Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

nikka.vo
26. jún 2009

No ale právě jde o to, že u nich není kompromis možný, pro ní je kompromis to, že ,, já budu chodi celý týden, ty si jdi na oplátku zase o víkendu po své zábavě a relaxu" a šmitec 😅 😅 😅 O to tu běží přecí 😉 že pro Klaudiuse by byl kompromis jít obden? Dejme tomu, komrpomis je to, co vyhovuje oběma, jestli to chápu dobře...

No a proč jsem dala za příklad naše, napsala jsem to trochu blbě... jde o to, že když jí to nevadí už teď, že není s mužem a dětmi skoro vůbec pohromadě, tak co teprve za těch 10-15 let. Samozřejmě ta žena může začít chodit do práce a bude to uplně jiný člověk (ale tomu snad nevěříte, protože bude chodit do práce, k tomu bude furt doma ukízet jak zjednaná 😅 a o děti se teda snad nějak poperou společně) ale já si troufnu říct, že tímhle jednáním (snažím se to trochu převézt na můj vztah s přítelem) ten vztah zrovna neutužuje. Dítě je zkouška vztahu, co si budeme povídat....

nikka.vo
26. jún 2009

ale samozřejmě nemůžeme soudit...neznáme obě strany mince 😉

kacenqa
26. jún 2009

a mimochodom - bolo by vam milsie, keby klaudiova zena chodila na sedenia k psychologicke, lebo jej jendoducho situacia prerasta cez hlavu a psychicky to nezvlada??? potom by ste ju asi aj polutovali vsak....

ja neviem....dakedy mi pride, ze pokial zena ukaze, ze vie byt nezavisla, silna, osobnost, tak sa tu na nu spusti lavina kritiky....vid pribeh jednej kocky z inej diskusie, ktoru jej museli zamknut...stretla ju tazka tragedia a ona nezareagovala presne podla zauzitych klise, holt hned bol ohen na streche...tuna tiez....zena sa nesprava podla zazitych vzorov a stereotypov a uz tu padaju nazory, akoze svojho muza nelubi a deti budu traumatizovane....

kacenqa
26. jún 2009

a este... napadlo vas, ze vztah a laska sa nemeria kvantitou, ale kvalitou preziteho? ze ked je s detmi, moze im odovzdat 110% zo seba....a ze potom ten deficit musi niekde dohnat

lebo kludne by mohla sediet cely den doma, a pritom sa venovat detom tak, ze im pusti dvd a ona si pojde dat tu kavu na balkon...alebo si sadne k netu a bude surfovat alebo sa hrat nejaku hru...

co je lepsie?

bejbypd
26. jún 2009

kacenqa ty neunavne bojujes 😉 zdielam tvoje nazory,par som ich vyjadrila aj ja a teraz su to uz len take zabomysie vojny...aj mne tu chyba kveta a jej nazory a rada by som tu privitala aj klaudiovu zenu mozno by nam ozrejmila situaciu 😉

kacenqa
26. jún 2009

bejby - jaa som ti taka osoba, ze sa vzdy zastanem toho, kto je v mensine... 😉 alebo koho nema kto branit 😵

a mimochodom...ked sa vratime uplne na zaciatok prveho prispevku, tak klaudius napisal, ze sedi u kamaratky 😨 to je tiez take nie celkom koser 😀 😀 😀 😀

a inac aj moj muz je taky, ze castokrat sa mu ani nechce ist von, aj ked ho posielam, ale to preto, ze on je strasny flegmo a pohodlny, on sa vyvali pred tv a salam parky, pred polnocou nim pomykam, nech sa presunie do postele a je to....kym sme sa nepoznali, kazdy vecer som bola v meste s niekym, v podstate sme cosi podobne ako ten parik, o ktorom pisala bubba 🙂

