Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

katkaajurko
7. nov 2008

sirinka porovnavat nezivy majetok s manzelom je uplne odveci...ako deti a jablka...

bycikel si nemoze povedat - nie nejdem k tebe, ale spravny muz si to povedat vie a v tom je ten rozdiel...nehovorim ze milenka je v tom nevinne - napisala som - ze je to len a len na jej svedomi a charaktere - ale ona ozaj nema mat mat voci komu vycitky - ona nikdy pre oltarom, ani nikym neslubila tej zene ze sa jej chlapa nedotkne - ona si musi rieist svoj svet - ci ona nie je niekomu neverna - a ak nie je - v podstate k "cudzej osobe" ju nic neviaze... tam nic neslubila..nepozna... vravim - to uz je len o jej vlastnych "hraniciach".... ale apriori si na to ma dohliadnut ten chlap - ten rozbija svoju rodinu, on si nevie ustriehnut vtacika - on slubil zene vernost a nedodrzal...on nie je bycikel nesvojpravny bez rozumu - co si ho niekto ukradne a pouzije...

a ja som z rozvedenej rodiny..otec mamu podvadzal a jeho druhu zenu poznam...ale i tak trvam na tom - ON SI MAL DAT POZOR NA TO CO ROBI..on mojej mame slubil lasku a vernost a nedodrzal to...ona nie...ona si moze robit co sa jej zachce ..nikomu nic neslubila..a to ze mala nizke moralne zasady - ze si zacala so zenatym je ina kapitola - hovori to o jej charaktere - ale za rozpad vztahu apriori moze otec,nie ona.

sirinka
7. nov 2008

katkaajurko no podla mna je od veci tvrdenie, ze milenky su nevinne, pokial su v tom case slobodne...ved nebyt mileniek, chlapy nepodvadzaju...takze kazdy ma na tom svoj podiel viny...
inac neverim tomu, ze keby hociktora z vas prisla na to, ze jej manzel ma milenku...to znamena dlhsie trvajuci vztah...ze by ste ju obhajovali ako obet, ci by ste ju pozvali domov na kavicku...a vasmu uzasnemu manzelovi by ste vsetko odpustili, ved si nebudete rozbijat rodinu...no to by ma fakt zaujimalo...

katkaajurko
7. nov 2008

no to mozem napisat presne opacne..nebyt chlapov co hladaju "pomimo" neboli by ani milenky...

nikde som nenapisala ze milenky su nevinne... to ako sa spravaju vo svojom zivote sa im vrati.ale ze oni danej manzelke nic neslubili a teda nemaju voci nej povinnosti ani zavazky.... uz vobec nie ze by si niekto milenku volal na kavicky 😨 😨 😨 co je to za blbost...ja len hovorim,ze voci manzelke a rodine je na vine v prvom rade ten chlap ktory podviedol... a ak sa nalaka taky chlap na taku zenu s tak nizkych charakterom - ze jej nevadi - ze je zenati..je to proste u mna chudak... milenka rovnako..ale nemozem od cudzej zeny chciet aby bola voci mne "solidarna"... ale od svojho muza to mozem chciet - lebo mi raz nieco slubil ako svojej manzelke....

katkaajurko
7. nov 2008

ups..zenaty...

grej
7. nov 2008

Nikdo tady nepíše, že by zval milenky na skleničku. Ale proč svalovat vinu na ně?? Manžel je odpovědný za to, aby byl věrný. A že je slaboch a nechá se svést?? To ho přece neobhajuje, ne? A myslím, že sis to trochu otočila, Sirinko. Právě že vina je na manželovi... Nikdo tady nemluví o tom, že milenka je oběť. Prostě je to ženská, která si holt vyhlídla chlapa, který je ženatý /pokud to vůbec ví/. Smůla. Asi je málo těch, který sváděj chlapa a priori proto, že je ženatý. Většinu žesnkých to štve taky, že ho nemají jen pro sebe...

