Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

gergi7
29. nov 2009

tak to mas 😀

sofik
29. nov 2009

len dúfam, že ked budem znova v lc tak ju nebudem mat každý den na očiach 😠

iinuska
29. nov 2009

abetka, uplne si vystihla moje pocity.Ten balvan je dobry vyraz.....

nocomment
30. nov 2009

niesomdostdobra - ja keď idem s malou von a už som na ulici, vybehne k bránke a opýta sa ma, kam ideme. Ked plánujem zostať na ulici poviem, že meter dolava a meter doprava 😀 😀 /len pred ich dom/ a ked plánujem isť na prechádzku poviem, že von a ked dojdem, štiknem 😀 😀 , že sme už naspať. Všetko špehuje, no nervy.

iinuska
30. nov 2009

nocomment, u nas je to podobne, minule som vysla von, ze idem s malym na prechadzku a v tom sa zjavila, ze ide pozriet postu, lebo nieco dolezite caka.No neviem co take zena na dochodku 😠

nocomment
30. nov 2009

to aj svokra, do poštovej schránky nakúka aj večer o 17tej, raz som jej povedala, že pošta už chodila 😀 😀 😀 . iinuska .. asi čakajú letáky 😀 😀 😀

gergi7
30. nov 2009

aj ja som mala presne toto iste. Ked som vysla s malou na dvor, musela aj ona. Lebo prave vtedy mala najviac roboty vonku. Ked sme isli rano do obchodu, tak musela vzdy okomentovat, ze naco vlacim to dieta.
Najvacsi gol bol, ked mi nadirigovala kam mozem ist na prechadzku. Mohla som len odtial potial 😀 😀 😀 . Sprvu som sa to snazila preglgat. No dlho to nevydrzalo. Otvorila som si papulu a bolo po komentovani.
Aj teraz, ked idem s malou on, tak beha od okna oknu ako..... a smiruju ktorym smerom idem.
Najnovsie ma ob.iera, ze dieta taham von po nociach 🙄 . Zvykneme sa ist este poprechadzat o 17:00. Aspon mi vecer lepsie zaspi. No a to je zle. 😀 😀 😀 😀 😀

nocomment, my sme mali jednu postarku. No a ta doniesla postu aj v nedelu vecer o 19.00 😀

nocomment
1. dec 2009

gergi .. ked tak behá od okna k oknu - mohla by to aj efektívne využiť a utrieť prach na vnútornej parapete okna 😀 😀 Aj mne sa už stalo, že nás špehovala cez okno z chodby pri vchode a vie, že som ju uvidela, no mlčala som .. a ona sa tvárila ako nič, no trápne.
17.hodina je podla tvojej noc? mala si povedať, že spávať sa nechodí so sliepkami

Aj vaše svokry sú samá ochota? Mojej občas len svatožiara nad hlavu chýba 😀 😀 tak sa tvári. Pustím s ňou malú na ulicu, lebo veď ona samá ochota. Samozrejme, že malú vonku skontrolujem, a raz sa tak rozkrikovala na ňu, že čo robí, prečo ide tak rýchlo na bicykli, prečo behá, prečo ide do mláky .. chvilku som ju sledovala, no dlho sa to nedalo, tak som tiež zakročila. Rozkrikovala sa možno, aby ju videli, že je vonku 😀 A začala, že aký bol jej synček dobré dieťa a aj študent a príbehy .. no čo som mala povedať, jedine toto : tak to asi ja som vám ho pokazila 😀 😀.

