Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tatiano
13. dec 2011

@tehulka21 ahoj. No tak teda klobuk dole, že sa este s tou strygou ty rozpravaš !!!!!!!! takto ked ta pourazala do flandier ti ponadavala, a ze si pokazila jej synovi život a zrazu Ti chce ešte radiť, ked sa ti narodí dietaťko, že čo a ako maš robiť ?????????? fuuuha, no tak ja by som jej asi hlavne povedala, že to čo ti povedala to už zostane navždy v tebe, nato nikdy nezabudneš aj keby si ako silná. to sa neda... i ked ťa nepoznam, ale viem to, že to sa dotkne každej ženy. No a dalsie by som jej isto povedala, že svoje rady nech si necha, ty ich nepotrebuješ a že aj tak si vždy urobíš podla seba, takže je zbytočné že sa snaží ti radiť, ty vieš aj budeš vedieť najlepšie, čo pre svoje dieťa........budeš matkou a to vycitiť ty sama najlepsie, a ak bude treba radu spytaš sa takej osoby, ktorá ti je najblyžsia a ona ako svokra po takomto spravaní isto tou osobou nebude. Takze hlavne teraz sa nerozčuluj, aby Vám všetko dobre dopadlo............to Ti prajem aj ja so srdca, aby porod prebehol hladučko a boli ste ako rodinka štastný, no a potomked sa daš trošku do poriadku tak jej to isto vysvetli a hranice / tak ako aj ja sa chystám na vytičenie hraníc odkial pokial ..........a ak to tak nebude, jej smola, ja nepovolim ani bohovi !!!!!!!!!!!!!!este raz prajem len to dobre a ver tomu, že aj všetko dobre dopadne ! 🙂

maja19860
13. dec 2011

@mirkave to čo som si teraz prečítala je ako z vlastného života, u nás je presne to isté čo sa týka svokry, že ona ho vychovala a on ju neľúbi a zvyšok

tatiano
13. dec 2011

@mihouk velmi pekne Ti dakujem a tvoj nazor sa čoraz viac približuje realite. naozaj je to tak, stale sa to len stupnuje a ja sa preto aj snažim zakročit čim skor, pretože na jar by som rada, ak by sa teda podarilo a pride to tak prirodzene...tak by sme chceli začať pracovať na dietatku a potom budem potrebovať sakra pokoj a pohodu a nie riešiť nejaku staru puču panovačnu, čo by sekriovala od rana do večera každeho a neberie ohlad aj na svojich a nie ešte na cudzieho. som velmi sklamana ale bohužial nebude to take ako som si vždy priala. ale tak srať na nu, ved raj jej sa to všetko vrati čo nam robí zle. ked budeme nezavisli uplne, tak ju pošlem do prdele a bude sama na staré kolená. a potom jej poviem prečo to tak je, že za jej dobrotu čo nam davala ! ale to je sice osoba, ktorá si v živote svoje chyby neprizna a to ich ma totálne nadpriemerné, nie že len normalne ľudské chybyčky ale totálne egoistická a panovačná, zlá žena, ktorá každeho len uraža, osiera,. ohovára....atd. same negatíva počuvam z jej úst. a mna musí tiež dobre ale to mi nevadí, vadí mi že sa stará. ale ved dam vedieť potom ako sme dopadli, ked jej povieme čo si myslime

henta
13. dec 2011

@tatiano Tak viem ake su svokry ... napr niektore si na svokry nedaju dopustiť a maju ich radšej ako svoje matky...a viem, že svokry vedia byt dost trpke...a je to škoda sa takto trapiť...nikam s tým nedospeješ ;) ja som si svoje odžila, tak viem čo pišem 🙂...a som rada, že som ta rozveselila ...a tvoj priatel si sam musi uvedomiť aka je ... aj ked to je matka... ale časom na to sam pride neboj ;)

henta
13. dec 2011

@yvi83 no ja to baby tu vazne nechapem 😀 ja som u svokrovcoch tiež nemala vodu ... ked nenapršalo tak to bola bieda...a hlavne v lete to bolo strašne 😀 ... skus s polovičkou pokecať..my sme stastní aj v byte... mame svoje sukromie a robime si čo chceme... a manžel si to nevie vynachvalťi iba povie, že bol sprosty, že sme skor nezobrali uver a nekupili byt...