Mám známou, přišla manželovi na nevěru když byla těhotná. Byli od sebe dlouho, on pracovně v zahraničí, ona tady. A on si krátil čas smskama (silně erotickýma). Když mu na to přišla, tak byla nejvíc naštvaná na tu holku. Ptala jsem se jí proč, vždyť on byl ten, kdo si psal a kdo to měl ukončit. Řekla mi, že kdyby dávala vinu jemu, tak s ním nemůže zůstat. Že to musí svádět na ní a nendávidět jí. Pak s ním zůstat může. Přijde mi to jako alibismus.

katkaajurko
7. nov 2008

Grej je to presne ako hovoris...je to jednoducho lahsie - pripisat vinu tym "hnusnym zenskym" ako milovanemu cloveku..je to mozno prirodzeny obranny mechanizmus - aby to clovek prezil ako tak v zdravi... ale i tak...ti chlapi nie su nesvojpravni a vedia co robia,a ked raz nieco slubia,maju to dodrzat.

slnieckova
7. nov 2008

uplne zbytocne sa natahujete na tom, kto ma a kto nema vinu.... 🙂

slobodna zena si nema co zacinat so zenatym muzom, zenaty muz nema co hladat v cudzich sukniach. Ak by sa tymto riadili vsetci ludia, neriesime pojem "nevera"

Bohuzial na svete je x ludi s x povahami a x nazormi.

A myslim si, ze podvadzane zeny budu nadavat na milenky, milenky budu vzdy nadavat na zenatych muzov, ktori si s inou zenou zacali... to je bludny kruh.

Kazdy ma urcity podiel viny na nevere... pocnuc manzelom, cez milenku, az po oklamanu manzelku....

grej
7. nov 2008

Slniecko - zlatá slova. Všichni v tom mají většinou určitý díl viny. Jen si to nechtějí přiznat 😉

Já jsem asi podvedená byla (alespoň psychicky určitě). "Milenku" nesnáším, stačí mi slyšet že se někdo jmenuje stejně, slyšet název města ze kterého pochází, sport který hraje - a otvírá se mi kudla v kapse. A stále si stojím za tím, že ta největší vina je na mém manželovi. Tečka 🙂

sirinka
7. nov 2008

katkaajurko hej, mozme to otocit aj naopak 😀 tak co, vykynozime milenky alebo chlapov???

ja ale predsa nepisem, ze na vine je IBA milenka, ale ze na tom nesu obidvaja svoj podiel viny, samozrejme manzel vacsi a milenka podla okolnosti.... 😉
s tou kavickou som to naschval prehnala, lebo tu su take vyjadrenia, ze slobodna zena si moze robit co chce...ved mne nic neslubila....pcha....tak potom preco nie ta kavicka??? aspon si vymenia skusenosti 😝
preco by sme nemohli chciet od cudzich ludi, aby boli voci nam solidarny??? preco stale chceme, aby nam ked sme tehotne, uvolnili cudzi ludia miesto na sedenie...preco chceme, ked je nam zle, aby nam cudzi ludia pomohli, preco chceme, aby nas ludia, aj ti cudzi respektovali a potom nechceme, aby sa nejaka slobodna zena pozastavila nad tym, ze nam vztahom s nasim manzelom ublizuje???
nehovorim o tych, ktore boli oklamane a nevedia, ze paktuju so zenatym...hovorim o tych, ktore to vedia az pridobre... 😉

emilyz
7. nov 2008

sirinka dobre napisane

katkaajurko
7. nov 2008

nie ja hovorim,ze chciet to mozeme - ale ked ti neuvolnia je to ich vec ( v tom autobuse)

a so slnieckovou nesuhlasim v tom ze slobodna by si nemala zacinat so zenatym..lebo mne uz len tieto dve slova evokuju - ako to ma byt...SLOBODNA..si moze robit co chce - ak na to ma zaludok... ZENATY si nemoze robit co chce lebo uz sa slubil inej zene... v tomto je pre mna zakladny rozdiel....

ja akoze tiez nechapem zeny co si zacnu s muzom o ktorom vedia ze ma dietatko a zenu... ale to mi svedci o jej "hodnote"....

ale u muza je to pre mna priam trestuhodne, absolutne prekrocenie akychkolvek hranic za ktore by mal pykat... a basta....

ja ti sirinka rozumiem, len som mala pocit ze to zvalujes hlavne na tie mrchy milenky... ale z mojho okolia mi proste ako mrchy bohuzial viac vychadzaju chlapi...a neodpustim im z ich viny ani stipku....

katkaajurko
7. nov 2008

aby som to napisala jednoducho..priat si mozeme vela...aj to aby sme vsetci boli k sebe dobri..pustali sa sadnut v MHD a podobne..mozeme si priat aby slobodne dali ruky prec od zenatych..ano takto by svet mohol vyzerat..aj ja by som si to priala... ale vernost od muza si nemusim priat... tu VYZADUJEM je to jednoducho moj muz a to ze slubil vernost mne je u mna ako co ja viem "zakon" alebo co...ale pustit sadnut - je len dobra vola toho druheho.... a to je pre mna rozdiel... a ten rozdiel sposobuje aj rozdielny pohlad na milenku a "podvadzaca"....a ich podiel viny...

