Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

sisstin
25. jún 2009

prostě každá ženská je jiná, někdo vidí smysl života v tom, že se stará o děti a veškerý volný čas tráví s partnerem..někdo potřebuje volnost...

já si nedokážu představit, že bych kvůli tomu, že mám rodinu, nezašla ke kadeřnici, na nehty, zacvičit, pokecat s kámoškou atd. 😕 prostě potřebuju mít čas pro sebe 😕

nikdy jsem nebyla typ, která by svého partnera musela vidět pořád, být na něm totálně závislá... 😕 přece tím, že založíme rodinu se nepřestaneme stýkat s jinými lidmi..to bych si připadala jak ve vězení 😝

kasisus: chceš, aby tvoje manželka seděla doma, trávila s tebou veškerý čas..a za chvíli by ji už vadilo, i jak dýcháš 😝 já osobně si nedokážu představit, že bych např. 20let byla pořád s jedním člověkem neustále 😝

sisstin
25. jún 2009

teda klaudius, pardon 😀

sisstin
25. jún 2009

jo, a k názorům o nevybouřenosti..já si zapařila dost, ale stejně musím mít svůj volný čas 😀 to fakt o nevybouřenosti není...nevybouřenost beru já tak, že žena střídá chlapy, lítá po barech atd, což v případě klaudiovy manželky fakt není 😝

nějak nechápu, na co si stěžuje...když vlastně je vše fajn...jak píše kacenqa, spíš jde o to, co mu nakukaj druhý lidi, což je vrcholně trapný...holt v některých oblastech se ještě žije trošku jinak 😝

bubba
25. jún 2009

ked sa to tak vezme tak dalo by sa to byt cely tyzden prec.

pond: hned z prace uteka zenska do tesca spravit poriadny potravinovy nakup : 2-3 hodinky
utorok:uteka na postu zaplatit seky co nestihla v pondelok 1-2 h
streda :skoncila jej zmluva na pausal ide vybavit druhy 1-3 hodiny cakania
stvr.:kava s kamoskou
pia:fitko
sob:damska jazda
ned:fitko

ked sa to tak vezme tak ono to vyzera tak ze ta zenska aj ked nechce tak je pomaly kazdy den z domu prec 😀ach jáj no mne po 10 rokoch partnerstva nevdai dychanie toho mojho pokial nechrape 😀

sisstin
25. jún 2009

bubba: jak píšu, každej člověk je jinej...já prostě neumím ani nechci být závislá na jednom člověku do takové míry, abych bez něj nevydržela ...co budete dělat, kdyby vás náhodou ti vaši chlapi opustili? Taky se to stává, to se půjdete pověsit na strom nebo co? 😕

jsou spolu každý den večer, celé víkendy...to mi přijde akorát 😎

bubba
25. jún 2009

😀 😀 ja nehovorim ze som zavisla od mojho manzela ale ked je clovek together asi tak 3x do tyzdna tak radsej budem s nim ako ist von.presne to som uz pisala predtym.ale je aj pravdou to ze nie som ten typ co potrebuje byt sam a samostatny kazdy den u mna hra prim rodina.ale na druhej strane nevyvraciam to ani zenam ktore potrebuju byt mimo rodiny aby sa potom s nimi citili lepsie,uvolnenejsie,kazdy mame inu formu relaxu.

sisstin
25. jún 2009

bubba: mně přijde ujetý to, že on je vlastně spokojený, jen mu vadí, co do něj hustí okolí 🙄 do jejich vztahu je každýmu prd 😉

amadora
25. jún 2009

No akože neviem či je normálne ak ti žena povie že ak nebude každý deň preč 2-3 hodiny tak ťa začne časom nenávidieť 😕 Sú manželstvá kde muž so ženou pracujú dokonca na tom istom pracovisku, majú rovnaké koníčky, trávia spolu 24 hodín denne a perfektne to klape... a ona potrebuje vypadnúť každý deň aby ťa nezačala nenávidieť? 🙄

