Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

vevusiatko
25. jún 2009

Neprecitala som si vsetko ale asi jedina budem mat taky nazor ako mam.... Podla mna kazdy den je privela 🙂
Chlap pride z roboty unaveny a asi tiez potrebuje klud...Pravdaze aj zena....Myslim si kazdy den je vela avsak netvrdim ze zena ked si niekam dva krat do tyzdna vybehne je zla 🙂
Dufam, ze sa kazdy do mna obuje....Inak podla mna sa ten cas da stravit spolu s rodinou alebo ja neviem vecer s manzelom pri tv alebo hranim sa 🙂

amadora
25. jún 2009

Nika, Vevus, viaceré sme tu písali presne to isté čo vy, takže ukameňovanie sa nekoná 😉 😀

nika251
25. jún 2009

Amadora 😀 - vidis, takto pochodi dakto kto necita len prve prispevky. Som rada, ze viacere z nas maju rovnaky nazor ako ja a Vevus. 🙂

kacenqa
25. jún 2009

klaudius - a ako dlho toto trva??? mne to pride tak, ze proste 3 roky nikam nechodila (rok s prvym a dalsie 2 s druhym) a teraz si mzno mysli, ze to musi dohnat, alebo proste jak sa hovori 'utrhnuta z retaze'

ale taktiez si myslim, ze je to len faza, ked sa nabazi tej slobody, podla mna sa to utrasie.

to o tom, ze chlap pride z roboty chce mat svoj klud neberiem, zial, pretoze viem, ako to v robote chodi - tu kavicka, tam pokec s kolegami, takze uplne zas az taky zniceny z roboty nechodi (teraz hovorim o tom mojom) a hlavne - ma podnety z roznych oblasti. takze mentalne si aj oddychne pocas prace. kdezto zena sa cely den zapodieva dietatom/detmi a niekedy, ked 'ma svoj den' tak je s nou na nevydrzanie. vtedy som rada, ked muz pride z roboty a ja mu ju dam, nech sa s nou tu hodinu hra on...

ale takisto neberiem ani postoj rodiny a hlavne - nemaju do toho co kecat.mozu si to mysliet, ale nech sa k tomu nevyjadruju, je to vas manzelsky zivot a vy si ho zijete po svojom.

ale tiez som zastancom zlatej strednej cesty...ved ono ku kadernicke sa da ist aj cez den s deckami, aj do tej kniznice (teda pokial si tam nechodi citat, ale len poziciavat knihy)

no myslim si, ze ako zena, tak aj muz by mali mat vyhradeny isty cas vylucne sami pre seba, aby sa venovali tomu, comu chcu bez vyrusenia...prospieva to, pretoze spokojni partneri ziju v spokojnom vztahu

magimary
25. jún 2009

no, ja osobne si tiež neviem predstavit, že muž príde (konečne večer) unavený z roboty a ja mu vrhnem na starost všetky deti... 😕
ja sa naopak teším, že je konečne doma, keď som "doma" (kde inde) aj ja-skrátka, že sme konečne po celom dni spolu a dalšie večerné povinnosti už zvládame spolu a rozdelíme si, čo treba, aby sme čím skůr deti uložili (manžel staršie, ja menšie) a mohli mat čas ozaj len pre seba...
lebo to je pre mna / pre nás ovela doležitejšie ako vyrazit si niekde každý zvlášt...
kedže aj to spoločne "len my|"| býva zriedkavejšie, kedže obaja ešte pracujeme aj z domu (a nielen v práci)

eriq771
25. jún 2009

klaudius, my mame 1 dieta a tiez to MM niekedy robim, ze pride domov z prace a ja odchadzam...kadernicka, kozmeticka, cvicit alebo len tak na kavu...jasne, ze to nie je kazdy den a samozrejme, ze som rada, ked niekam ideme cela rodina - my cez vikendy takmer nikdy nie sme doma - ale 1-2x do tyzdna jednoducho idem sama, hoci aj do obchodu...MM to chape, jednoducho aj preto, ze potrebujem mat kontakt aj s dospelymi - ti na ihrisku sa nerataju, lebo tam je to tiez len o detoch - a preto to u nas nie je problem...chape, ze sa chcem bavit aj o niecom inom ako su plienky a co papame, ako mala spi, ake slova uz vie povedat, pocet zubov,...

tiez suhlasim s Kacenqou, ani MM nechodi z prace extra zniceny a pritom ma manazersku funkciu, ale v pohode si vypije kavu v praci, na obedy chodieva do restauracii, sem tam na golf, na tenis...a ked pride domov, tak sa na drobca tesi, lebo ho cely den nevidel...