nikka.vo
26. jún 2009

jo to není košér 😀 😅 😅 😅

Já myslim, že se pořád malinko nechápeme, já tu fakt neříkám, že není stoprocentní matka, jen říkám, že nejsou spolu všichni pohromadě, to je jediný co mi na tom celým vadí a pak že mám pocit, že na svého muže prdí. Ale zase když se nehádají a Klaudius tu píše, že jim to klape, tak to vidim třeba zbytečně černě. No ale pokud by byla zralá na psychologa a neuměla to vyřešit sama, tak bych jí nelitovala... já to neumim popsat. To je furt dokola: Poradila bych jí aby si čas od času vyrazila s kamarádkou, ale neporadila bych jí aby chodila denně 😅 😀 Tenhle rozhovor nikam nevedéééééééééé 😀 😀 😀 😀

Já se musim už smát, jako fakt v dobrém, mě tvoje názory kacenqa neštvou nebo tak, po dlouhé době si vyměnuju názory s někým a nejsem u toho nějak emotivní. Jeň te´d jsem se musela pousmát, jak si každá meleme tu svou, já tě vlastně chápu, ty chápeš mě, ale vlastně se vůbec nechápeme... chápeš to? 😀

nikka.vo
26. jún 2009

jo a mmch ta první fotka Margaretky v albu je skladkááá 😵 😵 😵

kacenqa
26. jún 2009

jojo, akceptujeme nase odlisne nazory, ale ideme ako take dve priamky rovnobezky 😀 😀 proste nemame sancu sa niekde stretnut/pretnut

ale aspon som sa zas troska odreagovala...clovek omnoho radsej riesi problemy inych ako vlastne zalezitosti 😀 😀

kacenqa
26. jún 2009

dakujem 😀 😀 mame kopu krasnych fotiek (ona je strasne rozkosne a fotogenicke dieta), ale ja som leniva ich zmensovat kvoli konovi 😀 😀 asi tam necham len tuto prvu...je z porodnice, ked sa opalovala za oknom, aby nedostala zltacku...na to, ze bol koniec februara, slnko pieklo jak v najvacsom lete

nikka.vo
26. jún 2009

no tak to je holá pravda, ale ne že bych to téhle rodině přála 😖 ...on si pak člověk díky určitým tématům uvědomí co má doma za štěstí 😉 Třeba by ses divila jak by si prožívala, kdyby se z tvého muže stal pravý opak a místo povaleče by si měla chlapíka, co doma chvilku nevydrží, protože je nervozní a než aby se vám rozpadl vztah, tak se bude chodit furt odreagovávat 😅 na spoustu chlapů to tak má, že ten burg doma nemůže furt ustát 😅

kacenqa
26. jún 2009

no tak ja osobne mozem s kludnym svedomim povedat, ze toto by mi nevadilo....vadilo by mi, keby odchadzal z domu vecer, ked je uz klud. mam rada, ked spolu lezime na gauci pred telkou, ked upecie na veceru zemiaky a napraskame sa do odpadnutia....take tie jednoduche veci...ale keby po robote siel este niekam s kolegami ci na sport, s tym by som problem nemala...cez den sa viem s malou pretarat aj ja...a hlavne teraz od jari az do jesene byvame cele popoludnie az do vecere vonku, takze fakt mi to nejako nepride... 😅 mozno to bude ine, ked budu deti dve 😀

petruna
26. jún 2009

nikka : tvuj prispevek z 22:13 je skvele napsany. Souhlasim se vsim.
Z tohodle pohledu jsem se na to nekoukala (ze je manzelka Klaudia fakt pryc kazdy vecer) a mas fakt pravdu.
Tvuj prispevek je fakt vystizny a kez by bylo vic holek - matek s takovym pristupem !

susik77
27. jún 2009

petruna: aj ja suhlasim 100% s tym prispevkom, aj mm ma rovnaky nazor 😎
hovori, ze on sedi cely den v praci za PC, nema cas sa ani s niekym porozpravat, stresuje sa a ze ked pride domov chce byt s nami a nie ze ja by som mu kazdy den hodila decka na krk a isla prec...ze je to nespravodlive-on by nemal ziadny volny cas a ja kazdy den tie 2-3 hodiny...
este by siel ten kompromis-kazdy z partnerov by mohol ist von 2x a vikendy by boli spolu...
tiez mam pocit, ze ta klaudiova zena na neho kasle...

