Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

kacenqa
26. jún 2009

nastasia, po takych 3 rokoch na materskej budes vrele vdacna za akukolvek formu dusevnej hygieny...

margarita - tiez som si vravela to, co ty....ale ked to sa nedaaaaa...ked citam takeho otecka, no....no nic radsej...

petruna: pacil sa mi tvoj prispevok. presne o tom to je. ze klaudius sam vidi, ze v podstate problem nie je, len okolie ma zazite ine stereotypy a snazi sa ich nahucat aj donho....

to ako napr. moja mama umyva okna 4x do roka, ja ich umyjem vtedy, ked sa cez ne pozrem a zistim, ze cez ne nevidim. ale urcite to nebudem robit preto, ze SA TO PATRI, alebo, ako moja mama zhrozene skonstatovala, CO NA TO POVEDIA SUSEDIA???? no nech si hovoria co chcu, je to moj zivot, a ja si ho zijem tak, ako to vyhovuje mne

a mimochodom - otecko - preco by manzelia nutne mali mat spolocnych prietelov???? to ako napr. sa ja mam teraz prestat stretavat s partiou z VS len preto, ze moj muz ich nepozna? a on ma prestat chodit s kolegami na badminton, lebo to nie su aj moji kamarati???? ludia sa uvedomte....to, ze s niekym zijete, neznamena, ze teraz z vas dvoch vznikne nejaka nova jedna osobnost, akesi siamske dvojca a uplne potlacite zivot, ktory ste zili pred manzelstvom....pre mna je manzelstvo o niecom uplne inom....pre mna je to ako ten obrazec jin a jang....ze biela a cierna polovica sa spoja a vytvoria spolocny obrazec, ale pri tom si kazda cas zachova svoj vlastny tvar i farbu.....

sayast
26. jún 2009

souhlasim s nikka

kubaka,ale ja psala, ze tvrdim byt jen doma s detma,1-2x tydne jit si procistit hlavu,proc ne 😉

nikka.vo
26. jún 2009

no a neřešila bych tu taky názory Klaudiusovi rodiny, sám si uvědomuje, že to není dobře, co říkají a to je důležitý. Jako dobrý, neznáme ho, ale z toho jak o své ženě píše, se mi zdá, že by klidně uklidil celý byt, kdyby mu to mělo udržet alespoň nějaký den ženu doma 😝

kubaka
26. jún 2009

nikka - umíš si představit dvě stejně staré děti, které se v jednom kuse o něco perou, tahají, ječí, někam lezou, takže je musíš pořád hlídat, rovnat atd. Je to horší, než kdyby byly pověšený na noze 😝
Já mám doma puberťáka a malého v období vzdoru a musím říct, že třetí den doma s rýmou a s oběma je na mašli. Dělají vylomeniny a ječí - ten malý teda - pláče, pořád se něčeho dožaduje. Jen to poslouchat celé dny nepřetržitě je o nervy.
Když bylo jedno dítě, byl klid. Když jsou dvě stejného věku, je to na odstřel.
A opravdu je fakt, že když je ti 20, máš nové miminko a jsi rok vdaná je o něčem jiném, než když je ti 40, jsi 20 let vdaná. To jsou prostě už dva jiné světy, takže klapačku držet nemusíš, ale zase můžeš těžko vědět, jak bude vypadat vztah za 15 let. Každý tím projde a pak se ohlíží zpátky a kouká, jaký byl jeliman... 😀 😅

saska73
26. jún 2009

klaudius - uplne všetky príspevky som nečítala, od teba všetky
Stálo by sa zváženie zaplatiť svojej žene pomocnicu v domácnosti, tak raz týždenne stačí. Čas, ktorý sa takto ušetrí venujte budovaniu rodiny, napr. spoločné výlety spolu s deťmi 1 deň cez víkend. Jednoducho užiť si trochu jeden druhého a detí a deti zase vás rodičov spolu. Doma to nie je ono, lebo ženy sú už také, že ked sú doma len upratujú, starajú sa,...jednoducho nevedia sa odreagovať.

kacenqa
26. jún 2009

nikka - nazory klaudiovej rodiny tu riesime preto, lebo on sam napisal, ze rodina a priatelia ho podpichuju ze SLUSNA ZENA SEDI DOMA. a tento nazor podla mna celkom v poriadku nie je. 😕

bubba
26. jún 2009

ja mam znamych.muz nikdy nechodi von lebo nikoho nema rad,nema kamaratov a netaha ho to ,nie je spolocensky typ,najradsej je doma,v garazi ,okolo domu.jeho zena je spolocnenska az az a ma kopec znamich ,kamaratov a apod...kazdy od nej nieco potrebuje ,lebo vedia,ze ona pozna,vie,zozenie,poradi....a on to jednoducho prestava zvladat ze jeho zena je vyhladavana,ze ona stale po telefone nieco riesi a ked nie po telefone tak za nou chodia kamaratky,alebo ona za nimi...
a nikto sa im do toho nestara,nikto mu nedava ziadne primitivne kaleraby o tom ze co by zena mala robit a co nie a to ziju na malej dedinke....ááááá apropo vztah maju dobry az nato,ze zena je primoc aktivna a on sa citi ze sa mu nedostava jej pozornosti 😅 😅 cize problem moze byt aj niekde inde ako v manzelke co chodi casto von.
PS:ja neriesim,netvrdim,len hovorim priklad 🙂

