Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nocomment
2. dec 2009

janette .. môj manžel sa tak velmi tešil, ked sa švagrovcom narodilo dieťa, že bude krstný, švagor našu dcérku krstil, tak sa patrilo, aby aj on volal svojho brata naspať za krstného. No švagriná to sfúkla, lebo volali jej kamarátku s manželom. Odôvodnili to tým, že nechodíme každú nedeľu do kostola. Bolo mi ľúto manžela, lebo ten na svoj vek bol sklamaný ako malé dieťa.
Vtedy som povedala, že už ich vidím ako budú každú nedeľu v kostole oni. Samozrejme nie sú.

sofik
3. dec 2009

baby tak ja zíram aké sú niektoré svokry fakt mrchy a hlupane 😠

janette4
3. dec 2009

nocomment,my sme vedeli,že za krstných nepôjdeme,lebo sme moc "chudobný" na ich pomery.pritom šagriná má ešte sestru a brata okrem môjho múža,takže si mala z koho vybrať.akurát som minulý týždeň manželovi hovorila,ako som trúba naivná,lebo som sa tešila,že keď sa im bábo narodí,že sa budeme viac stretávať, pomáhať si,deti sa budú spolu hrávať,vyrastať spolu,veď je medzi nimi len ročný rozdiel,čo sa o pár rokov úplne stratí.ale už keď sa malá narodila a pýtali sme sa,kedy by sme mohli prísť,bolo nám povedané,že oni 6týždňov nikoho neprijímajú.a potom keď začala chodiť von,furt sa sťažovala,že každý jej kuká do kočíka a musí malú stále niekomu ukazovať,že tí ľudia nie sú normálny.doma som skonštatovala,že normálny nie sú oni,veď podľa mňa je normálne,že si zvedavá na bábo,keď sa narodí tvojej kamarátke,nie?povedala som,nech si ju doma dajú do zlatej klietky,alebo nech sa odsťahujú na Mars,to majú istejšie,že ich nikto nebude otravovať.
Ona má dokonca stále vypnuté zvonenie na mobile aj zvonec pri bráne,takže keď sa chceme aj zastaviť,keď ideme na prechádzke okolo,nemáme šancu.ked sme sa jej pýtali,prečo má všetko povypínané,vraj aby ich nikto neotravoval. 😝

csicsike
3. dec 2009

Ahojte,prepačte že sa zasa miešam do vášho rozhovoru ale toto vám musím povedať.
Dnes poobede deti spali a k svokre došla jedna pani/jej známa/ a s jednym pánom z realitky lebo predávame dom.Pán sa jej píta prečo chce dom predať a ona hovorí že moj manžel ju stále byje a ona je týraná,aj ja ju stále mučím.Chudák mojmanžel,celí tyžden nie je doma,ked príde iba o 10 večer a ona také klame že ju každy den dobyje.Ona o 10 večer už spí a ked ona do nás nezačne tak mi ju obídeme.Taka hnusoba,fuj 😠
Potom nás začala ohovárať že máme 4deti že nech sa hambíme lebo vdnašnej dobe tolko detí nemaju.Ona nechcela ani mojho manžela lebo mala dceru ktora jej vybehla na cestu ked mala 8 a zrazilo ju auto a moj manžel je iba náhoda.
Ohovárala nás jedna radosť,fuj tá špina jedna 😠 Ja ju raz zaškrtím tu klebetnicu.Aspon keby to bola pravda ale všetko je klamstvo.

