Môj pubertálny syn nenávidí môjho partnera

zuzika251
12. mar 2013

Ahojte, skúste mi prosím poradiť - mám 15,5 ročného pubertálneho syna. S partnerom a synom žijeme spolu 4 roky, s partnerom máme 14 mesačnú dcérku. Vzťah medzi partnerom a synom je tak zlý, že včera to malo vyvrcholenie - syn na FB napísal o ňom, že je kkt, on si to samozrejme prečítal a namiesto toho, aby vychladol a riešil to ústne, tak vletel mu do izby a zbil ho. Ja som úplne v koncoch, syn mu vykričal, že ho 4 roky trpí len kvôli tomu, že chce, aby som ja bola šťastná a jeho nenávidí!!! Momentálne mám v hlavne obrovský chaos, neviem, ako to riešiť, chcem, aby sme žili aj naďalej ako rodina, no uvedomujem si, že už to možno po tomto cirkuse nebude možné. Partnerovi som už dávno vysvetlila, že je a aj bude navždy môj syn a budem ho ochraňovať či sa to niekomu páči alebo nie. Partner sa snažil, veľa vecí sa snažil ho naučiť, chcel však stále od neho, aby mal aj povinnosti, ktoré mal doma robiť. Syn to väčšinou urobil, aj keď s ofukmi a hundraním, ale urobil.
Nikto si nevie predstaviť, aký chaos mám v hlave.

aliza
14. mar 2013

@cecil36 ved v poriadku, uz radsej nemyslim 😀.

ella555
14. mar 2013

@juliana77 Cim dalej neuveritelnejsie.

juliana77
14. mar 2013

tieto príspevky ešte žiaden problém nevyriešili, to si musí každý sám. načo budem niekomu radiť vyhod ho, ked trpieť bude ona, chýbať bude jej, načo budem radiť odíť niekomu, ked nemá kam. Teen kto má problém tu len zistí, že nie je sám, že ono sa to deje všade okolo. Proste diskusia a výmena názorov je tu na mieste, ved nie sme klony, ale urážania by tu nemuseli byť.

juliana77
14. mar 2013

@ella555 dosť všeobecne.

bibianka
15. mar 2013

@simca06022011 citujem tvoje slová: "Otcim sa tiez musi zamysliet a pochopit ze on otec chlapca nebude nikdy, nenahradi ho.. moze s nim byt iba kamos"

To hádam nemyslíš vážne? Isteže mu môže nahradiť otca, veď to je úplne bežný jav, preboha, dokonca aj medzi zvieratami. Rovnako ako náhradná matka môže nahradiť biologickú. V rodinách, kde biologický rodičia proste nie sú, je to perfektné riešenie, ako ich nahradiť a aj celkom prirodzené. Komplikované vzťahy sú bežné aj k biologickým rodičom. Nad týmto incidentom by sa zrejme nikto nepozastavoval, ak by šlo o biologického otca. A existuje obrovská hromada dospelých, ktorých vychovávali náhradní rodičia a oni ich berú ako vlastných.
Ideálne by bolo, keby tento incident "vyčistil vzduch", všetci zainteresovaní sa nad sebou zamysleli a pokúsili sa byť voči sebe ústretovejší a chápavejší. Vôbec nie je vylúčené, že keď mlaďoch vylezie z puberty, hormóny sa upokoja a otčim sa tiež podučí, ako sa správať k dospievajúcemu chlapcovi, budú z nich nakoniec celkom dobrí parťáci.

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellaartois
18. mar 2013

@suem To si prehnala. Nahlasila som ta adminovi.

suem
18. mar 2013

@stellaartois Co som prehnala? 🙄

irriss
18. mar 2013

@suem
Myslim si, ze jde o Tvuj prispevek v 8:35hod 😉
Ono totiz , i kdyz si to myslis, nebo to z neceho vyplyva - muze mit Tvuj prispevek virtualni myslenka...nejen negativni dopad, ale i tragicky zaver. 😎 .Nikdy 😔 nevis, kdo je na druhe strane a jak na neho zapusobi vycitky, v jakem je rozpolozeni a jaky je jeho zdravotni stav.. 😉 ......nase telo obcas reaguje bez rozumu a virtualni bolest se prevteli do opravdove a na druhem konci se muze stat Tragedie kvuli slovum, ktere nejen ozivnou, ale stanou se zaroven opravdovou zbrani... 😉

suem
18. mar 2013

@irriss Neboj sa ona nie je ziadna citliva osoba. Je to tvrda zena, na nu to zaposobi jedine tak, ze tu spusti dalsiu davku invektiv :-/

stellaartois
18. mar 2013

@suem Poznate sa osobne ked si to dovolis tvrdit? Ten utok na nu bol velmi nefer, byt tebou tak poziadam admina o vymazanie tvojho prispevku. A vaz slova, tak ako ti povedala @irriss.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellaartois
18. mar 2013

No skor by ma zaujimalo ako dopadla autorka @zuzika251. Uprimne zavesit takuto temu na verejny portal s fotkou je fakt odvaha. Cita to tu kopec ludi, syn v moze mat v skole z toho problemy a otcim je tu oznaceny ako nasilnik. Len si predstavim, ze by moj muz vlepil facku decku v nejakom amoku ( moze sa to stat bohuzial, decka vedia velmi dobre provokovat ) a ja by som to tu vylepila na forum so ziadostou o pomoc. No obavam sa, ze moj muz by to asi nerozdychal, lebo by som totalne porusila jeho doveru ked taketo intimne veci riesim verejne. Autorke radim zmazat fotku ak uz nie je neskoro.

papulnata
18. mar 2013

@suem som stastna ze poznam Silviu je to super kamartka dobre poradi v nudzi pomoze 😉 da sa spolahnut a moj syn ju ma velmi rad a moj manzel je ocareny aka je to silna zena a deti ma slusne chodia k nam dost casto a mame ich radi preto aky su 🙂 a si predstav minule som tam bola strazit malu na pol hodinku a ta dobra atmosfera co vladla no klobuk dole 😀 a jej partner mat takeho chlapa je to sama dokonalost ,nefajci,nefetuje , nepije,nenadava, nechodi do krcmy a detom vsetko kupi skor by som uz povedala ze rozmaznava ,radost tam chodit taka uzasna kompletna rodinka 😉 este by som im dopriala tu svadbu 🙂 ja ju roky poznam a nechapem preco si taka zla na nu taka negativna 😝
@silvia0201 dojdi na kafffeeeeeeeeeeeeee 😎

silvia0201
18. mar 2013

@suem nestihla som si prečítať čo si naqpísala na moju adresu, tak mi to napíš do IP. ak máš teda odvahu...

victory1
19. mar 2013

@zuzika251 Nech by bol tvoj partner akykolvek uzasny, aj tak pre tvojho syna bude cudzi chlap. To , ze mu dava prikazy, zakazy a chce, aby si plnil povinnosti, v 15 zle znasa od teba ako vlastnej matky a nie este od "cudzieho chlapa"... V 15-tich su dospeli pre kazdeho pubertiaka ti najsprostejsi...
Podla mna, by si to mala riesit hlavne s partnerom, dohodnut sa s nim, ze syna si budes vychovavat sama. Mozete sice prediskutovat urcite postupy s partnerom, ale medzi styrmi ocami a tie prikazy, zakazy budes pozadovat od syna len ty.
Inak, len tak na okraj, ak by mi moj partner siahol na moje dieta, tak ho zabijem.... Ja mam teoriu, ze chlapov si este mozem najst v zivote kludne aj desiatich, ale moje dieta je len jedno!

victory1
19. mar 2013

@bibianka vztah otec - syn by sa mohol vypestovat, keby bol "druhy" otec s nimi zil od malicka chlapca...Ked je dieta uz vacsie, je podstatne lepsie, ked sa chlap nehra na autoritu, ale vypestuje si s chlapcom kamaratsky vztah...

gabika53
13. mar 2014

@victory1 áno aj ja súhlasím...presne tak..máme podobnú situáciu, máme 15r syna, som 2.x vydatá, sme v pohode, ale syn ho nikdy neprijal ako otca a ani to nevyzadujem, pozná biologického, nič nezakazujem a hlavne sa mu nevŕtam, čo si píše a s kým na nete..preto ani na fb nie som, nech sú tam decká, ale my dospeláci tam nie sme..načo, máme telefóny, maily..a žiadne statusy nepotrebujeme 😉 dieťa v tomto veku je mimoriadne citlivé na úplne všetko..joj, ešte monitory, prijímačky, dosť stresov aj bez Facebooku, nie?? venujte sa deťom, a hlavne je ich chápať, aj keď je to niekedy ťažké...držím palce tejto maminke, ale riešiť to musí ona, nie partner..ona je mamou, ktorá od narodenia je sním, pomáha v každej chvíli, pozná si ho najlepšie, aj keď nevravím, že aj nebiologický tatino nemôže byť vynikajúci... 😉

davidka27
13. mar 2014

ja mám taký istý problém teda prežívam podobný osud ako ty, súhlasím s názorom, čo napísala viktory1- nemám rada, ked sa moj priatel prehnane stará o mohjho syna, kt. mám s ex- je mu tiež 15 rokov je to velmi tažké hladat v mnohých situáciach kompromis... vačšinou sa však priklánam vždy k synovi, a jemu poviem nech si rieši svoje deti, poviem mu on nie je tvo syn a tebe stačí aby sa k tebe slušne správal a vybudovat si kamarátsky vztah, je to tažké , ked ma oporu vo vlastnom otcovi- vtedy mu ten tvoj priatel resp. manžel nikdy nenahradí otca a čo pídsal na Fb to by som ani neriešila má 15 rokov a pubertálny vek treba to tomu tvojmu vysvetlit...žiadne príkazy a rozkazy! na to si ty! toie sú spuštačom hrozných probl. situácií....tak ako písala viktory1 chlapov si vo svojom živote možeš ešte nájst niekolko no však deti máš iba jedny....ak u nás vznikne problém sa ho snažim vysvetlit jednému aj druhému a hlavne s kludom .....

mylove321
13. mar 2014

tak toto je hrozne. ty si s partnerom asi aj kvoli peniazom. tvoj partner je asi nejaky dominantny takze preto ho nenormalne irituje kazde synove ofucanie predtym nez urobi domace prace.
a to je kamen urazu. nemoze proste tvoj partner ocakavat ze ho tvoj syn bude milovat ako vlastneho otca.
proste ved ten syn mu nic nerobi kazdy nadava na vlastnych rodicov, kazdy sa potrebubje postazovat, vyplakat, ulavit si...a ten partner by to mal brat s nadhladom este aj s ohladom na to, ze je jeho nevlastny a je prirodzene, ze sa nemaju radi...proste slusny vychovany dospely kultivovany clovek muz nemoze zbit syna svojej manzelky za to ze o nom napise nejaky hlupy status na socialnej sieti ktore aj take pise skoro kazdy adolescent o svojich vlastnych rodicoch...paneboze...
pride m ze ten tvoj partner musi na tvojho syna ziarlit lebo to proste nie je normalne aby ho bil. chcel sa vyhnut konfliktu ked to nepovedal jemu ale pisal na socialnu siet...a by som povedala ze vztah medzi synom a matkou je vzdy vaznejsi lebo matky synov miluju, synovia miluju servis od mamy a ziarlia na pozornost ktoru matky davaju inym...no...nechela by som byt v tvojej kozi. si chudera