Môj sused bezdomovec

junova
19. apr 2014

Dobrý večer, nad nami žije suseda alkoholička so synom, ktorý si občas vypije. Ide o to, že ona pije už roky, ale nikdy sme s nimi nemali problémy. Pretože ich držal nakrátko jej manžel, ktorý nepil. Pred rokom zomrel na rakovinu. Ona ostala žiť so synom, ktorý keď si vypije je agresívny, kričí, búcha dverami a kľudne aj o pol noci. Jeho podarena mamička celé dní posedava na lavičke s bezdomovcami. Po smrti manžela si ich začala vodiť domov. Väčšinou jedného. Väčšinou je kľud, ale občas je u nich buchot, ako napríklad dnes, ja neviem, či sa bili, krik, búchanie dverami. Počula som buchnut dvere, vykukla som z okna a pravdaže išiel od nej bezdomovec. Ľudia sa hnevajú, že môžeme od nich niečo chytiť vo výťahu. A ja mám smolu, že mám dve malé deti 4 roky a 8 mesiacov, ktoré mi budia cez deň aj v noci. Čo robiť? Volať policajtov aj cez deň? Máme veľké šťastie na susedov. Pod nami bývajú dôchodci, ktorý majú každý druhý týždeň vnúčatá u seba cez deň aj v noci, 6 a 10 rokov. Absolútne ich nezvladaju, nechajú ich behať do pol noci, kričať, buchat. Manžel hovorí, nech ani jednému susedovi nič nepoviem, že to nepomôže a budú nám robiť naschvál. Ako by ste to riešili vy? Keby som nemala bábätko, ľahšie by som to brala.

tova
20. apr 2014

@junova kup si rodinny dom a daleko od susedov. Nemozes byvat v bytovke a niekomu diktovat koho si ma domov vodit, kedy ma ist spat, kedy pustit hudbu atd... Ludia maju rozne zivotny styly,

junova
autor
20. apr 2014

@tova pravdupovediac čakala som aj takéto múdre reakcie, že kúp si dom. Máš pravdu, nemôžem nikomu rozkazovať, ale každý by mal žiť spôsobom, aby neobtazoval susedov, minimálne je povinný dodržiavať nočný kľud.

mircalla
20. apr 2014

@junova Verim ti, musi to byt hrozne, urcite by som to riesila s policiou. Ale asi by som ich rovno nezavolala z dovodu nejakej situacie, ale najrpv by som zasla osobne na najblizsiu stanicu, vysvetlila situaciu a opytala sa, ako by vedeli pomoct.
Ja som mala problem s agresivnym susedom, nakoniec sa zistilo, ze byval v byte nelegalne a vystahovali ho,

mircalla
20. apr 2014

@tova Dost trapna rada - kup si rodinny dom, existuje aj nieco take, ako nocny klud, respektovanie prav inych najomnikov....okrem toho tu neriesi, ci si niekto pusta hudbu ci perie (ak uz ide o to, pustat hudbu hlasno po 22 hod nie je ok), ale ze su agresivni, buchaju a robia hluk aj v noci. kazdy idiot vie, ze po 22 hod je nieco ako nocny klud

junova
autor
20. apr 2014

@mircalla áno, pôjdem sa najskôr opýtať na políciu. Presne ako píšeš, mne nevadí práčka, hlasnejšia hudba, alebo občasné buchnutie dverí, ale permanentny hluk z ich bytu cez deň aj v noci, hádky, búchanie dverami o pol noci. Niektorym by to zjavne nevadilo. Veď každý máme nejaký životný štýl.