henta
13. dec 2011

@yvi83 dala som na ten odkaz, že ,,páči sa mi to,, pretože moj muž tiež robil len s drevom aby bolo s čím kuriť...len s tým, že proste svokrovci ked kurili tak my sme tam hore s dcérekou mali ,,úbohých,, 14° - v zime ... a tak som z toho dreva mala prd ... svokrovci mali teplučko a ja s dcérkou zimu :-/

mihouk
13. dec 2011

@tatiano Nechcem ti radit, lebo od svokry sa napocuvas rad viac nez dost, ale ja na tvojom mieste by som si nenechala po hlave skakat len preto, ze u nich byvate. Ako si pisala, bola si zvyknuta rozhodovat za seba, tak jej slusne ukaz kde su tvoje hranice, lebo ked len budes drzat hubu a krok aby bolo dobre a potom si dupnes ked uz budes na svojom, tak bude z toho mimo, zrazu nepochopi preco si taka. Ja nastastie nemam taky extrem svokry ako ty, ale hned na zaciatku som jej dala vediet co sa mi paci a co nie a aj ked ma ohovara po celej rodine, tak do oci mi nic nepovie a to hlavne ked su u nas. Ved nie sme nejake soplane, tak nech nas respektuju. Do toho!!!!

henta
13. dec 2011

@tehulka21 tak ty to mas tiež ,,perné,, ... vieš čo tie matky ťažko opustaju synov ... ja si myslim, že polovica žien čo ožení synov, tak by mala zajst k psychologovi ... moja svokra bola pred svadbou ako med...teda kym nevedela, že sme sa zasnubili ... bola ako medik ... taka fajnova...ale potom bum ... a už sa to točilo a točilo ... a teraz je dobré, že sme preč...my sme mysleli, že ked bude dieta, že to bude super...hovno ... bolo to ešte horšie ... a ty sa tiež držkaj a vzdy mysli na to, že dieťatko potrebuje veselu matku a nie umrnčanu trosku - ja smo taka bola a už nikdy v živote 🙂....bola som sprosta, že som sa tak trapila...ale teraz sa nad tym všetkym len smejem 🙂...taka riadna skusenost do života 😀

henta
13. dec 2011

@e_l_e_n_k_a to vazne?...no mna svokra tiež ohovarala a som rozmyslala, že ju udam...ale som nevedela, že sa niečo taketo da...a ja som čitala, že taky človek ked mu uznaju vinu, tak normalne može dostat aj finančnu pokutu ... a to normalne sudca zakazal styk s ,,babkou,,? ono je aj škoda špinit take pekne slovo, ale neviem ako by som to inac napisala... som vazne prekvapena, lebo ja som tiež chcela tu svokru udat...wau .. a tvoj manžel ked stoji pri tebe tak je tiež super

tatiano
13. dec 2011

jej to sa mi paci, ze ma povzbudzujes, ved uz len par dni a poviem jej svoj nazor ale dufam, ze mi to vijde vsetko tak ako planujem, lebo ze vraj bude najelpsie ked si zasadneme vsetci spolu my dvaja a teda svokrovci. lebo načo to mam odkladať....tak dam potom vediet. Presne ako si napisala, ze ja nie som ziadna soplana, moja mama ma v živote tak nespovedala a to odo mna neočakavala ako ona a je mi teda cudzia a totalne.

tatiano
13. dec 2011

@henta mozem sa spytat, dufam, ze ti to nebude prekazat....ako to prebiehalo, ked si sa rozhodla udať za ohovaranie ? bolo tam treba aj svedectvo ludi atd. ? pretoze, ja mám ešte jeden problem okrem svokry. Je to byvala ex. mojho priatela. uz 2 roky nevie prežrať, že s nou nie je a že sme spolu štastný, a pred par dnami nam volal jeden znami, že bola opitá na mol a vykrikovala verejne v krčme aká som ja....uražala ma a ohovarala, a takto to robí už pekne dlho. snažime sa to nevšimať, ale vadí mi že jej neviem nejako chytit papulu a prečo by som si to mala nechať tolerovat, ked v podstte ma vobec nepozná, v živote sme sa osobne nevideli....a ludia čo ma nepoznaju si o mne myslia, že som asi ozaj taká. len preto, že ona hnusoba proste nevie prežiť, že ju nechal a spoznal mna a jednoducho o nu nejavil žiaden záujem napriek vsetkym intirgam a provokacijam,.takže premyslala som aj nad tym, že ak ma nasrie dala by som to na policiu, podať trestne oznamenie za ohovaranie. len asi tam bude treba svedkov a tak. a to ja nemam, to aj ty ktory to počuli budu chciet pokoj od policie. tak sa pytam Teba, ak ti to neprekaza, ze ako si postupovala . dakujem 🙂

