Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

vevusiatko
26. jún 2009

Sisstin nemyslim to tak uplne 😀 Skor tak ze jednoducho rodina ma byt na prvom mieste a verim ze ty svojho synceka milujes 🙂 Ale pride mi to take sebecke od teba...To je moj pohlad na vec 🙂 Ja chcemn ostat cele 3 roky na materskej a zatial sa tesim aj na to ze snad coskoro bude druhe....

sisstin
26. jún 2009

vevu: no vidíš, já třeba už žádné jiné dítě neplánuju min. 10let, a možná, že už nikdy..malej by neplánovaně...a kdyby bylo na mě, tak asi žádné dítě nikdy nemám 😉 nikdy mě to nebralo, chtěla jsem cestovat atd, ted dítě mám..miluju ho, ale jsem taky samostatná jednotka 😉

vevusiatko
26. jún 2009

mam kamaratov kamosky znamych rodinu ale stretavam sa s nimi ked som s malou...vecer mi staci ak chlap postrazi malu a ja mam chvilu klud a potom ked ona zaspi....
Sisstin 😖 Neviem co mam povedat....Mrzi ma ze zena nechape ze mat dieta je dar a hlavne ze nic nie je dolezitejsie a lepsie 🙂 Proste krajsiemu pocitu ako vidiet pokroky dietata sa nevyrovna nic...Ziadne cestovanie ani zabava s kamosmi 😉

lenkabu
26. jún 2009

ke kariérismu se přiznávám......pracuju a nemusím nutně kvůli penězům 😀 😀 čas kt. trávím s dcerou využívám 100% pro ni..........a jsem přesvědčená že do budoucna pro ni dělám mnohem víc než kdybych seděla doma.nebude mít ženský vzor v tom že je třeba sedět doma,starat se o domácnost a kariéru a peníze nechat tatínkovi.uvidí že máma dělá něco proto abysme se měly dobře,aby dosáhla toho co chce.......že člověk se musí snažit aby mohl dosáhnout svých cílů.........a neskončíme ani jedna jako zakladatelky jistých témat tady kt. nadávají na stát že je neživí 🙄

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko:a tím, že jsem 2h z domu nevidím jeho pokroky? 😲 Co to je za blbost prosím tě? Tebe být doma baví, chceš mít hodně dětí...a někdo zas nechce, to je snad normální ne? 😝

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: já jsem ráda, že žiju v době, když žena může být ředitelkou firmy, může být kosmonautkou, může být, čím chce...a její život nestojí jenom na tom dobře se vdát a mít 10dětí 😝

vevusiatko
26. jún 2009

Pre mna to normalne nie je ....
Ja nemyslim ked nie si dve hodiny doma ale ked pojdes do prace budes s nim doma menej...
Lenka bu myslis ze moja dcera nebude mat zensky vzor lebo budem doma???

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: chodit budu o víkendech, 12tky...přes týden budu doma...se mnou je skoro pořád, takže bude s babičkou a dědou, který miluje stejně jako mě..a nevidim v tom absolutně žádnej problém 😎

sisstin
26. jún 2009

vevusiatko: docela čučim, že v dnešní době jsou pořád ženy, které vidí své poslání jenom v tom rodit děti 😕 posluhovat manžílkovi a uklízet byteček 😕

susik77
26. jún 2009

klaudius: hm, mne prislo divne jedine to, co Ti teraz povedala-ze ked ju nebudes pustat tak to bude zaciatok konca-keby bol jej vztah k tebe v pohode, si myslim, ze sa Ti nebude vyhrazat...
inak pri tak velkych detoch 2-3 hodiny ist von mi pripada v pohode.
neviem, ako by sa dalo zistit co za tym je.
Ja som tehotna, dcera uz ma 2 roky, zijeme tu v CR sami, som za cely den unavena ale netuzim vypadnut od mm. Ked pride z prace, ideme vacsinou von s malou obidvaja spolu...
Mne sa zda, ze taka " normalna frekv. je, keby sla tvoja zena tak 3x tyzdne sama von ale ked chodi kazdy den , neviem...

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin mas to dobre vymyslene a takto to chapem ale aj tak pokial by bolo na mne ja by som ostala doma....Teda snad nebudem hovorit inak o rok ked mala podrastie 🙂

susik77
26. jún 2009

Ja som pred 2.tehu tiez chodila von, cvicit, do posilky, plavat a tak, ale tak 3x tyzdne. Ale ked ona kazdy den vypadne a necha Ti deti, sory, to mi pripada akoze moc netuzi byt v tvojej spolocnosti...