kubaka
26. jún 2009

bubba - jo, to je dobrý příklad 🙂

nikka.vo
26. jún 2009

Kubaka, já to beru, je to třeba na palici, nemysli si, že bych to nikdy nezažila,ikdyž samozřejmě mám dítě jedno, tak ten pořádnej masakr mě teprve čeká 😀 ... Dobře,děti mají rýmu, oká, vypadnu během toho týden dvakrát do pryč, ale denně prostě ne! Tak to odsere muž unavenej z práce? Buď já nebo on? To radši budeme doma oba a budeme ty děti třískat společně 😀 Chápeš jak to myslim doufám... 😕 😅

Já tu řešim ten extrem odcházení denně z domu, jako jo, trávěj večery s mužem spolu? Ale jaký čas tráví oba s dětmi? Z čeho budou mít děti ,,trauma,, (s nadsázkou) z toho, že je s nima maminka doma a je špatný vzor jak už tu bylo řečeno, nebo z toho, že není jejich rodina pohromadě?

kacenqa
26. jún 2009

bubba - a co tych dvoch potom spaja? 😨 (teraz sa pytam len z cistej zvedavosti, neviem si totiz predstavit, ako vztah takychto dvoch absolutne odlisnych ludi moze fungovaat...) ono niekedy je to tak, ze vlastnost, co nam zo zaciatku na niekom imponuje, nam po case moze velmi prekazat....

nikka.vo
26. jún 2009

kacenqa, ale on neřekl, že mu ten názor rodiny přijde normální, ale na druhu stranu tu vysvětlil, že když ti okolí furt něco podsouvá, tak ti začně červíček hlodat,což chápu. A jemu červíček nenahlodal to, že je jeho žena neslušná 😀 jak říká jeho povedená rodina a přátelé, ale že není něco v pořádku! A to podle mě není...

nastasia
26. jún 2009

kacenqa, uvidime. mozno ano mozno nie

otecko44
26. jún 2009

nikka:povedala si to za muzov aj za zeny. tvoj nazor ma usmernil. mne si pomohla.dik

kacenqa
26. jún 2009

nikka - podla mna, ak su na to tie deti zvyknute, tak z toho nemaju mat preco traumu....a tiez to tak nebude dozivotne....ved to starsie ma 3 roky, cochvila pojde do skolky a mladsie ma uz cez 2 takze najneskor v 3 rokoch sa aj jeho zena vrati naspat do prace a potom zas nastane nova situacia, ktorej sa budu prisposobovat

a este....poviem ti, ze napriklad u nas je to tak, ze mala v momente, ako pocuje kluce vo dverach, tak leti k nim a ja v tom momente prestavam pre nu existovat....tesi sa z toho, ze prisiel tatino. keby som v tom momente vyskocila von balkonom a zdrhla z domu, ani si to nevsimne...

danciacik
26. jún 2009

NO mňa táto debata tak zaujala že som sa na názor spýtala manžela, inokedy sa ho nepýtam. A povedal mi, že vo vzťahu Klaudiusa nie je niečo v poriadku, že on aj mňa podporuje nech idem vonku, zabaviť sa rozptýliť ale určite nie každý deň, on keď celé dni maká v robote, tak by si doma mohol trokšu sadnúť a oddýchnuť a nie zase len makať a byť v jednom kole.

bubba
26. jún 2009

kacenka ale oni nie su absolutne odlisni, spaja ich vela veci, okrem toho ze on je asocial - total rodinny typ a ona je rada medzi ludmi 😉

kacenqa
26. jún 2009

nikka - beries ma za slovicka...vieme predsa, co tym spojenim SLUSNA ZENA jeho rodina ci kamosi mysleli, takze toto neberiem...tiez chapem, ze cervik ho nahlodava. ale ked sam tvrdi, ze vztah maju dobry, tak nie je o com podla mna

kacenqa
26. jún 2009

bubba - OK, tak som to potom asi nie celkom pochopila 😉

margarita
26. jún 2009

otecko, ak ide "o styl zivota a o priority", klobuk dolu pred Tebou, ze poznas priority klaudiovej zeny...ja nepoznam ani ju, nieto este jej priority 😀

kacenqa - prave mi doslo, ze teraz tu kvakame iba my "neslusne zeny" 😀 😀 😀 lebo vsetky matky roka sa uz venuju detom, a ak im uz deti spia, tak manzelom a travia s nimi vsetok svoj volny cas 😉

nikka.vo
26. jún 2009

Kacenqa, netahám tě za slova, já nemůžu vědět jak to chápeš ty... teď si už rozumíme 😉 Já se tu nechci hlavně dohadovat...