e_l_e_n_k_a
13. dec 2011

@henta sory, pomylila som sa, nevidela ich 5 rokov,ano manzel stoji pri mne.chvalabohu!!! inac by sme boli davno od seba. a na zakaz styku musia byt vazne dovody.u nas bohuzial boli,ale ja by som tu o tom nechcela pisat, nerada sa k tomu vraciam....bolo to najhorsie obdobie mojho zivota 😢 ...aj na take udanie ako som urobila ja,by si mala mat svedkov, ktori su to ochotni dosvedcit pod prisahou.... ja som mala stastie v nestasti, ze svokra na mna natrafila na ulici a znovu mi zacala nadavat do k...., spin,.... ze zanedbavam deti....atd. vsetci ludia naokolo sa otacali, tak som ju najprv upozornila, ze ked neskonci, tak volam policiu a udam, ju za obtazovanie....jak sa rozpajedila vtedy! este viac zacala ziapat...tak som zavolala.no a ona este aj pred nimi mi nadavala...takze svedkovia ako vysiti!!!!! neviem presne ako je uz spravny nazov toho priestupku, ale vola sa to nejak takto "Osocovanie sukromnej osoby a poskodzovanie jej dobreho mena".... tak nejako. 😉
.....co myslis z coho vytrieskavaju "celebrity" peniaze???? od bulvarnych platkov.? ano aj ona platila pokutu, a nie malu... ja som povedala sudcovi, ze nechcem odskodne, ale ked sa to este raz bude opakovat taky vystup,tak ho chciet budem 😠

mirkave
13. dec 2011

@maja19860 ☹ a u nas su dalsie novinky.mg prisiel domov s tym,ze simonka uz asi nema babku........ 😖 pokial sa uz svokra mieni totalne kvoli svojej hluposti vykaslat aj na vnucku.......ale nedbam.ja ju prehovarat nebudem.zevraj podla nej manipulujem s muzom a podobne chujoviny.vyplody chorej mysle 😒 a o babatko,ktore cakame sa vobec nezaujima........

henta
13. dec 2011

@e_l_e_n_k_a uff...tak to tvoja svokra je pripad...a mas aspon od nej pokoj...musela si si riadne peklo zažiť...mna svokra ohovara pred kamoškami...aj som to sama počula...ale na ulici sa nestretavame ani v meste...a ona sa ma tak z časti asi boji...tak isto mi nebude nadavat...ale mala si stastie, že prišli policajti a nadavala ti...mala si svedkov zákona 🙂

mihouk
13. dec 2011

@tatiano Ty pocuvaj, ja viem ze si par prispevkov dozadu pisala, ze priatel ma tam kde ste zazemie, ale vazne vam to stoji za to tam ostavat???? Svokra, expriatelka....ved ty mas len starosti a nervy. Pekne sa zbalte a chodte niekam daleko a uzivajte si sami seba a vytvorte si svoje hniezdocko, pekne v klude a pohodicke.

tatiano
13. dec 2011

@mihouk No veru to by som ja urobila najradsej, ale tak snad to zvladnem, lebo ta laska vo mne je stale rovnako silna ako na zaciatku a dufam, ze take intirgy a hluposti ma nikdy nepolozia. a niekedy mam obdobia kedy zvladam take veci s usmevom a niekdy to prezivam s hnevom, a verim, ze budu pribudať viac tie situacie, kedy sa budem len smiat na hlupostou druhych,....inak podla mna to je vzdy dolezite, nepripustať si velmi intrigy a ohovarania, usta nikomu nezatvoriš. ale co sa tyka tej bubucej svokryčky musim urobiť trosku zmenu, aspon začat hovoriť svoj nazor pri kazdej situacii, kedy sa citim utlačaná. ked sa ona začala ukazovať, tak musím aj ja ukazať, ako na mna posobí jej spravanie.....čo už, ale radsej by som bola keby mala rozum, a ked nemá, tak hadam najdeme nejaku cestu ako ziť 🙂 ved inak este nikde dom nestoji, tak bolo by fajn najst aj ine miestečko asi začnem natom pracovat....to je dobry napad, dakujem za navrh 🙂

maja19860
14. dec 2011

@mirkave tak to mi je ľúto, ani moja sa nezaujíma o svoje vnúčatá, malý bude mať rok a ešte ho ani nevidela, nechýba jej, tak ani ona nechýba nám. Pri staršej dcére prišla do pôrodnice a rozkázala si priniesť ukázať dieťa. Pri druhom vedela termín, lebo býva od nás cca 40km tak sa to k nej donieslo, ale nebola za nami. Ked sa malý narodil tak ju zaujímalo iba ako sa volá a koľko vážil. Kedy sa narodil ani len netuší ani ju nezaujímalo, či je zdravý a pritom to bolo dosť ťažké pre nás obidvoch. Aj moja svokra stále vyrukuje s tým, že ona nemá syna, nemá vnúčatá a pod, ja som len rada, že neotravuje. Moje deti majú druhú babku (moju mamu) a tá ich ľúbi za obidve baby. Bosorku nám do domu netreba, aby stále robila peklo a snažila sa nás rozdeliť. Jej je jedno, že máme spolu deti.

