Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

plechajda
24. jún 2009

A v cem je teda problem ? 😉

ja uz se tesim az mi deti odrostou, min na vek jako maji ty vase a budu delat uplne to sami. Ted to nejde, maly je fakt prcek. Nedivim se tvoji manzelce ze chce mit cas pro sebe a trosku o sebe zas pecovat 😉

klaudius
autor
24. jún 2009

No každý v rodine ma podpischuje, že to nie je normálne, že slušná žena sedí doma. Aj kamaráti mi vravia že oni by to svojim ženám nedovolili. Nerozumiem tomu aké nedovolili, veď by to mali byť rovnocenýý partneri , no nie?Na druhej strane už ma prestáva baviť prísť z práce a mať na krku hneď dve deti, teraz zasa nemám ani ja čas na seba. _

cat
24. jún 2009

"slušná žena sedí doma?" To je názor z ktorého storočia? 😀
Zabudol si inak napísať, čo konkrétne ti vadí.. Hádam nie to,že si tvoja žena po splnení xy povinností chce nájsť čas aj pre seba? Vy musíte vedieť,čo vám vyhovuje a rodina a kamaráti sa do toho nemajú čo starať 😉

zicon
24. jún 2009

Kokso kde žiješ, u nás je to normálne, že sa striedame.

zicon
24. jún 2009

Treba sa v prvom rade porozprávat, prípadne si deti rozdeliť, aby to nebolo tak náročné, náisť spoločné aktivity. Napríklad ihrisko s celou rodinou.

pepibubu
24. jún 2009

Teeeda... v kterém století že zamrzla tvoje rodina???? slušná žena sedí doma... to vzali KDE? 😠 Já teď teda doma sedím, dala jsem si rok "dobrovolné domácí vězení," protože vím že první rok je pro děcko klíčovej, tak mu chci být plně k dispozici, totéž pak s druhým, ale už se nesmírně těším, až si zase objednám kurz španělštiny a budu chodit, tu a tam kadeřnice, případně kosmetika, kafe s kamarádkou...

I když každý den něco je asi extrém, možná bych zkusila kompromisní variantu - dva dny v týdnu pro sebe ona, dva dny v týdnu vy, víkendy zásadně splečný.... ? 😉

zajo79
24. jún 2009

zena vie ze sedis u kamaratky????? 😀 prepac, rypem...

Slusna zena sedi doma? xixi..ja idem teraz cvicit, zorganizovala som si strazenie deti - som neslusna????

....ostatne radsej nekomentujem, na zenskom fore nedostanes inu odpoved ako: TVOJA ZENA JE UPLNE NORMALNA A V RAMCI ZACHOVANIA PSYCHOHYGIENY KAZDA MAMINA MUSI OBCAS VYPADNUT Z DOMU

Zacinam mat tusaka,ze si tu niekto robil prdel, aby rozprudil debatu.

pepibubu
24. jún 2009

zajo je možný že ne, Slovensko je rozhodně tradičnější zemí a religióznější než Čechy, a dost bych tomu věřila že to tam někdo tak bere, že místo ženský je u plotny, případně u dřezu, a když se hoooodně odváže tak u dětí....

A jestli chce rozproudit debatu, má mít co chce, ale tady fakt nenajde nikoho kdo by mu řekl zkrať ženě řetěz 😉

amallie
24. jún 2009

slušná žena sedí doma?????

klaudius: neboj se nic, vše je v pořádku, ženu podporuj a na ostatní nehleď, ty, co seděj jen a jen doma pak brečej, proč má jejich chlap milenku

zajo79
24. jún 2009

pepibubu, nekaz mi iluzie o Slovensku 🙂))) i ked uz tu boli prinpevky z oravy, kde zena mat sediet doma a drzat hubu a krok....najskor sa tu vyplakavala ze akeho debila ma muza, co jej robi zle, a potom pisala ze s nim chce mat este aspon jedno dieta.... 😕 😕 😕 😕

klaudius
autor
24. jún 2009

Nikdo si nerobí prdel, som u kamarátky aj s obidvoma deťmi.
Netvrdím že nie je normálna, ale je to každý deň. A rodinu sa snažím brať jedným uchom dnu druhým von, inak by sme už dávno neboli spolu. Moja rodina je silno veriaca a ja som taká čierna ovečka v tomto.
Začínam byť sám vnútorne nespokojný že je to každý deň, skúšal som s ňou o tom hovoriť kedy sa ona ohradila, že občas potrebuje vypadnúť. Veď ja jej nebránim , ale každý deň?.