Děti vnímají víc než si myslíme i ve 3 letech 😉

nikka.vo
26. jún 2009

Jéžiš, margarita, proč musíš říkat ,,matky roku,, proč to tu zase někdo hrotí víc než je nutný? Ty tady děláš automaticky z ženských, který řeknou že chodit denně pryč už není tak uplně normální, blbky, co právě teď připravují manžílkovi svačinku, udělají mu dobře a pak si půjdou poslušně hajnout, aby druhý den mohli být 100% matky- matky roku . Já nečekám že se tu shodneme, jen tu ,,obě strany,, říkáme svůl pohled na věc. Je mi jasný, že vás tu nepřesvědčim o svém názoru a vy zase mně o tom svém. Ale zase i uvědom, že ty ženský tu nesouhlasí s tím, že chodí Klaudiusova manželka denně ven neřekli, že je špatná máma!!! To jen ty z nich děláš povýšené slepice, co si myslí, že sežrali moudrost světa...

otecko44
26. jún 2009

ja poznam svoje priority.a preto ich konfrontujem s prioritami inych

danciacik
26. jún 2009

no tak ja som asi jedna z tých ,,matiek roka" ale môj manžel spí v izbe s deťmi a ja si tu píšem a chatujem ale ráno bude zase s elánom okolo nich behať. 🙂

nikka.vo
26. jún 2009

ony jí tu neosočují, že své děti nemá ráda, nebo že je špatná máma ... spíš jen třeba já kroutim hlavou nad jejich vtahem.

Ale souhlasim s kubaka, že za 15 let si na ní třeba vzpomenu 😝 Naši spolu taky moc času v týdnu netrávili, táta byl buď v práci, nebo na rybách, nebo na pivu a nechci říct že se to na mě podespsalo, to ne, ale je mi to prostě líto. Stalo se to běžnou součástí naší rodiny, že táta není s náma tak často jak bychom my děti chtěli, jemu to taky přišlo normální a do takovýho obrazu se už teď dostává pomaličku, ale jistě Klaudiusova rodina a nechce to tak.

otecko44
26. jún 2009

dobru noc damy,slecny a ine od ktorych sme zavisly 😉

nikka.vo
26. jún 2009

ha, nám to přesunuli 😅 😅 😅

kacenqa
26. jún 2009

nikka - OK 😉 (to k tym slovickam)

ale...myslim si, ze nemozes porovnavat to, ked chodil prec tvoj tato dlhodobo, a to, ze klaudiova zena po 3 rokoch na MD citi potrebu proste vypadnut z toho stereotypu....uz som to pisala, ale verim tomu, ze ked zacnu deti chodit do skolky a ona spat do prace, urcite sa situacia zmeni. jednak nabehnu zas na iny rezim, jednak ona bude mat podnety z inych sfer a preto nebude citit potrebu az tak odchadzat z domu a podla mna to ani casovo nebude stihat....a kedze mladsie dieta ma uz 2 roky prec, tak hadam to tych par mesiacov klaudius moze vydrzat...

avsak vratim sa k tomu, co som pisala niekolko stran dozadu. ak mu to vadi nie preto, co mu tlaci okolie do hlavy, ale preto, ze sa citi sam a tak, potom by stalo za to poriesit nejaky kompromis. no stale si stojim za tym, ze jeho zena je velmi rozumna, ked mu uz vopred povedala, ako jej bude ublizovat, ak by jej branil. (branit nerovna sa kompromis, pre protokol 😀 )

a vobec, strasne rada by som vedela, aky nazor ma na toto kveta.....to je super zenska, ona ma take super postrehy a podla mna toto je tema ako sita pre nu 😉

vanja
26. jún 2009

súhlasím s nevestou a nemyslím si že je normálne, aby tvoja žena hneď po tvojom príchode odišla z domu. Ja som tiež na materskej a teším sa na večer, keď príde manžel z práce, že môžme ešte stráviť pár hodín spoločne my dvaja a deti. Neviem si predstaviť, žeby som mala každý deň odchádzať preč. Občas určite vypadnem aj ja s kamarátkami na pár hodín ale nie každý deň

vanja
26. jún 2009

ešte ti chcem klaudius povedať, že ja ako milujúca manželka by som nezniesla, aby sa môjmu manželovi posmievali kamaráti kvôli mojim výstrelkom, asi by to ranilo aj mňa nie len jeho, takže asi by si sa mal z manželkou porozprávať, aby to obmedzila

kacenqa
26. jún 2009

vanja - ja ako milujuca manzelka by som nezniesla, keby sa ma manzel nezastal pred kymkolvek, co keca do niecoho, do coho nevidi. a kedze v ich domacnosti ti kamarati neziju, tak do nej nevidia...a hlavne ak sa jedna o chlapov co si myslia, ze zena ma posilovat doma s plnymi hrncami 😠