slnieckova
7. nov 2008

SLOBODNA..si moze robit co chce - ak na to ma zaludok

nesuhlasim 😀 pretoze slovo "slobodna" zena neznamena, ze je slobodna vo vsetkom 🙂 aj slobodna zena, ktora si moze robit co chce (apropo aj vydata 😉) musi poznat hranice 🙂

Co je sloboda? Sloboda je podla mna to, ze mozem konat podla svojho rozumu a uvazenia s tym, ze mam urcite moralne, eticke hranice, o ktorych viem, ze ich nesmiem prekrocit... a to nie je obmedzovanie mojej slobody ale prave to je moja sloboda, ze tie hranice poznam a dokazem ich dodrziavat 🙂

A to su tie pudy.... bol/a neverny/a, lebo podlahol/a pudom.... no pekne 😀 Zvieratka aj ludia maju pudy 🙂 no ludia na rozdiel od zvierat maju aj slobodnu volu, mozu sa slobodne rozhodovat, maju v sebe vedomie existencie urciteho moralneho zakona s urcitymi zasadami,hranicami... to zviera nevie 🙂 preto kona podla pudov... pud sebazachovy, sexualny pud....

Takze ja sa citim ako clovek, ktory tento moralny zakon (svedomie 😉) v sebe ma a snazim sa podla neho konat... nie som zviera, ani sa nanho neplanujem zmenit 😀

katkaajurko
7. nov 2008

ved v poriadku..ale milenky maju evidentne hranice inde - a my od nich nemozeme vyzadovat aby svoje hranice prisposobili nasim...

k pudom sa vyjadrovat nebudem...muzi si snad svoje pudy ukontroluju presne ako pises,pretoze nie su zvieratka...zvalovat svoju neveru na pudy je smiesne...

katkaajurko
7. nov 2008

teraz ma napada...riesenie - ze keby si teda vsetky milenky vstupili do svedomia a "nedali by chlapom" .... ale chlapi by to skusali - to je v poriadku? 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 zase je hajzel ten chlap... voci mne ako manzelke..lebo ak by nepodviedol len preto,ze zeny mu nedaju...to je pre mna uboho malo...

cize riesenie ze by milenky neboli nie je u mna dobrym riesenim...ale riesenie ze by chlapi nechceli a sa nedali (teda sa ovladli) pre mna riesenim je... 🙂 😉

gedren
7. nov 2008

Hele holky, ja mela kdysi takovy velice nezavazny romanek (takove "eroticke kamaradstvi" 🙂) ne s zenatym, ale s vazne zadanym... predchazelo tomu to, ze me tezce uhanel asi pul roku a ja ho tezce posilala do haje 🙂, pak jsem zrovna byla ve stadiu, kdy jsem si obcas s nekym potrebovala pokecat a klidne i neco vic ;), tak jsem si rekla proc ne, stravili jsme spolu par prijemnych chvilek a sli si zase svou cestou. A beru to presne tak, ze ja jsem byla svobodna, opravdu jsem (na rozdil od nej) nemela zadne zavazky, tu jeho jsem poradne asi neznala (kdyby to byla kamaradka, bylo by to neco jinyho, ty bych proste sla rict, uz kdyz by na me najizdel - resp. nejdriv bych mu pohrozila, at da pokoj, ze ji to reknu, a pak bych to udelala). Byl to tezkej proutnik, nebyla jsem zdaleka prvni ani posledni, jakej je rozdil s kym ty chvilky stravi? A kdyz zadna nebude chtit, pujde do bordelu, zase, jakej je rozdil? On je ten, co citi potrebu hledat jinde... Nikdy by me ani nenapadlo mu nejak zasahovat do vztahu, naopak, nadavala jsem mu, jak ji to muze delat, a i kdyby se s ni rozesel a usiloval o me nejak vaznejs, tak takovyho chlapa bych proste nechtela, nevazila jsem si ho, u trvalyho partnera ocekavam uplne jiny moralni zasady.