Manžela večne vyprevádza a ked si on sadne do auta, sprevádza auto až na ulicu a potom pozerá za tým autom .. dojemná scéna 😀 😀 . A toto robí aj ked ideme všetci niekam, ale už som došla nato, prečo to takto robí .. asi chce mať istotu, že sme odišli. a potom .. minule som písala o tom, ako sa v našej kuchyni hrabala v kuchynskej linke a chladničke. Už otvorila dvere do izby, no plán som jej prekazila, kedže som bola doma. Včera ked som odchádzala do školky, urobila som "pascu" pri dverách našej izby. Vonku zase samá ochota - pozerala na ulicu, že idem preč. A ked sme sa vrátili, no nervy - ona bola v izbe 😠 😠 . Potom ked sme večerom išli do tesca, hovorím manželovi: pekne si urob postielku, možno bude exkurzia 😀 😀 😀 😀

csicsike
1. dec 2009

Ahoj nocoment,ako tak čítam tvoje ríspevky ako by si písala o mojej svokre.Aj ona chodí do našej izby ale už som všade dala na dvere zamky takže može kukať akurát do mojho zadku 😀 .Ja som ju poslala do teplích krajov,teraz som ta najhoršia.Ale vibec ma to nezaujíma lebo ju nenavidím.
Moja vždy robila to že hladkala každe rano nohy mojho manžela,alebo ked mal malí 2 rokov spal zvlásť v detkej izbe a ked sa zobudil v noci /ona nožno sedela na schodoch aby ho počula/vybehla a zobrala mi malého.Po druhom pokuse som jej povedala nech takéto veci nerobý lebo na to doplatí.Ale je strašne tvrdo hlavá a na dalšiu noc to zasa opakovala,ale som ju počula tak som vybehla lebo malí strašne plakal a kričal že chce mamu.Ona mu to vravela že mama ťa nemá rada a teraz ideš k babke.Tak som vybehla vytrhla som malého z ruky a zabuchla dvere.Na druhy den som presťahovala postielku do našej izby 😀 .Od tej doby deti ju volaju že ,,Teta,,Ona stoho šalie 😀 😀 😀

depecko
1. dec 2009

nocomment-aj ja mám svokru,samá ochota.Svätožiaru nad hlavou aj má.Úslužná až hrôza. A falošná.Predomnou hovorí inak,pred manželom inak.Čo je taká blbá že si myslí že si to nepovieme???Konečne sa aj MM otvorili oči,trvalo to 5 rokov kým sa zobudil a zbadal aký falošný sú jeho rodičia... 😔

sofik
1. dec 2009

to asi každá svokra je samá ochota 🙂 a faloš 🙂

gergi ja som takto tiež chodila vonku s malou ale moja naštastie bola ticho a nevadilo jej to, sama ma vyhánala asi chcela mat klud 😀

ale naštastie mi do izby nechodila 😉 ale spravila jednu vec a to ma totálne naštvala. Ked som bola nedávno u nich po veci na zimu tak som si všimla že chýba sveter ktorý dostala od jej dcérky malá na Vianoce. To je drzost vziat vec ktorú najprv darujú ale že ju vzali jej a nie mne, čo ona im spravila. Odvtedy u mna odidve skončili a tiež verím že sa mi už hrabe v skriniach. 😠

nocomment
1. dec 2009

no hej, o ich faloši radšej mlčím, škoda o tom hovoriť .. viete o čo ide.
baby, iste poznáte tie výpredaje, občas sa dajú kúpiť celkom fajn vecičky, tak raz to ešte v lete, som na jeden taký išla a svokra, samá ochota, že ide aj ona. Káááámoška chcela byť 😀 😀 Ved čo, ok.
Celý čas chodila za mnou - no už mi to bolo smiešne, dotkla som sa niečo-pozrela to a dala som to naspať, a ona to opakovala po mne. Všetko okomentovala. Nakúpila som malej pár vecí na leto. Išli sme okolo nohavičiek - bombarďáky pozerať hádam nebudem, tak naschvál som pozerala tangáče 😀 😀 😀 /nohavičky v takýchto výpredajoch nekupujem/ .. a ona mi nato, že: no pekné 😀 😀 😀 . O kus dalej boli v balení po 3 ks celkom fajnové s čipkou, tak som si just jedno to balenie vzala. A ona si kúpila také isté 😀 😀 😀

nocomment
1. dec 2009

😠 došla mi povedať, že už je za chvilku 15:30 a mám ísť po malú do školky 😠 😠 no rozum sa mi zastavil skoro.

