Môj manžel sa stal motorkárom

raria
21. jún 2015

Mile maminky, moj problem je asi oproti problemom mnohych z vas malicherny, no mna trapi rovnako. S manzelom mame tri male deti, ani jedno pritom este nechodi do skoly. Pred casom si muz kupil motorku, jeho splneny sen. Absolutne som s tym nesuhlasila, ale co uz zmoze zena na RD versus zarabajuci muz.uznavam, ze pracuje tvrdo, napriek tomu by som radsej ako motorku privitala investiciu do niecoho spolocneho. Mam pocit, ze prave motorka nas okrada o spolocny cas, ved v podstate sme spolu len cez vikendy, a prave vtedy muz startuje, aby sa vyventiloval, a ja znicena po celom tyzdni s detmi opat sama cez vikend. A on ako slobodny a bezdetny bez zavazkov. Som z toho uplne hotova, len dalsi zbytocny dovod na hadku. Zvysny cas vikendu potom, teda aspon na par hodin, ide von s detmi. Ze aj tak je s detvakmi omnoho viac ako ini oteckovia. A ja som stale ta zla, co mu nic nedopraje. Navrhla som mu, aby s kupou este pockal, kym deti trochu vyrastu, a budu sa dat na chvilu niekde "odlozit", a my by sme potom mohli jazdit kludne aj spolu, ved inak voci motorkam nic nemam. Bohuzial bez uspechu. Neviem sa cez toto vsetko preniest, citim sa sklamana a podvedena, ze cast vikendu radsej stravi v sedle ako s nami.
A to nehovorim o tom , ze planuje aj tyzdnovku na motorke niekde v zahranici.
Ako to prosim vidite vy, ja to uz objektivne nedokazem, som do toho prilis emocionalne zatiahnuta. Mam pravdu ja, ci on, ci obaja?
Dakujem

natalym
23. jún 2015

@sasa1310 No áno, lebo na jeseň sa už motorka dáva do garáže. 😎

zuzana2000
23. jún 2015

@natalym no ja tiež moc týmto manželským zákazom nerozumiem.....prečo by som mala niečo zakazovať, veď tak ako sa mu môže niečo stať na motorke, tak môže mať s kľudom aj pracovný úraz, tak teraz zakážme chodiť do roboty.... veď ak sa chcem ísť odviesť-idem...ak nie, tak nejdem.... môj manžel chodí s chalanmi na kávu, nevidím na tom nič zlé.... ja si zase rada užívam nákupy s dcérou.....alebo spoločné capučínko, vtedy je buď manžel s malým, alebo ideme všetci.....všetko je to o kompromisoch. 🙂

sasa1310
23. jún 2015

@natalym no však práve preto 🙂

natalym
23. jún 2015

@zuzana2000 Ja sa riadim, že zakázané najviac chutí a ja by som nechcela aby mi muž niečo zakazoval.

4stanka4
23. jún 2015

No ja sa tiez hlasim do klubu "polovicka motorkara".Zatial rodinku nemame,ale uz teraz vidim ze kolko krat ide na motorku o ked ja by som si nas volny cas predstavovala inak nakolko obaja v tyzdni dlho pracujeme.Ale neurobim s tym nic.S motorkou v podstate vyrastal a zakazat mu ju nemozem a popravde ani nechcem.Je to jeho vasen a som rada ze nesedi v krcme a uz si zvyknem robit program sama...Takze asi takto ale samozrejme ze ine to bude ked pridu deti a pod a uprimne sa obavam toho ze ake to vobec bude...ale ktovie spekulovat nad tym netreba....

nika245
23. jún 2015

Mile damy, tak ja sa hlasim ako motorkarka - polovicka motorkara. Zacali wme jazdit, ked sme este nemali deti. Najskor na jednej, no potom to chytilo aj mna a zrwzu boli v garazi dve jednostopy (teda bicykle neratam ). Dnes mam doma 5mesacne babo a priatel je prave teraz na 10dni na moto. Ja v tom problem nevidim. Chodi teraz jazdit sam, no o rok chcem urcite uz zase jazdit aj ja. Po celom tyzdni v praci si zasluzi oddych a ked prave touto formou, preco nie. Na moto si slobodna, nesputana a uzasne si tam precistis hlavu. A ked napr. jeden den cez vikend jazdi, ten druhy je s nami 24hodin. Je to vsetko o dohode partnerov. Nenapisala si ake velke mas deti, no verim, ze sa da najst vzdy neake riesenie, kompromis a mozno na poldna by aj babka postrazila. Treba ho nechar, nech sa zabeha a potom uz skuseny zoberie aj teba. Zbytocne mu to budes zakazovat a davat podmienky, to vas este viac rozdeli a budete sa hadat. Najdi si aj ty nieco - na zaciatok neake cvicenie al nieco, ked ty vypadnes sama a on postrazi deti. Ked aj nie na den, ale aj hodka pomoze. My to tak mame a fungujeme. Vo vztahu jecdolezita aj volnost a hlavne tolerancia.