susik77
27. jún 2009

a pripada mi to dost smutne, ked manzelia po 20 rokoch-ako tu pisala kubaka uz skoro vobec spolu netravia cas, ze kazdy sa najradsej bavi sam...myslim, ze to hovori nieco aj o vybere partnera. dost casto tak skoncia pary, co sa daju dohromady kvoli tomu, ze cakaju mimco a nemaju moc spoloc. zaujmov...

m311293
27. jún 2009

Milý claudius, tvoje žena má skvělého a tolerantního muže a ty máš skvělou ženu. Važ si ji, a nedej na řečii kamarádů a rodiny, máte skvěly vztah tak si ho nenech rozbít hlouopými zákulisními řečmi.

Tvoje žena se celý den stará o dvě děti, uvaří, vypere, nakoupí, vyžehlí a to vše jen proto aby odpoledne mohla na chvilku odejít. nejspíš i odpoledne, kdy děti spí, nesedí u televize, ale maká, aby si nemohl ji nic vytknout.
( imochodem si všimni kolik holek tady plká i dopoledne).

tvoje žena si tě určitě ohromně váží a těm kamarátkám na kafi vykládá, jakého má skvělého muže který se postará o dvě děti a jí dopřeje chvilku oddechu. V očích mnoha žen si předmětem závisti a obdivu. každá ženská ti řekne, že si váží chlapa za to že se bez problémů postará o dítě. Já odcházela od 6-týdenního miminka jednou za týden na francouštinu a MM ho hlídal a vykoupal a já až se vrátila byl nachystán ke kojení. A kojila jsem ho do půl roku. Za to jsem svého chlapa obdivovala a byla mu vděčná, že mo tohle umožnil a tayk za to že neremcal.

Neber to tak že se musíš starat o děti, ber to tak že si je užíváš a věnuješ se jim. Za chvíli vyrostou a nebudou tě potřebovat. A že si unavený? Tak si hraj s nimi hry na doktora, kde ležíš a oni tě musí ošetřovat, docela oblíbená u nás byla na pána veľkomožného, já ležela a děti mně obsluhovali, já jim poroučela. Nebo zkus manželku doprovodit jednu cestu do knihovny, nebo fitka, bež s dětmi do parku, prostě si ty dvě hodiny užívej. vždyť volno máš přece potom.
Tvoje žena chodí do knihovny a čte, klobouki dolů, pořád lepšá než sedět ne pískovišti a s ostatnímí matkymi plkat o ničem.
Na závěr trochu citace od Plzáka. jako mladá jsem ho moc nemusela, ale čím jsem staší, tím víc´se mi jeho názory líbí. Tvoje žena je evidentně hospodyně lehce říznuta intelektuálkou .."senzační ženská, která bez řečí uvaří, vypere, vyčistí a pak jako neúplná hospodyně, které domácnost jako výlučný a jediný objekt zájmu nestačí nehledá další realizaci v hob, jak by činil muž ale v úniků do kinosálů a televize. Tyto ženy přečtou ohromnou spoustu beletrie, navštěvují happyendové filmy a sledují potřetí tu stejnou inscenaci..... jaká krása, sledovat ženu, která po večeři chvatně sklízí ze stolu, aby se ihned po večeři mohla vrhnout po knize a slastně se vnořit do milostného příběhu z břehů Bodamského jazera....... tento druh ženy dokáže za den absolvovat 2 filmová představení, před spaním přečíst 50 stránek beletrie a v bytě je přesto pořádek, čisto, klid a pohoda. Ještě jednou provolám své "Bravo" a radím ostouzet muže kteří je neomaleně napadají a vyčítají jim jak mohou koukat na takové blbosti. Zasluhují strávit jeden večer s čistokrevnou intelektuálkou, nebo dvě hodiny se ženou hysterickou."