bubba
25. jún 2009

mozno chcel len zistit ze ci naaaahodou okolie nema pravdu kedze je asi v prevaznej vacsine nazor rovnaky.ja by som to riesila tak,ze chvalila by som ju do nebies...
"pocuj,vies co ta moja zenska vsetko postiha?obeha vsetky urady,porobi nakupy,doma cisto,navarene a este ide aj do fitka a ma taku dobru postavu ....rrrrrrr.....ona je zenska po akej som tuzil cely zivot!!!" 😀 myslim,ze vsetci by zvesili sanku a....nabuduce to ani nevytahovali kedze oni maju doma tucne,neupravene krosne v teplakoch 😝 😀 😀

sisstin
25. jún 2009

amadora: tak já to třeba chápu 😉 prostě po určitý době, např. 5a více let už pomine ta šílená zamilovanost, člověk najednou vidí na tom druhém chyby, který předtím neviděl 😉 a už netouží s nim být pořád...prostě každej je jinej, někdo miluje 50let v kuse každou sekundu..někdo musí na tom vztahu víc pracovat a od toho druhého si odpočinout 😉

sisstin
25. jún 2009

bubba: to je fajn řešení 😀 😀 😀 😀 😀

kacenqa
25. jún 2009

amadora, lenze ona ho nezacne nenavidiet preto, ze nebude prec, ale preto, ze ju nuti do niecoho, co ona nechce. keby miesto toho fitka a kniznice kazdy den sla na 2-3hod makat na zahradu, tak si myslim, ze vsetci jeho pribuzni a kamosi by ho potlapkavali po pleci, jaku ma fasa zenu...a vsetko by bolo OK a takisto by s nim tie 2-3hodky nebola....

cele je to len o tom sposobe, akym ona travi cas na svoju 'psychohygienu'

bubba: presne to si myslim, zeby mal klaudius spravit, nemal by sa nechat vyhecovat okolim, ale prave naopak, zastat sa jej, ved je to koniec koncov jeho zena a keby mne na mojho muza niekto kydal, bars by mal aj stokrat pravdu, tak sa ho zastanem a otvorim si hubu na kohokolvek.

ja som napriklad, ked mala moja mala 14 mesiacov ju nechala samu cely viknd s muzom a odisli sme s kamoskou na wellnes vikend do piestan....ja som sa vratila odtial uplne nova...s energiou, elanom, usmevom, oddychnuta....no proste parada. a myslim, ze kazda jedna zena na materskej by si mala takyto vikend z casu na cas spravit. alebo to poriesit inak, svojim sposobom - a klaudiova zena to poriesila takto. myslim, ze ziadny chlap nechce mat doma uzlik nervov, ale spokojnu zenu, a ked vie, co ju uspokoji, tak by jej to nemal odopierat...

sisstin
25. jún 2009

kacenqa: mě to čeká za měsíc..hurá..po 20m budu spát jinde, než doma 😀 😀 😀

kacenqa
25. jún 2009

siss: uzi si to!!!!! ja som sa fakt vratila ako iny clovek 😀 😉

sisstin
25. jún 2009

kaci: já teda mám volnej čas pro sebe..též ty 2-3hodiny denně, ale tohle bude úúúúplně celý víkend 😀 jako bude se mi po malým stýskat, ale on pojede s našima k babičce, takže taky něco novýho....já už počítám dny 😀

johanda
25. jún 2009

naprosto sdílím názor Kacenqy. Pokud se cítíš nešťastný, musíš začít hledat příčinu u sebe. Zamysli se, proč ti odchody manželky vadí. Možná, že jsou to jen hloupé předsudky, nervozita z toho, že nemáš ženu "pod kontrolou"
Rozhodně neklaď vinu své ženě a její potřebě na dvě hodinky denně vypadnout z domu. Asi to potřebuje, aby mohla ve zbytku času fungovat jako matka, hospodyně a manželka.