nocomment
3. dec 2009

janette .. čoby nie "chudobní" .. keď rodinu vážila peniazmi. Iste nepochopila o čom krstní rodičia sú ..
😲 z tvojho príspevku usudzujem, že jediná normálna je len ona 😀 😀 ešte aj zvonček na bráne má vypnutý 😀 😀 . To by ju tolko ľudí otravovalo?
U nás je taký zvyk, že ked sa narodí dieťa, otec nosí po rodine "radostník" - fľašu alkoholu.
Dcérku prišla pozrieť najbližšia rodina aj známi - volá sa to "nosenie do kúta" . Doniesli zákusky a malá dostala oblečenie aj pár darčekov. Malú pozreli, trošku ťuťu-muťu pri nej a potom posedenie v obývačke.
Ked už bola pokrstená, chodila som s nou tiež na prechádzky a ludia, s ktorými som sa cestou rozprávala nakukli do kočíka .. ved každá matka sa chce pochváliť svojím dieťatkom a nie schovávať ju pred svetom.
Neboj, ona ešte bude v budúcnosti klopať na tvoje dvere.

nocomment
3. dec 2009

csicsike .. to je teda riadna fúria 😠 😠 😠 😠 .. normálne mi tvoj príspevok vyrazil dych.
Tak ona má skôr psychický problém, s tým čo sa stalo jej dcérke. Iste sa tým nezmierila. Chápem, že je to rana pre každého rodiča, či už dieťa vážne ochorie, prekoná vážny úraz alebo to najhoršie /prežiť smrť svojho dieťaťa/. A to, že syna neplánovala a také reči o vás si vymýšla - alebo chcela velmi upútať na seba pozornosť alebo ľútosť. Ked sa rozhodla dom predať, nemusí povedať dôvod, prečo ho predáva. Ale vymyslieť si takéto dôvody ..

csicsike
3. dec 2009

No aj mna celkom šokovala,najradšej by som knej zbehla a poriedne vymlátila ako to klame o nás aby potom mohla rozprávať prandu.Manželom sme rozprávali a povedala som mu to,celkom bol šokovany.A ešte to nejhoršie a pre jej radosť od pondelka manžel nemá prácu,ked sa to dozvie celá bude bez seba. 😔

janette4
3. dec 2009

nocomment, samozrejme,že nepochopila.aj u nás sa tak robí.malý,keď sa narodil,tiež prišli skoro všetci z rodiny pozrieť hneď prvý týždeň,kamarátky až neskôr,že aby bolo najprv rodina.ja som tiež chodila s kočíkom hrdá jak pávica a išli mi slzy do očí od hrdosti,keď mi niekto pozrel do kočíka a povedal,že mám krásne bábo.to asi každá mama.

csicsike, to snáď nie!!!!!ako môže byť spokojná,že jej synovi a jeho rodine sa nedarí.veď tým pádom budú ukrátené aj jej vnúčence o ten príjem,a nebudete si môcť dovoliť ani to,čo doteraz.
a asi by ste ju mali preplesknúť, nech už má dôvod takto na vás kydať 😒

csicsike
4. dec 2009

Janette ona sa teší našmu nešťastiu,manžel je sukromník a závidela nám všetko.Ona nikdy nebola s rodinou na dovolenke a mi sme tento rok išly najprv na balaton,do chorvatska a potom na lipt.maru.Ona sa stoho zbláznila.Teraz sa može tešiť.Vždy vravela mojim rodičom že nám praje aby manžel stratil prácu,aby sme vyskušali aké je to ked si nevieme dovoliť všetko.Ale aj ja jej prajem to najhoršie. ☹

sofik
4. dec 2009

csicsike ako može byt taká neprajná - vlastnému dietatu, to je všetko len závist z jej strany. Tak to máš fakt ku.vu svokru 😠

csicsike
4. dec 2009

To si presne vystihla sofík,a poriadnu.Ked sa nam narodil prvy syn mal okolo 1 roka tak sme chcely isť s manželom byciklovať sa,bolo krásne,nebola horučava ale príjemne počasie.Nedala som na malého čiapku lebo by sa spotil.Svokra zbadala že ideme von vybehla a začala na nás nadávať že sme debili,že nech okamžite ideme donutra s malým.Manžel jej na to povedal že nech sa nestará do nás je to naše dieťa,ona mu povedala iba jedno,zdochni čím skor.Je to strašne zlomiselná ženská.Jej svokra ležala v nemocnici a tak mi ju prekliala že na druhy den zomrela.Manžel bol zničeny lebo babku miloval,a iba pred rokom som mu povedala že ako ju prekliala moja svokra.

