Moja mama má milenca a chce rozvod!

yvka
17. okt 2008

Babulky pomoc, zistila som že moja mama má milenca a chce sa dať rozviesť. Cítim strašnú ťažobu na plúcach a chce sa mi strašne plakať. Veď je to moja mama. Bojím sa že ju začnem nenávidieť. Som síce už dospelá, ale nejak to neviem prekusnúť. Otec je super, dobrý človek, mama mala všetko. Dovolenky, handry, rodinu proste všetko. A to všetko /celú rodinu / chce vymeniť za nejakého rušňovodiča. Je to strašné. Som hotová. Nikdy sa s tým nezmierim.

shela
17. okt 2008

yvka..neostava ti nic ine iba sa s tym zmierit...mas uz vlastnu rodinu takze sa snazte spolu s manzelom aby ste aj vy nemuseli tymto prechadzat...mozno si to tvoja mamka uvedomi neskor co spravila teraz je zaslepena...neboj urcite ju nezacnes nenavidiet ved je to mama ...

ukana
17. okt 2008

yvka bavila si sa snou o tom? mozno to navonok vyzeralo O.K., ale dovolenky a handry nie su vsetko a mozno mame nieco v tom vztahu chybalo...mozno to, co jej ten "obycajny" rusnovodic vie dat...nechcem sa jej zastavat, ale aj ona ma pravo sa k tomu vyjadrit a zit stastne.....teraz je to pre teba sok, predsa len rodicov mame zidealizovanych, ale skus s nou chodit rec a nie ju dopredu odsudit... 😉
otec co na to?

dupinka
17. okt 2008

yvka, myslim, ze na vztah treba dvoch... A Tvoja mamka asi nemala chut zit dalej vo vztahu s Tvojim otcom. Nepises, kolko ma rokov, ako dlho sa stretava s tym priatelom/milencom, ani o tom, aky vztah maju/li vasi rodicia.
Mozno ked sa nad tym zamyslis, a spytas sa mami resp. otca, uvidis ich vzath ínak, nez doteraz. Skus sa porozpravat s obidvoma rodicmi, kde vidia trhlinu, pre ktoru sa tvoja mama rozhodla hladat stastie v naruci ineho.

katy1979
17. okt 2008

yvka boli sme v podobnej situácii, ale dodnes neviem či to môj otec vedel alebo nie. a nerozviedli sa. prisla som na to iba náhodu. teda cez sms.
velmi dlho som sa na nu divno pozerala, ale nikdy som jej nepovedala že o tom viem. chcela som ist aspon za sestrou, ale nakoniec som si to nechala pre seba. stačilo že som sa tým zožierala ja tak sa nemusí celá rodina.
zmieriš sa s tým tomu ver. ja už to po pár rokoch beriem v pohode. aj ked určitá zmena tam je.

liana
17. okt 2008

čo máš proti rušňovodičom? 😨 moj tatko je rušňovodič a nemyslím si teda že je "nejaký" 😠

tvoja mama je dospelý človek a pre nejaký dôvod si z otcom asi nerozumela že postupuje tak ako postupuje. asi handry, peniaze, dovolenky neznamenali pre ňu šťastie. vieš kolko je rodín, ktoré ostávajú spolu a hrajú divadielko iba kvôli deťom? mamka si asi teraz uvedomila že deti sú už veľké, majú rodinu a dokážu ľahšie uniesť a pochopiť rozpad manželstva. a tak sa rozhodla konať.

yvka
autor
19. okt 2008

ahojte,
liana: prepač vôbec nič nemám proti rušňovodičom, práve naopak je to velmi zodpovedná práca, keby to bol multimilionár tak poviem nejaký multimilionár.
Môj otec je dobrý človek, svoju manželku miluje a som si tým na 100% istá. Akurát možno po 30 rokoch manželstva to už neni až taká romantika ako kedysi. Otec nosí mame kvety, kedykoľvek ide z mesta, spravý jej kávu a donesie do postele /samozrejme nie vždy/ Stále nás nabádal aby sme mame pomáhali že má toho veľa aby nebola taká únavená. Každý chlap má svoje muchy to je jasné. Proste mama bola v kupeľoch tam sa zoznámila najprv s nejakými rozvedenými kamarátkami a tam sttreta aj toho dotyčného. To je jasné že sadla na lep keď jej niekto 24 hodin rozpráva aka je skvelá žena, nádherná.... S mamou máme celkom otvorený vzťah, už raz my ho spomínala, a vtedy podozrivo začala otca nenávidieť, začal jej liezť na nervy... Vtedy som jej povedala nech si stráži svoje súkromie. Myslím tým rodinu. Kamarát,kamarát ale nech to nenechá zajsť daleko...
A čo ona? Vymenila rodinu za "nič"? Veď celý život nás učili že rodina je základ, že to je všetko.
No ale poďme k momentálnej situácii. Mama sa otcovi povedala veľké prepáč, že to ukončila. A otec s plačom /čo som môjho otca plakať v živote nevidela/ odchádzal že mu zničila život, že si myslel že bola šťastná.
No a ževraj ešte nás so sestrou obvinila že sme sa postavili na otcovu stranu. Že sme mu povedali čo vieme a že o tom vieme.
Odmietam takú falošnú solidárnosť. Veď kedby to bolo naopak tak sa postavime na otcovu stranu.
No proste keď je koze dobre ide sa šmýkať na lad.

