Môj manžel je futbalista. Ako si na to zvyknúť?

alami
21. máj 2008

Ako riešite ustavičné tréningy a nedeľu čo nedeľu bez manžela? Nejde vám to na nervy? Lebo mne áno. ako bojovať proti nepriateľovi č. 1 - futbalovej lopte?
tak kočky, čo máte tento nemalý problém, dajte vedieť, snáď si nejako pomôžeme.

maruskak
23. máj 2008

alami-neviem co je horsie mat za manzela futbalistu alebo prevadzkara a ja casnika v jednej osobe v restike 😒 Zili sme najprv s manzelom v spolocnej domacnosti asi 5 rokov, vedela som co robi, no v poslednej dobe robil stale dlhsie a dlhsie, jednym slovom denne 17 hodin, (rano odchadza o 7.30 hod.) aj sme sa rozpravali dokedy to tak pojde alebo bude, no stale bola odpoved, ze nie dlho alebo peniaze potrebujeme,no vtedy sme boli slobodni a len dvaja. Ja som mala lajf 🙂
Teraz sme uz traja a zial sa nic nezmenilo ☹ vidim, ze sa snazi prist co najskor (21.00 hod.) ale to uz maly davno spinka a ja konecne oddychujem po celodennej sichte s malym.Cele dni sme len ja a moj maly, raz do tyzdna sa mu podari prist domov o 16.00 no na prstoch jednej ruky by som vedela spocitat, kolko krat to bolo 🙂
Cez vikend je doma,sobotu skoro prespi lebo je unaveny z celeho tyzdna a nedela je uz ako-tak, no vecer ide opat do prace,lebo treba robit papierovacky z celeho tyzdna 😒 a opat je tu zaciatok tyzdna a vsetko ide dookola 🙂 A teraz ked mu poviem dokedy to tak bude, tak poviem ze peniazky teraz potrebujeme,lebo sme uz traja a chcem vacsie auto,chceme dovolenku....
Ach no co uz 🙂 akceptujem to, ale ... ved maly raz vyrastie 🙂 a ja zostarnem 😀

alami
autor
24. máj 2008

mne tiež nemá dobrú oprac. dobu - od 8.00-17.00. to že ide ráno neskôr, to je nanič, lebo to si akurát tak dlhšie pospí a z práce sa ptrinajlepšom vráti o 17.30 😖 - denne, ak nemá tréning, alebo sa nepotrebuje v robote zdržať 😖

mimus
24. máj 2008

takze kedze muzik zdrhol na futbal, tak sedim doma a nudim sa. Vsetko uz vyluxovane, navarene. Dufam len, ze nezacnem rodit pocas jeho zapasu 😀 .
Ked uz sa bavite o smenach, tak moj pracuje 12hodinovky, striedavo ranne a nocne ☹

zuzanat
25. máj 2008

ahojte, aj moj muz hra fotbal, sice len blbu dedinsku ligu, ale aj tak je stale fuc. 2 x do tyzdna trenig a kazda nedela na fotbale. z prace chodi az medzi 18-19hod, takze nic moc. najviac mi vadia tie nedele, kedy som sedavala sama doma a nudila sa, kedze tu nikoho nemam a rodina mam daleko. kamaratky mam akurat susedy a tie su v nedelu so svojimi rodinami. teraz uz je to lepsie, mam aspon maleho, ale aj tak by som radsej travila nedele na prechadzke so synom a manzelom ako na fotbale, ktory ma vobec nebavi 😖
nuz ale vedela som do coho idem....