mirkave
14. dec 2011

@maja19860 pekne som si vcera v noci poplakala 😢 .ono to cloveka zamrzi.ale aspon viem,ze mg stoji pri mne a pri detoch.konecne si po rokoch uvedomil,co je spravne.uz to musi stopnut,uz bolo toho privela.vzdy ked bol nejaky problem,tak to bolo len o tom,ze aky je on zly a nevdacny syn 😖 .a pritom robi to najdolezitejsie na svete-stara sa o svoju rodinu-mna,simonku a babatko,ktore cakame.som zvedava ako to cele dopadne ☹

maja19860
14. dec 2011

@mirkave držím Ti palce, aby ste to zvládli, ja som už prestala plakať kôli ľudom, ktorý si to nezaslúžia, hlavné je, že máš manžela, ktorý Vás kôli mamke neopustí.

vianne
14. dec 2011

@mirkave tak toto asi vytlacim velkym pismom a zavesim u nas na chladnicku...snad svokra konecne pochopi svoju rolu v spolocnej domacnosti 🙂))

mirkave
14. dec 2011

@maja19860 dakujem 🙂 .ale popravde?mali sme isty cas na male s rozvodom 😢 ☹ 😖 .vtedy sa to nejak utriaslo a sli sme dalej.ona ma tazku tvrdohlavu povahu,ked neni po jej voli,tak je velmi zle.......ale ked to nejde ani z voza ani na voz ☹ nemozme sa cely zivot len trapit

mirkave
14. dec 2011

@vianne bodaj by pochopila 😉

maja19860
14. dec 2011

@mirkave tak s tým súhlasím, čo je to za život, v jednom kuse sa báť, čo sa stane zajtra, ked jej preskočí

lalia2
14. dec 2011

@mirkave no aj u nás je to presne tak. nám ako deťom tiež pomáhajú rodičia, ako aj im pomáhali ich rodičia (teda maminy, svokra nie), a aj doteraz to je ta. Starká ak má, tak dá mame a nám, mama dá nám a ja čakám dieťa a tiež by som si dokázala všetkoodoprieť, len aby som dala jemu a bolo šťastné a spokojné. V priateľovej rodine je to tak, že zas oni dávajú matke. Lebo chudrka mala ťažký život a nič si neužila, pritom aj minule som povedala, že koľko si moja mama užila, veď nebola v živote na dovolenke, pritom svokra trikrát a to jej minimálne poslednú dovolenku platili synovia. No je to normálne? Keď na to nemám, tak nejdem, môj má na krku pôžičku a nie je jej trápne zobrať od neho peniaze. Tak keď nám ona niečo dá, tak mi minimálne v raz takej cene by sme jej mali dať. Ja radšej nič nechcem a vyzerám ako krava ja. Lebo ona má nízky dôchodok, toľko má energie, nemá, nemá, nemá. Potom mi dá veci, ktoré už ona nenosí, lebo sú jej malé. To má ona 58 a ja 28 rokov. A ako mi veľmi pomôže, keď mi dá veci po nej. A ja za to by som jej mala daťž nové. Aj minule, tento rok som ejj kúpila na narodeniny župan, to som evedela, že má doma dva. No a že keď pôjdem do pôrodnice, župan nemám kupovať, ona mi dá. HM, ale nie ten nový, čo som jej dala, ale stalý zožmolkovaný...

