Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

alexandra
19. jún 2011

@krprtka Necitaj to a neboj sa.. Ja som s novym priatelom dostala taku (dufam, ze buducu) svokru, ze mi doslova sanka padne dole takem vzdy ked sme spolu.. Je to Zena s velkym Z, skvela, empaticka, mila, citliva osobka, ktoru nemusim pomaly ani o pomoc prosit, pretoze presne vie kedy tu pomoc potrebujem a sama mi ju ponukne.. Zboznujem ju! Takze, nie kazda svokra je zla, len o tych zlych sa viac pise 😉

andreaju
19. jún 2011

@krprtka neboj,nie vsetky svokry su take o akych sa tu pise..ja mam tiez fantasticku svokricku a denne za nu dakujem🙂...aj svokor je fajn...a najdolezitejsia je komunikacia..vediet sa v klude a na rovinu porozpravat..drzim palce

alexandra
19. jún 2011

@locko007 Tak to som sa vazne pobavila.. Odkaz svokre, ze moj syn v 4roch mesiacoch sedel, 5tich mesiacoch lozil po kolenach, v 8 mesiacoch sam bez drzania stal a v roku vyliezol sam na rebrik. Dcera sedela s oporou v 8 mesiacoch, s drzanim stala na nozickach v 10tich a na rebrik nevylezie bez pomoci ani v 3 rokoch 😀
A ze kazde dieta je individualita a to ze ma na nieco cas, neznamena, ze je pozadu.. Ani ked sa dieta narodi v 40+2 nikto neriesi, preco sa nenarodilo v 39+6 😀

nocomment
20. jún 2011

S manželom sme včera robili menšiu oslavu, od skorého rána sme varili a svokra ani len prstom neprišla pomôcť. Nikdy som mu o nič neprosila a nikdy tak ani neurobím, no videla, že máme toho veľa. Ona samozrejme nevaria, hlavne, že keď majú nejakú oslavu oni, my si variť musíme. Ešte chvála Bohu, že mám svoju kuchyňu.
Obedovali sme s našimi priateľmi, svokrovci odmietli pozvanie ku stolu, no svokra prišla so svojím hrncom a naberačkou, nabrala polievku a ešte sa ma pýtala, kde mám krájance. Neodpovedala som jej, tvárila som sa, že som ju nepočula a rozprávali a jedli sme ďalej. Hladala, hladala a krájance našla. O asi pol hodinu zase prišla s 2 taniermi - naložiť si hlavné jedlo + šalátik. Do tretice potom prišla zase s tanierikmi pre zákusky.
Mlčala som, odignorovala som ju.

kawasaki17
20. jún 2011

@nocomment to je nenormalne....

vierka0
20. jún 2011

@nocomment ja by som povedala, ze sak ked sa chceli najest, mali prist na obed 😀 😀

evelyn11
20. jún 2011

@alexandra Ani nevies,ako ti zavidim,mat taku (aspon nadejnu )svokru-mas vazne stastie.Zelam Ti,aby to tak ostalo aj nadalej.... 🙂 🙂 🙂

locko007
21. jún 2011

@alexandra Ďakujem! Ja už na to nemám ani slov, čo moja svokra vymyslí. V nedeľu mala s mojim manželom debatu, že sa jej môj syn nepáči, je bledý, chudučký maličký, nestava sa na nožičky a pritom by sa už mal. Lebo detičky mladšie ako on, už na nožičkáých stoja. Podľa nej ja sa neviem o neho poriadne postarať. Pritom sme pred týždňom boli s ním v poradni a pani doktorka bola z neho nadšená, že je krásny, šikovný. Ešte poznamenala, že musíme z neho mať obrovskú radosť. A moja svokra stále vyhladáva, aby ma zhovadila. Teraz najnovšie, že mu mám dávať jesť pribináčika, s čím ja nesúhlasím. Tak som sa dozvedela, že keď ho tam naposledy mali samého, tak ho tým pribináčkom napchávali. Ide ma poraziť.

locko007
21. jún 2011

@nocomment. A čo na to vaši priatelia?

alexandra
21. jún 2011

@locko007 Tvrde, ale povedz jej, ze vidis, mamicka, deti v jeho veku uz sa stavaju na nozicky a zeny vo Vasom veku uz maju rozum, hold, asi to mame v rodine 😀 😀 😀

mihouk
21. jún 2011

@locko007 Asi by som ju roztrhla v zuboch a uz by ho len tak nedostala. Ale ved preco ho nedas viac na slniecko, hlavne okolo obeda, ved ozonova diera je zdraviu prospesna a potom ho nasilu nut chodit, ved nech si aj chrbtica uzije, k tomu zopar cukrikov, zober ho na zmrzku, alebo do rovno do krcmy a budes najlesia matka na svete. Ludia su chori...

locko007
21. jún 2011

@alexandra. To si super vystihla. Ja viem, že to čo hovorí nie je vôbec pravda. Len to vie človeka poriadne nahnevať, keď sa niekto stále obtiera o tvoje decko a ešte navyše keď je to jeho babka.