nika80
20. apr 2014

@maminuska mi ked sme išli kupovať byt, tiež sme sa pýtali na susedov a odpoved bola, že sú tu veľmi mili susedia. Len nam "zabudli" povedať o rodine fetakov a bezdomovcoch. Ľudia, ked chcú predať byt, tak povedia to co im vyhovuje

traffic
20. apr 2014

@nika80 presne ako pises, ked niekto predava byt tak kazdy povie ze super susedia vsetko ok, my tiez predavame byt a to preto,lebo mame totalnych debilov pod sebou, ze ked deti behaju cez den tak mi zacnu trepat na radiator a nehovoroiac o tom, ze pod chvilou sa chodia stazovat, ze sme hlucni, pritom deti o 8 vecer spia, takze nocny klud nerusime a sme viac von ako doma, ale idiotom nevysvetlis, a teraz sme ho uz konecne predali a tetuska sa pyta aki su tu ludia, my sme povedali, ze fantasticki okrem tych pod nami, na rovinu sme im povedali, ze budu musiet byt tichsie atd, ale tetuska sa tvarila akoby to ani nepocula, lebo vravi, nas maly vsetkym trieska a bucha a rad lieta na kolobezke po byte, takze to bude praktizovat aj v nasom byte, ale tym pod nami to prajem, aby videli, ze ziadne dieta nebude sediet na zadku a chodit po spickach po byte
a jasne, ze nikto nebude vraviet o negativnych strankach bytu a susedoch,ked chce predat byt, vsetko len v pozitivnom svetle vykresli, az ked clovek niekde zacne byvat tak zisti aka je realita

jana_eyre
20. apr 2014

@tova chces mi povedat, ze keby tvoji susedia zili zivotom, ktory by narusal aj tvoju slobodu, brala by si to tak, ze ma kazdy iny zivotny styl a zmierlivo by si sa usmievala? sloboda jedneho zacina tam, kde konci sloboda druheho cloveka a to by mal respektovat kazdy.. nech si zije kazdy ako chce, pokial to neobtazuje mna, je mi to jedno..

mircalla
20. apr 2014

@junova Nedalo by sa to pripadne riesit nejako cez spolocenstvo vlastnikov, vystahovat ich nemozete, ale aspon im dat nejaku vystrahu ci otvoreny list.....by som ani nemusela mat 2 male deti, aby mi to vadilo
Ked mal maly par mesiacov sme mali suseda, co mal hlasnu hudbu celu noc, ja som sa porpi kojeni chcela konecne vyspat.
Horsi bol iny sused, co ma asi 3 krat vytopil, a ked som mu bola zvonit sa mi vyhrazal, ze ma zabije, bola som vtedy tehotna....to je ten, ktoreho vystahovali, vyzeral ze bral aj drogy

draik
20. apr 2014

Čisto z právneho hľadiska existuje pri sústavnom a výraznom narušovania pokojného bývania možnosť núteného predaja bytu, ale je to na dlhé lakte. Štandardné kroky väčšinou nezaberajú...

junova
autor
20. apr 2014

@mircalla chceme urobiť domovú schôdzu kvôli nim. Ešte sa ta opytam na takú banalitu. Na prízemí máme novych susedov mladý pár okolo 30 ako my a majú asi 6 ročnú dcéru. Problém je v tom, že keď nás stretnú nikdy nás prvý nepozdravia, je mi to trápne,tak pozdravim ja prvá. Práve sme sa vrátili s mužom a deťmi z prechádzky a stretli sme ich pred vchodom a oni ani bu. Tak ani my 😒

mircalla
20. apr 2014

@junova Proste by som neriesila, takych je vela....Ako novy sused by som urcite zdravila. Jednoducho asi nemaju vychovu, nemyslim, ze to je osobne....
Mna jedna suseda nezdravila, vzdy som ju zdravila, ona nic, tak som to vzdala

junova
autor
20. apr 2014

@mircalla Veď aj ja keď som sa nasťahovala som zdravila mladých aj starých. Asi je to vážne len ich zlá výchova. Pozdravim ešte raz a keď oni nič, tak končím. Nemám 10 rokov.

