Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

susik77
29. jún 2009

no, ja som sa nej. cas predtym nez sa mala narodila hravala tie hry a zabila som strasne vela casu-tak som prestala ...a teraz konikujem 😀 tiez dobra zavislost 😀 😀
mm to neznasa-ked pride, musim prestat 😎

vevusiatko
29. jún 2009

susik ja tiez len ked mam cas potom musim prestat by sa smial ze som zavisla 😀

susik77
29. jún 2009

kacenqa: jasne, ked vam to ani jednemu neva, je to ok 😉

evgenika
29. jún 2009

Dajme tomu, ze klaudiusov pribeh je pravdivy, aj ked bizarny. Reakcia jeho zeny po "prichyteni" je dost nezrela a skratova. Vyzera to ale tak, ze sa maju radi, snad sa to urovna.

kubaka
29. jún 2009

evgenika - my vůbec, ale vůbec nemůžeme vědět, jaká ve skutečnosti byla reakce jeho ženy. Netušíme, co nám Kladuis zamlčel- i nevědomky, co nepopsal, co zkomolil. Je to viděno jen jeho očima. Je to jen psané slovo, které zkresluje, takže usuzovat jaká je jeho manželka je úplně mimo. Netušíme ani, kdo je vlastně klaudius a co to všechno znamená.

soanpe
29. jún 2009

kubaka
opět vyčerpávající a přesný komentář 😉
jak tvrdím já,nestárneme,ale s věkem nasáváme zkušenosti,moudra a informace 😉 😎

kubaka
30. jún 2009

soanpe - 🙂 🙂 🙂 četla jsem zase tvůj výstižný komentář na Bojíte se stárnutí - přesné -nestáreneme, ale nasáváme... supr

evgenika
30. jún 2009

Jedna vec mi ešte príde zvláštna - hneď na úvod klaudius písal, že je u kamarátky, že odtiaľ píše svoj príbeh. Potom niekde neskôr vo svojom príspevku píše, že je v Čechách, že sa môžeme presvedčiť, že jeho IP adresa je česká ... Prečo sú tieto informácie dôležité? Prečo má potrebu popisovať odkiaľ píše? Mne napadlo aj to, že ten príbeh môže byť pravdivý, ale že ho vlastne píše za svojho manžela jeho žena. Píše to ako z pohľadu svojho muža a chce naše názory aby sa ubezpečila, či urobila dobre ak od muža odišla. Trocha konpširatívne, ale napadlo niektorú z vás niečo podobné?

susik77
30. jún 2009

evgenika-myslim, ze uz moc kombinujeme, bude to uplne jednoduche 😉 podla mna to je tak ako klaudius pisal, mozno akurat vynechal neco co urobil on nespravne...ale to je bezne-kazdy sa radsej ukazujeme v lepsom svetle 😎

soanpe
30. jún 2009

kubaka 🙂
to bude tím ,že telecí léta mám za sebou 😉 neříkám,že někdy se mi nevrací myšlanky do doby, kdy jsem zažívala první lásky, kdy jsem byla mladá, chytrá ,krásná dlouhovlasá blondýna s prsama č.5 😎 😀
ale i tohle období má svoje pozitiva 😉 jediný, co mi zůstalo jsou blond vlasy a prsa č. 5 😀

začala jsem dost brzy a teď už mám něco za sebou, vážím si sebe sama,rozmyslím se,než něco udělám....však ty víš, jak to je 😉

markeeta
30. jún 2009

Ja bych taky pridala svou trochou do mlyna. Na zacatku sem si rikala, kdy je jeho cas odpocinku. Na konci sem si rikala, ze to bude jen otazka casu, kdy to mezi nimi krachne. Klaudius neni stastny jak to je. Ona si musi uvedomit, ze vypadnout kazdy den je moc, chlap si taky ptorebuje odpocinout. Zni me to, ze to je takova mila potvora. Umi s tebou pekne manipulovat.
Konzultovala jsem to se svym muzem, uz byl jednouch zenat a mel to same.

