Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
27. sep 2011

@mamkakatka tak to ta obdivujem, ja by som takto kludna nebola a co vlastne na to povedala svokra, dufam ze sa aspon stiahla a neotravovala.

mamkakatka
27. sep 2011

@mihouk so svokrou som sa nerozpravala dva mesiace, potom dosiel svokor, ze sme pozvany na obed k nim domov, povedal, ze vie, ze mama urobila velku chybu, ale ze takto to nemoze dalej fungovat a co sa stalo sa stalo a mama to lutuje ....ja som mu nato skocila a prisla som k nim ako prva, bavila sa somnou ako keby sa nic nestalo, pol roka bol pokoj, svokra sa spravala slusne a potom jej opet preplo a kolotoc zacal odznova....a kedze som dennodenne riesila potrhlu svokru nemala som chut natahovat sa so skolkou a robit si aj tam zlu krv. Bola som rada, ze dcerka je OK.

mamkakatka
27. sep 2011

Ale jedno som svojej ex svokre zavidela, ona nikdy nepoznala, co je to mat svokru ( svokrovi mama umrela, ked bol este malainky ) ... preco ja?? 😢 😢 😢

halienka
27. sep 2011

@mamkakatka 😀 no môžeš si byť istá, že nie si sama čo má svokru 😀 a teda ako to tu tak čítam, tak by sa pomaly dal napísať manuál, že aké ťahy tie svokry majú a čo by na ne mohlo zabrať. Fakt kopec takých spoločných ťahov majú, ako napr. odomykanie si bez opýtania, vytŕhanie vnúčat z rúk (v horšom prípade unášanie), staranie sa do toho do čoho ju nič atď. Bože, no dúfam, že mne tak neprepne keď budem mať vnúčence 😀

mamkakatka
27. sep 2011

@halienka ja napisem o tej svojej bestseller, predam ho za tazke prachy a potom, ked sa zo mna stane svokra, zacnem cestovat, aby sa mi nestalo, ze sa mi jedneho dna prepne blikatko v hlave 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halienka
27. sep 2011

@mamkakatka no my máme našťastie dcéry, horšie to je vždy v tom prípade že mužova mama - neviem či tie mamy tých synáčkov nejako nevedia rozdýchať, že už nie sú len ich alebo o čo im ide 😀 ale teda máloktorá sa vydarí 😀 aj tu v okolí počúvam kadejaké hlášky veru, čo pozvádzajú 😀 veru na knihu by to bolo aj u mňa a to jej tak prepínalo len niečo vyše roka 😀

adinkag
28. sep 2011

@mamkakatka ja tam pravo vybrat malu len muzovi a mojmu otcovi a dam ju do takej skolky kde ona nikoho nepozna lebo to by dopadlo velmi zle keby nieco take urobila ....

locko007
5. okt 2011

No ja neviem, tie svokry chytajú po čase asi nejakú psychickú chorobu. Moja je celá nešťastná, keď nemôže s nami manipulovať. Veľmi sa obávam tejto soboty. Náš syn bude mať jeden rok. Aká výnimočná udalosť že? A moji svokrovci sa nám to snažia všemožne znepríjemniť. Synovi som prichystala krásnu oslavu u mojich rodičov na dedine v rodinnom dobe. Pozvala som tam najbližšiu rodinu (jeho starých rodičov, tety, uja a bratranca a sestrenicu), bude to asi 12 ľudí. Máme len 2 izbový byt, tak som sa rozhodla radšej u našich. A hlavne mi vyhovuje to, že naši už budú mať upratané, o malého sa mi postarajú a ja si môžem veselo variť a chystať. Keď som to svokre oznámila, tak už vtedy začala vyčítať, že to je strašne ďaleko (asi 15 km?), ako sa tam dostanú, keď pôjdu na aute tak si nemôžu ani vypiť, aby som to len pekne urobila doma. Rozumiete? Každú jednu oslavu narodenín, mením, dokonca našu svadbu, malého krstiny sme mali tu u nás v meste. Naši aj celá moja rodina bez slova vždy prišli. Samozrejme som nepolavila, o pár dní sa ukludnila. ALE zase sa našla iná zádrapka. Nepozvali sme svokrinu sestru. Vysvetlovali sme jej, že to bude oslava pre synovu najbližšiu rodinu (pritom manžel tú jej sestru nemá príliš v láske, ale to je vedlajšie). Tak viete čo? Ona ju normlne sama pozvala. Včera sa s nimi manžel kvôli tomu pohádal, že tam nechce vidieť nikoho navyše. A oni nato, že čo jej teraz majú asi povedať. Nakoniec dospeli k názoru, že na vine som len ja a môj manžel je po papučou. No veru obávam, sa že oslava nášho syna a vlastne aj oslava mojej 25-ky (lebo to oslavujeme spolu) sa zvrhne na jednu veľkú hádku.