kubaka
27. jún 2009

m31169541 nebo kolik - šílená přezdívka 😀 naprosto souhlasím, psala jsem zhruba to samé o pár stránek výše.

sussik - bože chraň, aby to po 20 letech vypadalo takto standartně. Třeba já se snažím muže pořád tlačit do toho, abychom trávili a dělali věci společně. On je takový pecivál, já aktivní, ale odmítam ten rozdíl přijmout úplně. Jedu sice k moři s malým sama, ale i to mě moc nenadchlo. Jenže jsem ten zájezd zaplatila v době, kdy mě děsně štval. Nikam se mu nechce a je protivný.
Taky bych to považovala za smutné, ale i nejlepších vztazích ta nezávislost a určitá samostatnost nastane. Nejsou už na sobě tak závislí ani tak zakoukaní 😀 Ale jsou spolu. A Plzák taky říká, že nejhezčí čas strávený spolu je tiše sedět vedle sebe u televize, nebo si vedle sebe číst. To se taky počítá. Což mě uklidnilo 😅

vanja
27. jún 2009

kacenga: - ja ako milujuca manzelka by som nezniesla, keby sa ma manzel nezastal pred kymkolvek, co keca do niecoho, do coho nevidi. a kedze v ich domacnosti ti kamarati neziju, tak do nej nevidia - ale jej sa manžel zastával dosť dlho a asi už mu to vadí tiež, každý manžel by sa mal zastať svojej manželky a naopak, ale skús si predstaviť, či by si ty zniesla / a aj tvoj manžel/ ak by sa mu kvôli tomu vysmievali. A Ak je to tebe jedno..... mne určite nie. Vzťah je o kompromisoch a tam kde žena odchádza každý deň z domu a nechá manželovi na starosati deti asi nie je kompromis. Tam asi diriguje len jedna strana. Samozrejme, že kvalitný vzťah je vzťah dvoch ľudí, ktorí si rozumejeú a klape im to. Ale nežijeme izolovane od okolia a od ostatných, aj keď nežijú s nami v domácnosti.

berenika39
27. jún 2009

kubaka, jj, to je vončo 😀 😀 . někdy stačí jen být zticha, a to hezký tam úplně vykukuje 😀 😀 .
Když se vracíme z víkendu, jsem děsně unavený, manžel řídí, péta vzadu spí, jen tak jedeme, jsme šťastný a nemusíme říkat vůbec nic. Ta pohoda v tom autě by se dala krájet...o tom si myslím, že to je......
Po delšíchletech spolu už to není tak žhavý, ale tyhle chvíle spolu jen tak by tam být asi měly 😀 😀 .
Tak právě jestli klaudia a jeho ženu tohle jejich souš´časné "schéma" úplně neodnaučí jen tak "být spolu".

vanja
27. jún 2009

a manželky, ktorým sa to zdá normálne, skúste si predstaviť opačnú situáciu, že manžel je na materskej a vy chodíte do práce, a po príchode z práce, vám manžel odovzdá deti a ide preč. asi by sa vám to tiež nepáčilo a nečakali by ste ani na reakcie kamarátiek.

margarita
27. jún 2009

nikka, sorry ak mas zo mna pocit, ze vyrazom "matky roka" tu nejako hrotim diskusiu 😉 ja len podobne ako kacenqa mam potrebu branit klaudiovu zenu, lebo nik z nas (okrem klaudia samotneho - ktory tu mimochodom od 2.strany a ich vzajomneho rozhovoru uz ani nepachol 😀 😀 ) ju nepozna a padali tu nielen nazory, ale hlavne sudy typu: je to divne, nie je to normalne, ona ho nelubi, pomaly narazky, ze ho podvadza.