Ja se te ptam, Klaudiusi. Jake mate spolecne zajmy? Co delate spolu o vikendu a ty spolecne vecery?

mamutka
30. jún 2009

no, skoda za som tuto telenovelu nesledovala od zaciatku 😒 ci je to pravda, neriesim, keby sa to nestalo im, moze sa to kludne stat u nas.....viem si celkom dobre predstavit ako by som po xy rokoch na materskej zijuca z toho co zarobi muz chcela vychystat na jeho okruhle narodky mega spica prekvapenie, ale ako? vsetky dobre napady "home made" prekvapenia za lacne uz vycerpane a snival by o cine....ten moj sniva o cine tiez, aj o kube. tak by som si nasla robotu a jemu nakukala ze kavickujem a tak. neviem ci by si tem noj ale nevsimol, ze miesto voni z testerov zo shopping parku voniam domestosom co som s nim santila na dlazkach dakde vo firme, ale to je vedajsie, ved chlapi su taki vsimavi, zejo....
no, keby ma po pol roku drinu a utajovania, neviem co z toho vycerpava viac, sledoval a znicil tak prekvapenie, najvacsie ake by mal za cely zivot pravdepodobne dostat, no, asi by sa to neskoncilo len malou hadkou. asi by mi tiez prislo hovadsky luto. mozno by som sa aj zbalila a zdrhala k rodicom. verila ze si milacik najde rovnako hovadsky dobry sposob ako to cele vyzehli.....
aky by mal byt ten sposob? ak sa toto naozaj takto stalo, je hodne obetava, tak ma chlap co vzazovat teraz...
ak to len vymyslel, klobuk dole, vsetky zienky tu krasne zamestnal 🙂
ae stat sa to kludne mohlo, ako vravim, u nas by k tomu polahky doslo obavam sa. takze uz viem ako sa o prekvapenia nesnazit. kde si potom ma zenska na prekvapko zarobit aby to mangel nevedel? 😀 ale to uz by bolo na inu temu 🙂

susik77
1. júl 2009

Markeeta: ja si myslim to iste. Je to taka mila manipulatorka 😉

mamutka
1. júl 2009

markeeta a citala si preco vypadla kazdy den? 😀 sak to malo jaku dojimavu pointu ta telenovela 😀 nie potvora, ale po sichte okolo deti sa este isla ustvat na brigade aby ho prekvapila, sak uznaj,..... no potvora 😎

jankajs
1. júl 2009

No netuším ako to teda je a bolo, ale s tou prácou by som aj verila. Mne samej sa dostala ponuka ísť si zarobiť na 2-3 hodiny do kancelárie ako administratívna sila na výpomoc. Dokonca s tým, že ak si urobím prácu aj za 1,5 hod., môžem ísť domov. Lenže pracovná doba bola do obeda, čo bolo pre mňa mínus - kde dať vtedy 8 mesačné dieťa? Starým rodičom? Naši robia a svokrovci - škoda reči, tí nedbali ani na tie vnúčatá, ktoré opatrovali od roka svojim dcéram. Zaplatiť si niekoho na viac hodín ako robím - na to ani nezarobím ☹. K tomu cestovanie do mesta a späť - celkovo by som z domu bola preč tak tri-tri a pol hodiny. Nechala som si týždeň na rozmyslenie, spísala plus a mínus a nakoniec som zostala s drobčekom. Strašne by sa nám vtedy peniaze zišli, ale dieťa mi bolo prednejšie, hoci to nebolo ľahké rozhodnutie. Ak mala ponuku ísť si zarobiť ako upratovačka, navyše mal kto deti postrážiť, myslím, že sa vôbec ničím neprevinila. 😉 A že odišla od neho? Urazil ju tým, že ju považoval za nevernú, pričom ona sa snažila si čestne zarobiť. Iná by sa vyvaľovala doma v teplákoch, alebo naozaj si vyšla von s kamarátkou. Ktorej to dobre nepadne ísť si občas vyvetrať hlavu medzi normálnych dospelých ľudí a starosti o rodinu nechať aspoň na chvíľu na pleciach iného? Tak, či tak, Klaudius by mal prísť za ňou s kyticou, cez ktorú ho ani neuvidí a požiadať o prepáčenie.

