Moja 5-ročná dcéra trpí kvôli rozchodu, mali ste podobný problém?

tunde0923
17. sep 2019

Ahojte. Pred rokom som odišla od mojho ex aj s dcerou (vtedy mala 4 roky). Žili sme u neho v dome. Ubehlo rok a moja dcera stále má problémy, vobec nie je vyrovnaná s tým, že už spolu nežijeme. Keď som už veľmi zúfalá, zvyknem zavolať psychologičke, aby mi poradila. S dcerou sa veľmi veľa rozprávam, vysvetlujem jej veci.... Mali ste niekto podobný problém? Koľko u vás trvalo kým sa dieťa zvyklo/upokojilo? Ďakujem.

tunde0923
autor
17. sep 2019

@tosomja Nikdy som na jej otca nenadavala, ani som nepovedala že bude na druhom mieste. Ona sa tesí na babatko.
@janickacrazy Vie o tom, že je tehotná, oznámili jej to. To, či niečo tlačia do jej hlavičky, to ja neviem. Ja som jej povedala, že vždy budem ja jej mamička, a jej otec bude vždy jej otcom.
Určite bude mať otázky aj po narodení babatka...
Ona je rozumne dieťa, len si myslim, že prišli rýchlo po sebe tie zmeny...

katyann
17. sep 2019

@17juraj17 hlúpa a natvrdnutá určite nie je, asi potrebuje viac času, prijatia, pochopenia situácie, akceptovanie a vyrovnanie sa s tým, čo sa stalo a ako to bude, nech bol otec akýkoľvek, chýba jej a detská hlavička sa vyrovnáva a chápe situácie inak ako dospelý

lilitela
17. sep 2019

@tunde0923 Odvadzat pozornost ?

kittykat22
17. sep 2019

@tunde0923 psychologicka ti povedala, ze by ste k nej chodili zbytocne? 😀 Hmmm tak to je dobry vtip. Zasmej sa - ale psychologickou moze byt kludne clovek ktory vystudoval literaturu alebo filozofiu. Psycholog nie je lekar - a potom to takto dopada, ked poziadas o pomoc. Zajdi za psychiatrom/psychoterapeutom - to je clovek s medicinou, a uvidis rozdiel. Psychoterapeut ti nebude predpisovat lieky - ako sa vsetci obavaju - je to vedena terapia, musis si najst takeho ktory ti vyhovuje. Odist od otca je pre dieta obrovsky stres - a je skoda, ze to neriesite pod vedenim (dobreho) odbornika, ulavilo by sa vam. Ak si myslis, ze vecer reves do vankusa lebo dieta to nevidi, a je to v poriadku, tak nie je. Ja som nikdy netusila, ze deti trpia v takom nizkom veku rozvodom rodicov - az dnes som odpadla nad komentarmi v tvojej diskusii, ze vlastne sa s tym mamicky tu na konikovi, nikdy nevyrovnali. Ale tvoj zivot sa mal odchodom od ex diametralne zlepsit - co nejako drhne. Aj by som ti nieco napisala, ale potom ako tu dospele zeny napisali, ze sa nikdy z toho odchodu nespamatali, kazda rada draha. Vyhladaj odbornika. A inak, nie, ze zalezi na mojom nazore - ale mne pride, ze si sa rozviedla z rozmaru. Ako tisice zien na Slovensku, a teraz sa budes trapit 100x viac s dietatom, akoby si sa trapila s ex. Ja viem, ze vztah nie je jednoduchy - zijem s geniom pomaly 15 rokov, a mam chut ho obradne zavrazdit z casu na cas. Nabuduce predtym ako sa rozhodnes zdvihnut kotvy zo vztahu, si musis uvedomit, ze ten zivot je hlavne o dietati, pretoze uz si mama. A brat ohlad na dieta - je na prvom mieste. Ja nechcem vidiet ten moment ked tvoja dcera uvidi svojho otca s naruci s cudzim dietatom 🙄 dufam, ze to bude chlapec a bude vrieskat ako vorvan. Aby tvoja dcera vo svojej detskej podstate ostala ta najlepsia jedina princezna na svete 😕

stela01
17. sep 2019

@tunde0923 prečo plačeš ?
Treba sa posunúť ďalej ... prekonať to ak sa ti to samej nedarí vyhľadaj odbornú pomoc , venuj sa viac sebe .
Dcéra sa chytí keď uvidí že ty si hlavne v poriadku .

liz_lemon
17. sep 2019

@rumba01
@budemematbejby
moji rodicia sa rozviedli, ked som mala 4 roky, a nikdy som sa preto netrapila, som len rada, ze sa tak stalo, prezila som pokojne detstvo bez rodicovskych hadok

tunde0923
autor
18. sep 2019

@kittykat22 Máš múdre rady, no bohužial nepoznáš celý náš život.

erickatt
18. sep 2019

@tunde0923 Skus opačne. Nevysvetlovat, nerozprávajte sa o tom.mozno to vysvetľovanie je na tu malú hlavičku veľa..

maciatkolulu
18. sep 2019

@kittykat22 nemáš celkom pravdu. Dieťa vyrastie a odíde, skôr, či neskôr. Nemá matka ako žena právo byť šťastná? Ma ticho trpieť a cusat, lebo dieťa? A navyše väčšina detí vycíti, že nie je všetko ôk a trpí aj tak. Jasne, ze nie sa hneď rozvádzať, lebo medveď, ale ostávat v nefunkcnom vzťahu je uplne zbytočne a škodlivé pre všetkých. A k poznámke, aby sa mu narodil syn, len toľko, že ešte stále veľa chlapov dáva na piedestal muzskych potomkov, takže ani táto poznámka nebola celkom trefna. 😉

gabrielaaaa
18. sep 2019

Ja som odišla od otca malého keď nemal ani rok áno časom to bolo zle že chodil od neho urevany a neviem aký ale zvykol si odišla som aj od ďalšieho snim som bola dva roky a malý ani náznak toho že chce ísť ku nemu lebo nie dobré sa ku nemu správal to dieťa to vycíti 🙄takže neviem skús jej dať čas alebo pomoc keď si ty sama nevieš dať rady je to ťažké ale predsa kôli dieťaťu ja by som neostala keď nie som šťastná

simca06022011
18. sep 2019

Vôbec by som s takým malým dieťatom neriešila žiadne "rozhovory" na túto tému... Ešte viac bude frustrovaná. Je to malé dieťa, to či sa.deje v hlave dospelých pochopí možno tak ako tínedžer. Moji sa rozviedli a našťastie žiadny z nich nemal potrebu to riešiť pokeci, zvladli sme to úplne v pohode bez traumy. Trauma bola iba keď mama odmietala naše stretnutia s otcom, lebo to vadilo novému partnerovi. Našťastie pochopila.treba jej dať iné rozptýlenie, chodiť na výlety, robiť čo má rada, aktivity, povinnosti nejaké malé už atď... A sebe tiež. A neriesit čo bolo.

tunde0923
autor
18. sep 2019

@simca06022011 Ona to rieší vtedy, keď príde domov od neho....potom na 2.-3. den je v pohode, práve preto, lebo furt si vymyslíme nejakú aktivitu."Rozhovory" neznamená že hodinu jej vysvetlujem niečo. Ona sa ma spýta niečo a ja jej odpoviem s jednou vetou. Hotovo. Ked má dalšie otázky, tak pokračuje, a ja zase odpovedám s jednou vetou. Nevysvetlujem jej "zbytočne"dlho.