sisstin
26. jún 2009

vevu: já si myslím, že ty pořád nějak nechápeš nebo nechceš pochopit to, že všechny ženský nejsou naprosto stejný, nebyly vychovávaný k tomu, aby byly doma s dětma..ale třeba k tomu, aby hodně studovaly, poznaly svět, lidi..a třeba až pak založily rodinu nebo jí taky nezaložily vůbec 😉 pro někoho je vrchol štěstí mít dětí 5 a spokojenou rodinu, někdo to zas vidí v něčem jiném..o čem by ten život byl, kdybysme byli všichni stejní 😉

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin rovnako ako ja neviem pochopit zeny co nikdy v zivote nechceli deti 😉 A potrebuju mat klud od toho najvzacnejsieho....
Samozrejme nevravim raz dva krat do tyzdna 🙂

lenkabu
26. jún 2009

vevusiatko:ženksý vzor bude mít vždy,mně šlo o to jaký 😉 nechci se tě dotknout,když tě baví být doma je vše ok. já bych ráda aby Vanda viděla že žena může pracovat,být samostatná a jít si za svým. že máma umí i něco víc než uvařit a pohrát si s ní. to dělám samozřejmě taky 😀 😀

a ještě jedna věc ale to už budu fakt mimo téma...........když budem teď 3 roky doma s dítětem,ok,budem se mu plně věnovat a co pak? dítě do školky,já do práce, z práce rychle pro dítě,doma uklidit,navařit,dítě dát spát......kolik času s ním budete trávit? já začala pracovat když Vanda neměla ani rok, pracuju na sebe,budu s toho mít stabilní příjem i když makat přestanu a proto si budu moct dovolit trávit s dětmi hodně času i v době kdy ostatní budou v tom kolotoči kt. jsem popsala.............dává mi to větší smysl než se jí věnovat několik let a pak ji vidět jen po večerech a víkendech.

sisstin
26. jún 2009

susik: já taky netoužím být s partnerem pořád, a to ani v době největší zamilovanosti 😉 prostě mně by se ten člověk za chvíli zhnusil, přesně, jak řekla manželka klaudia...já prostě MUSÍM mít čas, kdy jsem naprosto sama nebo s přáteli..bez toho se nedá žít 😉 neříkám, že bych nutně musela vypadnout každý den...ale představit si to umím 🙂

susik77
26. jún 2009

siss: ja teraz ani nehovorim o tom, byt s patnerom porad-skor tam vidim signaly, ze neco asi nebude uplne ok-1. ked mu vyhrozovala, ze to moze byt zaciatok konca-my sme teraz s mm uplne v poho a takato veta by ma ani nenapadla...
2. ked vypadne z domu kazdy den a cez vikend vacsinou pracuje-chyba mi tam akykolvek spolocne straveny cas-myslim, ze aspon 12 dni v tyzdni by mali partneri travit spolu, nie?

inak, myslim si, ze som dost emancipovana aj vacsina mojich kamaratiek ale jedna vec su konicky a 2.vec vztah-a vztah sa buduje na spolocne stravenom case-a z klaudius. prispevku-co napisal mi vyplyva ze nemaju ziadny-al. ako je to?
Klaudius-mate aspon cez vikend nejaky cas ktory travite spolu? teraz nemyslim staranie sa o domacnost, skor nejake spolocne zazitky, volny cas?

susik77
26. jún 2009

sorry preklep, nie 12 dni v tyzdni, ale 1-2 dni 😎

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin ja som ti napisala ze ja som taka nikde nepisem ze ostatne maju byt take , vyjadrujem tu nazor rovnako ako vsetky ostatne....Tak neviem o co ide....
Lenkabu vies ja hovorim zo skusenosti ....So mnou sa rodicia hravali minimalne ....Vies ako som tuzila po tom mat mamu doma??? Tak ako moja kamoska.Ano dostala som hracky ale ja som chcela jedine aby mama bola so mnou tolko ako rodicia mojej kamaratky...To bolo obdobie ja neviem ked som mala 7 rokov...V puberte uz som to neriesila 😀 😀 😀
Inak moja mama ked som mala rok tak ma nechala pestunke lebo musela ist makat nie pre peniaze ale dodnes mi nevie vysvetlit preco ked sa jej na to pytam 🙂 A teraz vyplakava lebo sa budeme stahovat prec...Ja to vidim z tohto pohladu...Ja vas neodsudzujem ...Len to neviem pochopit....Rovnako ako vy neviete pochopit mna 😉