dazdovka
5. okt 2011

@locko007 normalne malemu spravte dve oslavy, jednu u vasich a dalsiu u svokrovcov. My to tak mavame vzdy, teda ked sa oslavoval prvy rocik, jednu party mala bambula u nas s nasimi a o par dni, prisla svokra s dalsou tortou a celou rodinou z manzelovej strany. Nerob z toho dramu, spravte dve party, normalka...

locko007
5. okt 2011

@dazdovka My mávame všetky oslavy vždy všetci spolu. Len neviem, teraz keď majú jeden jediný raz ísť kúsok ďalej, tak sa idú zblázniť. Ja veru 2 oslavy robiť nebudem, len kvôli zhýčkanosti mojej svokry. Vieš, doteraz sme vždy len ustupovali, ale už toho mám dosť. A manžel je tiež z nich nešťastný, že ako sa zmenili.

sashabb
5. okt 2011

@dazdovka @locko007 no ja neviem prečo by sa mala prispôsobovať svokre. Sú to jej narodeniny a narodeniny jej syna, nech sa prispôsobí svokra. Ako nech sa na mňa nikto nehnevá, ale čo si to svokra vôbec dovoluje volať niekoho ďalšieho na ich oslavu? Už len z princípu by som neustúpila a už vôbec nerobila ďalšiu oslavu aby sa vyhovelo svokre. To by potom všetko museli robiť na 2x a načo je to dobré?

locko007
5. okt 2011

@sashabb No ty si mi to presne vytrla z úst. Keby mali napríklad problém s našimi a nechceli by sa s nimi stretnúť, tak by som nepovedala ani slovo. Ale oni medzi sebou vychádzajú dobre a naši budú len radi, keď ich zase uvidia. Ja som sa naozaj snažila, aby to bola super oslava, nakúpila som kadejaké detské ozdôbky, balóniky, objednala som zákusky, tortu a teraz to mám len kvôli svokre robiť 2krát.

dazdovka
5. okt 2011

@sashabb @locko007 aaha, takze v tejto teme je vyslovene nevhodne byt trosku chapavy aj k nenavidenej svokre... Odhliadnuc od toho, ze sme velka rodina a nam nerobi ziadny problem spravit niekolko oslav na viacerych miestach, lebo sa vidime radi aj so vzdialenejsou rodinou... tak si predstavte, ze mate staru mamu, ktora ma sestru, ktora vas ma rada a tiez s vami chce oslavit vase narodeniny. Je to tak nepochopitelne?
BTW oslavy - ked bude dieta rast, budu ta cakat narodeninove oslavy na etapy: party s kamaratmi dietata, s rodinnymi znamymi, s pribuznymi, so susedmi... na co je to dobre? Nam tie oslavy robia radost, my sme taki spolocenski ludia, nase dieta je oblubene medzi ostatnymi a ono tiez ma radost z toho, ked sa pripravuje zabava a aktivity pre kamaratov, vela sa foti, papaju zakusky, dostavaju darceky, kazdy ma rad darceky 🙂

