Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

dominka11
26. jún 2009

ja fandím tvojej žene, aj ja sa teším, ked bude mat maly aspon 3 roky a budem si moct vyjst zacvičit, alebo len tak za kamoškami. Myslím, že keby tvoja manželka sedela len doma, neprospelo by to ani jej a ani vašej rodine.

mimkao
26. jún 2009

vevuš, predposledný príspevok, 100 bodov 😀 . Tiež sa nemusím namaľovať,aby som bola pekná, ja som aj tak... 😀 dokonca môj mangel nechce, aby som sa maľovala, lebo sa potom kde kto za mnou otáča. A ja chodím za kamoškou s deťmi, ona je rada, lebo vlastné nemá, takže tým pádom sa ani o plienkach nerozprávame. A hoci mám 4 deti, tie čiste mamičkovské témy aj tak neznášam... 😝 Takže ja sa v tej psychohygiene realizujem cez deň, s deťmi a keď príde manželík z firmy, tak sme už len spolu, alebo márnim čas na koňovi... 😝 😀

susik77
26. jún 2009

baby, vsak klidek, je to len diskusia 😉 kazdy ma ine priority 😉 tu nejde ani o malovanie, ani o to, kto viac robi v domacnosti, skor o to, aby sa ti dvaja zhodli 😉

mimkao
26. jún 2009

eriq771, ty si tuto na MK určite najskúsenejšia žena... 😝 Nože nám trochu poraď... 😉

vevusiatko
26. jún 2009

eriq 😀 rozosmiala si ma mam rada ludi co tvrdia o druhom co vie o zivote 😀 Ale ja ti nic nebudem vyvracat za to ze som mlada neznamena ze som neskusena 😉 a za dalsie neviem o com vravis ze na co nemam ale asi som sa trafila u teba kedze vidim ze teba nejako tie materialisticke veci tahaju
To s tym jedlom zalezi od deti a to viem o com hovori mala som 28 deti z toho 3 nezjedli skoro nikdy nic a to rodicia vraveli ze ani doma nejedia a dalsich 20 jedlo ako kedy a 5 zjedlo vsetko a stale chceli duplu....
eriq lenze jeho zena je na materskej takze to ako si to usporiadaju potom bude ich vec...Ja tiez este neviem ako to bude u nas.....
Inak moja mama sa maluje vynimocne a je omnoho krajsia ako jej zmachlene kamosky a to ma dost rokov 😀
A inak ja upravena chodim teda umyta snazim sa si obocie vytrhat aj ked nie vzdy sa podari nechty nalakovat ....

vevusiatko
26. jún 2009

mimkao vies my mlade neskusene ale hlavne ze sme pekne 😀 😀 😀 😀
Inak ja mam tiez kamosku kamosov co deti nemaju kedze vasina ich nema...A myslim ze ked som von s kamaratom tak sa s nim nebudem bavit o plienkach 😀
Bejbypd mojmu je to fakt jedno ked niekam ideme ja sa malujem a on stale sa rozculuje nech kaslem na to 🙂 Alebo ked si trham obocie tak vravi ze naco a podobne ...Ale mozno o par rokov to budem potrebovat 😀 😀 😀

mimkao
26. jún 2009

Ja som na tom tiež tak. Keď to budem potrebovať, začnem sa. 😀 Veve, ja by som len chcela počuť tie Eriqine skúsenosti, keďže ona je tu najmúdrejšia. Nech ma poučí, bo ja som so svojím mužom ešte iba 6 a pol roka a mám ešte iba 4 deti, takže ja mám ešte málo skúsenosti... 😉

bejbypd
26. jún 2009

no ja neviem ja mam 21 a potrebujem to uz teraz spon si to myslim...totiz ja si na tom davam naozaj zalezat,nie len kvoli mojmu partnerovi ale aj kvoli sebe...vzdy mi na tom zalezalo aby som vyzerala dobre jednoducho som taky clovek ktory musi byt spokojny sam so sebou a s tym co robi...ale to zalezi od ludi...a mozno je naozaj skoro vyvodzovat nejake zavery ohladom toho kto chce kolko zostat na materskej napriklad veve ty mas este babenko,ked mala miska tolko ani som sa od nej nepohla...je krasne ze chces zostat doma no vela zien nie z roznych dovodov a ako tu uz niekto pisal to ze je niekto aj desat rokov s dietatom doma nie je zaruka materinskej lasky alebo skvelej matky takisto ako to ked niekto ide do prace je hned zla matka...nikde nie su zaruky a kazda zena ktora ma dieta urcite obetovala kvoli dietatku dost a urcite je stastna aaale to ale tam je...ja napriklad nemam skrz chlapovu robotu moc sancu chodit von ale ked mam prilezitost tak uz ma doma behom minuty neni 😀 a keby mozem tak idem kazdy den aspon na hodku sa prejst alebo si zacvicit...