womenne
1. júl 2009

klaudius tak nedočitala som to len po tie jej argmenty a musim snou suhlasit a uprimne jej zavidim,ja som sa von nedostala už 3.5 roka a šibe neviem čo je to ist na kafe,na nakupy,do fitka....priznam sa že už mi šibe.To že som nervozna a mam pocit že som zrela do blazinca,mam stresyvšetko prenašam do našho vztahu a manžela mi jeluto lebo si všetko odskače ☹ bud rad že sa ide odreagovat a doma maš klidnu manželku,nezanedbava vas ja by som to eriešila 😉

miskinadamko
2. júl 2009

preco to este stale riesite,ked klaudius uz sem nechodi? vidim ze ucel bol splnený,niekto tu napise blbost aby sa pobavil, uz ho to aj davno prestalo bavit,ale tu sa stale zivo diskutuje, ani sa necudujem ze sa sem niektorí ludia chodia zabavat a robit si srandu,no co uspech zarucený 😖

kveta
2. júl 2009

Klaudius, ja celkom chápem, prečo sa manželka naštvala natoľko, že sa odsťahovala. A poviem Ti prečo to chápem.

Manželova rodina sa nás snažila s manželom rozhádať, aby sme sa rozviedli. Skúšali všetko možné, vrátane mojej kritiky a klamania môjmu mužovi o mne. Našťastie im muž neveril. Len jeden jediný raz uveril svojmu otcovi v jednom nepodstatnom klamstve. Išlo o tvrdenie môjho svokra, že som príbuznej pri príprave jej svadby úmyselne zle poradila jednu alternatívu, pričom v skutočnosti som jej vymenovala tých alternatív asi päť a sama si vybrala inú alternatívu než tvrdil svokor. Toto môj svokor povedal môjmu mužovi. Môj muž si to od otca vypočul bez komentára, ale cestou od svokrovcov bez toho, aby sa ma spýtal, ako to v skutočnosti bolo, mi povedal, že som mala príbuznej navrhnúť aj iné alternatívy ako tú jednu. A to sa ma veľmi dotklo. Dotklo sa ma, že môj manžel uveril tomu, že by som dokázala byť taká zákerná a niekomu úmyseľne zle poradiť. Stalo sa to pred rokmi, ale dodnes si to pamätám /ako sa hovorí, odpustila som, ale nezabudla/. Keby mi na základe svokrovho ohovárania prestal veriť natoľko, že by ma sledoval ako nejakú ľahkú devu, tak by som asi reagovala ako Tvoja žena. Tu nejde o to, že si raz neveril. Tu ide o to, že si podľahol tlaku a ohováraniu dlhodobo neprajného okolia a nestál pri nej a nedôveroval jej ako čestnému človeku.

Tvoja manželka má moje sympatie. Tebe dám radu: už sa neriaď tým, čo Ti našepkáva Vaše neprajné okolie. Takmer si si zničil kvôli okoliu skvelé manželstvo. Je načase, aby si sa riadil len tým, na čom sa dohodnete Vy dvaja. Držím Ti palce.

P.S.: Skús poslať manželke milujúci, úprimný list. 😉

tinika
2. júl 2009

ty brdo, ktora zenska by tolko urobila, aby splnila svojmu muzovi detsky sen??? hmm, ale zase na druhej strane, ani tebe sa klaudius necudujem, ked okolo toho robila take tajnosti kazdeho by napadlo, ze tu niečo nesedi. idem dočitat čo noveho a držim palce

tinika
2. júl 2009

NO asi sa uz nedozvieme čo noveho ma klaudius ked ho tu odohnali, no tak čo uz