Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

zuzana581
25. jún 2009

Klaudius, tak ja si myslím, že ak tvoja žena je napríklad už o šiestej, siedmej doma (píšeš, že na kúpanie je už vždy doma), tak máš potom čas ty na seba. Prečo ťa to potom tak velmi trápi? Myslím, že na tom nie je nič zlé ak aj chodí von každý deň. Ja by som tiež chodila, ak by môj muž bol cez týždeň doma. Nehladaj problémy, tam kde nejsú.

bejbypd
25. jún 2009

boze zeny a co ked vy nemate nutkanie ist niekam von?to ine su dobre matky a manzelky len vtedy ked nechodia nikam a tvrdnu doma...teda ja tiez nikam velmi nechodim ale len preto ze to mojho chlapa praca velmi nedovoluje...keby mozem chodim aspon na dve hodinky a myslim ze som super mama,o dieta sa staram o muza tiez ale ja potrebujem mat svoj oddych to ze som matka a zena neznamena ze na seba zabudnem...asi tak amadora preco vsade inde?cely den je s rodinou potom na dve tri hodky odide noa?to je zla alebo slapka alebo ja neviem co?nie je ...len si to vie dobre zariadit 😉

chymenitta33
25. jún 2009

ahojte🙂
každý tu má svoj názor ako sto ludí sto chutí.. ale ako čo je natom zle že chodí aj inam nie len od detičky stará. ako však treba si nájsť čas pre seba.. ako ale ked to je príiš často jasné že to lezie na nervy aj tebe...ale zase ako my to máme tak že ja nikam nechodím pretože sa bojím ho nevchať s niekym iným materská demencia
😀 ako najradšej som s ním ja. ale tiež my to sem tam "hrabe" a chcem vypadnuť niekam kde sa nebudem musieť otáčať čo robí Dejvi.
ako sem tam ideme na "pyžamovú párty" pred barák s kočkami mamičkami ale to je vcelku tak všetko. akoo ja som tolerantná ja dovolím môjmu drahému nech ide sa odreagovať ale aj mne to sem tam treba.

ako podlamna ti to nejako ani extra neprekážalo keby tvoji kamaráti nezačali do teba hustiť..však si dajte nejaké hranice a tak ale ked máte aj spoločné aktivity tak oki.
Však nič nie je natom zle že žena aj na materskej chce "vyzerať k svetu" čo má chodiť ako podla mna na kozmetičke, vlasovej styl. a podobných aktivitách nič nieje..to by sme potom ako vyzerali?je to tiež len žena a nie len matka na materskej 😉

amadora
25. jún 2009

Ja som písala že ísť niekam občas je super, ale príde mi divné musieť vypadnúť každý deň a nechať mužovi deti, veď aj on príde z práce a má toho dosť. Nehovorím že žena musí sedieť len doma, preboha veď by sme si museli potykať so všetkými psychiatrami 😀

kacenqa
25. jún 2009

amadora - emancipacia znamena vazit si samu seba a vediet co chcem a ist si za tym a nielen robit doma niekomu full servis....

holky citate sa vobec??????? vsak on napisal, ze odchadza po jeho navrate z prace a vracia sa pred kupanim, tak z toho je jasne, ze sa nechodi ozierat po baroch ani tancovat pri tyci.....co je preboha take zle na tom, ze si ide zacvicit do fitka???? alebo zajde do kniznice? (to uviedol klaudius ako jej ciele odchodu z domu)

ja keby som nemala vsetkych kamosov na facebooku, tak tiez by som aspon raz tyzdenne chcela posediet pri pohari dakej farebnej vody, kedze kafe nepijem a podozvedat sa vsetky drby....

bejbypd - ty si to vystihla, kocka si to vie dobre zariadit 😉

bejbypd
25. jún 2009

no to asi tak s tymi psychiatrami a s tou pracou ja sa mojho snazim pochopit s pracou robi manazera ma na starosti tristvrte tesca a viem ze ma toho hlavne psychicky vela ale preco zena musi fungovat 24hodin denne a muz 10 az 12 niektori menej a potom sa popri zene zviest ako najlepsi tatkovia...mne sa nepaci ze vela muzov si mysli ze vsetko konci ich pracou bohuzial nekonci 😀 ale nechcem sa hadat to len moj nazor 😎 len sa mi nepaci muz ked chodi s kamaratmi na pivo alebo neviem co tak stale je super otec ale zena ktora chce dve hodinky pre seba uz je zla matka 😲