nocomment
4. dec 2009

csicsike .. 😲 to až tak? Ona asi nemá hraníc .. musíš to mať neskutočne ťažké, hlavne, že manžel stojí pri tebe a aj ked vás takto svokra ničí, obdivujem ťa, že máš nato nervy .. kolko rokov u nej bývate?
Mohla by sa tešiť, že má rodinu - syna, nevestu a krásne vnúčatá - no po takýchto jej ťahoch, verím, že ti je cudzia a aj deťom.

leka323
4. dec 2009

Csicsike, a keď chce predať dom, kde budete bývať? A ona? Čo vlastne plánuje? Ja svokru nemám, mne žerie nervy svokor, a tiež už mi párkrát vynadal, ale aj ja jemu, zo začiatku som bola ticho, ale teraz sa nedám. Raz mi vykričal, že ho ich prišla okradnúť o peniaze, odkedy som prišla, že mu dvíham tlak..... Lebo si robím veci podľa seba, stačí, že preložím skriňu na druhú stranu, už je zle. Ďeťom kupuje samé sladkosti, ktoré hneď odložím, a keď im dávam ovocie a zeleninu, pozerá, akoby som im dávala jed. Ja už som si tiež užila za 10 rokov dosť.

csicsike
4. dec 2009

Moj manžel nakolko zomrel jeho otec/chvala bohu/dedí po otcovy štvrtinu z domu a pozemkov,ale povedal manžel že ked jej neda xx čiastku niečo viac ako štvrtina tak nepodpíše papiere.Predáva to už 2 rokov ale iba 3 zaujemcovia tu boli,chce za tuto chatrč strašné peniaze a za to už postavíš dom a kupiš aj pozemok.S tej sumi si kupime nejaky dom, a ona ?Nech skape kde je,vraj chce kupiť byt v centre.Už sa okolo nej objavily aj neznáma rodina ktoru sme v živote nevideli. 😀 čo plánuje to neviem,ale mohla by sa vysťahovať do cintorína,su tam volné miesta 😀
Skvokor ten je na dobro mieste kde je,aj ten bol jetem SS-áK

janette4
4. dec 2009

fúúúúha csicsike, tak to by som ju asi lopatou praštila minimálne.tak takáto osoba patrí na psychiatriu alebo na cintorín.máš aj môj obdiv

nocomment
4. dec 2009

leka .. s posúvaním nábytku je to rovnako aj tu. Ked manžel vyhodil prvú ich "novú skrinu za 1000 sk " - taký cirkus urobil svokor, no neskutočné. A keď sme skladali náš nábytok alebo manžel vŕtal niečo, hotová tretia svetová - prečo búchame a načo nám ten nábytok je ..
Mysleli si, že ja som zvedáva na ich starodávny /vyše 30 ročný/ nábytok. Manžel im povedal, že to nechceme a konal. Máme 2 izby, jedna je kuchyňa + jedálenský kútik a tu máme aj PC stolík a druhú telku. Druhá izba je spálňa, detská a obývačka dokopy.
Prežila som si tiež toho dosť, bývame tu 4 roky, no vzalo mi to 12 rokov môjho života.
Ked sme chceli odísť, že si nájdeme byt, svokra vyplakávala manželovi, že čo bude rodú robiť sami, že ho stratia 😠 horor. A on im nato naletel a mna roky tahal za nos, že si nájdeme vlastné bývanie.