locko007
21. jún 2011

@mihouk. Svätá pravda. Ale mne do očí nič nepovie, to si zavolá manžela na debatu a dáva inštrukcie čo máme robiť. Dobre, nie sme ešte takí starí. Manžel má 26 a ja 24. Ale vieme sa postarať sami o seba a takisto o dieťa. A toto, čo si vymýšla na malého je čistá kravina a účelom je, zhovadiť ma.

lumimi
21. jún 2011

dnes ráno, tiež u nás hádka kvoli svokre, stále mi manžel vyčíta že ma považuje za neslušnu lebo ich pri pozdrave neoslovujem, ale ja proste nikoho neoslovujem, a hlavne mne vadí ked ma niekto stále oslovuje, tak mam dojem že by to malo vadit aj ostatným,
minulí týžden som sa so svokrou dohodla že ked pojde do hornbachunech mi kupi taký záves proti muchám - kupila, manžel doniesol, ja osm namontovala - na druhý den dokvitla skosila mna aj muža ako malé deti že prečo sme si to dali na naše dvere a nie na spoločné (bývame aj so švagrom (jej druhým synom) a potom utekala za švagrom a ospravedlnovala sa mu že nevedal že ja to namontujem tak debilne na svoje dvere - krava, som potom plakala až do pol noci - dostala z toho strašnu migrenu a potom dorána vracala - a na druhý den doniesla niečo švagrovi (nám nikdy nič nenesie) a tvárila sa strašne urazene.
manžel sa jej furt zastáva, že to asi on zle pochopil a tak, ale ja som sa s nou jasne dohodla aby kupila mne, lenže čo čakam, ona nikdy neplní čo slúbi, keby som nebola tehotná tak sa ma to snád ani tak nedotkne, som v podstate zvyknutá že ona svoje sluby nedodržiava. ale vždy ked si spomeniem taká zlost mnou lomcuje že až,

locko007
21. jún 2011

Teraz si uvedomujem, že je pravdivé príslovie, že najviac chlapovi ublíži žena - jeho matka.

mihouk
21. jún 2011

@locko007 No zase taky maldi nie ste 🙂 A co na to hovori tvoj MM? Snazi sa ti nutit mamickine myslienky, alebo je na tvojej strane a dvoveruje ti? U naz tiez svokra skusala cez MM, tak som na neho vybuchla, ze ked si on a ona nastuduje tolko o vyzive a vychove ako ja, tak vtedy som ochotna pristupit na debatu, ale dovtedy nech mi da pokoj a sklapla aj ona, lebo vie ze si urobim po svojom. No a ked ti maly prospieva, podla doktorky, tak nech sa ide vypchat pribinacikom 😝 Moja mama zo zaciatku sa ma snazila poucovat co robit a ked som jej povedala asi po roku, ze kukni na maleho, stale je zivy, takze asi robim nieco spravne, tak sa ukludnila.

locko007
21. jún 2011

@mihouk Praveže môj manžel sa mi zdá, že to hrá na dve strany. nechce byť zlý nikde. A niekedy príde s takými názormi, ako mi hovorí jeho mama. Lezie mi to celé na nervy, takéto sprosté reči by som ja nemusela ani riešiť.Keby to stopol hneď na začiatku.

mihouk
21. jún 2011

@locko007 Neboj, cas ukaze ze pravdu mas ty. Aj mne sa to potvrdilo. Zatial asi jednym uchodm dnu a druhym von, neznervoznuj sa, rob si po svojom a svokru nenechaj s malym osamote. Jaj o co by bol svet krajsi bez hlupakov 🙂 MM je mamickin milacik, asi tak ako ten moj, my mame vyhodu, ze sme daleko, takze nema na neho taky dosah, ale vzdy ked sme na SK, tak je to citit neuveritelne, ako sa snazi zo vsetkych sil a ona je ta co to mysli dobre, ved to poznas.

locko007
21. jún 2011

@mihouk júúúj,tak ty to máš super. My sme si kúpili byt asi 150 m od svokrovcov. 😢 . Veľmi dobre to poznám. "ja chcem len dobre, veď to je moje vnúča". A pritom si vymýšla problémy tam kde nie sú. Že je bledý, je pravda, ale vôbec nie že by sme s ním nechodili von. On je proste taký - modré očká a úplne bielučké vlásky. Ale že je maličký - uznajte samé 71 cm a 9050 g na 8 mesiacov?

mihouk
21. jún 2011

@locko007 Ved je uplne v pohode, to by si mala vidiet mojho synovceka, ked je s mojim krpcom, tak vyzera ako maly mravcek a to je medzi nimi iba 3 tyzdne. Nas Maxim je tiez bledy a pritom my obaja mame tmave valsy a moj tato len vykukne na slnko a je uplne cierny. Podla mna sa deticky ani nemaju opalovat. 150m to by som neprezila, mas moj velky obdiv.