vevusiatko
26. jún 2009

😀 Ja ich mam co sa tyka tohto malo ale prezila som si ine veci..... Ale teba obdivujem uz som ti to raz povedala.... Idem mala vstala este pridem 🙂

mimkao
26. jún 2009

😀 Dík, aj ja idem do DS na výlet, teším, teším. Ešte sem pak kuknem 😉

danciacik
26. jún 2009

Ahojte, no všetko som nečítala, ale podľa mňa treba zvážiť mieru toho ako často chodí tá žena vonku a najmä vie Klaudius kde chodí?
Lebo ja s kamoškami občas idem vonku ale možno je to hlúpe ale vždy mu poviem kde ideme a kedy prídem aby sa o mňa nebál.
a tiež si myslím, že hodiť na chlapa každý deň dve deti hneď keď príde z práce je o hubu. My máme tiež deti medzi ktorými je rozdiel 20 mesiacov a viem čo to je, manžel ťahá 12-tky a ja som vždy šťastná keď môže byť s nami a keď má voľno tak berieme deti a vybavujeme veci spolu. U nás toho funguje viac lebo manžel pracuje a ja som síce na rodičovskej ale tiež pracujem doma externe takže je sa čo obracať.
Pre mňa je napríklad veľkým relaxom keď je manžel doma a on sa hrá s deťmi a ja sa len tak motkám a sledujem ich a vychutnávam si to, lebo deti odrastú a už ich takto neuvidím.

susik77
26. jún 2009

mimkao: obdivujem Ta, taky maly rozdiel medzi detmi 😎

mimkao
26. jún 2009

susik dík, 😉

dianga
26. jún 2009

vztah dvoch ludi ci manzelstvo je podla mna o kompromisoch, lebo nemôže celý čas ustupovať iba jeden.... dohodnúť sa a respektovat navzajom svoje priestory ale aj akceptovat priestor pre rodinu a cas straveny spolocne...

danciacik
26. jún 2009

Dianga to sipekne povedala 😉

eriq771
26. jún 2009

Mimkao, vevusiatko...kdeze by som vas chcela poucovat, ved vy 2 ste nielen krasne, ale ste dokonca matky roka...nemalujete sa, doma full servis pre chlapa, sedite na zadku pri detoch...ach jo... 😝 ten moj by vas ale urcite nechcel, on ocakava od zeny viac...tak je dobre, ze ste obe zadane...zatial...

a mimkao, ty si aky vtipalek...ale chapem, to tie 4 deti... 😀

a vevus, nemaj strach, u nas sme materialne vybaveny vyborne, MM skvele zaraba, dakujem za zaujem...

mimkao
26. jún 2009

nie, eriq771, nie so vtipálek, ja som to myslela vážne... 🙂 a snáď mne a veve nezávidíš... 😉 😀

adusaa
26. jún 2009

sistin, dobre vsetci vieme ze rozvodovost v CZ je velmi vysoka. vyssia nez u nas na slovensku. a to preto, lebo vela zien je s podobnymi nazormi na rodinu ako ty. nezapries to.

on sa tu len snazi nieco vyriesit lebo si asi takto zivot so svojou manzelkou a detmi nepredstavoval. ako mnoho muzov a zien.

ja som doma na materskej s rok a pol starym synom, mam rizikove tehotenstvo, musim lezat a nechodit kade tade, a absolutne mi to nevadi, ze som doma, ze nemozem ist s kamoskami vonku... je to o type zeny.

bejbypd
26. jún 2009

adusaaa preco obvinujes sisstin ze nema nazor ako vyvsetky dokonale matky a manzelky?ja si len myslim ze to povie na rovinu a nehra sa na dokonalu,ani na to ze ma dokonaly vztah a podobne...a ak si poriadne citala klaudius sem napisal len na podnet kamaratov a pribuznych a myslim ze ma doma vsetko...

eriq771
26. jún 2009

Mimkao, co uz by som len tebe mohla zavidiet? nazory na rodinu z 15. storocia? alebo 4 deti? alebo muza, ktory sa boji, ze za jeho zenou sa obzrie iny chlap?

naopak, ja ti takyto zivot doprajem, aj tak nic ine nepoznas...