Z toho, že ti řekla, že tě bude postupně nenávidět, pokud nebude mít možnost vypadnout, rozhodně nedělej tragédii, ale ber to jako varování - tvoje žena se prostě jako hausfrau necítí šťastná. Určitě vycítila, že její chování okolí neschvaluje....a ani v tobě asi necítí oporu - sebevědomého chlapa, který za ní bude stát ať se děje, co se děje.

Máš nejspíš skvělou a krásnou ženu, která denně 2 hodiny poklábosí s kámoškou, zacvičí si nebo se jen tak projde. Asi je seběvědomá a tvrdohlavá🙂). Budeš muset zapracovat na svém sebevědomí, abys tyhle její vlastnosti v kombinaci s předsudky v okolí i tobě ustál a ona si tě nepřestala vážit.

Bubba - skvělé řešení 🙂) ALe chce to pořádné koule🙂)

johanda
25. jún 2009

Siss, užij si to🙂. Já si dám voraz, až napíšu disračku 😅

caira
25. jún 2009

ja bych taky courala 😀 ted od leta zacinam chodit na jogu a jeste zkusim 2x tydne chodit plavat takze budu taky tak 3 vecery tydne v tahu a manzelovi to vubec nevadi.. vi, ze travit cely den s prckem "doma" je fuska a zenska si zaslouzi taky mit spolecensky zivot.

a pokud necoura nekde denne po hospodach, ale naopak jde treba do knihovny nebo posilovny tak je to jedine dobre, alespon neprijde o nervy, vikendy travi s rodinou a to mi prijde jako rozumne 🙂 nic bych v tom nehledala 🙂

mimkao
25. jún 2009

No, neuraz sa Klaudius, ale nech sa tvoja žena nepokaká z toho, že je tri roky doma s deťmi. Je nás tu viacej, čo sme na materskej oveľa dlhšie a nemáme nutkanie sa ísť vyblázniť večer von. Veď zavolajte tvoju, alebo jej mamu k deťom a choď s ňou, teda aspoň to navrhni, že aká bude reakcia. A za tie vyhrážky, že to bude začiatok konca... 🙄 🙄 No hrúza... 🙄

amadora
25. jún 2009

Mimka vidím to rovnako 😉

lenkabu
25. jún 2009

ženy kde je problém? 😅 😅 😅 2-3 hoďky denně sama bez manžela a dětí..........a co jako? já jsem pryč denně a někdy déle než 3 hodiny,většinou pracovně,ale to je jedno. To je zločin strávit denně čas mimo rodinu? Tak to se jdu zeptat manžela jestli mně nepropírá na netu,ale vypadá že je se mnou celkem spokojenej 😀 😀 😀 😀

adusaa
25. jún 2009

mimka uplny suhlas s tebou. nevyburena zenska 😉

poznam vela takych pripadov. zobrali sa v dvadsiatke, baby nevyburene, len von a spolocnost, prilezitosti zoznamovat sa s inymi muzmi straaaaasne vela, je ich veeeelmi vela no ja si z nich priklad urcite neberiem. 🙂.

nech nam sem napise kde vsade kazdy den chodi, potom mozme spekulovat ci je to normalne, alebo nie. ine je ked chodi do fitka - aby bola atraktivna, kadernicka, niekedy manikura. ine je ked ide do baru vyparadena niekam - kde je plno chlapov... da sa o tom polemizovat.

ja mam znamu a ta kazdy druhy vikend chodi po firemnych akciach. jej muz sa koli tomu velmi trapi. a ona si chodi, vyparadena, zmalovana, na cele vikendy prec od muza.

lenkabu
25. jún 2009

dobrý ženy ještě z ní udělejte děvku 🙄

sisstin
25. jún 2009

pokud byste cetly,tak jeho žena je vždy uz na koupání děti doma,nikde po barech nechodí...z některých z vás mam teda dost,slovo emancipace znáte asi jen ze slovníku,měly byste se vrátit o sto let zpátky,kdy ženský seděly doma na zadku,rodily děti a hlavně držely hubu a krok...