jabadaba
5. okt 2011

@locko007 no vidim, ze to mas podobne ako u nas. Kedysi takto mavala s mojou mamou jej svokra, teda moja stara mama, ta bez svojej sestry a jej perepute nedala ani ranu, mama chudera musela pozyvat aj ju. No a v mojej rodinke zasa ja mam fasa svokru, ktora narusila dobre vztahy uz v zaciatkoch doslova lebo medved. A teraz to mame tak, ze ja ako blb musim robit oslavy narodenin svojho dietata dvojmo. No a caka ma to aj pri druhom. Lebo ved preco by si slusne dokazali v pohodke vypit kavicku, dat kolacik a spolu sa potesit so spolocnych vnucatok ked to mozme robit separe pre graciu z riadnej prdele. S prepacenim. Takze neboj, nie si sama ktora musi takto dvojmo lebo niekomu harasi. Co som sa ja naplakala a natrapila kvoli tej .....nenavidim ju tak, ze to ani nedokazem obcas skryvat. Och, tuto sobotu ideme k nim, asi vies ako sa tesim. 😀 Ty si trvaj na svojom, su to narodky tvojho dietata a mila svokra nema co organizovat. Urob tak ako Ti vyhovuje, ak im to prekaza, nemusia chodit. Aj to je riesenie. Ak sa vasi s tvojimi svokrovcami znesu tak si necin nasilie, sprav to naraz a tam kde tebe vyhovuje. Ja toto zial urobit nemozem, svokra bola sprosta k mojim rodicom, teraz su uz aj nasi nasrdeni a uz to dat dokopy nejde. Takze ja budem ako somar robit dvojo oslav asi do smrti. Tentokrat sa svokrovci ani neunuvali prist, doteraz negratulovali starsiemu k narodkam. Od jula, prosim pekne. Sak vraj nemali darcek! Ja viem velmi dobre kde je pes zakopany, svokra nemoze rozchodit, ze moji rodicia prisli gratulovat svojmu vnucatku, muz sa pochvalil aku skvelu tortu som robila a aka bola pohodicka. Ludia, ta normalne zvadla do telefonu, odtvedy je orazena a so mnou prehodi ledva par formalnych slov. Ide ju slak trafit od ziarlivosti, ze nasi oslavili, oni nie. No a ci je to problem? Strasne toto.

locko007
5. okt 2011

@dazdovka Aby si ma zle nepochopila, neberiem ti štýl, akým si ty s tvojou rodinou robíte oslavy. Ale my to máme úplne inak. Vždy sa všetko robilo spoločne. Prečo by som mala robiť jednu oslavu, kde príde celá rodina a potom ešte jednu kde bude len svokra, svokor a svokrina sestra. My si tiež na oslavy chodíme len v rámci tejto rodiny. Nás nikto nikam nepozýva. Maximálne sa všetci stretávame na svadbách, krstinách. Ale oslavy narodenín, menin si nechávame do kruhu najbližšej rodiny.

jabadaba
5. okt 2011

@sashabb presne tak, musim suhlasit. Je vrcholne nevychovane pozyvat ako pozvany host niekoho dalsieho na nieciu oslavu a este si podmienovat kde oslava ma byt. Ako host slusne prijmem pozvanie a prisposobim sa! Co su to za maniere? Ja obcas nevychadzam z udivu kde vobec podaktori ludia vyrastali, ci v mastali bez kontaktu so slusnostou alebo na Marse...Ja mam rovnako nevychovanu svokru, mamina svokra bola nevychovana detto. Skutocne zasnem obcas... Su iste zasady spravania sa, ktore nepustia a je na mieste ich respektovat. Ak ovsem nie sme z tej mastale, ze ano.

jabadaba
5. okt 2011

@locko007 pokial sa vasi so svokrovcami znesu, niet dovodu robit dve oslavy.