briketa
25. jún 2009

Zeny, ja sa chcem spyta, mate vo svojom okruhu kamaratky, ktore by s vami chodili von denne?
U nas chodime von kedy chceme aj ja, aj manzel. Ale napriek tomu chceme chodit von vacsinou spolu, sama som vonku tak dvakrat do mesiaca. Viac nemam potrebu a tak isto v mojom okruhu maju takmer vsetky priatelky tiez rodiny a chodia von asi tolko isto ako ja. No denne urcite nie. A vecer sama viem ist len do kina, alebo do knihkupectva (je otvorene do 23-tej) inde sa mi ziada spolocnost

kacenqa
25. jún 2009

briketa - no tak takto: mam kamosku, s ktorou zajdem 1x do tyzdna na kafe. potom mam druhu kamosku, s ktorou zajdem 2x tyzdenne do fitka. do tej kniznice si zajdem aj sama....a hups...uz tu mame plne 4 dni z piatich....a ten piaty sa napriklad potaram po obchodoch....wo co go????

baby...stale tu riesite dokola uplne haluze....demonizujete tu jeho zenu....ale problem je uplne inde.....problem je v tom, ze do klaudia nahucali pribuzni a kamosi, ze mu vadi nieco, co mu v podstate ani nevadilo....ved to sam priznal...

kacenqa
25. jún 2009

jo, a na margo tych prieteliek - v mojom okoli su zas takmer vylucne baby, ktore sice ziju v partnerskom vztahu, no deti nemaju zatial, alebo aj ziju same....a touz mam 32, takze nie som nejaka mlada neskusena

briketa
25. jún 2009

kacenqa moja otazka bola ciste teoreticka, mne osobne je uplne jedno ked niekto chodi von denne rano aj vecer a este na obed s niekym. a co? nech chodi ked sa mu chce a da a tak mu to vyhovuje. pokial to vyhovuje obom stranam niet co riesit.
a v 32 este mlada si 😀

kacenqa
25. jún 2009

no ved ja som aj cisto teoreticky odpovedala 😀 lebo si nemylsim, ze ta jeho zena chodi denne s tou istou kamoskou, to urcite nie je myslitelne. ale tak 1x tyzdenne to uz je celkom realne, nie? ja sa takto kazdy utorok stretavam s kamoskou a chodime von kocikovat 😀 😀 a uvitala by som aj, keby som sa ine dni mohla stretavat s inymi kamoskami aj pravidelne, lebo ja som tvor velmi spolocensky a chybaju mi napr. aj drby z roboty 😀 😀 😀

a ved ja viem, ze som mladica, to len na margo toho, ze kamosky este ohne kinder 😀 😉 sa im nejako nechce do toho, karieristkam 😝 a potom musim sama koleckovat okolo jazera s kocarom... 😎 a tak...

briketa
25. jún 2009

1-2 razy do tyzdna je aj u mna realne. len mne sa tolko nechce. my chodime von cela partia a to tak, ze do klubu este aj s pumpami na mlieko 😀

briketa
25. jún 2009

ja hovorim ciste od chodeni na noc. cez den sme denne s niekym v akcii. to je dobre aj pre decka.

kacenqa
25. jún 2009

no vies, ked ja chodim s malou von denne, ale nebavi ma to moc, ked nemam CIEL....napriklad, ze treba zaniest muzovi bundu do cistiarne....tak ideme von, zajdeme do cistiarne a potom kludne aj 2 hodky na ihrisku....alebo treba kupit nieco....hned sa mi ide s lepsim pocitom von 😉 a ked sa mam este s niekym stretnut, tak to je jak bonus 😀 😀 😀

no ale uz sme asi trochu mimo temy.... 😉

kacenqa
25. jún 2009

no hej, len ked teda sa mame vratit spat k teme, tak klaudiova manzelka sama von nechodi, do kupania deti je doma a vecer travi uz s manzelom, takze tam problem nie je.

a ja som vecer nebola vonku uz ani nepamatam kedy....to radsej pozveme kamosov k nam 😀

niki2
25. jún 2009

Klaudius, myslim, ze do tebe kamaradi perou, protoze slysi od svych manzelek, jak jsi skvely, ze ty to sve manzelce dopravas a oni se boji, ze by meli taky 😉
Pises, ze kdyz prijdes domu, je vsechno hotove, navareno, o deti postarano. Nez se jdou deti vykoupat, uz je manzelka zpatky.
Zkuste si jeste promluvit, nevim, zda chodi opravdu kazdy den a kazdy tyden, nebo nekdy se na nahromadi a dalsi tyden je to volnejsi. Ja treba chodila 2x tydne cvicit a k tomu by se mi hodilo jeste neco, treba ten pokec s kamaradkou. U nas nastesti funguje babicka.