uz si jej povedal, ze sa ti tie jej vyjazdy zdaju caste?

a co sa tyka rodiny...zastal si sa jej? a kamarati ti "nahodou" nazavidia take pohodove manzelstvo?

emilyz
25. jún 2009

no nechcem tu nacinat dalsiu temu a tou je unava z prace 😀 , lebo kazdy to ma fakt inac. Ja proste svieza z prace nechodim 😀 😉 , casto sa potrebujem ist este prevetrat do nejakeho obchodu alebo tak, aby si "hlava oddychla", moj manzel chodi tiez zniceny z prace ako pes 🙂
inac ta zavist je mozna, niekedy zavistilivi ludia rypu do manzelstva, ked vidia, ze je spokojne, a snazia sa najst chyby - v tom pripade je potrebna ostrazitost a vyselektovat, kto hovori uprimne a kto zo zavisti

johanda
25. jún 2009

Klaudius - jak to u vás přesně funguje? To, že manželka vypadne cca na 2 hodiny z domácnosti a od dětí , je celkem normální, dělám to i já téměř denně a máme báječné manželství. Důležité je, jestli alespoň část dne trávíte společně (třeba večer, když děti spí), tj. popovídáte si, pomazlíte atd. Pokud ti vadí, že chodí denodenně ven a jsi schopný manželce racionálně, férově a citlivě zdůvodnit proč (zapomeň na argumenty "slušná žena sedí doma"), sděl jí to a jistě se rozumně dohodnete.
Doporučuju též překvapení - zařiď večer hlídání a pozvi manželku na večeři, do kina apod. Zorganizuj svůj i její čas bez dětí a mimo domov, kup jí venku kytku jen tak na procházce...prostě zlom stereotyp, ze kterého chce manželka vypadnout. Držím palce

kaskya
25. jún 2009

Maš typ zeny, ktory sa este asi nevyburil. Ja si neviem teda predstavit a ani nechcem zit takto ako ona. Mne by stacilo vyjst si s kamoskami raz do tyzdna von, inak prvorada je premna rodina. Jej chcem venovat najviac mojho volneho casu a nie s kamaratkami a boh vie kade sa tulat. viem sa vcitit do tvojej situacie, aj mna by to mrzelo.

nevyburena zenska sa tomu hovori. naco mala potom deti ked od nich uteka?

eriq771
25. jún 2009

kaskya, myslis si, ze uteka? ved bola 2 roky v jednom kuse doma, klaudius to pisal uplne hore...aj mne sa zda, ze kazdy den je asi pricasto, ale to co je pre 1 normalne uz druhy povazuje za extrem...a pokial si dobre pamatam, tak Klaudius pisal, ze domacnost je tip-top...tak z jeho zeny zase nerobme nezodpovednu matku...

myslim, ze je normalne, ze chce vypadnut z kolotoca co ma doma, ved ked sa rano zobudi, tak vie presne, co bude az do vecera robit, co do vecera, najblizsie tyzdne...stale to iste dookola...

a naco mala deti? ja si myslim, ze nie to robi matku matkou, ze cely den sedi pri detoch, ale to ako intenzivne sa im venuje...ja svoje dieta milujem najviac na svete, ale niekedy mam vsetkeho dost, najma ked mame umrncany den alebo vymysla s jedlom a pod....a vtedy ma MM posle , nech si idem vyvetrat hlavu...

terina25
25. jún 2009

inak toto ma dostalo:
Na druhej strane už ma prestáva baviť prísť z práce a mať na krku hneď dve deti, teraz zasa nemám ani ja čas na seba

A to kto urobil tvojej žene tie 2 deti???sama si ich neurobila.či hej???

toto naozaj nepochopím.chlap chce deti a žena nech sa stará.ale keď sa má starať muž,tak to nie.veď tie deti sú aj tvoje.

zuzu13
25. jún 2009

no...manzelstvo je o kompromise...ja som doma {moja praca-MD}s detmi...mangel v praci..."odpracujeme" si svoju smenu...potom som rada, ze pride domov...aj ked je to vecer...ale sem tam si zajdem s kamoskami na pivko...ale nie kazdy den...
a to ze mame doma "kolotoc"...no manzel ho ma tiez v praci...takze treba sa porozpravat...ono starostlivost o seba je jedna vec...ale nechat vsetku zodpovednost na manzela, ktory pride z prace tiez unaveny...to nie...raz za cas ano...ale denne...deti velmi rychlo odrastu...a cas na "hyrenie" bude...ale cas ktory venujem detom...malym detom...sa nam nevrati...
takze este raz moj nazor...raz za cas...ano... 😉

johanda
25. jún 2009

kaskya rozumíš psanému textu? Číst asi umíš, když píšeš, ale hodně ti uniká, že? 😅 😀

mimkao
25. jún 2009

terina, a on ju znásilnil a tie deti ju prinútil vynosiť? 🙄 predpokladám, že ona ich tiež chcela...

ivka144
25. jún 2009

Ahoj, necitala som vsetko, ale prekvapuje ma, ze tu vacsina zien hovori, ze je to ok a jasne a prip. spravne.
U nas mame opacny extrem, muz sam samucky s malym je asi raz za mesiac dva, ale to je ina story.