opicamartyna
5. okt 2011

no ženy, tak ja mám trošku iný problém, ale keby vas to zaujimalo tak sa vam zverím, pretože ma to aj trapy trošku. Ja som svoju "buducu" svokru ešte ani nevidela. S priatelom spolu byvame vyše roka a čakáme babo, chceme aj svadbu, len teraz nam to trošku fin. nevychadza. No a ta moja buduca svokra nejavý absolutne zaujem ani o mna,čo neni až take zle, ale vobec sa ani neopyta či je male v poriadku a kedy sa narodí. Priatelovi rodičia maju s nim trochu horší vztah, pretože bol už raz ženatý v kostole a rozviedol sa a kedže jeho mama je veriaca tak to nemože prekusnut, no ale parkrat u nich bol a povedal ako sa veci maju aj ich volal na navstevu, ale oni nic. Mne je to velmi luto, pretože mi to pripada neprirodzene, s mojou maminou mame velmi dobry vztah, pride 1-2 krat tyzdenne na navstevu,na chvilku 😀 vždy niečo donesie, proste pohoda pokecame požartujeme aj mama s priatelom si velmi rozumeju, aj my ideme k nej, proste chcela by som mat taky pekny vztah aj zo svokrovcami. Čo sa vam asi bude zdat divne, kedže všetky tu mate take hrozne svokry, nakoniec možno aj ona bude taka a potom budem lutovat 😀 ale skratka teraz mi to chyba.....no ale možno som len taka citliva ked som tehotna.....tak len tolko, držím vam palce

locko007
5. okt 2011

@jabadaba A povedz, či je to jednoduché robiť oslavy 2krát? Ja som jedenkrát ešte ako tehotná tak urobila, lebo ako som spomínala máme malý byt, takže ked nám tam príde 12 ludí, tak sa tu nedá hnúť. Jednu oslavu som urobila jednu sobotu, druhú o týždeň. Potom som to radšej začala robiť tak, že jedných som pozvala na 14. hodinu, ďalších na 17. a bolo. A teraz sme sa s mužom rozhodli, že budemem meniny oslavovať spolu, keďže je to len s odstupom 2-och týždňov.

jabadaba
5. okt 2011

@opicamartyna aj mna by to mrzelo. No tak to vam spolocne vztahy nezacinaju zrovna ruzovo. Jedna vec je, ze tvoj priatel uz raz zenaty bol a rozviedol sa, ale co s tym mas Ty? Mali by asi jeho rodicia respektovat, ze zacal novy zivot, s niekym inym. Ale co narobis? A vztah by ste poriesit mali, nemusite robit nakladnu svadbu. Ale pre iste veci by bolo fajn mat tieto veci na poriadku, ak sa teda planujete vziat. Ale to uz si musite poriesit vy dvaja. Mozno aj voci tomu maju jeho rodicia vyhrady, ze dieta na ceste a vy nic. Ale tak to neznamena, ze teba maju uplne prehliadat, najma ak im nosis vnucatko. No nic, netrap sa, pre n iektorych ludi sa neoplati. Zostava len dufat, ze si k tebe svokrovci budu hladat cestu.

sashabb
5. okt 2011

@dazdovka každý má svoj názor kľudne ho môžeš písať 😉 My robíme taktiež oslavu spolu, nevidím dôvod načo robiť zvlášť pre rodičov mojich a pre rodičov manžela? Veď aj tak robíme oslavu ďalšiu pre kamarátov a pod. čiže keď by som mala robiť skrz jedny narodeniny 5 alebo nieviem kolko osláv tak to radšej zruším celkom 😎

citujem: "tak si predstavte, ze mate staru mamu, ktora ma sestru, ktora vas ma rada a tiez s vami chce oslavit vase narodeniny."
toto je uplne niečo iné, ak by som mala v rodine takúto osobu tak ju zrejme zavolám sama. Tu šlo o to, že to urobila svokra poza ich chrbát a taktiež locko007 napísala, že ju manžel "nemusí" Tiež si nevolám na oslavy hostí, s ktorými si nemám čo povedať 😉

locko007
5. okt 2011

@opicamartyna Ja by som tiež rada mala dobrý vzťah so svokrovcami a aj som mala - volakedy. Možno sa tvoji svokrovci zmenia, keď sa bábo narodí. Veď je to predsa ich vnúča.