mirkave
14. dec 2011

@maja19860 ono my sme s nou akoze nemali caste problemy.ale ked uz nejake boli-tak taaaaaaaaaaaaaketo velike.a to proste nemozem ako matka a manzelka tolerovat.a konecne si aj mg uvedomil,ze nie vsetko ako syn musi tolerovat a dovolit svojej mame.budeme mat zaujimave vianoce 😒

maja19860
14. dec 2011

@mirkave ked si všetko vysvetlíš s manželom a dohodnete sa na určitých veciach, tak by nemali vznikať veľké problémi, ked už aj on sám pochopil, že sa nedá byť dobrým manželom a pritom aj poslušným synáčikom, ale iba jedno z toho, tak isto to bolo aj u nás, muž dostal rozum a svokra prestala otravovať, hlavné je, aby to klapalo medzi vami

lalia2
14. dec 2011

No a tiež keď príde, toto máš dobre, tu by sa ti zišiel druhý obrus, minule mal mm narodeniny, kúpila mu poháre, a vázu. A že si mám do nej kúpiť ľalie. Ľalie sa tam hodia. Také ružové. No každý má iný vkus. Som si kúpila aké som chcela. A už som to tu písala, s mm keď sme začali spolu bývať, tak normálne ona každý mesiac brala od neho stravenky. Veď my sme nepotrebovali jesť. A keď sa niečo doma pokazilo, tak mm to kúpil a stálo to aj 20 eur a nieže tu máš, veˇˇd ty tu už nebývaš. To je ok. Presne, ona zmýšľa tak, že ona ho vychovala, tak sa má o ňu starať. Len keby to brala od všetkých detí rovnako. Akože dary jej dávajú honostné, to je fakt. Ale napr. švagor býva doma a nepohne tam ani prstom. Lebo sa venuje pdonikaniu. No hej, chodí síce o pol šiestej večer dovov, ale každú druhú sobotu má voľnú a nedeľu teiž. Ale to sa asi venuje podnikaniu zas v krčme a na futbale. No svokre kúpi bonbonieru za 10 eur a vybavené... Už nemusí nič. A mm by tam mohol robiť a robiť... No ona to má tak naučené, jeden ju obdarúvava, druhý jej porobí. A aj ten ju obdarúvaval, len ako sme spolu tak menej...

mirkave
14. dec 2011

@lalia2 ani moji rodicia neboli nikdy pri mori,ani na svadobnej ceste.jedine sme boli na bukovej na priehrade z tatovej roboty 😀 .proste si viac moji rodicia nemohli dovolit.ale sme tu a sme dobre vychovani.svokra tiez vychovavala mojho mg k skromnosti,to nemozem popriet.je dobre vychovany.ale ona za vychovu ocakava neviem co.asi aby jej lezal pri nohach a bol oddany ako pes????ale ved mat dieta a vychovavat ho je prirodzena vec.je to na zamyslenie.......a najlepsie je,ze ona povie,ze nikdy nikomu neublizila a ze len ona je vzdy za tu zlu (nikto ma nema rad-nikto sa nechce so mnou hrat) blablabla

mirkave
14. dec 2011

@maja19860 s mg mame veci vyjasnene.konecne.ako som pisala-mali sme problemy,ale uvedomil sa,ze stratit manzelku a dieta kvoli matke,by nebolo to nalepsie riesenie.
@lalia2 mne sa svokra nikdy do nicoho nemiesala.aj ju mam rada-mala som ju rada,vela sme sa spolu nasmiali.ale to som k nim chodila len na navstevu a bola som len frajerka jej syna.ked zacalo ist do tuheho-chceli sme spolu byvat a neskor mat svadbu a deti,tak sa to zmenilo a ja som ta,co jej syna ukradla 😅 co uz.nezmierila sa s tym doteraz a nezmieri sa just s tym do konca svojho zivota.ma tazku povahu.neni podla jej gusta,tak je ohen na streche.hm,co uz.uz nic.a moze ma ohovarat pred vsetkymi,ze aka som manipulatorka,ako huckam nasu dceru proti nej atd atd......

tatiano
14. dec 2011

VšETKYM...........Ked Vás čitam dievčence, tak si premýšľam čo z toho je najdolezitejšie, pretože nedá sa viešť večný boj,,,,,no a moj nazor je, že ozaj sa snažiť, aby ti naše mladé rodinky spolu držali, aby sme dokazali otvoriť parnerom oči, ked to je treba ...............a z tie mrchy, ktoré robia problemi myslím sv...kry, tak tie až tak neprežívať.........a nikdy im nedovoliť nad nami vládnuť, nech to stojí čo to stojí.......teda okrem narušenia vztahov medzi partnermi ! No podla mna najlepsie je dokazať byť silná a tie hlupe mozgy, ktoré nam ublyžujú roznymi sposobmi, tak Tie sa snaziť brať, tak aby sme si my vnutorne neublyzovali a necitili sa vinne, Pretože to práve ONI su tie zlé nie my. takže pozor nato ! seba v žiadnom prípade NEOBVINUJTE ! a povedze si vždy svoj nazor, nemá význam niečo dusiť v sebe, len ublyžujeme svojmu vnutru a zdraviu. a raz ich to prestane baviť Dufam 🙂