klaudius
autor
24. jún 2009

lenže viete ako to je ? Keď do vas niekto stále hustí a hustí čo nie je normálne po čase začínate mať pochynosti či je to naozaj normálne 😉.
Inak ja naozaj pocházdam z takého menej rozvinutého Slovenska 😅, kde je silný patriarchát a slová: keď zmlátiš ženu ako keby si pôdu pohnojil je tu normálne porekadlo.
Samozrejme že sa ho nedržím, ženy si vážim, bol som pri pôrode obidvoch detí a viem čo si manželka vytrpela.

pepibubu
24. jún 2009

klaudius takže jsem měla částečně pravdu.... silně věřící rodina, tradicionalisti, kterým to je trnem v oku...

Na tvým místě bych jí asi zkusila nabídnout ten zmíněný kompromis - něco jako "víš miláčku jsem rád že se o sebe staráš, prospívá ti to, ale i já bych potřeboval trochu času pro sebe... co tedy udělat to, že bys měla dva dny v týdnu jen pro sebe, dva dny bych měl jen pro sebe já, a zbytek bychom byli všichni spolu?"

Myslím že když ji pochválíš, jak jí to sluší a jak jsi rád že se o sebe snaží starat, tak bude podobnýmu řešení hned přístupnější 😉

A kdybych chtěla slovíčkařit - potřebuje OBČAS vypadnout není DENNĚ vypadnout 😉

katja78
24. jún 2009

Kaludius,

vieš si predstaviť, že by si bol 3 roky na materskej a nezačalo by Ti všetko jemne povedané liezť na nervy?
Je obdivuhodné, že Tvoja žena všetko zvláda, máte medzi deťmi malý vekový rozdiel a okrem nich stíha aj domácnosť, aj váš vzťah je v poriadku. Podľa toho, čo Ti natárali Tvoji kamaráti, by si chcel, aby to tak bolo, kým deti vyrastú a odídu z domu?
To fungovalo možno v stredoveku, ale len preto, lebo slušné ženy vtedy ozaj nemali kam chodiť, tak doma vyšívali a hačkovali, okopávali záhradku, alebo vlastne boli nonstop tehotné, nonstop dojčili, kým im vaječníky nevypovedali službu. A tie neslušné ozaj asi chodili po susedoch, klebetili alebo si naháňali milencov... 😕 😅 🙄 😖

Váž si, čo máš doma a ak máš pocit, že teraz nemáš žiadny priestor pre seba Ty, je to len vec kompromisu. Možno by Ti na začiatok stačil jeden deň v týždni. 😎

margarita
24. jún 2009

klaudius, uprimne : celkom nerozumiem tvojej otazke Je toto normal? 😉

ako sa da zistit, co je "normal"? pre niekoho je normal chodit z prace do krcmy, bit zenu a deti, brat drogy ci fetovat alebo mat milenca/ku. Podla Teba je normal to, co si mysli vacsina trolejbusu, pripadne nahodna vzorka zien z tohto fora? 😀 chapem Tvoju zenu, ze si pri dvoch detoch chce najst cas aj na svoj relax, a rovnako chapem aj Teba, ze chodis do prace a vecer si asi unaveny a nemas naladu kazdy vecer stravit starostou o deti...no myslis, ze ona ma naladu uz 3 roky robit cele dni to, co Ty zazivas vecer a cez vikendy? 😉

ak chces radu, moja je : vyrieste to spolu, opytaj sa jej, ako si to cele predstavuje, skuste uzavriet kompromis, napr. ze to bude kazdy druhy den, ale ty sa v urcene dni naozaj budes detom venovat, alebo ja neviem co este.
podla mna je to len a len vasa vec a nikto tu z nas ju za Teba/manzelku/vas oboch nevyriesi, to mi ver

klaudius
autor
24. jún 2009

Nie, margarita, ja som chcel vedieť čo je priemer, či každá alebo väčšina chodí každý deň von.Chápem svoju ženu že má dosť detí celý deň a potrebuje si oddýchnuť, mám tu česť byť s nimi min. dve hodiny a viem že
dokážu vyšťaviť.Lenže ja tiež prídem po šichte, som unavený ako kôň a hneď mám na krku deti.

