku, ktora prebiehala rok ako u tych dotycnych? Aj taku, keby mal milenky v kazdom meste? Neviem...ludia sme fakt ini....

@dejnas A Ty nevies, ze niektori chlapi povazuju aj interupciu za antkoncepciu??? Co ked to bol ich pripad? Co ked on povazoval za samozrejme, ze dieta si da vziat? Samozrejme, to bola teraz ironia...suhlasim s celym Tvojim priespevkom. Ziadna antikoncepcia nie je 100 %, vzdy to riziko tam je, a musim s tym pocitat, aj s nasledkami

adri266
5. jan 2014

@budouci_maminka nuz, co ine tej exmanzelke ostava...ale myslis, ze jej bolo aj vtedy na zaciatku do smiechu? ked zistila, co sa deje, ked zistila, ze sa chce rozviest, nechat ju samu s dietatom? Myslis, ze tomu dietatu je to jedno? Ze otec pride na par dni, a odide k inemu dietatu?....

sissmiss
5. jan 2014

@dejnas aha. takze ak sa dohodnu dvaja len na sexe ale zena podvedie a vysadi hak tak on ma stiahnut chvost? O dieta sa postaral, zabezpecil, ale preco by mal aj ju? S tym mala ratat ona ze podvodom sa city vynutit nedaju. Taky vztah nepovazujem za rovnocenny s tym do ktoreho idu dvaja partneri dobrovolne.

budouci_maminka
5. jan 2014

@adri266 samozřejmě, pokud se zakládá společná domácnost, musí být důležité otázky mezi partnery vyřešeny, na druhou stranu, lidé se vyvíjí, okolnosti taky, kamarád děti nikdy nechtěl a teď čekají druhé...tady zmiňovaný manžel ale ženatý s ex nebyl a pro něj to určitě také nebylo jednoduché, to barulina psala - kdyby neměl morálku vůbec, předpokládám, že pak by se k dítěti nehlásil vůbec, příspíval jen soudem vyměřené alimenty a na školení by byl jako svobodný, vyhnal jí z bytu ještě během těhotenství.. já tu situaci nechci obhajovat, jen se snažím chápat i druhou stranu..

svůj pohled na nevěru jsem popsala si myslím dostatečně, kdyžtak si to ještě jednou přečti, máš tam odpověď na svou otázku.

určitě jí do smíchu nebylo, muselo to být šílené, na druhou stranu, kdo s čím zachází, tím také schází, jestliže partnerství nefunguje, já nemám ani střechu nad hlavou a bydlím u přítele a snažím se ho pojistit těhotenstvím, musím také počítat s tím, že ve chvíli, kdy to nevyjde, zůstane mi o pořádnou starost navíc. Stějně jako on si měl uvědomit, že pokud spí s partnerkou, se kterou to neklape, může se přihodit dítě, ona měla počítat, že pokud otěhotní schválně (což tu bylo prezentováno), pak je dost pravděpodobné, že dítě bude ještě větší klín ... a dítě bohužel pak si nese následky chyb obou rodičů. naštěstí v této situaci vše dopadlo dobře - on očividně našel lásku na celý život a alespoň nemusel být nešťastný v partnerství (třeba by byl pořád pryč pracovně schválně a dítě by stejně vyrůstalo jen s matkou), snažil se odčinit co mohl tím, že ji nechal bydlet u sebe, dokud to potřebovala, kluka si bere a vychází spolu všichni dobře...

adri266
5. jan 2014

@maminuska
@sissmiss myslim, ze to prirovnavanie som sposobila ja, pretoze sme sa na zaciatku bavili, ze ked kocky tvrdia, ze nevera nie je ciernobiela, tak som sa pytala, ci vrazda, jazdenie pod vplyvom alkoholu, a branie drog napr je.

A este jedna vec mi napadla. Predstavte si, ze vam niekto vykradne dom, zoberie tam vsetko cenne. Ked pridete na sud, tak tam ten neprisposobivy obcan vysvetluje, ze to spravil kvoli tomu, ze jeho rodina je hladna. Vam skodu nahradi poistovna....ale, neostane vo vas ten blby pocit, ze sa niekto hrabal vo vasom sukromi? Ze vam bral do ruk veci, ktore ste si cenili a ktore boli pre vas posvatne? 😔 😔 A uz nikdy sa doma nebudete citit bezpecne. Tak ja takto vidim neveru.

adri266
5. jan 2014

@sissmiss tu je to dovera, o ktorej sa rozprava, ak ma zena podozrenie, ze jej muz zahyba, a ine zeny jej radia, ze nema spehovat, hladat v PC, atd a ma doverovat. TAkze to plati aj tu. On musi zene verit, ak nechce pouzit kondom, ze sa chrani. Tak ako ta spominana zena musi verit chlapovi, ze ju nepodvadza...ale nasledky su ake su

adri266
5. jan 2014

@budouci_maminka takisto ako byval ex mala pocitat s nasledkami, tak musi aj barulina pocitat s tym, ze historia sa opakuje, ak bol schopny sa zamilovat a podvadzat svoju ex, tak moze aj ju...

Ano, nic nam nezaruci, ze nasi partneri ostanu rovnaki, ale ja sa mozem zarucit za seba.

sissmiss
5. jan 2014

@adri266 kde je pisane ze boli zobrati? Uz si pisala ze si si to myslela. Ale to je dost dolezity fakt. Ja som citala ze neboli zobrati... Ak ano tak to dost meni situaciu

dejnas
5. jan 2014

@sissmiss ako vieš, že sa dohodli "len na sexe"? to je tvrdenie koho? súčasnej partnerky, či chudáka "podvedeného" chlapa?
ale aj tak to nie je podstatné.... trvám na tom, že sex môže za akýchkoľvek okolností (úmyselných, či neúmyselných) priniesť následky v podobe dieťaťa... a teda v tomto prípade sa nejedná o 16 ročného neskúseného chlapca, ale o dospelého muža
ak by boli teda dohodnutí len na sexe, nemusel sa s ňou ani len pokúšať o nejaké "kvázi" spolužitie, kvôli tehotenstvu, dieťaťu... keďže boli dohodnutí a mali v tom zrejme jasno.... mohol jej priamo na rovinu povedať - ok postarám sa o dieťa, ale vzťah nie
načo sa teda tak veľmi premáhal, začal s ňou žiť a napokon ju, pri prvej príležitosti, podviedol? to mi tiež nepríde zrovna "férové" jednanie