sisstin
26. jún 2009

susik: já ti na to nemůžu odpovědět objektivně, páč já se s přítelem vidím každý druhý víkend, tudíž 10-14dní jsem bez něj, a pak jsme 1,5-2dny spolu 😉 nic jiného jsem nikdy nezažila, je to můj první dlouhodobý vztah vzhledem k mému věku 😉 jako samozřejmě mi ze začátku chyběl strašně, ale měla jsem náročnou práci, takže člověk nemá moc šanci smutnit..a čím jsme spolu déle, tím víc jsem ráda za to, že se vidíme málo..protože se obávám, že pokud bysme spolu byli každý den, tak už bysme spolu třeba taky nebyli 😉 já nikdy nezažila být totálně závislá na chlapovi citově, horší životní situace zvládám sama..jak těhotěnství, tak porod...samozřejmě, že mi pomáhá..ale vždy, když potřebuju..tak tu samozřejmě není....myslím, že mě to dělá silnější a samostatnější, co se týče psychické stránky 😉 jiná věc je, že já mám podporu své rodiny..a to dost značnou, takže nevím, jak bych se chovala bez ní 😉

susik77
26. jún 2009

siss: tak to je jasne, tebe nic ine nezostava...ale ona s nim moze byt a skor mi pripada ze sa tomu spolocne strav. casu vyhyba 😕 Nechcem to moc rozoberat, pisem len na zaklade mojich skusenosti( presli sme si jednu velku krizu s mm-tiez som bola stale prec z domu)...
jasne, tiez nie som tip ze by som bola citove zavisla na niekom, ale vypadnut kazdy vecer z domu, tak to mi pride trochu divne...

sisstin
26. jún 2009

vevu: a víš, že v tom to opravdu hodně je..mám kamarádku, které nikdy neměla moc dobrý vztah s rodiči, respektive ted ho má nulový....a i ona je taková, že až vystudovala VS, tak už má dítě..a touží po dalších, možná si tím kompenzujeme to, co jsme třeba v mládí neměli 😉

sisstin
26. jún 2009

susik: ale ona není večer z domu, ona jde ven na 2-3hodiny, když on přijde z práce..na koupání dětí je doma, a pak jsou spolu celý večer..a celé víkendy 😉 mně to divné nepřijde...předpokládám, že jsou spolu dýl, takže už opravdu nemá potřebu ho vidět neustále 😉 blbý je, že on to asi vidí jinak..nebo možná neviděl, dokud mu to nenakukali kámoši a rodina 🙄

susik77
26. jún 2009

asi uz radsej nejdem sem prispievat, mozno je to uplne inak 😖
klaudius: myslim, ze by stalo za to si s nou niekedy sadnut, cez vikend ked budete sami bez deti a uprimne sa porozpravat pri vinku 😉

vevusiatko
26. jún 2009

susik suhlasim....Podla mna tam nejaky problem je.....
sisstin nekompenzujem kedze teraz mam fajn vztah s rodicmi...S mamou som ho mala aj v puberte ok....Ja skor tak na zamyslenie som to vysvetlila inym,,,,Ze dolezitejsie je to co chcu deti a nie my!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vevusiatko
26. jún 2009

susik oni sa rozpravali vcera tusiim 🙂

susik77
26. jún 2009

siss: aha, tak ked su kazdy vecer spolu, tak to asi budeok...ale to vyhrozovanie mi aj tak nejak nehraje do toho...

sisstin
26. jún 2009

susik:
Tak včera som s ňou dal reč a všeličo mi došlo a musím priznať že aj moja manželka má kus pravdy. Dostal som takéto argumenty :

1. vždy je doma na kúpanie a uspávanie detí
2. chodí naozaj na dve- tri hodiny, večery sme spolu.
3. chodí preto aby sa doma nezbláznila z neustáleho kolotoču
4. domácnosť je tip top a skutočne po mne nič nechce - to je naozaj pravda, nežehlím, neupratujem, neperiem , nevarím.
5. cez víkendy je doma a je v jednom kolotoči
6. cez víkendy posiela aj mňa sa odreagovať.

Keď mi povedala ten posledný bod, takmer sme sa pochytili. Nemám argumenty, došli mi. Naozaj ma posiela , ale mne sa nechce, chcem byť doma s rodinou.
A najviac ma dorazili jej slová , že ak jej budem brániť je to začiatok konca, pretože ona nebude vnútorne spokojná a vyrovnaná a v rodine budú hádky, začne ma postupne nenávidieť.
Nechcem prísť o svoju manželku, milujem ju a tak som v koncoch

vevusiatko
26. jún 2009

Susik ale podla mna aj chlap potrebuje oddych.... A nie ked pride z prace a zena mu strci do ruk deti..... Chlap by mal tie co najviac casu travit z rodinou ale skor si myslim ze by sa viac Klaudiusovi pacilo byt s nimi troma. 😉

sisstin
26. jún 2009

vevu: je blbé, že každý z nich chce něco jiného..uznávám, že asi i ona by měla trošku slevit ze svých potřeb..např. že půjde ven 3x,ne 5x a tudíž dva dny v týdnu a celý víkend budou spolu 😉 ale to je fakt na nich..navíc mám opravdu ten dojem, že dokud do něj nezačli rejpat ostatní lidi, tak mu to nevadilo 😉