jabadaba
5. okt 2011

@locko007 no nie je. Je to ostara. Tak mi to robime len naozaj v najuzsom kruhu, cize moji rodicia, moj brat, ten je este bez rodiny a my s muzom a detickami. A potom svokrovci, svagorr s priatelkou a ich potomok. No ale je to otrava, takto mam zabrate casovo dva vikendy, jeden pre nasich, i ked oni su zlati, nikdy nic necakaju, ak je nejaky kolacik tak sa potesia a obycajne navstevu utnu po dvoch hodinkach. To svokrovci pridu na dva cele dni, cakaju prosim pekne obed, veceru, samo ze aj tortu! No a musim to teda robit takto separe. A je to otravne. A pride mi dost od veci robit dve torty so svieckami. Takze svokrovci uz mavaju obycajne smolu, ak sa dotrepu, sice torta je, ale jednoducha a bez sfukovania sviecok. No a co Ti budem hovorit, takto dopadli syncekove prve narodeniny - nasi zvlast, svokrovci zvlast, svokra dotrepala svoju tortu pre vnucika aj so svieckou, tu mame zvecnenu a moju prvotinu pre vlastneho synceka odfoten u nemame. A to som sa s nou babrala, robila ju s laskou, aj sviecocka bola, nasi sa tesili ako sa vydarila, no a holt, svokra musela mat dejchanek solo. Asi tak. 😖

opicamartyna
5. okt 2011

@jabadaba no mne stale priatel hovori ze zo slusnosti by sme tam mali ist na navstevu my ako prvi, ale mne sa to nezda ako dobry napad, možno nas poženu metlou, že žijeme v hriechu 😉 a to by som nezniesla, a ked sme planovali svadbu tiež chcem aby prišli, ale ako možu ist ked ani nevedia ako vyzeram? čudné ale tak dufam že sa to vyjasní, škoda že byvaju vo vedlajšom meste, to nehrozí ani náhodné stretnutie 😀

jabadaba
5. okt 2011

@opicamartyna a priatel Ta vlastne ani este nepredstavil? Ci snad nie su jeho rodicia nastvani aj pre toto. Asi by som tam zasla byt tebou, dohodnite navstevu a potom uvidis aki su, ako sa spravaju a ci su k tebe slusni. Podla toho sa budes vediet lepsie zariadit ako teraz, ked vlastne ani netusis ktora bije. Skus si to premysliet takto a pripadne tu navstevu zoznamovaciu absolvovat. Ci ten tvoj priatel nespravil tak trosku chybu ked Ta na uvod vasho vztahu nepredstavil...

opicamartyna
5. okt 2011

@jabadaba no nepredstavil 😀 viem ze je to chyba, ale ako hovorím, oni spolu ani nekomunikovali, a za ten rok čo sme spolu tam bol asi 4 krat a jak sa mam priznat sa ich aj trochu bojim....proste že ma nechcu do rodiny, my vlastne už svadbu v kostole aj tak asi mat nebudeme, kedže on už mal, no a to je pre nu asi dost rozhodujuce....a ja som taka citliva, keby som mala pocuvat nejake zle reci, i ked neviem prečo to je pravda, asi by som to neprežila.....normalne z nich mam komplex asi 😀
@locko007 ano dakujem za podporu, aj ja dufam ze babatko nieco zmeni, predsa len je to krasna udalost v rodine 😔

jabadaba
5. okt 2011

@opicamartyna hm, tak to je ale zasadna chyba, nuz co uz. Ale tak podla toho co pises, nemaju extra dobre vztahy, tak sa to asi aj dalo cakat takto. Ale komplexy z nich nemaj, pekne si buduj sebavedomie, mas svoju hodnotu a snad tebou nezamavaju nejaky rodicia... 😉 Hlavu hore, ziadne mindraky z nich. Neboj, casom sa to u vas hadam utrasie a predsa len, cakas dietatko, ich vnucatko tak bude najma ich vizitkou ako sa k nemu zachovaju, a k jeho matke tiez. Ty nemas mat preco komplexy. 🙂