moni244
23. jún 2015

@raria pozdi, keby som mala riesit, co jedava moja doma, co robia, ako ide von,tak do roboty na polovicny uvazok ist nemozem. Kedze sa pri malej s manzelom striedame, do skolky nechodi a babky daleko. Skor je divne, ze deti boli zmatene, ze kde je mama. Ja si myslim, ze treba zacat od malicka ich ucit, ze mama nie je pri nich 24/7, ale ze maju aj otca, ktory ju vo vsetkom zastupi, ak treba

sam2
23. jún 2015

@raria tiez suhlasim, ze si musis spravit cas pre seba...trebs to tak povedat aj muzovi....to ze 2x do tyzdna vypadnes niekam bez deti este naznamena ze si zla mama a ze ich nemilujes najviac na svete....
Ja idem raz do mesiaca kadernicke, odchadzam rano, privhadzam podvecer 😀 😀 😀 z relaxovana a pokojna.... proste to ze si stala matkou, neznamena zd si prestala byt zenou, clovekom 😉
Muz ma motorku a ty si nieco tiez najdi...trebars aj rekvalifikacny kurz, jazykovy kurz, nakupy, kavicky s priatelkami, cvicenie.... je toho mnoho...alebo posli muza s detmi von, ty si vyloz nohy a precitaj si dobru knihu, nalakuj si nechty...... 🙂

nika245
23. jún 2015

@raria Hlavne ziadnu zo svojich relaxacnych aktivit nerob z trucu, pomsty ci podobne, len, aby si vypadla z domu, lebo si tak nikdy neoddychnes. Verim, ze si matka celym svojim srdcom, no nesmies zabudat, ze si aj zena a hlavne nou musis ostat aj na materskej, aby si z toho nescvokla. Doteraz neviem kto a preco dal tomu meno materska "dovolenka" Ak by si chcela blizsie rozobrat prave ten motokonicek, kludne pis IP 🙂

daisynka_
23. jún 2015

nečítala som komenty ... môjmu manželovi som kúpila motorku ja 🙂 ... ja osobne by som na motorku nesadla nikdy, zabila sa mi na nej najlepšia kamarátka ... tiež máme pre seba len spoločné víkendy, ale odbehne v nedeľu max. na 2 hodinky sa povoziť a odreagovať ... ak predtým povysáva celý byt a po príchode zvyšok času venuje synovi, nemám s tým najmenší problém 😀 ... sám povedal, že na celé víkendy alebo nebodaj týždeň ako chodia jeho kamaráti s dospelými deťmi si ešte počká, minimálne kým syn vyrastie a nebude mať voči nemu povinnosti

stellamaris
24. jún 2015

@lilitela 😖 Zelam kazdemu,aby toto zazit nemusel.Kazda jeho jazda na motorke,ked prisiel domov,bola stastnou.Ta posledna bohuzial nie.................boli sme kamosi aj po rozvode a chyba mi dodnes.O chvilu bude od tej tragedie rok.............................. 😔

lilitela
24. jún 2015

@stellamaris No, ako mozes citat komenty na tejto stranke, niektorym nepomaha ani ten zavan smrti... ja mam znamu, ta sa rozdruzgala pri autonehode, dala sa celkom slusne dokopy, a dnes zase jazdi ako blazon. A Jozo Raz, to je tiez dobry priklad - tito ludia oni maju proste ini pristup k zivotu. Mozno sa maju fajn, ked nepocituju ten strach - ziju slobodnejsie. Ja to nedokazem.

stellamaris
24. jún 2015

@lilitela no to musi kazdy vediet sam.Ja som ako spolujazdec obcas s byvalym na motorke viezla,ale to musel rychlost zredukovat.Cize neskor jazdil radsej sam.
U nas na okoli mame okolo ciest dost drevenych krizov,podla policie väcsina patri pamiatke byvalym motorkarom.Niektori precenuju rychlost alebo ostatnych,co jazdia po cestach. 😖
Po smrti byvaleho neznasam motorkarov.Najradsej by som kazdeho z motorky stiahla dolu....jednoducho inak nemozem.Ani nikdy na motorku viac nesadnem.....nedokazem to................

stellamaris
24. jún 2015

@lilitela a toto bola paradna motorka,kym neskoncila v srote po nehode: