Môj sobáš a zánik vyživovacej povinnosti pre exa

vikusik
26. okt 2019

Dobrý chcem sa opýtať ci je pravda ze ak by som sa 2x vydala zanikne môjmu exmanzelovi vyzivovacia povinnosť na naše spoločné deti. Ma s tým niekto skúsenosť ďakujem

joysi
26. okt 2019

@matejko18 tak to je blbé ☹ ale tak nič s tým nespravíme...to si musia naši ex uvedomiť...

martina2ve
26. okt 2019

Pokial je otcom na papieri( v rodnom liste) a boli ste manzelia nezanika mu nic..dokonca novy manzel si moze poberat danovy bonus v praci na jeho dieta..resp.dieta z tvojho prveho manzelstva po odovzdani rodneho listu(dietata) a noveho sobasneho listu.

modrykoniicek
26. okt 2019

Nezaniká.

martina2ve
26. okt 2019

@vikusik nam na sude odklepli povinnost otca platit polku vsetych nakladov(lekar, zubar , lieky ,kruzky v skole atd atd) neplati polku samozrejme.. ale nepytam od neho nic az raz za 11 rokov ho zobral k zubarke ked som mala doma 2mesacne babo( s druhym manzelom) a nemohli sme ist tak isiel biotatko s nim.. pol roka mi vyhadzoval na oci ze dal 74€ a to som vraj spravila naschval len aby som platit nemusela... ach jaj... som sa nas.ala a taku prednasku dostal ze az

joysi
26. okt 2019

@martina2ve to fakt? Lebo ja som teraz tehotná na rizikovom...takže môj budúci manžel si môže uplatniť daňový bonus na moje deti?

martina2ve
26. okt 2019

@joysi ano aj moj sucastny manzel ma uplatnene na syna z predchadzajuceho vztahu, ma dokonca priezvisko(syn) uplne ine ako ja teraz aj ako za slobodna.( ma ho po bio tatkovi) Ale musite byt manzelia a potrebuje rodny list. Ved j praci mu povedia keby sa opytal nato

evitka83
27. okt 2019

@vikusik ked mas problem s vykritim konkretnych vyssich poloziek na syna ako su okusky alebo strojcek a dalsie veci, spis to a podaj ziadost na sud o podielanie sa na tychto jednorazovych vydavkov. Ked to nie je vyzivne, sud by ti mal urcit jednorazovu sumu, dokedy ti to ma vyplatit. Nieco ako ziadost o odskodne. Pravnik ti poradi. A este by som si zistila, ci sa na neho nevztahuje paragraf na zadrzanie vodicaku pri neplateni vyzivnom. Inak ked to muz takto robi dlhodobo, ze posiela kazdy treti mesiac minimalnu sumu a ty podas zalobu za marenie vykonu, sud to moze vyhodnotit ako spekulaciu a ulozit mu povinnost uhradit dlzne vyzivne jednorazovo.tvoj muz sa iba spolieha na tvoju neznalost zakona, alebo si mysli, ze za vyzivne sa nemoze dostat do basy.

vikusik
autor
27. okt 2019

@evitka83 on ma v rozhodnutí od súdu že sa ma 1/2 prispievať na nečakane výdaje spojené zo zdravotným stavom deti. Som mu to povedala od fotila mi povedal ze papier veľa znesie a mam si ho strčiť vieš kam! Mam to v sms napísané a odlozene

vikusik
autor
27. okt 2019

@martina2ve aj môj ma stanovené súdom že ma platiť 1/2 no mi povedal ze papier veľa znesie a mam si ho strčiť vieš kam

cacianka
27. okt 2019

Dieta neprestane byt jeho dietatom len preto ze sa ty vydas tak platiť musí i nadalej.
Ak neplatí - "ak pocas 2 rokov nezaplatí 3 mesiace výživné ziadne alebo necelu sumu " mozes vymahat nielen exekucne ale aj podat trestné oznamenie za zanedbanie povinnej vyzivy a marenie súdneho nariadenia.
Mozes požiadať o zabavenie vodicaku a platenie vyzivneho vyhradne cez exekuciu.