wrose
8. okt 2011

Ahojte baby. Asi ako každá žena aj ja mám problém so svokrou. Kým som bola ešte slobodná s priateľom sme chodili spolu 5 rokov. Prvé 4 roky boli čo sa týka svokry celkom v pohode ten posledný rok bol hrozný a posledný polrok čo sme oznámili, že sa budeme brať bol ešte hroznejší. Ona predtým vždy chcela aby sme sa zobrali. Mojej mame vravievala, že ked nema peniaze na svadbu tak ze ona pomoze zaplatii atd. My niezeby sme nemali peniaze na svadbu ale ja som este chodila do skoly tak sme sa nechceli brat. A ked ten osudovy moment prisiel ze sme oznamili nasim rodinam ze sa budeme brat moja rodina na podiv to zobrala uplne super. Svokra s tym zacala mat velky problem ona nam chcela vybrat miesto kde to bude chcela nam vybrat obrucky pohare vsetko dokonca aj mne svadobne saty lebo ze nemam prihliadat na to co sa mne paci ale inym a tych inych myslela seba. My sme si prosto chceli vybrat to co sa nam paci moja mama s tym nemala ziaden problem co sme s manzelom vtedy este so snubencom vybrali vsetko sa jej pacilo, Nuz ale svokre sa nic nepacilo lebo to ona nevybrala. Vzdy svojho syna len s tym otravovala a uplne sa vedela az tak vynervovat ze konec len preto ze to nebude po jej. aj na svadbe sedela uplne oduta a samozrejme vsetko bolo podla nej zleee. Vsetci nasi hostia nam svadbu velmi chvalili. Este ked som bola slobodna tak vsetko co som so svojim este priatelom kupila bolo zle hlavne co sa tyka oblecenia. Casto hovorievla nech to ide vratit lebo to je zly strih zle usitee a pri tom to tak nebolo len jej sa to nepacilo lebo to s nim nevyberala ona. Hoc co som tam doniesla ci nejaky kolac na vsetkom nasla chybu samozrejme vzdy to hovorila s usmevom a koooopou obkecavaciek akoze ona je ta dobraaa. Ona vie vela vela kecat a vsetko totalne obkecat zakecat a vykecat sa so vsetkeho. Vzdy pri vsetkom vyjde ona ako ta uzasna a ten druhy ako zlyyy. Teraz staviame dom je tam skoro kazdy den a do vsetkeho keca...robotnikom vravii ze toto robia zle tamto robia zle a toto ma byt inac a samozrejme s niekolko minutovym monologom ona v zivote dom nestavala ale aj tak sa do toho akoze "rozumie" a samozrejme do vsetkeho do politiky do nabozenstva do mediciny...... Minule s nou bol manzel v banke a zacala pracovnicke banky hovorit co mohla vsetko spravit inac a pri tom islo len o jednoduchu operaciu. Mojmu manzelovi teraz stale kazdy den vyvolava aj niekolkokrat ze aky je on zly syn a ze co vsetko mu na stavbe robia zlea ze je hlupy ze si dal jednu pivnicu zahrabat atd. cela kniha by sa dala o tom napisat a samozrejme mam najradsej ked povie ja som ta vychovala a ty sa mi za to teraz tak odvdacujes ( ze si neda manipulovat zivot nou ) proste citove vydieranie. Ma este druhu dceru a samozrejme to je to lepsie dieta aj ked ona jej nikdy s nicim nepomohla ale je lepsia lebo sa nechava od svojej mamy financne dototvat vsetko im plati nam nic. Oni maju aj dieta ktore si k nej chodia doslova odkladat skoro kazdy den tam je a ona ako jeho babka ho vychovava hrozne ked nechce jest povie dobre nevadi moj zlaty tu mas cukriky potom cokoladu potom zakusky este tycinky a ked zasa nechce jest vsak to nevadiii...ten chlapec nic neje vsetko mu da do ruky co len chce moze robit vsetko co len chce a aj ked spravi nieco zle tak to nikdy nevadiii...my sice este nemame deti ale chystame sa nuz ale bojim sa ze sa to este zhorsi co sa tyka vztahu medzi nou a nami. S manzelom to stale preberame ze co robit uz sme to skusali kludne jej vsetko vysvetlit aj s krikom aj s uctou aj s neuctou a nic nepomaha vzdy si nieco najde a vykeca sa z toho tak ze ona je ta najlepsia svokra matka manzelka vsetko.....nedavno nam zahlasila ze ked postavime dom ona tam pojde s nami byvat ze za to ze mojho manzela vychovala tak on sa jej za to musi odvdacit...ona ma krasny 4 izbovy byt nic jej nechyba co sa tyka materialnej stranky.....ale asi jej chyba to ze nebude mat teraz pod nikym nadvladu ...nevieme co mame robit uz sme to skusali vselijak......tak teda aspon som sa vyrozpravala vdaka za vypocutie 🙂