danuska24
25. máj 2008

aj nas to dnes caka..... este ze je vonku pekne, pojdeme asi s malou za ocinom na ihrisko, tvarit sa ze nas to bavi 😀 😀

alami
autor
25. máj 2008

krásny deň a budeme zase sami 😒 - ale ja pozerať nepôjdem, ani keby čo 😀 😀 😀

wienika
25. máj 2008

aj ja som teraz sama, od desiatej hra futbal.....a ani nahodou som sa tiez nesla pozerat....doma je kopec roboty...ale to ho netrapi...futbal je dolezitejsi..... 😉

ajka27
25. máj 2008

ahojte
aj ja sa pridávam do témy, moja polovička je aktívny bránkar, nenahraditeľná posila mužsta 😀 .... to jediné som z tej hry pochopila, zo začiatku som sa snažila aj zaujímať ........... ale teraz mi to je jedno, poznám čo je byť 3 x týždenne sama, lebo je tréning, a nedeľa ? to si musím program zaistiť sama ................ niekedy aj ideme kuknúť s deťmi na neho keď hrajú "doma" či ako sa tomu hovorí alebo si robíme vlastný program .......... už sa neprispôsobujem, skúste to a zaberá to, lebo ked mu deti rozprávajú kde boli a čo zažili tak mu je akurát ľúto že nebol s nami ................. a keďže on nie je ochotný sa vzdať futbalu tak ja nie som ochotná presunúť naše výlety na sobotu ... hi hi 😀

helka101
25. máj 2008

no baby, kedže je môj rozhodca, taktiež musí byť asi na každom zápase, tobôž nejaký vynechať.. momentálne prerábame náš bytík,ale jemu je to asi jedno.. včera na futbale, dnes zase.. a môj ocino tu dre ako kôň 😠 namiesto toho aby dačo urobil ked je doma, tak si potrebuje vraj oddýchnuť.. máme 19mesačného synčeka a ktorá maté babo tak asi neoddychujete, ked nám konečne tie deťúrence zaspia tak makáme okolo domácnosti.. a zas ja si myslím, že on toho rozhodcu aj tak robí kvôli "láske k futbalu" a nie kvôli peniažkom.. no zatiaľ to tolerujem,a stým progrram Ajka27, ty si ho robíť tak na nedeľu, no ja si ho robím s malým aj na sobotu, aj na sviatky, pretože ešte aj vtedy dajú nejaký zápas.. takže super 😖 a ked nieje na zápase,samozrejme že treba zapnúť telku 😀

emily333
25. máj 2008

ahojte babenky aj ja som sama doma, mangel isiel na fucik aj s malym.No este ze sme boli poobede na zmrzline.

jaduska
25. máj 2008

alami - tak takýto zázrak by som aj ja chcela zažiť -aby nejaký chlap rozum dostal 🤐 (to samozrejme myslím sarkasticky a vopred sa ospravedlňujem všetkým zmúdreným chlapom 😎 )
Chlapom sa jednoducho príchodom detí život nezmení tak ako ženám ... Preto odborníci na vzťahy odporúčajú, aby sa žienky na materskej aj naďalej venovali svojim koníčkom, hoci aj menej intenzívne, ale aby potom, keď deti odrastú nemali pocit, že už nemajú čo robiť...

nana7
27. máj 2008

ahojte....co futbalista ja mam priatela aj futbalistu(aktivneho samozrejme)a aj tenistu...tak si viete predstavit ze kazdy den am treningy a to neikedy aj 2krat do dna a to ma uz 35 rokov ale neijak ho to neprechadza! 😖 Kedze vsetci v mojej rodine su sppoortovci aj ja som hravala aktivne tak ho chapem a riesime to tak ze futbal pozerame spolu a na treningy a zapasy chodim s nim!!!a je po probleme a vsetci sme stastny! 😀

karolinkafe
27. máj 2008

No tak my mame dalsi zapas za sebou 😀 Hrali nam francuzi s ekvadorom, tak vyhrali. Bude sa milemu dobre spat 😀

bubba
27. máj 2008

este ho aj ty potes a uz to bude tak ako ma byt.... 😀
ten moj je ANTI futbalista 😉

alami
autor
27. máj 2008

nana - milé, ale do kedy ťa to bude baviť a hlavne, keď budete mať deti a doma roboty na raty a on odíde....a ty necháš všetko tak a pôjdeš na neho pozerať??? Tak to by som chcela vidieť 😉

karolinkafe
27. máj 2008

Bubba ty ma stopujes ci co? 😀

ifrimka
27. máj 2008

....tak predstavte si, ze ja idem toho mojho podporit. chcem ho prekvpit oficialnym hrncekom FC chelsea...drzte palce, aby to vyslo. 😉

bubba
27. máj 2008

ano ako si to uhadla chodim ta drazdit kade tade po celom fore 😀 😀 😀

karolinkafe
27. máj 2008

Ifrimka, tak to sa potesi ako maly chlapec 😀

bubba
27. máj 2008

ty si nesla nahodou spat?karollllllllllllllllllll 😀

wienika
9. jún 2008

ahojte baby, tak ako si uzivate dovolenku od manzelov? futbalova horucka uz zacala, moj bol vcera uz aj na stadione.....