mimkao
24. jún 2009

Klaudius, ja mám 4 deti, na materskej som už takmer 5 rokov, ale toto by som mužovi nespravila... 😒
Ono, je to pekné, keď si vie žena na seba nájsť čas aj v domácnosti to nezanedbáva, ale ja to beriem tak, že moja práca je domácnosť, manželova práca je firma a nevidím dôvod, prečo by som manželovi po príchode jeho práce mala strkať deti do ruky a isť sa ja vyvenčiť. Ak, tak ísť spoločne. A k deťom zavolať babky,dedkov... Alebo vziať deti so sebou.
Ak by to spravila raz za týždeň, som ticho, ale každý deň, mi nepríde ako niečo normálne. 🙄

jakoubka
24. jún 2009

Klaudius-vždyť je hezké ,že tvá žena chce o sebe pečovat 🙂 Jak píšeš,o děti se postará,uklizeno je,v intimním životě to funguje taky.Tak to neřeš 😉

Jiné by bylo,kdyby se tahala po večerech.
Pokud se ti to nelíbí,tak opravdu najďete kompromis.Jeden den ona,druhý den ty ,další den být oba dva s dětmi 😉

margarita
24. jún 2009

klaudius, ved som pisala, ze chapem, len Tebe sichta skonci a padla 😀 a jej nepadne 24 hodin...
a mne osobne je dost jedno, co robi vacsina a priemer, ja som rada, ze mam doma muza original jedinecneho 😵

nevesta
24. jún 2009

No Klaudius, osobne si nemyslim, ze je to normalne.. Obcas, jasne, trebars 2-3 dni v tyzdni, ale denne nie 😉

Budes sa s nou musiet porozpravat... Spravit dohodu. Par dni ona, ale par dni aj ty (tiez si potrebujes oddychnut), ostatne spolu...

Drzim palce, aby si dala povedat 😉 🙂

matica2
24. jún 2009

zaujímavá téma 😉 žena na materskej neodrobý šichtu a padla. je 24 hodín v pohotovosti. nemá prestávku na jedlo v presne stanovený čas ale ked jej to deti dovolia. nevidím nič zlé na tom ked by mala jeden dva dni pre seba ale každý den v týždni sa mi zdá vela. mali by ste si pohovorit a nájst riešnie. ale možno ju to časom prejde alebo si potrebuje niečo dokázat.

amadora
24. jún 2009

No neviem, ja si neviem predstaviť že keď muž konečne príde domov z práce a môžeme byť celá rodina spolu že ja sa zdekujem a idem si užívať 😒 Jasné, nepoviem raz za čas, ale každý deň?! To mi príde divné... ja osobne uprednostňujem rodinu a čas strávený s ňou, keď niekam ísť, tak spolu. A tiež mi nepríde fér keď ty prídeš unavený z práce ti hodiť na krk deti. Ako hovorím, raz za čas - super, ale každý deň - to nie 😉

popelka.miri
24. jún 2009

Já si taky myslím, že každý den je trochu moc, kdyby jste se domluvili na 2-3 dni v týdnu pro ní, víkend rodinný a to samé jako pro ni tak i pro tebe, že by to bylo ideální řešení 😉
Každá ženská na mateřské potřebuje vypnout, aby se z ní nestala vystresovaná fůrie,ale každý den je opravdu příliš 😒 A okolí bych moc neposlouchala, nikdy se nikomu nezavděčíte oba dva, každý si něco najde, co mu vadí 🙄

coxa
24. jún 2009

Já osobně si myslím, že je to taky trochu moc, aby jeden nebo druhý byl každý den někde sám. Já mám samozřejmě taky svoje zájmy, ráda si zajdu na kosmetiku, ke kadeřnici, s kamarádou na kafe, to ano, ale je to tak zhruba 1 za týden. Samozřejmě, že když se to nakupí, tak i častěji, ale ten průměr je tak 1 den v týdnu. Já si odpočinu a zbytek času jsem ráda s manželem a synem dohromady a užívám si toho, že jsme spolu. A trošku bych se asi bála toho, že bychom měli víc každý svých zážitků než těch společných. Nehledě na to, že si neumím představit, že bych manželovi předala dítě jakmile přijde z práce, myslím, že i on si potřebuje vydechnout a až pak může fungovat pro rodinu. 😉 A řeči okolí bych vůbec neřešila - jak si to kdo udělá a tak to má a ostatním to může být jedno. 😉

marlene
24. jún 2009

ja si myslim,ze to manzelka prehana.ja osobne ked pridem domov z prace potrebujem aspon pol hodinku vypnut ,a nie hned dieta do ruky a manzelov pozdrav ahoj pridem vecer 😖
chapem ,ze byt doma s dvoma malymi detmi je narocne,ale ty asi doobeda tiez nesedis niekde v kancli a nepozeras 8 hodin von oknom,nie?