mariuskaa
20. apr 2014

b

tova
21. apr 2014

@mircalla trapna odpoved to veru neni, ked si raz kupi byt v bytovke, musi pocitat s takym problemom. hadam nemyslis, ze policia bude chodit koli tomu, ze niekto trepne dverami o 11 vecer alebo ze si doviedla bezdomovca na navstevu. Preto ja by som v bytovke nikdy nebyvala ani zadarmo.

mircalla
21. apr 2014

@tova Vidim, ze si vobec nepochopila temu. Nejedna sa o to, ze niekto o 11 buchne dvermi. Skus citat pozornejsie. Vacsinou so sudemi problemy nie su, zial niekde maju fetakov alebo ine pochybne individia, ktore sa nespravaju standardnych sposobom. Tiez nam chces ukazat, ze ty mas rodinny dom, z coho sme ozaj vsetci paf......
Ja som z Bratislavy, kde je minimum rodinnych domov a stoja tak od miliona euro. Preco si ho nekupit, ze?
Aj ti, co maju rodinny dom, vedia byt poriadne obtazovani susedmi, pokial zrovna nemas pozemok ako australsky ranc. U susedov mojich rodicov nonstop stekaju 2 vlciaky, a a to aj v noci a tiez tam maju hlasne zurky, v telom pocasi vonku, ktore su pocut napriek tomu, ze maju rodinny dom. Takze tento argument asi tazko obstoji

mircalla
21. apr 2014

@tova Vidim, ze si vobec nepochopila temu. Nejedna sa o to, ze niekto o 11 buchne dvermi. Skus citat pozornejsie. Vacsinou so sudemi problemy nie su, zial niekde maju fetakov alebo ine pochybne individia, ktore sa nespravaju standardnym sposobom. Tiez nam chces asi ukazat, ze ty mas rodinny dom, z coho sme ozaj vsetci paf......
Ja som z Bratislavy, kde je minimum rodinnych domov a stoja tak od 600 000 euro. Preco si ho nekupit, ze?
Aj ti, co maju rodinny dom, vedia byt poriadne obtazovani susedmi, pokial zrovna nemas pozemok ako australsky ranc. U susedov mojich rodicov nonstop stekaju 2 vlciaky, a a to aj v noci a tiez tam maju hlasne zurky, v telom pocasi vonku, ktore su pocut napriek tomu, ze maju rodinny dom. Takze tento argument asi tazko obstoji

junova
autor
21. apr 2014

@tova treba si poriadne prečítať príspevok. Určite by som nevolala políciu kvôli tomu, že niekto o jedenástej buchne dverami. Ale tu ide o opakovane úmyselne búchanie dverami až sa strop trasie, je to vtedy, keď si syn vypije. Príde trieska dverami, kričí na mamu, že ty pi.. zabijem ta. Ty by si sa aj s deťmi asi len chapavo pousmiala a spala ďalej, že? Asi nevieš, že nočný kľud platí aj v bytovkach. A nemusíš sa chváliť, že žiješ b rodinnom dome. Ja som v ňom tiež žila 26 rokov, kým som sa nevydala. A napriek tomu sú moji rodičia pohnevany so susedmi už 30 rokov. Vždy záleží na charaktere človeka vedľa ktorého bývaš či už v bytovke alebo v dome.

lliillii
22. apr 2014

@junova Z vlastnej skúsenosti viem že si nijako nepomôžeš. Môžeš volať policajtov aj každú noc a nič z toho. To že más z toho nervy a stres úplne chápem a nechcela by som byť v Tvojej koži, viem ako alkoholik a kamaráti bezdomovci v dome dokážu znepríjemniť život. Podľa mňa existujú iba dve možnosti. Buď sa odsťahovať, alebo počkať kým dotyčným ten byt zoberie exekútor. Väčšinou to tak aj končí (lebo takýto človek sa už dokopy nedá, bude to iba horšie a skôr či neskôr to nájomné platiť nebudú) - len to môže trvať roky. Ja už som videla vyhodené na ulicu dve alkoholické rodiny. Potom skončili vonku s tými bezdomovcami :(

erinka12345
3. jan 2020