Ja nie som v ziadnom pripade domaca zienka (dokonca mam dost problem s typicky zenskymi ulohami), ale podla mna je prirodzene, ze ked manzel skonci pracu, tak odvtedy su na domacnost aj na deti spolu dvaja - muz a zena. A tak, ako ma pravo ddychovat manzel po praci, tak aj zena od denneho kolotoca doma. Preco iba jeden z nich?
Ak napr. treba ist vybavit postu, nakupit a postarat sa o deti, pride mi normalne, ze manze bude s deckami (lebo cely den nie je) a zena pojde vybavit veci, aby si oddychla od deti. Obaja vsak venuku cas domacnosti a rodine.
Ale nemyslim, ze je ok zavesit deti manzelovi na krk a zdrhat prec - oddychovat.
Ale nesudim. Manzelku tvoju nepoznam. Ktovie..., ak to zacala robit len teraz, mozno si to trosku chce uzit, ok a casom sa to stabilizuje. Ked bola doma 3 roky, tak chapem, ze si to chce vynaradit. A je to ozaj uplne vpohode. Ale ja by som na tvojom mieste dala pozor, aby si na to prilis nezvykla, myslim na to kazdodenne chodenie.

ikke
25. jún 2009

nie je problem v tom, ze ti o tom neda dopredu vediet?
myslim, ze by to bolo normalne, ak by ste sa na takomto rezime vopred dohodli - ci bude chodit ona von kazdy den, alebo obaja na striedacku alebo ako...

bodka13
25. jún 2009

alebo že by sa spolu venovali deťom? 😉

...nie je normál že chodí každý deň ona na stretko s kamoškou,do knižnice,do posilovne a nie je normál,že muž sa po práci zastaví na jedno-dve-tri...pivká s kamošmi 😉
...to je môj názor 😉

sasiki
25. jún 2009

no veď sa s ňou o tom porozprávaj, čo cítiš a tak 😉 , môžete sa striedať, raz ona, raz ty, raz všetci spolu - aj spoločne strávený čas je pre rodinu dôležitý. Ale inak je naozaj šikovná, keď pekne stihne domácnosť aj deti, kým sa vrátiš z práce 🙂

kaskya
25. jún 2009

johanda, rozumim psanemu textu, dokonca mi ani moc neunika... 😉 a rozumim i tomu tvemu 😀
je to hlavne o nazoroch, nemusis ma tu hned poucovat a podla teba zhadzovat. su zeny a zeny. ja som vyjadrila len svoj nazor. kazdy den zena beha kade tade nie je dobre. raz - dvakrat za tyzden je normal. nie take extremy. ktory muz by chcel taku zenu? normalny asi nie.
priznavam, necitala som vsetky prispevky len tie prve. ale aj po precitani dalsich budem stat za nazorom ze nie kamaratky by mali byt prvorade a cely den sa tesit kedy vypadnem z domu ku kamoskam ale rodina - spolocne aktivity a vylety ked pride manzel z prace domov.

to je moj nazor.

kaskya
25. jún 2009

eriq, ja som doma uz presne rok a pol a vobec sa nelutujem a nechcem niekam utekat.

sisstin
25. jún 2009

to je zas téma jako prase 😝

přijde mi naprosto normální, že chce každý den na 1-2hodiny vypadnou, sedět doma na zadku s dětma je sakra záhul na psychiku, tušim..že psal, že víkendy tráví spolu..tak vo co go? 😕

vevusiatko
25. jún 2009

terina lenze tie deti su aj jej. 🙂
Nika neukamenovali nas 😀 Ja si nepomozem
Kebyze tu napise nejaka mamicka ze manzel hned po robote zdrhne s kamosmi a ja neviem kam hned by bolo zle 🙂 Podla mna kazdy ma pravo aj na svoje aktiviti ale detoom urcite najviac prospieva ked maju oboch rodicov pokope.moja mala ma len 7 mesiacov ale ked vecer lezime spolu vsetci traja v posteli ona je v siedmom nebi stastna spokojna.... 🙂 To je moj nazor 🙂

sisstin
25. jún 2009

ježiš..a psal snad, že odejde a vrátí se o půlnoci? 😕

sisstin
25. jún 2009

posilovna, knihovna nebo posezení je záležitost 2h, na tom nevidim nic špatnýho...on si pak třeba může zajít večer na pivko, kdy už je manželka doma 😉

já bych teda nemohla být s chlapem každej den, to by mě asi švihlo 😝

klaudius
autor
25. jún 2009

Tak včera som s ňou dal reč a všeličo mi došlo a musím priznať že aj moja manželka má kus pravdy. Dostal som takéto argumenty :

