Moja svokra a môj manžel

mimififi
15. jan 2015

Zdravim vas mile zienky.Zacnem asi s tym,ze moj problem sa vola SVOKRA,s manzelom som 13 rokov a z toho sme 2 roky manzelia a mame 2 rocneho synceka,byvame v nasom byte spolu asi 5 rokov,to je len tak na uvod,aby ste vedeli nieco o mne 🙂 .Takze moj problem je vtom,ze vzdy sa musim pretvarovat pred svokrovcami vo vsetkom(napr.fajcim,nesmiem pred nimi nic neslusne rozpravat a nikdy nemozem povedat svoj nazor a x veci...),lebo fajcenie je u nich najvacsi hriech,ale ked sa pride ku nim na navstevu a hned nalievaju pohariky,tak asi alkohol,nie je hriech,len cigarety!No a teraz zacnem s tym,ze ak som otehotnela a oznamili sme im s mm,ze cakame babo,tak svokor na mna vybehol,ze som klamarka,ze klamem,vymyslam si a kade co a svokrina reakcia bola,ze ako si to dalej predstavujete?!!No to ma brutalne vytocili,ostala som zaskocena a manzel si z toho nic nerobil,ako stale,lebo vzdy uprednostnuje svoju mamicku predomnou.Ked som bola tehotna,sme este neboli svoji,no a potom to prislo,ihned nam nakazali zasnuby,to som bola asi mesiac tehotna,hned o mesiac rychlo svadbu,lebo,ze to na mne nebude este vidno,ihned nakazali aj mojim rodicom,ze sa musi spravit svadba,vsak svadba stoji len paru eur,nie?Cely zivot nam daco organizovali od hypoteky az po svadbu,samozrejme manzelovi to vyhovovalo,vzdy bolo aj je vsetko spravne,co robi jeho mamka.Ok,narodil sa nam syncek,uz ma dva roky,zdravy a krasny,chvalabohu.Ak som bola v porodnici,kazdy den chodila za mnou svokra a vzdy ma buzerovala,ze ci kojim,mala som velke problemy s prsnikmi,sa mi zapalili a mala som krvave az chrasty,strasna bolest,horsia nez cely porod a ona ma vkuse s tym kojenim v porodnici buzerovala,bola som psychicky na dne a ona mi vkuse smsky pisala,vyvolavala mi kazdu chvilu,ze ci kojim atd...!No napriek vsetkemu moj manzel nikdy nestal pri mne a to ma dovadza uz k sialenstvu,az to vyustilo do dnesneho dna tak,ze sa mi vyhraza s rozvodom,kvoli tomu,lebo nechcem chodit ku jeho mame na navstevu raz za tyzden,aby videli maleho.Ak ma prepustili s porodnice v ten den sa ku mne nasackovali,nedali mi ani vydychnut po porode,mala som PPD,nevedela som jest ani nic pit,nechcela som nikoho vidiet,ale moj manzel to nevedel pochopit,ze som sebecka atd.Potom neskor,to zacalo s tym,ze nekojim,ze davam kopu penazi na UM,ze ma cumlik,ze je v perinke,mam ho tak obliekat,ked mal 4 mesiace,ze uz ma toto jest,toto pit,vzdy mi klamala svokra,ze nie su chori,len aby sme prisli,zrazu sa isla z toho osalit,od kedy je maly na svete,ale co mi povedali,ak som otehotnela,nato velmi rychlo zabudli,vzdy mi kafreli do mojej vychovy,vzdy ,ked tam prideme,mi ide maleho napchavat so sladkostami,s dzusmi a kade cim,pricom som jej povedala,aby ho s nicim nenapchavala,lebo moj syn mal silny reflux a mu nerobia dobre dzusy ani sladkosti na zaludok,lebo sa zvykne z toho pogrcat,lebo ma asi z toho kyslo v zaludku,a aj tak mi to robi,vobec ma neberu vazne a robia si co chcu,uz ma to cele nebavi,nemam chut tam chodit ani raz za tyzden a maleho nepustim tam sameho ani s tatikom,lebo viem,ze on aj tak poprie,ze co vsetko napchali do maleho,a este v lete sa postavila svokra s malym na parapetu pri otvorenom okne na 6.poschodi,skoro som infarkt dostala,ked som to zbadala,a ona vsak ja ho silno drzim,ale maly ma 16 kg a moze sa jej vytrhnut a dava ho vkuse na balkon a tam su stolicky,no mam strach a manzel to nechce vobec pochopit,ze som vraj nenormalna a sebecka.A uz asi pol roka to strasne medzi nami skripe,az tak,ze sa chce rozviest,len kvoli svojej mamicke,lebo ku mojim rodicom chodim sama s malym skoro kazdy den a ku jeho rodicom nie som schopna ist ani raz za tyzden!!Prosim,co mam robit?Uz nevladzem,vzdy ma uraza a nadava mi,ked zacnem temu na jeho mamicku,ze aka je a ze nemam vobec chut tam chodit!!!Kvoli svojej matke je schopny sa so mnou aj rozviest,ved to je chore,ci nie?

joysi
16. jan 2015

@mimififi Ahoj, problém, kt. tu opisuješ je mi dobre známy☹ Môj manžel je mamičkin miláčik...mamka je tá najlepšia na svete, najlepšie varí (varí stále 3 jedla a to sme manželia skoro 10 rokov takže mohla by to konečne zmeniť! Jej výchova je samozrejme ukážková "oni boli traja súrodenci a hrali sa s jedným legom a niiiiikdy sa nepohádali na tej hračke (naše decká sa hádajú pravidelne, ale kt. nie?? 🙂 a to práve preto lebo ich mamka je taká vynikajúca...obaja súrodenci majú nefungujúce vzťahy, to nevadí, ale vychovaní sú perfektne...a aká je perfektná žena, (muž sa s ňou rozviedol...nevadí to nie je jej vina...jednoducho pokiaľ je aj tvoj manžel ako môj ,mamičkin chlapček NEVYHRÁŠ! Buď to budeš akceptovať a naučíš sa s tým žiť (ako ja) alebo sa radšej s ním rozveď...už ako sa rozhodneš ja ti držím palce aby si bola šťastná aj so svojím synčekom 🙂

wendika
30. jan 2021

@mimififi Ahoj mám podobný problém, ako ste dopadli vy? Vidím že tieto tvoje starosti sú z roku 2015