csicsike
4. dec 2009

nocomment presne aj u nás je to tak.Chcela som si zaviesť vodu do jednej izby a tam si spraviť kuchinu a ona povedala že kuchina je dole a nedovolí mi aby som tu vrtala a robyla rekonštrukciu.Tak som nič nespravila ale kuchinu mám hore a riad umyvam v kupelni.Mi mame 3 izby,detsku,obyvačka s kuchinou a spálnu.Ale po jej voli sme nespravily.
Rodičia mi dali peniaze aby som kupila nabytok,tak som pokupovala všetko.A dnes mi vykrikuje že všetko čo je hore to patrí jej,ale okrem dvery tu nemá nič ta krava.Nedala nám ani korunu.
Janette dakujem,aj ja som rozmíšlala nad tou lopatou ale radšej by som snou jamu vykopala a zahrabala by som ju tam 😀

leka323
4. dec 2009

tiež chcel, aby sme v spálni mali ich nábytok, načo novú spálňu, veď ich skrine sú nádherné. /35 ročné/ hnus, otras. Nemôžem vymeniť ani starú kuchyňu za novú, lebo to nadobudol on s manželkou, nič to, že sa rozpadáva. Tak som ju oblepila s novými tapetami, aby vyzerala ako tak, ale to ste mali vidieť tú jeho zlosť. Dali sme do pivnice staré stoličky, dva stoly, vybral to a dal si do svojej izby. Má to tam jak v múzeu. Ale že mu žehlím, varím, periem, upracem izbu, lebo nemôžem pozerať na ten bordel.... tak to nič. My sme s manželom stále tí zlí......

csicsike
4. dec 2009

Leka netrap sa aj ja som presne tak,muzeum aj u nás funguje a aj to že sme tí najhorší ale to si neuvedomuje že ked bude nevladna lebo už pomali ma 70 tak sa o nu nikto nebude starať lebo ja ju nakopem do tej starej p.če.

leka323
4. dec 2009

Šak to, že teraz vyskakujú, ale... raz to príde, že budú potrebovať pomoc. A si hovorím, že keď budem mať raz nevesty, lebo mám dvoch chlapcov, nebudem sa starať, nech si budú robiť čo chcú, po svojom. 🙂 🙂 🙂

csicsike
4. dec 2009

Presne tak,aj ja mam dvoch synov a dve dcery ale určite sa nebudem do nich starať,nech si idu po svojom.Ked chcu nabytok nech si ho kupia alebo hoci čo iné,ved nie?Odomna pomoc nedostane moja,to može aj po štyroch liesť.

hela537
4. dec 2009

Ach tie svokry : Ja som za nevestu už 25 rokov a nie je to vždy ružove ,ale ešte som sa zo svokrovcami nepohádala klop klop ani sama neviem ako mi to ubehlo tolerujeme sa navzájom a ide to ,aj ja mám občas na svokru nervy ale otočím sa a idem po svojom a tak ma prejde zlosť. Už aj ja som svokra a môj zať ma nemôže ani cítiť aspoň si to myslím lebo je to rok ako sa mladý zobrali bez nás a ešte u nás nebol a ja si v duchu stále hovorím že aj on bude mať ráz deti a uvydí ako to v živote chodí .Prajem všetkým nevestám veľa trpezlivosti a porozumenie zo svojími svokrami .

sofik
4. dec 2009

hela dnes sú vztahy malokedy ideálne 😒

baby ja vás obdivujem, ja som u svojej vydržala asi rok a šla som radšej preč 😉 ale ked nie sú iné možnosti tak to každá musí vydržat ☹ a trpiet 😉

iinuska
4. dec 2009

sofik, tak ja som prave jedna z tych, co inu moznost nemala a ani nema.Moji rodicia byvaju v 3 izbovom byte este aj s braskom. svokor umrel a svokra ostala sama vo velkom rodinnom dome.Peniaze na novy byt neboli ked sme sa brali, tak jedina moznost bola ostat byvat u svokry a prerobit si. To vyjde stale lacnejsie.A tak som tam, kde som...

nocomment
4. dec 2009

csicsike .. ja to mám tak isto! Tú jednu izbu, čo máme ako kuchyňu - tiež tam nemáme vodu a zaviesť? Raz rozprávali, že budúci rok a na jar, ... prešli 4 jari a nič. Kdeby oni čosi búrali, veď raz som iba klinec zatĺkala do steny, a už svokor kričal, že kto to búcha, ved sa prevalí stena . Viem, že to len boli rečičky, takže celé tie roky riad aj ja umývam vo kúpelni, buď v umývadle alebo v malej vaničke .. videli to neraz.