olinka6226
9. jún 2008

ahojte, tak sa pridavam do klubu 😀
okerm normalnej prace do ktorej chodi od 6h-16h hra aj v rakusku futbal co znamena 3x do tyzdna trening + cez vikend zapas. Mne to az tak nevadi, lebo mam dost svojich zaujmov a popri malom nemam cas rozmyslat nad tym ci budem ofucana alebo nie. A hlavne viem, ze to robi hlavne kvoli peniazom. Keby nebolo ich, tak by si mozno raz do tyzdna isiel s chalami od susedov zahrat. Horsie je to, ze je fanusik aj inych sportov, cize doma pozerame od tenisu cez hokej a futbal takmer vsetko snad okrem biliardu a sachu. 😀

zzz
9. jún 2008

caute, ja mam tiez "futbalistu"....ale ja v tom nevidim taku tragediu, chodime s krpcom s nim a podporujeme ho.... lebo zase na druhu stranu on podporuje mna.... tak si dohodnite nejake pravidla,ze ked je doma tak chcete od neho to a to... hadam to pojde.......... a naco sa hadat, o niecom co sa nezmeni...

terrs
24. júl 2011

No, ženy, vidím, že táto potrebná téma je dosť neaktuálna 😀
Ten môj je futbalista tiež. Hráva tu síce najvyššiu ligu a nejak záhadne sa im darí udržať v hornej polovici, ale je to asi na úrovni druhej najvyššej slovenskej. Ale hrôza a des. Tréningy od pondelka do piatku nemá len v jeden deň a aj to, ktorý to je, sa mení podľa trénerovej nálady tak raz za dva týždne. A plus ešte oni ten voľný deň blázni zabijú trénovaním osláv po góloch, vďaka ktorým sú celkom známi (rodia, lovia ryby, robia Ramba, plávajú, veslujú, poskladajú zo seba záchod, bicykel, všetko možné)..
A ja som už v koncoch. Futbalu fandím (aj keď naše najobľúbenejšie kluby sa veľmi nemajú v láske tak je veselo keď hrajú proti sebe 😅 ), jemu tiež fandím, ale pritom ten šport úplne nenávidím. Nikdy som neverila, že sa to dá.
Ale s ním sa nedá. A teraz predchvíľou prehrali, tak to ho ani nechcem dnes vidieť. On je taká duša, že sa za všetko obviňuje a dva dni s ním nie je normálna reč, lebo Stjarnan prehral a on tomu nezabránil. Vždy sa mu zasmejem, že šak brankár ani obranca nie je, tak čo vyplakáva? A to sa ofučí.
Večné dieťa.
A pokiaľ ide o ten istý problém ako máte, alebo ste mali vy, že sa nudím, keď má zápasy a nemôžem z nejakých dôvodov na zápas, tak manželky a priateľky (a aj dvaja frajeri, s tými sa baviť dá) chalanov z klubu si spravili debatný klub, ale sme asi tri čo sme sa s nimi vôbec nedohodli, lebo nie sme Islanďanky a oni nám to dávajú poriadne pocítiť, že tam nepatríme 😔 . Jednoducho tie bezduché klepy o Bradovi a Johnnym a Angeline a ešte k tomu po islandsky ma vôbec nezaujímajú. Ale to nie je jeho problém, že som sa s nimi nedohodla 😠
Keby zarába aspoň toľko čo tí v Slovane Bratislava, tak nepoviem ani krivé slovo, a kľudne by som sa išla tváriť k tým babám ako správna zlatokopka a riešila blbosti 😀 😀