nocomment
1. dec 2009

asi chce dojsť na exkurziu 😀 😀 😀 utekám

gergi7
1. dec 2009

nocomment, ona si este aj vonkajsiu roletu vytiahne, aby nas videla kam ideme 😀 .
Bud rada, ze ti prisla oznamit cas 😉 . Len aby raz nebolo tak, ze ti ta Ochota malu donesie domov zo skolky pred 15:30 😅

sofik, zasnem nad tym. To ako k comu im bol ten sverik? Oni ho hadam darovali dalej, nejakej malej slecne.

Csicsike, ja som mala svokru po prichode z porodnice pravidelne kazde rano o 9:30 v izbe 😔 . S malou sme lezali v posteli a ona ako ...... stala nadomnou a cumela na nas. Vzdy prisla s hlupou hlaskou, ze pocula strasne plakat malu, tak sa ide pozriet, co jej je 🙄 . To bolo jedno ci rano o 7:00 alebo po polnoci .

sofik
1. dec 2009

gergi asi ho dali niekomu inému ako darček 😀 ale mne nechýba ja pre malú mám kopu vecí a krajších ako ten svetrík z Anglicka 😀

svokry sú fakt zvláštne stvorenia - im by mala patrit iná čast planéty 😀 😀 😀

nocomment
2. dec 2009

sofík .. aj ked nechýba, je to nepríjemné, že vzali ten svetrík. Na nejaký ostrov plný domorodcov - mohli by ich vychovávať 😀

gergi .. aj roletu vytiahne? tak to už aj okno môže umyť 😀 😀 .. no to musí mať inak zvedavú hlavu. Napr. my máme neskutočne zvedavú aj susedu. Ked sa na ulici v okoli niečo deje, ona večne akože vynáša smeti alebo vytrháva burinu z pomedzi tých pár kvetov čo tam má a uši ako radary má natrčené 😀 😀
To aj tak skoro ráno aj o polnoci vám vošla do izby? 😲 Svokrovci tiež mávali takú mániu, ale cez den, hlavne ked malá spala a ja som nebola v izbe. Samozrejme, že ju zobudili, a potom tvrdili, že už sedela alebo sa hrala, no isto..poznala som malej režim aj ich výhovorky.
V škôlke svokrovcom dcérku nedajú - mám to tak vybavené, nepodpísala som splnomocnenie. Proti takýmto "nečakaným" prekvapeniam som istená.

nocomment
2. dec 2009

depecko .. pekné, ale aspoň došiel nato, že si mala pravdu o nich, že sú falošní. Aj moji sú takí, boli chvíle a situácie, kedy ma to velmi trápilo, no už nato úplne kašlem. napr. kvôli nám vysávač do rúk nechytila, ale ked nahlásil ich druhý synček, že príde k nim, sa jej až z riťky parilo, tak upratovala. A samé ťuťu muťu. No to som bola rada, že sa venovala im a ja som mala svatý pokoj.

csicike - aj tvoja svokra tak strážila pred dverami ako svokra gergi? Takýchto SBSkárik je škoda, že svoj talent využívajú doma 😀 😀
Zarazilo ma, že čo hovorila tvojmu synovi, že mama ta nemá rada ? 😲 😲 😲 nemám slov. Strašné. Verím, že ťa to muselo nahnevať. Dobre si urobila, že si postielku dala k vám do izby.
Deti ju tak nazvali? 😀 😀 ako nato reaguje ona?