vivien742
19. okt 2008

yvka, vidím to presne tak, ako si to napísala - keď je koze dobre, ide sa na ľad šmýkať. Matky by som sa na rovinu spýtala, čo jej na otcovi vadilo, nie arogantne a či by ho opustila, aj keby nebolo toho rušňovodiča. A dala by som jej veľmi rázne najavo, že sa mi jej správanie hnusí a že urobila niečo, čím v mojich očiach navždy klesla a možno stratí nielen manžela, ale celú rodinu.

bibula
19. okt 2008

no,tak ked som bola mala- no tak okolo 13 moj otec mal milenku,mamina mu na to dolsa a ja hned nech sa snim rozvedie,neurobila mu to,neviem,ci na to zabudla,ale viac to nespomenula,mozno len pred nami,mozno ani pred nim,no ktohovie. myslis ,ze bude lepsie,ked sa bude trapit s muzom, stvojim otcom, ktoreho uz "mozno" nelubi? mozno aj ten " rusnovodic" je len prechodna zalezitost.-nechaj to tak,nejak sa to upravi. ty si nic nespravila,budes stale dcera oboch rodicov a aj tvoj vztah k nim bude stale rovnaky. 😉

liana-fakt je rusnovodic? ja mam doma "jedneho" ,ktory velmi miluje vlaky,stale by nas len po vyletoch vlakom vliekol.viem,ze to maju rusnovodici zakazane,vozit niekoho v rusni,ale myslis ,ze by urobil tvoj otec vynimku? muca by asi rachlo od radosti 😒 😀 😅

yvka
autor
20. okt 2008

Dnes sa chystam k rodičom tak som zvedava na tu skvelu atmosferu. 😢
vivien 742 dobry postreh dnes sa jej spýtam , či by sa rozviedla keby nebolo rušnovodiča. ☹

mimma
20. okt 2008

Yvka, ja by som sa bála mojej mame niečo vyčítať...Nie preto, že je to mama- t.j. autorita, ale preto, že nikto nevidí do vzťahu druhých lepšie, než oni sami, ani ich vlastná dcéra. Netvrdím, že nemáš pravdu- možno chce naozaj dobiehať len zameškané...Dala by som jej najavo, že ma to trápi, ale že nech sa rozhodne akokoľvek- je to len a len jej vec, samozrejme, aj s dôsledkami/ ak sa neskôr bude chcieť vrátiť k otcovi, možno to už nepôjde/. Ty si jej dcéra- nie jej partner- a preto by váš vzťah nemal utrpieť...Nedávala by som jej najavo, že môže o mňa prísť, že klesla v mojich očiach...tým by som sa zaradila medzi ten ostatní šedý dav ľudí, kt. ju budú pre tento krok odsudzovať. Ono to totiž najviac bolí, dostať pre svoje rozhodnutie ranu pod pás od tých najbližších a rozhodne jej to nezabráni v tom to urobiť. Ja by som sa takto určite vydierať nenechala.
Držím vám palce, nech sa to čím skôr vyrieši!

szivem
23. okt 2008

yvka,porozpravaj sa s mamou skôr nez ju odsudis.V nasich ociach to byva to najidealnejsie manzelstvo,lebo su to nasi rodicia,ale len oni vedia ake to medzi nimi je.Nemas pravo ju sudit a nezabudaj ze raz sa môze stat tebe to iste a tiez budes cakat ze tvoji najblizsi ta nebudu sudit ale ta pochopia.Oni uz maju nejake tie roky za sebou a mozno sa z ich vztahu uz vytratila ta vasen a tak ju hladaju u niekoho ineho ved laska kvitne v kazdom veku.Myslim ze rozhovor z oboma rodicmi ti pomôze pochopit ich konanie,aspon tolko si urcite zasluzis.

janka1874
23. okt 2008

yvka plne Ťa chápem ale tiež si myslím že ja by som jej asi svoje povedala možno mala až príliš dobrého chlapa doma a teraz po rokoch na ňu prišla "druhá puberta" a potrebuje si dokazovať aká je neodolateľná len aby to potom neľutovala a ja osobne by som jej to asi povedala veď keď si videla ako sa správali a už nie si malé dieťa tak vieš rozoznať čo bolo divadielko a čo fakt. Na niektoré ženy sa neoplatí byť dobrý

szivem
24. okt 2008

neviem kolke z vas co tu prispievate ste veriace,ale myslim si ze je vas tu dost. nikto nema pravo sudit toho druheho.Kazda zena potrebuje citit ze je milovana,aj nase mamy to potrebuju,ak ma doma vsetko po com tuzi,nehlada to inde,takze Yvka,to ze si tvoja mama nasla priatela,nieje len jej vina,na vsetko musia byt dvaja. Janka1874-tvoje motto hovori ze mas vsetko po com tuzis,co sa stane ak jedneho dna zistis ze to co si mala doma je prec?Vykasles sa na to a dalej dozijes svoj zivot,alebo urobis vsetko aby si to ziskala spät? Viem o com pisem,po 8r.manzelstva,som si nasla priatela a podala som ziadost o rozvod.Nikto nemôze povedat ze som sa nesnazila manzelstvo zachranit,snazila a velmi,no ked sa snazi len jedna strana je to malo.Ako sa hovori: laska je ako kvetina,ked ju prestanes polievat,zvädne.To sa stalo mne a pravdepodobne,Yvka aj tvojej mame.