damiankad
8. okt 2011

@wrose akoby si o mojej vravela. 😀 😅 😝 ..ale ona nemá iné vnúča iba psa...ale tomu psovi všetko a môjmu dieťaťu občas brumíka aby sa nepovedalo...okrem sviatkov..vtedy pošle peniaze...postrážiť ho?? tukala si po čele či som normálna....je celé dni doma..nič nerobí len sa prechádza so psom...
taktiež sa snažila mi nanútiť krajšiu dlažbu do kúpeľne,krajšiu kuchynskú linku...atd..Ale ja som hned prostestovala že je to moja vec a ked sa jej páči nech si kúpi a prerába...ofučala sa 😀 😀
A s tým bývaním že sa to nehanbí povedať...mladým je najlepšie samým...my síce bude bývať u nich..ale máme samostatný vchod, všetko...dvor...atd..
tiež kadečo plánovala..že ked budeme tam že ona nebude variť ked bude otec v robote a také drísty že príde k nám...a že ona ani upratovať už nebude lebo nevládze...a že ja som mladá...toto som hned stopla! keby to tak bolo že je chorá...ale jej nič nechýba! Ešte to ja tak potrebujem..keby som mala inú možnosť staviam alebo idem inam..ale kým som na MD a chodím do školy..musím byť spokojná aj tam..zanedlho tam pojdeme...zozačiatku som bola presvedčená že nám tam bude lepšie ako tu u našich doma..ale teraz neviem..tam budem mať súkromie všetko svoje aspoň tu mám dve izby a brat sa o chvilku žení a bude mať celé poschodie pre seba..už nech skončím školu a idem do roboty aby sme aj my mohli stavať...
ináč ti držím palce a pevné nervy..svokre sa len netreba dať...
a jej múdre reči jedným uchom dnu a druhým von...ja moju tiež nepočúvam..a ked sa ma opýta jej poviem...,,čo ste vraveli...?? " 😝 😅 no a 2raz sa jej nechce vysvetlovať...alebo jej poviem...máte svoj názor ten vám nik neberie a ja mám iný a bola by som rada keby ste ma rešpektovali..ked viem že človek chce byť sušný že je to staršia osoba..ale niektoré svokry to majú v hlavách vymetené 😀 😲
Ja ju ani nevolám mama...ale teta...svokor je otec...ale jej mama nikdy nepoviem 🤐

marecek1
8. okt 2011

@wrose tvoja svokra už iná nebude, jednoducho je to povaha, ktorá sa stará do všetkého a do všetkých, najviac do toho, čo by ju vôbec nemalo zaujímať. preto sa pre ňu netráp, ty si urobila všetko preto, aby ste mali dobré vzťahy, ale keď to nejde, tak to nejde. sústreď sa viac na seba a svojho manžela, na váš život, naozaj ti nestojí za to, aby si sa nad ňou trápila. zvlášť ak plánujete miminko, potrebuješ byť v kľude.
v tvojom príspevku vidím jedno pozitívum: tvoj manžel stojí pri tebe. a to je hlavné, bývaš a žiješ s ním, spolu zvládnete aj jeho "starostlivú" mamičku.