reisi
24. jún 2009

tiez si myslim, ze to tvoja manzelka prehana. Ked odide pravidelne 5 krat v tyzdni sa mi zda vela. Tiez nie som zrovna domased, chodim cvicit plus mam anglictinu, raz do mesiaca kadernicku,kozmeticku ale keby som kazdy podvecer prec z domu to by sa manzelovi nepacilo a mne by to teda tiez vadilo, ze nie sme ako rodina spolu. Skuste spolu podebatit a najst vhodny kompromis.

emilyz
25. jún 2009

inac taka podotazka - ked je ona kazdy vecer vonku, tak teda ta velmi nevidi, tak je vas vztah velmi krasny? Ved takmer vobec teda nie ste spolu, no ale pohoda 😉
tiez sa priklanam k dievcatam, ze kazdy den je asi trochu dost, chapem, ze je unavena, ale bola by aj, keby chodila do prace, ja zatial chodim a mozem povedat, ze ked pridem domov, som hotova takisto, ako ked som sa starala o tazko choreho cloveka cely den a bola doma, alebo starala o nejake dieta, takze nemozno povedat, ze iba zena s detmi je vystavena a chlap ma veget cely den. Aj on potrebuje oddych.
Dohodnite sa, ze aj ty budes moct vypadnut aspon raz za tyzden von. Na pivo nechodis? 😉

majacska
25. jún 2009

klaudius niekto tu uz napisal, ja si to tiez myslim, ze tvoja manzelka si nieco potrebuje dokazat. Mne sa zda, ze jej chyba spolocnost, zabava, relax.
Ja by som to neriesila tym, ze nech chodi menej sama, ale by som na tvojom mieste vymyslel programy spolocne s detmi, alebo len vy dvaja ist na kavu, do kina, do prirody, na prechadzku...A deti dat k babkam, krstnym...
urcite ti nepovie, ze s tebou nechce ist. Ale ked ide cvicit, ku kadernicke to je uplne normalne, dokonca sa tes, ze sa o seba stara.. 🙂

tea333
25. jún 2009

Je super ze nie je nalepena na detoch, zivot sa detmi predsa nekonci, vaz si ju za to ako vsetko zvlada, mas krasnu vysportovanu manzelku co sa o seba stara..rozhliadni sa po tych skaredych rozkysnutych buchtach co sedia doma pri detoch,maju depresie a nikam sa im nechce chodit..a potom si daju trvalu,zasteru a hor sa piect buchty a prejedat sa pri telke..
tvoju zenu ti mozu akurat tak zavidiet..
Ja tiez potrebujem vypadnut,a ked je cez tyzden poobede prec a cez vikend doma..je to predsa idealne!!
venuje sa aj svomu,aj rodine..
Nemyslim ze si potrebuje nieco dokazat-napriek tomu, mozes s nou aj s detmi byt viac, ked vymyslis nejaky zaujimavy program
Doma sa musi nudit, hlavne ak je tam sama

nika251
25. jún 2009

Ahojte. Tak ja mam trosicku miernejsi nazor. Myslim si, ze aj ked bola cele MD doma, ma sice pravo vypadnut z domu ale asi by som to neprehanala. Ved uznajte- kazdy den? Osobne by mi asi stacilo vypadnut- vyventilovat tak 2x do tt- napriklad to fitko a kamoska. Ale zvysok by som sa asi venovala rodine. Napr. ist spolu von, obcas najst strazenie deti a ist vo dvojici do kina. Myslim- mozno zastarale, ze ak muz cely den robi v praci, tiez by si potreboval oddychnut, pokecat so svojou zenou, ist spolu von. Myslim ze rodina by nemala tahat na rozdielne strany.
Chapem ze sa potrebuje vyventilovat po celom dni, ale jej manzel asi tiez.
Dufam ze tymto nikoho nepoburim. 😉