iinuska
2. dec 2009

mne moja svokra propmina jednu zenu z nejakej telenovely, ktora mala celu rodinu pod palcom, vsetko o vsetkych musela vediet, vsetkych riadila

csicsike
2. dec 2009

Ano nocoment,dosť ma to zarazilo,ale človek čo narobí.Moje dve najlatšie deti už ani nevedia že je to ich babka,lebo ja im to nehovorím a manžel taktiež nie.Dostala to preto lebo ma strašne urazila.Malí ju volaju teta a ju to strašne žere,ide sa stoho zblázniť.
Predstavte si dnes som mala jednu kamošku na navšteve,ukazala mi niečo na internete,celí čas sa premávala svokra pri schodisku aby más počula,ked odchádzala tak svokra vybehla a postavila sa na ulicu aby nás počula.Kamoška mi hovorí,,a čo svokra čaká na taxik,ja som jej na to že nie na taxik ale na somára lebo ona taxik nepozná iba polia a somárov. 😀 Na to sa otočila a odbehla donutra.
Nocoment ja sa snou vobec nebavím ani sa jej nezdravim.Ked sa stretneme na dvore tak odidem vedla nej ako vedla stromu alebo smetného koša 😀

janette4
2. dec 2009

csicsike, veľmi pekná odpoveď 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 rehním sa jak kôň.

nocomment, moja svokra tak vypeká,kvôli švagrinej,ktorá býva v tomto istom meste,len na druhom konci.keď sme k nim mali prísť my, v byte bordel jak v tanku.a raz tam bol manžel,keď sme sa ešte bavili,a svokra vypekala a chystala chlebíčky.manžel kuká a pýta sa,či sme na niečo zabudli,že veď sviatok už mala?a ona že,nič neni,iba Miška s Fedorkom príde.len aby sa z nich nepos....i.bodaj by aj nie,keď Fedorko môže peniaze lopatou prehadzovať. 😠

a ešte ma napadlo,v poslednej dobe na to akosi často myslím.Švagrininá kamarátka, aj moja,má dieťa a s jeho otcom nie sú zobraný.(aj tak dobre,lebo je to psychopat),svokra inšie vždy nemala,iba ako žijú,len tak,a že malý je po ňom a nie po nej a keď sa rozišli,že má pankharta a ako dopadla....a pod.drísty.ja som jej vtedy na toto povedala,že dopadla najlepšie ako mohla.má krásne zdravé dieťa,zbavila sa debila a je konečne šťastná a žije si po svojom.
ani nie rok na to,otehotnela jej dcérenka s chlapíkom,s ktorým žila, samozrejme sa nezobrali a myslím,že to ani nemajú v pláne,majú dieťa, ktoré má priezvisko po otcovi,krsného otca si dali jeho dobrého kamaráta(ale je to olympionik,má prachy 😝 ),teraz už to neni hanba? 😒

janette4
2. dec 2009

a dneska sme sa stretli v obchode,kde robí,malého si všimla až na nejaký 3tí raz,ako okolo nás prešla,aj to v prvom momente nevedela,že je to on,prihovorila sa mu,ako každému decku,až keď som zdvihla hlavu na ňu aj aj,povedala mu,že ako dlho ho nevidela.prvé,čo am anpadlo povedať,že a koho je to chyba,ale nebudem si na kravu hubu drať.a vyzvedala,čo má Matúško rád(akože na Mikukláša),aké čokoládky a tak.minulý rok sme jej čokoládu zakázali,tak mu kúpila jednu kašičku.tak som jej povedala,že on na sladké neni,čokolády neľúbi, ovocie-citrusy má zakázané od dr.,orechy takisto.nech si len tú prázdnu hlavu trocha zahreje rozmýšľaním. 😝