1. vždy je doma na kúpanie a uspávanie detí
2. chodí naozaj na dve- tri hodiny, večery sme spolu.
3. chodí preto aby sa doma nezbláznila z neustáleho kolotoču
4. domácnosť je tip top a skutočne po mne nič nechce - to je naozaj pravda, nežehlím, neupratujem, neperiem , nevarím.
5. cez víkendy je doma a je v jednom kolotoči
6. cez víkendy posiela aj mňa sa odreagovať.

Keď mi povedala ten posledný bod, takmer sme sa pochytili. Nemám argumenty, došli mi. Naozaj ma posiela , ale mne sa nechce, chcem byť doma s rodinou.
A najviac ma dorazili jej slová , že ak jej budem brániť je to začiatok konca, pretože ona nebude vnútorne spokojná a vyrovnaná a v rodine budú hádky, začne ma postupne nenávidieť.
Nechcem prísť o svoju manželku, milujem ju a tak som v koncoch ☹

bubba
25. jún 2009

hm divne.mne chodi manzel na tyznovky a cely tyzden mam na krku vsetko,domackost,dieta,vybavovacky...a ked pride domov tak urcite to nevyuzijem a neutekam von pri prvej prilezitosti.chcem byt predsa aj s nim..a to iste by v mojom pripade platilo ked zacnem chodit do roboty.ved ja uz teraz mam mindraky z toho ,ze kolko malo casu budeme spolu ako rodina ked decka zacnu chodit do skoly,ked budu mat svoje zaujmy a kruzky...a co mi potom zostane?premna je rodina na prvom mieste a ked ma uz dcer anebude potrebovat tak nastane cas na kamosky,fitko a na samu seba.ja to inac vobec nepotrebujem ani raz do mesiaca nieto este kazdy den.
zasa na druhej strane viem,ze ludia,ktori cvicia pravidelne maju neskutocny prebytok pozitivnej energie a su omnoho aktivnejsi cize u tvojej manzelky by som to skor brala ako "zavislost na slobode"...

vevusiatko
25. jún 2009

bubba uplny suhlas.... Ja doma cakam kedy pride chlap aj teraz ideme za nim ho cakat, podla mna je to prehnane nech si kazdy vravi co chce ale rodinu si clovek zaklada na to aby s nou travil cas..moj nazor... Tvoja zena je isto dobra matka aj zena...Povinnosti si splni ale nie vsetko je o tom ze je upratane navarene 🙂

sisstin
25. jún 2009

kasius:tvoji manželku naprosto chápu,předpokládám,že spolu nejste rok,dva,ale mnohem déle,takže si potřebuje odpočinout jak od děti,tak od tebe a domů se vrací pozitivně naladěná a na tebe se těší.Já též netoužím vrátit každou minutu života s partnerem,po delší době uz člověk není tak šíleně zamilovaný,a třeba mu i ten druhý leze na nervy...takže volný čas je jen k dobru vztahu...

soanpe
25. jún 2009

siss
tak já jsem asi taky závislá na svobodě 😅 a můj chlap je chudák uvázanej 7-10 hodin týdně u dětí 😝

kacenqa
25. jún 2009

klaudius, tak teraz ta nechapem, preco si v koncoch? mne to pride ako keby do teba teraz natlacili kaleraby rodina a kamosi a ty si z toho v prdeli, lebo kym sa do toho nezacali stariet ini, tak si to ani neriesil....

vyser sa na okolie a bud rad, ze presne vies, co tvoju zenu robi stastnou a naopak, co by ju spravilo nestastnou. vsak preboha, uz nezijeme v dobe, kedy zena bola priviazana o sporak a mala vybeh maximalne do obyvacky... 🙄 🙄

zas - ak ta to naozaj robi takym nestastnym, ale zamysli sa, ci si nestastny preto, ze ide prec, alebo preto, ze co zas povie rodina a kamosi, a ak ta to robi nestastnym z prveho dovodu, potom by som pouzila jej argument o tom, ze ked je ona 5x do tyzdna prec, tak ty si vnutorne nespokojny a zoziera ta to a teda je na mieste nejaky kompromis...lebo manzelstov je hlavne o tom...