micanek
25. jún 2009

Zicon: .... už se taky těším, až Michálek bude ve věku, kdy ho budou babičky moct v pohodě hlídat ajá začnu trajdat .. jsem pořád zavřená doma a slyším jak stárnu a začínám nenávdět svět ,,, samo že manžela i syna moc miluju, al epo 2 roční odmlce / těhotenství/miminko už cítím, že musím pryyyyč

Pokud jsi si jistý, že tě manželka nepodvádí, tak bych v tm zbytečně nic nehledala a buď rád, že vám to tak krásně klape.

kacenqa
25. jún 2009

klaudius - pocuj este ma napada....u nas napr. mala vstava okolo 6.15-7.00 a muz odchadza do prace az o 8.00 a kazde bozie rano (aj cez vikendy) vstava ku nej on, a ja spavam az do osmej, kedy mi ju prinesie nakrmenu, prebalenu a prezlecenu....teda dovoli tej malej vichrici vtrhnut do spalne a zobudit ma tak 7.50 ... a verim, zeby si tiez rad pospal. ale vie, ze ja ked sa nevyspim, som zla jak doberman (a to aj keby som sla spat o osmej vecer, jednoducho potrebujem rano dlhsie spat) a preto to respektuje. navyse to ma jedno nesmierne pozitivum - tu hodinu a pol maju s malou uplne pre seba a mozu tak budovat svoj vztah...a vsetci sme spokojni...takze ja vlastne namiesto poobedneho chodenia kdekade mam dennodenne ranajsiu 1 a 1/5 hodku spanku k dobru 😀

ved si z toho vezmi aj ty tie pozitiva....uvedom si, ako rychlo tie decka rastu a vyrastu a kolko casu mas moznost s nimi travit...

vevusiatko
26. jún 2009

Kebyze tu napise niektora ze jej chlap hned po robote ide niekam prec na dve hodiny kazdy den to by bolo ok??? Ja viem odpoved 99 % by napisalo nie....Clovek si zaklada rodinu preto aby s nou travil co najviac volneho casu a nie aby od nej utekal 😠 To je moj pohlad...Pisem to uz tretikkrat asi ale kazdy den je privela....
Ja mam 21 malu som mala ako 20 rocnu to znamena ze vacsina z vas si toho odzila viac ako ja ale ja fakt nemam pocit ze by som mala chodit von kazdy den.... 🙂 Ked ideme niekam ideme spolu ako rodina, alebo nam malu postrazia a idem s priatelom .

vevusiatko
26. jún 2009

Mimkao a amadora uplny s vami suhlasim 😉
Inak emancipacia je uplne ina tema a kazdy si pod tym pojmom predstavi svoje 😉

soanpe
26. jún 2009

kacenqua
ted si mi promluvila ze srdce 😉

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: právě proto, že máš 21...tak asi nejsem s přítelem 10let a více..a o tom to je 😉

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin nemyslim....skor si myslim, ze som iny typ cloveka ako ona.... A su tu aj ine co su dlhsie spolu.....
Napriklad moja svokra ta je s manzelom okolo 26 rokov tusim spolu aj viac a doteraz chce byt stale s nim 🙂 A ver tomu ze co najcastejsie
Inak raz jej podla mna bude luto ze netravila viac casu z rodinou...Deti dospievaju v dnesnej dobe skor 🙂 A ked budu chodit do skoly uz ju nebudu skoro vobec úpotrebovat ani sa nebudu chciet maznat 🙂

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: myslím, že 20-21h denně s rodinou je až až až 😉 já se chystám za měsíc na pol. úvazek do práce..a vůbec si teda nepřipadám, že bych svýho syna o něco ochuzovala 😉

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: jinak já se vidím s přítelem každý druhý víkend, a taky to jde 😉 🙂

vevusiatko
26. jún 2009

Pozri ked zena ide do prace koli tomu ze treba peniaze to chapem ale za inych okolnosti fakt nie 😠 😠

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: kvůli penězům jdu taky...ale není to stopro..vyžila bych i tak, ale prostě mě nebaví sedět doma x roků, potřebuju se taky realizovat jinde..syn na mě visí též skoro celý den...a já ten oddych potřebuju, a těším se na něj 😵

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin mne to zavana karierizmom a to ja nemusim

sisstin
26. jún 2009

vevu: hm, tak jestli je prodavačka v obchodě karierizmus, tak možná 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
26. jún 2009

prostě každá žena nebere svoji úlohu jen jako úlohu matky a partnerky s tím, že bude sedět xy roků v domácnosti...to bych nevydržela ani půl roku proboha...mám svoje koníčky, svoje přátelé...to neznamená, že když mám rodinu, že všechny odepíšu a budu jen s nima..

jak jsem psala, co když vás ti chlapi opustí, najednou zjistíte, že nemáte žádné kamarádky, žádné známe...nevystrčily jste nos z domu..a bude úplně mimo 😉