Ale zajimalo by me, jestli jsem podle vas delala neco spatneho? Nechci nutne slyset "ne", ja sama to mam srovnany a nemam problem s jakoukoli odpovedi, jen mi to prijde jako zajimava otazka 🙂

sirinka
7. nov 2008

gedren este nedavno si sa vyjadrovala, ze by ti to nevadilo, keby sa tvoj partner nechal obcas obstastnit inou 😉 tak preco by si tohto nechcela??? 😅
hej, podla mna to nie je ferove voci tej druhej, oficialnej...ako som uz asi pisala, sme ludia a mali by sme vedla seba nazivat v pohode a nie si navzajom zbytocne ublizovat...
ved ked niekto potrebuje na par chvil blizskost ineho cloveka...nezadanych je na tomto svete habadej...a zvlast zien.
katkaajurko no jasne, aj taky chlap je chudak a svina, co sa iba pokusi a je odmietnuty...sice k tomu nedoslo, ale zamer tam je a to je potom smutne pre zenu, co zije s takym chlapom....fuj, ja nenavidim takych slizonov!!!

naty
7. nov 2008

Myslím, že to, jestli to bylo špatný nebo ne, je opravdu zajímavá otázka 😀 , ale asi bych jí formulovala jinak...de facto bych řekla, že tys nic špatnýho nedělala...ale pocitově bych na to já třeba neměla žaludek, pokud by to mělo zajít dál než k tý skleničce a popovídání si a pokud bych samozřejmě byla ve stejné situaci, tzn. svobodná, bez řešení nějakých závazků atd. ...prostě jednak bych nechtěla ublížit tý holce, na to sem moc empatická, a jednak bych nechtěla bejt jen ta druhá na povyražení...a v případě, že by ji opustil a byl se mnou, tak, jak říkáš, nemohla bych si ho vážit a ani bych mu nemohla věřit, takže za mě....na pokecání dobrý, ale jinak ruce pryč...

katkaajurko
7. nov 2008

gedren, nechces pocut nie..ale z mojej strany to je tak - ze ty si bola slobodna...takze mohla si byt moralnejsia 😉 ale nutne to nebolo...

inak mam podobnu skusenost... v 18tich som prezila kratky romanik s 23rocnym... balil ma balil...pocula som o nom,ze "asi ma " frajerku ale viac som nevedela..tiez som odolavala..ale kedze som bola v situacii ze som bola nestastna z nevydareneho vztahu..podlahla som..ale viac menej len fyzicky...na chvilu... frajerku asi mal - nezil s nou,zil u rodicov, vazna znamost to nebola - ale i tak -asi som mala byt "moralnejsia"....akonahle som zacala randit s inym "navazno" toto som ukoncila..on medzitym tych frajeriek vystriedal viacej a casto nebol len pri jednej...no takze co? aj ja som asi teda ta hnusana...ale necitim sa tak...nebol zenaty,ja som bola slobodna...on dobiedzal, nie ja....

a viem presne o com hovoris gedren - na vazny vztah by som ho ani nechcela..nevazila som si ho ako cloveka..skor bol kamarat - s ktorym sa nieco viac stalo... u partnera si cenim ine veci...no a mozno som vtedy dufala..ze snad sa on zmeni..a do mna sa zalubi.ze ja som pri tych ostatnych vynimocnejsia..ale to ozaj len chvilku..ospravedlnuje ma len ten ved -....18 😅

ale so zenatym a dietatom - to viem - to by som nespravila ani vtedy ani teraz... je to ine...a predsa trochu podobne..vsetky tieto podivne vztahy by asi nemali byt... ale i tak si myslim,ze hajzlom voci zenam bol on......

sirinka
7. nov 2008

inac ja sa v tomto citim stale slobodna...stale sa slobodne mozem rozhodnut, s kym sa budem stretavat a co s nim budem robit....
pojem slobodna zena v tomto spojeni znamena len a vylucne, ze ta zena nema zavazky, ze je bez partnera...nie ze moze slobodne ublizovat niekomu... 😉

gedren
7. nov 2008

sirinko, ano, nevadilo by mi, kdyby muj chlap nekoho ojel, ale vadilo by mi, kdyby mi neco tajil a lhal. Tenhle se treba tahal i s holkou, co s nima na koleji byla na bunce, a to mi prijde fakt uz ujety, vidali se vsichni tri (on, partnerka a ta holka) denne, na to bych (na miste jeho a ty holky) fakt uz zaludek nemela... No ale to nic nemeni na tom, ze ja jsem celou dobu to, ze ma partnerku, brala jako ciste jeho problem, jeho svedomi, jak rikam, jejich vztah jsem nemela v umyslu borit, ona asi kdyby se to dozvedela, tak by ji to trapilo, ale treba by se s nim aspon rozesla tehda vcas, dneska uz jsou leta vzaty a maj tri decka (ja uz ho ty leta nevidela), a teda nechtela bych si vzit chlapa, co tohle dela, a navic o tom vubec nevedet... No ale jak rikam, nepovazovala jsem to za svuj problem, ale vyhradne za problem jich dvou.