danciacik
26. jún 2009

Eriq nezdá sa ti, že trošičku preháňaš? každý má premdsa svoj štýl života a rieši sa tu predovšetkým Klaudius. Ja asi patrím ku tým domácky založeným, lebo ja aj keď som vonku tak ma hrooozne ťahá domov a dlho vonku nevydržím, preto aj na stretávky s kamoškami chodíme všetky s deťmi

vevusiatko
26. jún 2009

eriq771 prepac ale uz si ma fakt vytocila....Jedina obmedzena si tu ty.....Nehnevaj sa ale ja sa nepotrebujem malovat aby ma moj chlap chcel.... Presli sme si aj ked nie za dlhu dobu vselicim...A zato ze tvoj chlap kebyze sa prestanes malovat tak strati o teba zaujem tak to je dost ubohe.....Nehnevaj sa ja som tu napisala svoj nazor nikoho som neodsudila kazdemu som slusne predlozila argumenty...
Napriklad sisstin ma presvedcila a beriem jej pravdu a verim ze je skvela matka ale prepac ty riesis komplexy na mne a na mimkao a to je ubohost....Nemam co povedat....

vevusiatko
26. jún 2009

a myslim ze mimkao si zasluzi obdiv a ja sa priznam zavidim ze s usmevom zvlada 4 deticky 🙂

vevusiatko
26. jún 2009

bejby pd inak chapem ja som vzdy bola taky chalansky ty mna netrapili nakupy a take veci...Malovat som sa malovala aj sa namalujem ked sa mi chce aj ku kadernicke zajdem... ale ja som nebola nikdy ten typ ale poznam baby co maju z toho velku radost a uplne ta chapem.... Pokial ide o to ze to robis pre seba tak to je super 🙂 A na fotke sii fesanda 🙂

bejbypd
26. jún 2009

veve dakujem...no ja som taky typ no nemozem za to ale odkedy som mamina tak paradim viacej moju princeznu ako seba 😉

vevusiatko
26. jún 2009

😀 Aj ja malu ale ja neznasam ruzovu to bol moj najvacsi problem ale uz som si zvykla 🙂

johanda
26. jún 2009

adusaa - já bych tady rozvodovost moc netahala, nedá se to vysvětlit pouze tím, že české ženy jsou emancipovanější. V ČR se rozvádí cca 50% párů, v SR 40% - ani jeden stát na tom není 2x dobře, co se týká stability manželství.
"Nejstabilnější jsou rodiny, kde manželka odpovědně pečuje o svého manžela, manžel je ve svém povolání úspěšný, manželé se často nehádají kvůli vzájemným vztahům, do svých rodinných vztahů úspěšně integrovali i obě své širší rodiny i své přátele, manžel má cit pro nezávislost a sebekontrolu své ženy." ( Možný 2006) .
Já myslím, že Klaudius takovou rodinu má - jen v tom citu pro ženinu nezávislost a důvěře v ženinu sebekontrolu to dost vrže.
Co se týká vzhledu 🙂 - rozhodně si nemyslím, že žínky domácí jsou zásadně rozkynuté blbé šeredy v teplákách, pár "profesionálních matek" znám a jsou to hezké a vzdělané ženské. BTW útočit tu na něčí vzhled nebo se jím chlubit je trochu off topic, ne?

sisstin
26. jún 2009

adusaaa: je to spíš o tom, že my tady se nebojím vztah opustit, když není v pořádku 😉 nezůstáváme s chlapama, který nás mlátěj, který pijou, který nás kontrolujou..je nám jedno, co říká okolí 😉 samozřejmě se to nedá paušalizovat 😉 já když si čtu občas ty story na konovi, jaký maj slovenský holky se svejma chlapama..to je docela maras 😉 ..opět nepaušalizuji, ale u vás je bohužel obraz takové ženy, pro níž je mateřství to nej nej na světe a je tu jen proto, aby dělala celé své rodině full servis...čest výjimkám typu kacenqa, bejbypd a samozřejmě i další 😉

margarita
26. jún 2009

ako tak citam baby, uz daaaaavno sa tu neriesi klaudius ani jeho manzelka, ale ved pravda je, ze oni to vyriesia aj bez nas 😉
mna len tato diskusia fascinuje viac a viac, lebo vidim kolko vzornych dokonalych matiek mame na slovensku, tak sa tesiiiim, ze to tu este stale ma kto vytrhnut z biedy... 😀 😀 😀

sisstin
26. jún 2009

a je to taky tím, kde žijete...mnohem emancipovanější ženy jsou ve větších městech..Bratislava...a horší je to na vesnici 😔 proto jsem se na SK neodstěhovala, chtěla jsem kvůli MP..ale vím, že tam bych asi žít nemohla..on v Bratislavě bydlet nechce, protože tam pracuje a je tam pořád..a já na malé město nebo vesnici nepůjdu..právě z těch důvodů, že tam každej každýmu čučí do talíře..a kdo není domácí žínka je podivínka, ne-li štětka...a Klaudiova rodina mluví za vše 😔