berenika39
25. jún 2009

Klaudius, nelituješ, že jsi sem psal? 😀 😀 😀 😀
Co rodina, to jiný názor, to se zevšeobecnit nedá, nejde přece říct, co je "normální". Normální je to, na čem se dohodnete jen a jen vy dva.
Někdo je rád a dobrovolně na mateřský celý roky a nic mu nechybí, někdo se po půl roce začne prostě pomalu rozhlížet kolem (nemyslím po chlapech!!!! 😀 😀 ).
Stejný je to i se sexm - snad nikoho nepohorším- někdo to rád takový, někdo makový, ale co je normální, nejde říct. Musí to vahovovat jen tomu konkrétnímu páru. Okolí tady nemá co zasahovat.

Sama jsem určitě pro kompromis, potřebuju čas i pro sebe, ale ne bezohledně denně a bez výjimky ...

mimkao
25. jún 2009

adusaa, ja som sa vzdávala v 18 nástich... 😅 😀 😀 , ale dík , žedielame rovnký názor. 😉
Ami, čauko... 😉

margarita
25. jún 2009

no vidis, klaudius, bolo Ti to treba sem pisat? 😀
teraz mas 200 nazorov a ktory si vybrat, ze? Ale som velmi rada, ak Ta to vcera podnietilo k takej fajn diskusii s Tvojou zenou a tie argumenty su presne, jasne a logicke. Myslim, ze ak sa vykasles na vsetky komentare rodiny, kamaratov a aj nas tu, a rozhodnes sa srdcom, co vlastne vy obaja vo svojom vztahu chcete - tak to bude to najlepsie pre vas a aj vase deti. Drzim palce a fandim Ti 😉

mimkao
25. jún 2009

adusaa,pardóóóon- vydávala... 😀

amadora
25. jún 2009

100 ľudí, 100 chutí 😀

Sisstin ak emancipácia znamená byť radšej všade možne len nie pri rodine tak no zbohom 😒

Mimi ahoj 🙂 A teda pekný vek za vzdávanie sa 😀

kacenqa
25. jún 2009

mimka - ty si to evidentne bud necitala poriadne alebo nepochopila...jeho zena sa ani nechodi vyblaznit a dokonca vobec nechodi von vecer...vies, zabudas na to, ze sto ludi sto chuti. a za to, ze tebe chuti jahodovy dzem, nemusi chutit zrovna aj mne. alebo klaudiovej zene. obrazne povedane samozrejme.

su zeny, ktore su proste tymi matkami-strazkynami ohna a touto funkciou, ci ulohou su naplnene. no a potom su zeny, ktore proste k tomu zivotu potrebuju aj ine podnety, ine sfery, ako len rodinu a nevidim dovod na to, aby ich niekto odsudzoval, ked tu rodinu nezanedbavaju, co klaudiova manzelka teda rozhodne nezanedbava....

a tie vyhrazky podla mna nie su vobec vyhrazky. jeho zena len realne zhodnotila situaciu a podla mna je len dobre, ze mu to na rovinu povedala. predstav si, zeby teba tvoj muz tlacil do niecoho, co by si nechcela. ako by si sa citila? nemala by si aj ty potrebu povedat muzovi, co ozaj citis? podla mna je to len dkoaz toho, ze jej na ich vztahu ozaj zalezi a nechce onho prist...

mne to pride tak, ze zeny typu amadora, mimka, proste tie, ktore by takeho niecoho 'neboli schopne' nedokazu akceptovat fakt, ze taketo zeny mozu existovat a nie su o nic horsimi matkami ci manzelkami, ako ony same. ja napriklad velmi silne citim socialnu izolaciu a tiez semtam potrebujem ist dakde sama, s kamoskou a bez muza ci dietata. znamena to, ze ich nelubim? to urcite nie.