gergi7
2. dec 2009

nocomment, to s tou roletou som myslela vazne 😀 . Ona zase nebeha popred dom, ale vsetko smiruje z dvora 😀 , sa idem uliat, ked vidim ako beha z jednej strany na druhu, aby ju nik z ulice nevidel.
Nemala som nic radsej , ako ked som prisla vecer od nasich. Vedela som presne, co bude. Ona sedela v ich izbe pri otvoreny dverach. A kolko prekvapenia bolo, ked nas zbadala 🙄 . zacala sa dorabat, maznat a ze aby som jej dala malu. Z mojej strany bola uplna ignoracia . od nasich som chodila vzdy o 19:00 a kym som prisla, tak sa zatial nachystala a cakala . Potom som zacala chodit o 10 min skor 😀 . Ja som bola uz hore u nas a ona tesne pred 19.00 doletela do izby a cakala, kedy pridem 😀 😀 😀
Po izbe mi behla normalne. vletela dnu.zakazdym s tym, ze prisla skontrolovat ake je teplo. Do kotla nakladala ako nenormalne, v izbe som mala aj 28 stupnov. kriskrtila som radiatory a hend bolo menej. Ale prisla s tym, ze idem pozriet malu ako spi.
Svokrov chodil suverenne. Bud prisiel vecer pred 22 ponosit malu. ale rano o 7,ked som isla na wc 😠

A teraz mam pokoj 😵 . Som rada, ze je to uz za mnou. Kupili sme si dom. Spravime v nom aspin zakladne veci , co potrebujeme a DOVIDENIA 🙂

gergi7
2. dec 2009

janette, tak svokra kupuje malej same hryzadielka aj napriek tomu, ze ma uz 14 mesiacov a 16 zubkov. Ja to uz ani nerozbalujem 🙄

janka5861
2. dec 2009

Ja som moju svokru nevidela rok a dva roky som u nej nebola 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 O 😀 D 😀 P 😀 O 😀 R 😀 U 😀 C 😀 A 😀 M.

janka5861
2. dec 2009

ona by sa chcela so mnou aj stretnut,ale ma taku malu mozgovu kapacitu....ze nedokaze pochopit to ,ze ja o stretnutie s nou nestojim. keby sa snou stretnem ,tak jej asi z chuti nadam. naposledy ked som ju videla tak som jej povedala

janka5861
2. dec 2009

co si o nej myslim ,ako na nas kasle a hlavne na maleho a aj syna ...potom plakala muzovi ,ale ten ju poslal tam odkial prisla domov. som nedopisala tak este pokracujem ....

nocomment
2. dec 2009

csicsike .. ty si jej teda dala 😀 😀 😀 smejem sa 😀 😀

gergi .. odkladaj pre ďalšie, alebo jej ich daruj, ked sa s nou nebude chcieť ani protéza kamarátiť 😀 😀
Dobre to má vymyslené, načo by išla von na zimu, ked z vnútra má možno lepší výhlad. Na vianoce jej kúpte detský dalekohlad 😀 😀

nocomment
2. dec 2009

janette .. máš to podobné ako ja. Ked sa ohlási na návštevu jej nevestička s rodinkou, pre svokrovcov je to sviatok. Trošku ich aj chápem, lebo nebývajú daleko, ale ťaží sa im prísť sem, takže sa tešia. Keby k nim chodil môj manžel max. 3 krát do roka, my by sme boli zlí, ale im nič nepovedia. Samozrejme, svokra behá s vysávačom /ona vysáva na vianoce, velkú noc a ked príde návšteva/, varí, pečie .. vlastne čo sa stažujem, nám v nedelu tiež napiekla 😀 😀 😀 😀 - kuk str. 10 a môj príspevok z 29. novembra .
Asi to je tak, že my sme tie menej oblúbené, ale je dobre, že sa snažíme vačšinu toho s humorom. Nie vždy sa to dá, no .. čo už.

Mali by sme tým našim svokrám a svokrom dohodnút nejaké stretko 😀 😀 😀 vlastne to by sa nám štikútalo od nevidím do nevidím.

nocomment
2. dec 2009

gergi .. také, aby mi tak ako tebe promenádovali v izbe kedy oni chcú, to by som asi nezvládla. Aj keď je to ich dom, no súkromie je súkromnie, ale ved tvoji to slovo nepoznajú ..
Ked vám tak zakúri, povedz jej, že plavky už máš schované 😀 😀 😀

janka .. vidíš o aké zážitky prichádzaš, že sa s nou nechceš stretnúť 😀 . Iste máš nato dôvod, ale ked sa s tebou chce stretnúť aspon vieš, že na teba myslí 😀