Uz som ako pokazena platna, ale stale budem tvrdit, ze mozno vela veci, ako fungujem ja, by neprisli "normalne" vam a naopak. 😉 Skratka - podla mna neexistuje nieco co je 100% spravne a len tak to moze byt. Ok, ak sa niekomu 2hodiny denne zdaju z 24 vela, chapem, ale zato tie baby tu castokrat mozno prekvakaju 3-4hodiny, a to je v poriadku... 😎

myslim, ze keby klaudiova zena vedela o Modrom koniku, sedela by vecer tie 2 hodiny pri nete 😀 a tym padom by bola doma a nie prec, a boli by vsetci spolu a vec vybavena... 😀 😉 to bol pokus o vtip, aby to zase niektora z vas nebrala osobne 😉 😵

bubba
27. jún 2009

😀 😀 😀 😀 😀 margarita nahodou dobry vtip 😀 😀 skoro az smutny 😅 😅 a pravdivy 😝 😀

vanja
27. jún 2009

asi by sa téma mala uzavrieť, kým sa neozve klaudius

margarita
27. jún 2009

bubba, dik 🙂 mne je prave tiez az "smutno" z toho, ako pohotovo sa tu riesi vztah dvoch cudzich ludi a za vzor sa im davaju vlastne vztahy, ktore tiez mozu byt "divne", len sa verejne neprepieraju...

margarita
27. jún 2009

myslim, ze klaudius je uz daaaaavno mimo temy 😀 chvalabohu to uz asi teda riesi s tym najkompetentnejsim clovekom (vlastnou zenou) a nie s polovicou byvaleho Ceskoslovenska. 😀
tak ja sa uz tiez odporucam, ale dakujem vsetkym za nazory, mne tato diskusia paradoxne vela prezradila o inych manzelstvach, co je poucne v kazdom pripade.

kacenqa
27. jún 2009

margarita: mozno klaudiova zena objavila modreho konika a tuto temu 😀 😀 😀 😀 😀

vanja_ k tomu vysmievaniu len tolko: muz, ktory dovoli, aby sa mu ostatni vysmievali, je slaboch, co si to zalsuzi. spravny chlap taketo reci vie zarazit.

berenika, kubaka: 100% o tom sedeni potichu....uz davno toto iste tvrdim aj ja a to som od plzaka necitala ani riadok 😀

berenika39
27. jún 2009

😀 😀 , v případě mém a kubaky (neurazí se, že ne? 😉 ) to bude možná věkem. Prostě už neřešíme ptákoviny a vážíme si i maličkostí.
A to jsem ve svých čtyřiceti poměrně praštěná, aktivní a rozhodně ne puťka domácí. 😀 😀 .

Jinak mě starší syn říká: matko někdy přichází s léty rozum, ale u tebe přišla léta sama 😀 😀 😀 .

vanja
27. jún 2009

kacenga - možno si už píšeme aj s klaudiovou ženou a možno to riešia, určite sme im dali niekoľko návrhov, je len na nich ako si to zorganizujú, a o tom vysmievaní, je to pravda, že takýto muž je slaboch, veď asi preto klaudius sedel u kamarátky a nie u kamaráta

vanja
27. jún 2009

a ešte k tomu vysmievaniu kamarátmi: nie tak dávno otriasol v česku prípad zámeny bábätiek v pôrodnici a tam to tiež začalo výsmechom kamarátov, že sa malá na otca nepodobá......

kacenqa
27. jún 2009

vanja: mne sa niekto moze vysmiat len raz....ak by ma to vnutorne zralo, vymyslela by som si taku odpoved, ze keby to skusil druhy krat, odisiel by s takym dlhym nosom a takou hanbou, ze uz v zivote by sa neodvazil nieco na danu temu ani sepnut...ale mozno je to aj povahou....chapem, ze chlapi su taki, ze sa daju vyhecovat do rozlicnych sprostosti....moj muz sa nechal vyhecovat, aby vypil salku oleja 😀 😀

berenika; 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v tom veku mu uz ani nemozes dat jednu vychovnu, co 😀 😀 😀 ale podarene to je