majcik
7. nov 2008

slnieckova - pekne si to zrhnula 🙂

trixi
7. nov 2008

ahojte, pekne ste sa obuli do mileniek a muzov-nevernikov, zabudli ste vsak na pricinu nevery, preco chlap hlada milenku. Niektori hladaju len rozptylenie, zabavu, nieco ine, utek zo stereotypu, ale vacsina si najde milenku preto, ze nieco nie je v poriadku v jeho "zvazku manzelskom". Takze na vine su aj ich manzelky, partnerky. A tyka sa to aj opacne milencov a manzeliek. Nielen chlapy su neverni, ale aj zeny.
Asi v pripade, ze by si moj partner nasiel milenku, tak by som hladala dovod aj u seba, a hladala by som odpoved na otazku: Preco to urobil a kde som/sme urobila/i chybu? Ono sa velmi lahko teoretizuje, pokial sa ho to netyka.

bejbypd
7. nov 2008

Ahojte...trixi preco sa zovsetkeho obvinovat ked nieco neklape od toho sme si slubili urcite veci aby za mnou prisiel a povedal toto hento a co sa mu nepaci a tak...lebo to je presne o tom sak to je tiez najlahsie povedat to je chyba mojej zeny neklape nam to alebo ja neviem ake dalsie somariny neklape to snazim sa to riesit nejde to vyriesit uz viac vztah nefunguje rozidem sa a nie neverou ublizim niekomu len preto ze si myslim ze ine riesenie nebolo...myslite si o mne co chcete vzdy je aj ine riesenie 😉

slunicko552
7. nov 2008

trixi mě se to teda netýká,ale myslím,že pokud není něco v pořádku tak by se to mnělo řešit doma,aby to bylo v pořádku a né přes milence nebo milenku.Myslím,že Ti to za nás nevyřeší.

bejbypd
7. nov 2008

slunicko552 suhlas 😉

zabka78
7. nov 2008

No precitala som si par urivkov z tejto temy...pre mna dost zaujimava tema, stale skumam chlapov a neviem im prist na koren 😀 .
Ked tak nad tym premyslam a robim uzavery, tak najvacsi podiel viny ma ten chlap podla mna. Chlapov nepovazujem za take naivne tvory ako sme my zeny /zial/. My si to vieme taaaaaaak mooooooc zidealizovat a vykraslit, mame na to vlohy a mozno aj ta chemia u nas inak funguje.... 😝 , zail. Je to cisto jeho chyba, roztopas, slaba empatia,mala davka svedomia, neuvedomenia si nasledkov a dopad na blizkych..............
Je to asi jedno s kym to robi, robil by to aj tak...co vy na to?

sirinka
7. nov 2008

trixi tiez nesuhlasim s tym, ze vacsina si najde milenku, lebo mu to doma naozaj neklape...to je blbost. a ked uz mam problem, iste ho nevyriesim dalsim... 😉
zabka78 robil by to jedno s kym...mas na mysli chlapov, zvierata a tak??? 😝 😅
juj...dnes uz maloktora zena je taka naivna... 😎

majcik
7. nov 2008

Zabka - nesuhlasim ... nie kazda zena je naivna, preco zovseobecnovat?

trixi
7. nov 2008

ahojte dievcence-bejbypd, zabka, sirinka, slunicko, otazka na telo: ktorej z vas ma manzel/partner milenku? Ktora z vas bola/je milenkou? Ktorej z vas sa manzel priznal k nevere? Nezelam ziadnej z vas aby ste museli riesit taku situaciu ale kazdej z nas sa to v zivote moze stat. Teoria je jedna vec a realita druha.
Preco chlap hlada nieco ine? Je x prikladov, kedy sa zena v manzelstve opustila, prestala o seba dbat, po porode prestala mat zaujem o sex (a to chlapom chyba asi najviac), kolko zien je predrazdenych, protivnych, atd.
Ja sa chlapov zastanem, i ked na druhej strane som velka feministka a povazujem ich za zvlastne tvory, ktorym casto nerozumiem hoci sa o to snazim uz straaaasne dlho a uz davno sa nepovazujem za naivku.