adelaida33
21. jún 2011

Moja mama tvrdi, ze mala najlepsiu svokru - ak bolo treba pomohla a nemiesala sa medzi nich. Sranda na tom je, ze babka vedela len po madarsky a mama zas nerozumela po madarsky ani f. A oco? To je diplomat, mame prezieravo prekladal len to, co uznal za vhodne 😎. Z vlastnej skusenosti si myslim, ze vztahy so svokrovcami je najlepsie mat slusne a mile, ale s davkou odstupu, pre kazdy pripad... napr. ked to z ich str. zacne presahovat hranicu nasho sukromia. Moje vztahy so svokrovcami nie su horuce, snazim sa byt slusna, ale ich zvyky (ako vo filme Pasla kone na betone) a nazory sa s mojimi nezhoduju ani zdaleka. Hold, sme rozdielni s odlisnym pohladom na rodinu, deti, sukromie, volny cas, sposob zivota... a nic s tym nenarobim. Dakujem Bohu, ze byvame s muzom sami. Drzim prsty vsetkych "najhorsim" nevestam 😀

mihouk
21. jún 2011

@adelaida33 Zlaty tatko 🙂 🙂 🙂 🙂 Moja mama je tiez svokra a svagrina je v pohode, je pravda, ze niekedy sa miesa, ale na druhej strane sa jej da na rovinu povedat a pochopi, inak by k nim svagrina nechodievala tak casto. Moja svokra, aj ked si robim srandu, tak vsetko berie vazne a potom mi MM nadava, ze ci si neviem dat pozor na jazyk, no nie! 😝

adelaida33
21. jún 2011

@mihouk 🙂 🙂 🙂 Aj ja mavam pri svokre problem s jazykom, nie a nie si don zahryznut 😀 . Mne sa na tej mojej paci, ze pre nu je uveritelne a samozrejme, ze svokra jej dcery je strasne zla, ale ta moja svokra (teda ona) taka v "ziaaadnom" pripade nie je a nemoze byt... ved ona sa pytala svojej vlastnej dcery (svagrina je ok), ci je zla svokra a ona predsa vravela, ze nie. No musim uznat, ze "svoju" logiku to ma 😀 😀 😀

locko007
21. jún 2011

@adelaida33 To ako keby som čítala o mojej svokre a švagrine. Švagrina tiež nemala rada, keď sa jej svokra plietla do života a ona sama so svojou mamou (mojou svokrou) stále rozmýšlajú, čo ja robím zle a svokra mi to potom posúva.

mihouk
21. jún 2011

@adelaida33 Ja sa nechcem zastavat mojej mami ako svokry, len viem ze ked je treba a jej sa nepaci ako sa sprava k svojej manzelke, tak bratovi vycisti zaludok a ona je vzdy na strane svagrinej. Lebo moja svokra mojho MM nevola menom, ale synacik. Ja viem ze moja mati nie je idelana, ale priala by som si aspon polku z nej ako svokru, bolo by to lepsie.

adelaida33
21. jún 2011

@mihouk Veru, byva to niekedy dost tazke ☹ , ta moja aspon vola MM menom, nastastie, lebo synacik by som nestravila 😝 . Ale fiiiha, drzi s nevestou? Tak aj ja si prajem aspon polku z tvojej maminy ako svokru, tiez by to bolo lepsie 😉

adelaida33
21. jún 2011

@mihouk Inak aj moja mama je takou svokrou, tiez brata zdrbe a svagrinej sa zastava. Ja len niekedy rozmyslam, ako to vidi svagrina, ci tiez tak... 😕

locko007
21. jún 2011

Ja by som tiež radšej chcela mojich rodičov za svokrovcov. Keď švagriná bola chorá, tak môj otec, čo nevie decko ani prebaliť si ročnú neter o 1 poobede zobral a vrátili ju až večer o 7. Aby si švagriná mohla poležať, pospať. Takto to robili každý deň. A u nás je to tak, že švagriná nakazila môjho chlapca, skoro týždeň som nespala, čo mal horúčky a dusil sa a nakoniec som ochorela ja. A myslíte, že mi niekto pomohol, aby som si mohla trochu oddýchnuť? Tak akurát do hrobu.Po týždni choroby musí ísť von, samozrejme musím ísť ja, lebo nikto iný sa nenájde. Ešte chcú, aby som pre mňa tažkého chlapca zobrala na ruky aj so všetkými jeho vecičkami a prišla ich pozrieť, a pritom bývajú na 4 poschodí bez výťahu. A keď ich zavolám ja, že im bude lahšie prísť ku nám, tak neprídu. A potom majú blbé reči, že chlapca ani nevidia, že k nim vôbec nechodíme. A pritom oni si sedia doma na kávičke aj s dcérou a prvým vnukom.

locko007
21. jún 2011

A ešte toto. Svokrovci bývajú od nás 150 metrov. Môj malý má 8 mesiacov, za celý jeho život si ho na prechádzku vypýtali len jeden jediný krát.

mihouk
21. jún 2011

@adelaida33 chcem sa opytat, ci tvoj brat je starsi, lebo moj je a MM je mladsi, takze milacik. Len rozmyslam ci je to tym ze su mladsi zo surodencov. A my sme s mamou take, ze vzdy volavame svagrinej a nie bratovi, ved baby (normalne) sa vzdy lepsie dohodnu. 😀