lelka .. s tebou zase to mám rovnaké s kuchynskou linkou, takú "krásu" nedovolia vyhodiť a som ju trošku skrášlila.
Tu majú tiež múzeum v garáži a v spálni /nechodím tam/. Vraj sa to všetko zíjde a neverili by ste, čo všetko schovávajú. Horor.

nocomment
4. dec 2009

hela .. ja mám trpezlivosti až až. Raz však aj ten pohár trpezlivosti pretečie.
Máš to teda aj ty, ako svokra, ťažké so zaťom. Dlho plánovali svadbu? Alebo len narýchlo a nevolali nikoho, len svedkov? Aj také sa stáva, počula som od maminy o jednej pani, ktorej sa takto syn oženil, nikto nič nevedel, išli a vzali sa. No s rodičmi z oboch strán sú v pohode, ušetrili peniaze a stavajú dom.
No jeho matku to dodnes mrzí, že sa takto zachovali a nevolali aspoň ich, rodičov.

janette4
6. dec 2009

nocomment,aj moja kamarátka takto spravila,išli,zobrali sa,len s dvomi svedkami a cez víkend pozvali rodičov na obed a oznámili im to.
Moji kedysi tiež hovorili,že aby sme to tak spravili,svokra samozrejme tiež,ale tá z iných dôvodov 😝 😝 😝 ,ale mamina by to nakoniec aj tak neprežila,keby som tak spravila.keď sme sa brali,bola hrozne hrdá aj rada,že tam boli.

nocomment
7. dec 2009

Mať na svojej svadbe svojich rodičov, pre mňa boli oni a moji súrodenci tí najdôležitejší hostia.

Iste viete aj vy z vášho okolia o prípadoch - mladých ľuďoch, ktorí by dali aj srdce zato, keby mohli mať na sobáši svojich rodičov. No osud k nim bol krutý a ako nevesta a ženích sa im išli "ukázať" vo svadobnom na cintorín. /ved aj minule v Modrom z neba bol pekný príbeh/ . To je už to najsmutnejšie v živote človeka.
Každá máme svoje problémy, buď s manželom alebo svokrovcami /v podstate to sú cudzia krv/ .. ja si svojich rodičov nadovšetko vážim, hoci sú už druhí najdôležitejší ľudia v mojom živote, prvé miesto patrí mojej dcérke.

katica06
7. dec 2009

Je to tak, aj ja si niekedy prajem aby moja svokra bola vyhnaná niekam na Mars, ale cintorín to nie, predsa je to len matka môjho milovaného manžela...
časť činov mojej katastrofálnej svokry som písala na fórum- " Svokry... "

Kamarátke sa stalo, že sa mu svokor obesil, našli ho v utorok 5 dní pred jej svadbou na vlastnej povale. Svokra jej zomrela asi 3 roky pred tým, oni šli tiež na cintorín...

leka323
7. dec 2009

Ja som svoju svokru nepoznala, pred 10-timi rokmi sa obesila. Manžel to dáva za vinu z časti aj ocovi, môjmu slávnemu svokrovi, s ktorým je na nevydržanie. Suseda mi rozprávala, ako ku nej chodila svokra sa často vyplakať, sťažovala sa na svojho muža. Nikdy jej nevenoval pozornosť, čo navarila nejedol, uvaril si klobásu.... A nič len kolegyňa sem, kolegyňa tam.... Strašne slizký, neprejde okolo ženy, aby neutrúsil nejakú hlúpu poznámku, ani na ruke nespočítam, koľko ľudí sa mu vyhýba. Zdravá strava- čo je to??? A tak to aj vyzerá: cukrovka, infakrt, psoriáza, cholesterol, urologické problémy, neurolog., .... nestíha na záchod.... ☹ ☹ ☹ nikdy si na neho nezvyknem, nezabudnem čo mi všetko už povykrikoval... proste cudzí človek, aj keď bývame v jednom dome.